Editörler : Pangaea
12345678910111213»

leon461935
Şube Müdürü
24 Ocak 2010 15:03

bende diyorumki 2 yıllık ne okursa okusun derdi (memur olmaksa kişinin) eğer üstüne 4 yıllık iibf okumuşsa aöf den üzülmesine gerek yokki o bitirdiği bölümden de alım bi ton var.

füsunnn
Aday Memur
24 Ocak 2010 15:47

ya orası öyle ama işletmeden mezun sayısı çok fazla ve lisans sınavı önlisansa göre zor...

24 Ocak 2010 18:54

Aktüel

25 Ocak 2010 13:40

Güncel

27 Ocak 2010 11:43

Bugun avukatı aradım dogruymus. 5 kişilik komisyon toplanıp karara bağlanacakmış 1 hafta gibi sürse, bir de imzaya cıksa sursı var o da 1 haftadan fazla surer... Yazısı ve incelemesi var... En fazla 1 ay taş çatlasın belki 3. haftanın sonunda ya da 4 . haftanın başında netice açıklanır. Eğer kazanılırsa 2010 sınavında sağlık personeli kadroları dolar inşallah... Önlisans olarak gireceklerde istediği şekilde sınava girer. Kısacası 1 ay sonra neyin ne olacağı belli olur...

"Demet"
Aday Memur
27 Ocak 2010 13:16

BEN ÖRGÜN EĞİTİM ALDIM AÖF DEN MEZUN OLMADIM İİBF MEZUNUYUM İŞLETME İKTİSATTAN BİR SÜRÜ ATAMA OLUYOR DİYEN ARKADAŞA SESLENİYORUM BİZİM KADROLAR 4001 DİYE AÇILIYOR BİLMEM FARKINDAMISINIZ??? KONU HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMAYANLARI 4001 LE ATIYORLAR. AYRICA İBBF MEZUNUN ATANMASI İÇİN 95 ÜZERİNDE KPSS PUANI GEREKİYOR TÜM BUNLAR YETMEZMİŞ GİBİ BİRDE BAŞVURDUĞUMUZ YERLER BİZLERİ YAZILI VE SÖZLÜ SINAVA TABİ TUTUYOR. YANİ BUZ DAĞININ GÖRÜNEN KISMINI GÖRÜN SAĞDAN SOLDAN DUYDUKLARINIZLA BİRŞEYLER YAZMAYIN.BU DURUMU EN İYİ SINAVLARDA YETERLİ PUANI ALMASINA RAĞMEN ATANAMAYAN İİBF MEZUNLARI BİLİR. SAYGILARIMLA.

Kandas
Daire Başkanı
27 Ocak 2010 15:33

evet son zamanlarda 4001 alımlarında sayıca bir artış var ve bu durum iibf mezunlarının aleyhine işliyor gibi. ama şu " BİRDE BAŞVURDUĞUMUZ YERLER BİZLERİ YAZILI VE SÖZLÜ SINAVA TABİ TUTUYOR" kısmını eğerki merkezi yerleştirme kastedilmiş ise anlamsız olmuş. zira bilindiği gibi b grubu merkezi alımlarda sözlü yada ekstra yazılı vs yok. kpss den sonra tekrar yazılı ve sözlü yapılması usulü A grubu için sözkonusu.merkezi alımın dışında yer alan bazı kurumlarda sözlü sınav var sanırım ama onlarda sadece iibf açık yerler değil zaten.

anestezik01
Aday Memur
27 Ocak 2010 19:36

bende işletme fakültesi ve anestezi önlisans mezunuyum. işletme fakültesinden alım fazla bile olsa ben anestezi teknikerliği yapmak istiyorum ben işimi çok seviyorum. ayrıca ben işletme fakültesine 2001 yılında başladım ama üstöğrenimdemden girme şartı 2002 yılında geldi. inş. şu mahkeme hayırlı olacak.

leon461935
Şube Müdürü
27 Ocak 2010 20:19

demet

95 mi :?::?????:???::)))))

naptın sen ya :)95 le açıkta kalan kimse yok bırak iibf mezununu en yüksek puanla kapatan kadrolar bile şuan 87 lerde falan.

tamam 4001 de iibf aleyhine bi artış var ama 95 nerden buldun byu nun onu anlamadım.şuan iibf 77 le kapattı.....aç bak osym atamalrından.

sözle yazılı sınav a kadrolarında oluyo.bunu bilmiyon heralde:)

son bişi daha örgün öğretim mezunuyum diye belirtmen bana bi anormal geldi.sorun bu değil sen daha ne tartıştığımızı bilmiyon heralde:)bende aöf okuyorum.

sonuç olarak eğer ikişi nin amacı sadece memur olmaksa eğer 4 yıllık diploması iibf ise neden üzülsünki.(tabi amacı sadece memur olmak değil 2 yıllık bölüm mesleğini yapmak istiyosa yada mezun olduğu bölüm iibf olmayanları tenzih ediyorum)

leon461935
Şube Müdürü
27 Ocak 2010 20:22

sağdan soldan duymadım bilgilerime de güveniyorum.aksini idada eden varsa gelsin tartışalım.

bu arada bende daha 2 yıllık mezunuyum.bu yıl aöd işletme 4. sınıfım.

hedef93puan
Memur
27 Ocak 2010 22:37

Bu ne saçmalık böyle. Lisans mezunuysan lisans gireceksin. Bunun alternatifi yok. Ortaöğretim olsaydı yinede ortaöğretimdenmi girecektin. bu sorunun cevabını ver kendine. yada ilk okullar için olsaydı ilk okul mezunu olarakmı gireceksin. bu kadar noksan düşünüp bu kadar geri bir başlık açıpta ortalığı karıştırmanın anlamı nedir anlamıyorum. bu sendikların zaten boş vakti çok. İşçilerin haklarını arayacaklarına boş boş işler peşinde koşturuyorlar.

seyyahsu
Daire Başkanı
27 Ocak 2010 23:23

sonuç belli oldu mu

celebi113
Aday Memur
28 Ocak 2010 15:18

arkadaşlar ne oldu bu davanın sonucu belli olmadımı?

elfer
Aday Memur
28 Ocak 2010 19:32

leon arkadaş...SEN İKİ YILDAN SONRA DÖRT YIL DAHA OKUYUP SONRADA KPSS-A SINAVLARINA GİRDİNMİ HİÇ.ÜNİVERSİTEDE HİÇ İNGİLİZCE GÖRMEDİĞİN HALDE BURNUNA TOFFLE DÜZEYİNDE İNGİLİZCE SORULARI DAYADILARMI SENİN VE DÖRT YIL BOYUNCA ALDIĞIN ONCA DERSTEN VE GK.VE GY.DEN SANA SORULAN SORULARIN BİLMEM KAÇ MİSLİ DAHA ZORUNU SORDULARMI?SEN EKMEĞE PEPPE DERKEN BİZ ÜNV SIRALARINDA DİRSEK ÇÜRÜTÜCEZ ONCA YIL SONRADA İŞE GELNCE BEN AYNI İŞE DAHA ZOR BİR SINAVLA ALINICAM.ÖDEDİĞİM ONCA BEDEL YETMEZMİŞ GİBİ LİSE MEZUNUN GİRDİĞİ İŞE GİREBİLMEK İÇİN LİSE MEZUNUNUDAN DAHA FAZLA BEDEL ÖDÜYCEM.BİR KAÇ ARKADAŞ O KADAR ÜNV OKUMUŞSUNUZ UTANIN LİSE MEZUNLARININ EKMEĞİNE GÖZ DİKMİŞSİNİZ UTANIN FALAN YAZMIŞ.KARDEŞİM BENDE İSTERİM GİDİP BİR BAKANLIKTA UZMAN OLMAYI MÜFETTİŞ OLMAYI MERAKLI DEĞİLİZ BİZDE İKİ KURUŞA TALİM ETMEYE OKADAR OKLDAN SONRA AMA BU DEVLET LİSANSLARA YAPTIĞI SINAVDA ANAMIZDAN EMDİĞİMİZ SÜTÜ BURNUMUZDAN GETİRDİKTEN SONRA O KADROLAR İÇİN BİR DE ENSESİ KALIN TORPİL İSTİYOR.HERKES LAFINI BİLİP KONUŞSUN..

elfer
Aday Memur
28 Ocak 2010 19:38

ARKADAŞLAR LÜTFEN OKUYUN!!!BU ÖNEMLİ BİR BİLGİDİR.SİZ ŞU ANDA BAKANLIK VE ÜST DÜZEY KADROLARDA KAÇ TANE İMAM HATİP LİSESİNİ BİTİRDİKTEN SONRA LİSANS OKUYUP LİSE MEZUNU OLARAK SINAVA GİRİP ATANIP SONRA GEÇİŞ YAPAN VAR BİLİYOR MUSUNUZ?BEN SÖYLEYEYİM YÜZLERCEEE...ADAM İMAM HATİP LİSESİ MEZUNU SONRADA ZEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ OKUMUŞ.BİLİYORSUNUZ BU MÜBAREK HÜKÜMET BİNLERCE İMAM ALDI HEMDE KADROLU..ADAM İMAM OLARAK ATANIYOR SONRADA BİLMEM NE BAKANLIĞINDA MÜHENDİSLİK KADROSUNA GEÇİŞ YAPIYOR.HİÇ ONLARDAN İŞTEN ÇIKARILAN VARMI.BENİM BİLDİĞİM YOK.SİZİN BİLDİĞİNİZ VARSA LÜTFEN YAZIN.ARTIK KORKMAYIN.KAYBEDECEK BİRŞEYİMİZ KALMADI ÇÜNKÜ.

