Editörler : F16 Gökçen
«244324442445244624472448244924502451245224532454»

KuŞBuRNuBeY35
Kapalı
19 Kasım 2017 20:29

İyi akşamlar;

Etkinlik kitaplarından biri daha biter :)

BAŞLANGIÇ

Yazarın son kitabında, bu kez insanoğlunun en çok merak ettiği "nereden geldik, nereye gidiyoruz" sorusuna cevap arıyoruz birlikte.

Robert Langdon'ın öğrencisi olan Krisch'in tartışmaya açtığı konu: Bilim mi din mi? Başlangıç romanı nereden gelip nereye yol alındığına dair bir yanıt ararken, bu iki alan kendiliğinden sürece dahil oluyor. Edmond Krisch, evrenin başlangıcına dair bütün dinlerin verdiği yanıtları boşa çıkaracak bir açıklaması olduğunu belirtiyor. Evrenin varoluşuna ilişkin açıklamasını, yapay zeka üretme düzeyinde hakim olduğu bilgisayar dünyasının olanaklarını kullanarak tüm dünyayla da paylaşmak isterken olaylar gelişiyor. Tabii olaylar gelişirken Robert Langdon dostumuzda oradadır .

Sonrası mı? Özellikle son zamanlardaki tartışmalar ve gelişmeler ile oldukça ilgi çekici bir hale gelen yapay zeka öğesiyle çok güzel bir şekilde harmanlanmış, ilginç teorilerle dolu bir macera :)

Yapay zeka ve teknoloji konusunda da tarih kadar bilgili olduğunu göstermiş bence Dan Brown. Ben bilgilendirici kitapları severim. Robert Langdon'la birlikte macera peşinde koşarken sanat tarihi hakkında özellikle Antoni Gaudi ve William Blake hakkında mini bir ders almış gibi oldum. Ayrıca Winston Churchill'in yetenekleri, soyut sanatın anlaşılmazlıkları, Gaudi'nin Sagrada Familia'sının kendine has büyüleyici özellikleri ve yapay zeka alanında dudak uçuklatan gelişmeler de var kitapta.

Bu yaz için İspanya seyahati planları yapmaya başladım bile. Tümü gerçek olan mekanları o kadar ayrıntılı ve o kadar görmeye özendirecek biçimde anlatıyor ki, kitabı o mekanlarda bir kez daha okumak istiyorum :)

KuŞBuRNuBeY35
Kapalı
19 Kasım 2017 20:33

Bir müddet sustuk. Kafamın içinde ona söylenecek uçsuz bucaksız şeyler bulunduğunu hissediyordum, senelerce söylense bitmeyecek şeyler.

Sabahattin Ali " Kürk Mantolu Madonna "

KuŞBuRNuBeY35
Kapalı
19 Kasım 2017 21:29

Eğer isterse bir insan size sesiyle de sarilabilir...

Ilhan Berk

re5pective07
Müsteşar Yardımcısı
19 Kasım 2017 21:49

goller yağan yağmur gibi/

fb 4-sivas 1...

61.dakikada oyuna giren,ligde 12 maç sonunda golü hatırlayan,hat-trick yapan fenerbahçe'li roberto soldado bile hayata dönerken...

bana dönemeyen sen?! :)

ve yağan yağmura aldırmayan 12 numaranın:''beraber yürüdük biz bu yollarda'' klasiği akılda kalan!

berfinmeb
Kapalı
19 Kasım 2017 22:24

Bu forumdaki editörler ruh gibi..

mert291453
Memur
19 Kasım 2017 22:30

ne yazsam bilemedim :D

berfinmeb
Kapalı
19 Kasım 2017 22:35

3 gündür bir ricayı bekliyorum..

Hiç mi okumazlar kendi bölümlerini..?

berfinmeb, 6 yıl önce

Bu forumdaki editörler ruh gibi..

berfinmeb
Kapalı
19 Kasım 2017 22:48

Kültür Sanat *** Sude editör ?

berfinmeb, 6 yıl önce

3 gündür bir ricayı bekliyorum..

Hiç mi okumazlar kendi bölümlerini..?

ütopyadan
Müsteşar
19 Kasım 2017 22:52

Bu eksici baslik sahibi olabilir mi? Kimsenin yorumunu begenmiyor galibaa:)

ütopyadan
Müsteşar
19 Kasım 2017 22:58

O kadar guzel gorunuyordu ki dayanamadim birer eksi de ben verdim bastan asagi :)

KuŞBuRNuBeY35
Kapalı
19 Kasım 2017 23:25

Ben Canavar'ı istiyorum," diye ağlamaya başlamış Güzel. Prens bu sırada ayağa kalkmış.

"Canavar benim," demiş. "Kötü bir peri bana büyü yapmıştı. Beni yüzüne bakılamayacak kadar çirkin bir yaratığa dönüştürmüştü. Bana benimle evlenmek istediğini söylemeseydin, hayatımın sonuna kadar öyle kalacaktım."

Prens Güzel'i şatoya götürmüş. Şatoda Güzel, babası ve rüyasında gördüğü iyi periyle karşılaşmış.

"Gösterdiğin cesaretin ödülünü aldın," demiş iyi peri Güzel'e.

Peri sihirli değneğini sallamış. Birden şatodaki herkes Prens'in topraklarında bulmuş kendini. Orada halk coşku ve alkışlarla karşılamış Prens'i. Çok geçmeden Güzel ve Canavar evlenmişler. Dünyanın gelmiş geçmiş en mutlu Prens ve Prensesi olmuşlar.

re5pective07
Müsteşar Yardımcısı
19 Kasım 2017 23:28

güldük,eğlendik.../

tehlikenin farkında mısınız?yarın pazartesi ve yine bir haftasonu bitti.

geceleri sabaha ulaşmayan günlerden nefret ediyorum.ne uyumaktan ne uyanmaktan haz alıyorum.hani bir söz vardı'' bir sana doyamadım bir de sabah uykusuna'' diye.tıpkısının aynısı olacak yine:/

YaaNasip 2
Yasaklı
19 Kasım 2017 23:36

Alemi ervahtan geldik alemi Bekaya gidiyoruz.

