Editörler : Cüneyt Barışoglu
19 Ocak 2010 17:36   


657 4c son haberler

son haberde hükümele sendika işcileri masaya oturdu diye haber var hakkımızda hayırlısı olsun

20 Ocak 2010 12:43

çeçenya
Şef

Devlet özelleştirdiği kurumdaki memurunu havuza alarak başka kurumlarda kadrolarına uyun statüde yeniden işe alıyor. Bunu yaparkende memur hiç mağdur edilmiyor. Yani işçilerede aynı hakkı verirsin olur biter. Sonuçta devlet hersene binlerce memur ve işçi alıyor bu alımları azaltıp özelleşme sonucu işsiz kalan özelleşme mağdurlarının mağduriyetini gidermeli. İşçilere bu hak verilirse anyasal eşitlik sağlanmış ollur. Memeru havuza işçiye 4-c ADALET BUMUDUR. Adalat Kalkınma partisi bunu düşünmeli. Saygılar.

Bütün arkadaşlar bimere ve akime aşağıya adreslerini ekleyeceğim. Bu adreslere aşaığdaki metni veya bir benzerini gönderetek taleplerimizi iletelim.

BİMER:http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationEntry.aspx

AKİM:http://www.akim.akparti.org.tr/akp.akim/faces/internetBasvuruGiris.jsp

Sayın Başbakanım ve sayın vekillerimize buradan bir vatandaş olarak duygu ve düşüncelerimi ifade etmek istiyorum.

Bilindiği üzere toplumun kanayan bir yarası haline gelen geçici işçi statüsünde çalışan insanlar yıllarca belirsizlikler içinde hep, acaba işmden olacak mıyım diye gelecek endişesi ile iç içe yaşadı. Geçtiğimiz yasama döneminde bu sorunu çözmek için geçici işçilerin kadroya alınması hususunda ilgili yasa çıkarıldı ve uygulanmakta . Ama bu kadrolara özelleşme kapsamındaki kurumlarda çalışan binlerce işçi pek sevinemedi . Nedeni ise yıllardır kadro bekleyen insanlar kurumları özelleştirilince yine belirsizliklerle boğuşmaya mahkum ediliyor.

Bunun çözümü acizane görüşüm şöyle olabilir. Devlet nasıl ki özelleştirdiği kurumlardaki memurları HAVUZA GÖNDEREREK oradan da başka bir kurumda tekrar işe başlatıyor. Bu hakkın aynısını İşçiler olarak bizde telep ediyoruz. Bunu yaparkende emekliliği gelmiş olanlar emekli edile bilir. Ayrıca özelleşen kurumlardaki kamu işçilerini işçi kadrosuna, değilese bile memur kadrosuna alınması gerekir diye düşünüyorum. Ve böylece insanlar gelecek kaygısı duymadan daha verimli çalışabilir.Devlet özelleştirdiği kurumdaki memurunu havuza alarak başka kurumlarda kadrolarına uyun statüde yeniden işe alıyor. Bunu yaparkende memur hiç mağdur edilmiyor. Sonuçta devlet hersene binlerce memur ve işçi alıyor bu alımları azaltıp özelleşme sonucu işsiz kalan özelleşme mağdurlarının mağduriyeti giderilmelidir.Çünkü bu insanlar ve aileleri ile birlikte kendilerine hep acaba sorusunu sormadan geçirmedikleri gün yok gibi. Eğer bu hakk memura veriliyorsa işçiyede verilmelidir. Kaldı ki bence işçi memur ayrımı minimuma endirilmeli. Kamu Personeli kapsamında geniş bir düzenleme yapılmalı, aynı kurumda aynı işi yapan en az üç veya dört tip değişik kadroda olan çalışan var. Yapılacak bir kamu personeli düzenlemesi ile bu çarpıklık giderilmelidir.

Ayrıca şimdilik çözülmüş olan geçici işçilik sorununun yerini almaya ADAY OLAN 4-C mağdurlarına yenileri eklenmemiş olur. Sosyal devlet ve anayasadaki eşitlik ilkesi gereği Memurlardaki HAVUZ sisteminin İşçilere de uygulanması gerekir diye düşünüyorum.

Bu konuda sayın Başbakanımızdan ve vekillerimizden sorunumuzu meclis gündemine getirmelerini ve devletimizin özelleştirilen kurumlardaki , memuruna sahip çıktığı gibi biz işçilerine de sahip çıkmasını istiyoruz . Özelleştirme kapsamıdaki kurumlarda çalışan işçiler ve yakınları olarak , bu yönde bir adım atıldığı zaman kadrolarımıza sevinebileceğiz. Saygılarımla.

Arkadaşlar bu metni veya kendi ekleyeceğiniz bir metni yukardaki adreslere gönderelim. Hiç birşey yapmamaktan iyidir. Saygılar

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=849349

****BU ADRESTE BİRLEŞELİM 4-C LANETİNDEN KURTULMAK İÇİN ***

Toplam 1 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?