elfer
Aday Memur
28 Ocak 2010 19:45

İKİ ÜNİVERSİTE MEZUNU OLUPTA BİR ŞEKİLDE HALA ÇALIŞAN DURUMU TESPİT EDİLMEMİŞ ARKADAŞLARA SESLENİYORUM!!!BİZİM KADAR BU İŞ SİZİDE İLGİLENDİRİYOR.EĞER BU DAVAYI KAYBEDERSEK SİZDE TOPUN AĞZINDASINIZ DEMEKTİR.BUNU SAKIN UNUTMAYIN.SESİNİZ ÇIKSIN BİRAZ ALOOO...

28 Ocak 2010 19:55

Onlar külliyen yandı... Aldığı maaşı faizi ile ödeyecekler...

Kandas
Daire Başkanı
28 Ocak 2010 23:56

yahu elfer yapma ne yaptın sen bu kpss yi. tamam kpss lisans gy-gk soruları diğer gruba göre biraz zordur ama abartılacak bir şey yok. ben A grubu sınavlara hazırlandım alan derslerine önem verdim ve hiç gy-gk çalışmadım ama 50 doğrudan aşağı düştüğüm de olmadı nedir yani gy-gk dediğiniz allahını severseniz öss nin light hali.

leon kardeşe "HİÇ İNGİLİZCE GÖRMEDİĞİN HALDE BURNUNA TOFFLE DÜZEYİNDE İNGİLİZCE SORULARI DAYADILARMI SENİN " demişsin ve öyle anlaşılıyorki kpss deki ingilizce sorularını kastetmişsin.(bir kaç istisna dışında kurumlar sınavlarında kendileri ing sınav yapmıyor zaten kpss yabancı dil sınavında belli bir yüzdenin doğru cevaplanmış olması yeterli oluyor) ama fazla abartmışsın ünv. de ingilizce görmeyen ucuzundan bir kursa 4-5 ay devam etmiş ve kendi çabası ile 60 yb. dil sorusunun 56 sını doğru cevaplayan arkadaşlarımız var.bu mudur toefl.bende ünv. de ing görmedim ama benimde o soruların % 60 dan fazlasını doğru cevaplayabiliyorum.

A grubu sınavlar evet biraz zordur bende epey kurum sınavı tecrübe ettim. bu konuda söylediklerin doğru bencede.

leon461935
Şube Müdürü
29 Ocak 2010 01:31

ya ben elmadan bahsettim arkadaş armuttan bahsetmiş.

bende aöf okuyorum ama 2010 da önlisans giricem.başvuru tarihleridne sonra mezun olduğum için.bi engelim yok girebilicem ama giremeseydimde çok üzülmezdim.çünkü 4 yıllık okuduğum bölüm işletme baya bi alım var.şuan 77 ile atana var iibf olarak.neden anlatamadım bilmiyorum.lisans sınavı bu kadar da abartılacak akdar diğer seviyelerden daha zor değilki (alan sınavı a kadrolar hariç ve bölümün den hiç alım olmayanlar hariç)

ayrıca dava kazanılsın bende istiyorum:)

ama zaten 4 yıllık bölümlerinde alımları oolanalr bu kadar niye üzülüyo anlamdım gitti.

leon461935
Şube Müdürü
29 Ocak 2010 01:36

adam iibf bitimiş ondan öncede 2 yıllık sağlık vs. bi bölüm bitirmiş 2 yıllık bölmünden giremediği için üzülüyo neden????

tamam gider mezun olduğu 4 yıllık bbölüm çok çok az alımı olur her yıl 90 dan aşağı kapanmaz puanı. onu anlarım eyvallah

yada bitirdiği 4 yıllık bölüm alımı çok olan bi bölüm olsa bile ilaa ben daha önce bitiridiğim mesleği yapmak istiyorum deyip daha önce 2 yıl okuduğu sağlık vs. bölümden atanmak ister onada eyvalaah.

bu durumlara bişi dediğim yok.

dediğim gibi ben 2 yıllık elektronik mezunuyum ve şuan aöf 4 yıllık işletme okuyorum.2010 dason kez önlisans olarak şansımı denicem.daha sonra zaten 4 yıllık olarak girmem lazım ama üzülmüyorum çünkü o bölümümden de alım var.

olay bu

Toplam 331 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi