Editörler : F16 Gökçen
06 Ocak 2010 15:13

alerjik rinit olan var mı?

selamlar,bende ev tozuna karşı alerjş var.Bu yüzden gelişen alerjik rinit tam anlamıyla hayatımın içne etti.Bu dertten muzdarip olan başka biri var mı?

kudretsolmaz
Başbakan Müsteşarı
06 Ocak 2010 15:15

benim buyur.Banada zeytin polenleri dokunur,tam bahar mevsiminde

aliaskerde
Şef
06 Ocak 2010 15:22

ya ben cok beter bi durumdayım,senin mevsimsel herhalde diğer zamanlar geçiyordur.

kudretsolmaz
Başbakan Müsteşarı
06 Ocak 2010 15:24

evet en fazla iki ay sürer ,ilaçları alırım geçer ama çok uyku yapıyor ilaçlarda. Geçmiş olsun sanada.

aliaskerde
Şef
06 Ocak 2010 15:26

sağol sana da geçmiş olsun.Benim ev tozuna karşı olduğu için 365 gün sürüyor.Alerjik rinit giderek solunum yollarına yayıldı.Kulkalarım boğazım ağrıyor.Gitmedigim doktor kalmadı.Şu an çok çaresiz durumdayım.Ya yok mu bunun bi çaresi.of be yauuu

kudretsolmaz
Başbakan Müsteşarı
06 Ocak 2010 15:27

Ne zor durumun öyle senin ya

aliaskerde
Şef
06 Ocak 2010 17:21

güncel

06 Ocak 2010 17:42

çok geçmiş olsun. bunun bir çaresi var tabi derdi veren Allah dermanını da verir.aşı oldun mu peki? günümüzde alerji testleri yapılır çeşitli şekillerde örneğin;sırttan,koldan belirli bölgelerden çizik atılarak yapılır bu test ve durumuna göre iğne tedavisi uygulanır.hatta istanbul'da yaşıyorsan doktor bile önerebilirim...

(:zül@lim:)
Kapalı
06 Ocak 2010 18:37

ben:) marttan başlıyorum hapşırmaya yaz sonuna kadar:)) burnumun tatlı kaşıntısı bitiriyo beni:))

browneyes
Şube Müdürü
06 Ocak 2010 19:56

bu ara pek allerjık rınıt olunmaz:)))

farenjıt genelde gorulur kısılerde:)

ulus-devlet
Aday Memur
06 Ocak 2010 20:12

alerjik rinit her mevsim görülülebilir bana doktor sigara dumanı,hava kirliliği,toz,deterjan..gibi şeylerden uzak dur dedi

Kapalı
06 Ocak 2010 20:13

mart nisan polenleri en yakın arkadaşım:)) onlarsız geçiremiyorum baharı:) sağolsun bırakmıyola peşimi:))

browneyes
Şube Müdürü
06 Ocak 2010 20:14

o genelde bahar aylarında gorulur:)

olabılır ama sık gorulmez:)

Kapalı
06 Ocak 2010 20:15

aa nerde sık görülmüyo be onlarla yatıp onlarla kalkıyorum ben:)) çok bağlandık biz birbirimize:))

ulus-devlet
Aday Memur
06 Ocak 2010 20:27

evet bende alerjik rinitle ikamet eder oldum.Uzmanlara göre halk arasında daha çok burun tıkanıklığı ve saman nezlesi adıyla bilinen alerjik rinit (alerjik nezle) ve astma hastalıkları hızla artıyor. Her dört kişiden birinin burun tıkanıklığı şikayeti yaşadığını belirten uzmanlar, hava kirliliği, yanlış şehirleşme ve sigara gibi etkenlerle alerjik rinit ve astmalı vaka sayısının daha da artacağı uyarısında bulunuyor.Alerjik rinitin temel bulguları, burun tıkanıklığı ve akıntısı, kaşıntı ve hapşırık. Ayrıca gözlerde kaşıntı ve sulanma ile baş ve yüz ağrıları da sık görülüyor. Tedavisi için hastaların yaşadığı ortamlarda alerjiye sebep olan maddelerin ortadan kaldırılması gerekiyor. Uzmanlar, yatak odalarında tüylü ve yünlü eşyaların kaldırılmasını, özel vakumlu süpürgelerin kullanılmasını ve akarları yok eden özel deterjanlarla temizlik yapılmasını tavsiye ediyor. Alerjik rinit daha çok gençlerde görülüyor. Yaş ilerledikçe etkisi azalıyor; ancak kendiliğinden iyileşmiyor.

Kapalı
06 Ocak 2010 20:29

o dediklerin benim çok yakın arkadaşım işte:)) ama alıştık biz yav birbirimize:) ben onlarsız onlar bensiz yapamıyo:))

neyse çok durdum ben kaçar:))

Allah şifa versin herkese..

aliaskerde
Şef
07 Ocak 2010 08:57

Mütercimimcüzüm.bu alerji benim sonumu getirmeden bir care bulmalıyım.aşı tedavisini internetten cok araştırdım.kafam karıstı.yararı kadar zararları da var yazıyor.doktor tavsiye edebilirim demissiniz.isim verirseniz cok makbule gecer.bu arada siz ası tedavisi oldunuz mu? nasıl bir sey bu?

aliaskerde
Şef
07 Ocak 2010 09:04

browneyes gittiğin 20 kbb doktoru alerjik rinit var dedi.sen alerjik rinit olmaz farenjit olur demişsin doktormusun?

07 Ocak 2010 10:31

hayır ben olmadım ama ablam ve kardeşim bu tedaviyi sana önereceğim doktor'da oldular.doktorun adresini ve telini özeline yazıyorum malum reklam yapmış gibi olmayayım şimdi.yanlız bu tedavi sürecinde en çok dikkat etmen gereken nokta evde yün halı,halıflex türü bakterisi çok eşyalar bulundurmamalısın.özellikle ev temizliğine çok dikkat etmelisin.aşının faydasını görürsün tabiki söylediğim şeylere dikkat edersen.zararı olduğunu söyleyemem çünkü ablam ve kardeşim de hiçbir yanetkisi olmadı.inşallah en kısa zamanda iyileşirsin.

leyliml ley
Müsteşar Yardımcısı
07 Ocak 2010 11:19

bende de var.çok hapşuruyorum ve burnumun tatlı kaşıntısı yok mu:)))

ilaçlar çok uyku yapıyor.bazen kullanamıyorum.

bazen çok artıyor,bazen geçiyor gibi oluyor.

şimdilik böyle ama benimki 1,5 senedir var...

aliaskerde
Şef
07 Ocak 2010 11:57

müteccimcüzüm ben de aynı sebepten dolayı senin ozeline yazarak sordum ama ozelin dısardan mesaja kapalı oldugu icin ulasamadım.tavsiyen icin cok tesekkur ederim.bu arada siz ası tedavisi oldunuz mu?bu konudaki deneyiminizi paylasırmısınız

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi