Editörler : asaygincihan27
19 Ocak 2010 17:51   


Karne töreni konuşma metni (acil)

CUMA GÜNÜ KARNE TÖRENİNDE YENİ ATANAN ÖĞRETMEN OLARAK KONUŞMA YAPACAĞIM . TECRÜBELİ ÖĞRETMENLERDEN YARDIM BEKLİYORUM . TASLAK METİN VARSA YOLLAR MISINIZ?

19 Ocak 2010 18:42

coshuva
Daire Başkanı

BU DA NERDEN ÇIKTI YA HOCAM. BUNU SİZE MÜDÜRÜNÜZ MÜ DEDİ.

BÖYLE KONUŞMALAR GENELLİKLE ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE OLUR. YENİ ÖĞRETMENLER ADINA KONUŞMA YAPILIR YENİ BAŞLAYAN BİR ÖĞRETMEN TARAFINDAN.

GERÇEKTEN ÇOK GARİP

19 Ocak 2010 18:53

kaybedenler800
Kapalı

Karne günü okul müdürü konuşur ,Müdürünüz işgüzar biri anlaşılan ,,konuşma metni falan bulamazsın hocam sevk al gitme o gün:)

19 Ocak 2010 19:43

heartalone
Aday Memur

vallahi bilmiyorum gitmemezlik yapamam karne günü ve görev verilmiş. aday öğretmenim sicil olarak düşük puan verilir. elinizde metin var ise fikir vermesi açısından yardım bekliyorum

21 Ocak 2010 10:57

_goksugüzel_
Yasaklı

Sayın müdürüm gıymetli mıhtarım ve değierli öğrencilerim.Yarı yıl tatili hepinize hayırlı olsun.De hadi dağılın.

:))))

21 Ocak 2010 11:10

962004
Aday Memur

değerli müdür kurbanı öğretmenim,

yarın metninizi burada paylaşın lütfen...

21 Ocak 2010 20:32

Xmare
Aday Memur

BENCE E OKULUN KERAMETLERİNDEN BAHSET KONUŞMANDA

23 Ocak 2010 01:35

heartalone
Aday Memur

Sayın Müdürüm

Değerli öğretmen arkadaşlarım

Sevgili öğrenciler,

2009- 2010 eğitim ? öğretim yılının ilk dönemi bu törenle son bulacak ; ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki , gelecek geçmiş üzerine kurulur. Geçmişini iyi bilen , geçmişini sağlam temellere oturtan , geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar. Bu vesileyle siz öğrenciler , bu dönem sonunda kendinizle girişeceğiniz bir iç muhasebeyle , yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede diğer döneme daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız

Elbette bir insan üç beş rakamla ölçülemeyecek bir değerdir ; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. Şunu da belirtmek gerekir ki notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı birer değersiniz. Şairin de dediği gibi:

Hoşça bak zatına kim zübde-i alemsin sen

Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen

"Kendine iyi bak ki, âlemin özü sensin. Sen varlığın gözbebeği olan ademsin."

Eğitim ve öğretim de alemin gözbebeği olan insana layık olduğu değeri kazandırma çabasıdır. Biz öğretmenlerin yegane gayesi özünüzde var olan güzellikleri ortaya çıkaracak bilgiyi ve ahlak esaslarını sizlere aşılamaktır. Ne güzel ifade etmiş Yunus :

İlim ilim bilmektir

İlim kendini bilmektir

Sen kendini bilmezsen

Ya nice okumaktır.

İlim kendini bilmeyen insanların elinde bir kötülük aracı haline gelir. Bu sebepten bizler için ilk amaç, sizin öncelikle kendinize layık birer kişi olmanız, sonra bunu en etkili şekilde kullanacak bilgi birikimiyle donanmanızdır.

2. dönemi bu sözler ışığında değerlendirmeniz ve yılsonunda ailenizi ve bizi sevindirecek ilim ve ahlak seviyelerine gelmeniz dileklerimle sözlerime son verirken, bir dönem boyunca başarılı olmak için çaba gösteren sevgili öğrencilerimize , öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve hepinize saygılar sunuyorum.

23 Ocak 2010 14:40

adoniss
Daire Başkanı

çok güzel bir konuşma olmuş öğretmenim. kendiniz mi hazırladınız?

24 Ocak 2010 14:12

ilim
Şef

gerçekten güzel bir konuşma.öğretmenimizi tebrik ederim.ben bu satırları yazarken öğretmenimiz konuşmasını yaspmış olacak.

24 Ocak 2010 19:46

heartalone
Aday Memur

yüzde yüz bana ait bir konuşma. iltifatlarınız için teşekkür ederim

24 Ocak 2010 19:52

heartalone
Aday Memur

yüzde yüz bana ait bir konuşma. iltifatlarınız için teşekkür ederim

Toplam 11 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?