KuŞBuRNuBeY35, 6 yıl önce

İyi akşamlar;

Etkinlik kitaplarından biri daha biter :)

BAŞLANGIÇ

Yazarın son kitabında, bu kez insanoğlunun en çok merak ettiği "nereden geldik, nereye gidiyoruz" sorusuna cevap arıyoruz birlikte.

Robert Langdon'ın öğrencisi olan Krisch'in tartışmaya açtığı konu: Bilim mi din mi? Başlangıç romanı nereden gelip nereye yol alındığına dair bir yanıt ararken, bu iki alan kendiliğinden sürece dahil oluyor. Edmond Krisch, evrenin başlangıcına dair bütün dinlerin verdiği yanıtları boşa çıkaracak bir açıklaması olduğunu belirtiyor. Evrenin varoluşuna ilişkin açıklamasını, yapay zeka üretme düzeyinde hakim olduğu bilgisayar dünyasının olanaklarını kullanarak tüm dünyayla da paylaşmak isterken olaylar gelişiyor. Tabii olaylar gelişirken Robert Langdon dostumuzda oradadır .

Sonrası mı? Özellikle son zamanlardaki tartışmalar ve gelişmeler ile oldukça ilgi çekici bir hale gelen yapay zeka öğesiyle çok güzel bir şekilde harmanlanmış, ilginç teorilerle dolu bir macera :)

Yapay zeka ve teknoloji konusunda da tarih kadar bilgili olduğunu göstermiş bence Dan Brown. Ben bilgilendirici kitapları severim. Robert Langdon'la birlikte macera peşinde koşarken sanat tarihi hakkında özellikle Antoni Gaudi ve William Blake hakkında mini bir ders almış gibi oldum. Ayrıca Winston Churchill'in yetenekleri, soyut sanatın anlaşılmazlıkları, Gaudi'nin Sagrada Familia'sının kendine has büyüleyici özellikleri ve yapay zeka alanında dudak uçuklatan gelişmeler de var kitapta.

Bu yaz için İspanya seyahati planları yapmaya başladım bile. Tümü gerçek olan mekanları o kadar ayrıntılı ve o kadar görmeye özendirecek biçimde anlatıyor ki, kitabı o mekanlarda bir kez daha okumak istiyorum :)

YaaNasip 2
Yasaklı
19 Kasım 2017 23:42

Bende sana cevap olarak bu entrini kuşburnu yazdı sandım. Bi üstteki ne arti bunada kuşburnu sanıp madem eksi verdin baştan aşağı al bi ekside ben vereyim sana dedim. Meğer senmissin utopik. :-)) neyse arının yerine say. Bi usttekine arti vermiştim. Bu alıntı yaptigimada kuşburnu sanıp eksi verdim. Bu arada yakiyorsun utopik. Bulunduğun yerdeki bülbuller seni görür görmez başlamıştır nagmeli nagmeli ötmeye :-)))

ütopyadan, 6 yıl önce

O kadar guzel gorunuyordu ki dayanamadim birer eksi de ben verdim bastan asagi :)

KuŞBuRNuBeY35
Kapalı
20 Kasım 2017 00:02

İYİ GECELER ????????????

Sana mahkum kalmak güzel.

Gözlerinden öperim.

N'olur yaz...!

Ahmed Arif

re5pective07
Müsteşar Yardımcısı
20 Kasım 2017 00:16

geceler iyi/

tekrar tekrar okudum geçmişi.

kısa zamanda neler konuşulmuş neler.

ne hüzünler,ne öfkeler,ne gülümsemeler,ne mutluluklar yaşanmış.hatta ne tövbeler bozulmuş...

kısa zamana sığan bir film şeridi gibi geçti gözümün önünden,kısa metrajlı bir film ödülünü hakedecek derecede yaşananlar...

bir de ''şimdiye saklanmışlar'' var mesela.

bu filmin sonu böyle bitmemeli!

KuŞBuRNuBeY35
Kapalı
20 Kasım 2017 00:55

Ne çıkar yanımda olmasan,

Kalbim senden ibaret değil mi?

Uzaktan sevmek zor demişsin..

Etme sevdam..

Görmeden sevmek ibadet degilmi?

Cemal Süreya

YaaNasip 2
Yasaklı
20 Kasım 2017 01:05

mevsimler papatya ve ben papatyayı çok severim.. sonra seni ve yine seni ve hep seni severim..

KuŞBuRNuBeY35
Kapalı
20 Kasım 2017 01:09

Gözlerine bakarken,

güneşli bir toprak kokusu vuruyor başıma.

bir buğday tarlasında, ekinlerin içinde,

kayboluyorum.

Nazım Hikmet

Huzurlu Geceler Olsun ????

YaaNasip 2
Yasaklı
20 Kasım 2017 01:10

Ne çıkar yanımda olmasan,

Kalbim senden ibaret değil mi?

Uzaktan sevmek zor demişsin..

Etme sevdam..

Görmeden sevmek ibadet degilmi?

Cemal Süreya

KuŞBuRNuBeY35, 6 yıl önce

Gözlerine bakarken,

güneşli bir toprak kokusu vuruyor başıma.

bir buğday tarlasında, ekinlerin içinde,

kayboluyorum.

Nazım Hikmet

Huzurlu Geceler Olsun ????

Toplam 56535 mesaj
«244324442445244624472448244924502451245224532454»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi