Editörler : F16 Gökçen
02 Şubat 2010 19:41

Görevde yükselme karmaşıklığı....

HEMŞİRE OLARAK ÇALIŞIYORUM 657 YE TABİYİM.AYNI ZAMANDA MÜHENDİSİM VE KURUMLAR ARASI GEÇİŞ İÇİN BAŞVURDUĞUM HER YER GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA GİRMEDEN GEÇEMEZSİN DEDİ VE GERİ ÇEVİRDİ.YADA SADECE MEMUR OLARAK GEÇİP ORADA SINAV AÇILMASINI BEKLEMELİYMİŞİM.AMA BU KEZDE MEMUR DEĞİL HEMŞİRE KABUL EDİP HEMŞİRE OLARAK ALMIYORLAR.KURUMUMDA 2 KEZ MÜRECAT ETMEM RAĞMEN ALANIMDA KADRO OLMADIĞI İÇİN SINAV AÇILMADI.SAÇMALIK ÜSTÜNE SAÇMALIK YANİ.BEN O KADAR YIL OKUYUP ÜNVANIMI ALMIŞIM ZATEN TEKRAR NEDEN MÜHENDİSLİK ÜNVANI ALMAM GEREKİYOR SAÇMA BİR SINAVLA MÜDÜR VS OLMIYCAMKİ BEN ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YAPAYIM.YADA MÜHENDİSLİK İÇİN BİLE BU SINAV GEREKİYORSA İSTEYEN HERKES LİSE MEZUNLARI BİLE BU SINAVA GİRİP MÜHENDİSLİK ÜNVANINI ALSIN.AYRICA BİR HEMŞİRE ÖĞRETMENLİK BİTİRİP SINAVSIZ GEÇEBİLİYOR.SORDUĞUMDA PERDONEL DAİRE BAŞKANLIĞI İZİN VERMİŞ ONLARA KARİYER MESLEK DEĞİLMİŞ.BU KONUDA BİLGİSİ OLAN VARMI ACABA.VARSA YARDIM EDEBİLİRMİ.ÇILDIRMAK ÜZEREYİM TÜM EMEKLERİ BOŞA GİTTİ.

yakamoz81
Müsteşar Yardımcısı
03 Şubat 2010 12:20

sağlık bakanlığı ünvan değişikliği sınavıyla geçiş yapmanız gerekiyor.

ser578
Aday Memur
03 Şubat 2010 16:58

öyleymiş ama sağlık bakanlığında öyle bir kadro olmadığı için sınav açmıyo.ayrıca olsa bile neden sınava girmem gerektiğini anlamıyorum.ben hakettiğim birşeyi istiyorum sonradan bir hak almak değil amacım.

yakamoz81
Müsteşar Yardımcısı
03 Şubat 2010 23:05

branşınızla ilgili mühendislik kadrosu bakanlıkta mutlaka vardır ama sağlık bakanlığı bu konuda biraz ağır davranıyor,ünvan değişikliği sınavı en son aralık 2009 gibi yapıldı sanıyorum 1 yıldan önce yapmazlar ama inşallah yaparlar,

siz hemşirelikten mühendisliğe geçmek istiyorsunuz ben okudum hakettim diye düşünüyorsunuz ama sağlık bakanlığında ebe olupta hemşirelik bitiren bile ünvan değişikliği sınavına girmeden kadro unvanını değiştiremiyor keşke bu işin daha kolay bir yolu olsa.

ser578
Aday Memur
04 Şubat 2010 22:45

ama öğretmenliğe geçebiliyorlar.devlet personel sadece onlara bu izni vermiş.

hülo01
Kapalı
12 Şubat 2010 00:31

selam, 13 yıllık 657 ye tabi hemşireyim.güzel sanatlar fakültesi resim bölümünde son sınıf öğrencisiyim.formasyon alıp öğretmenliğe geçiş yapmak istiyorum bu konuda ne yapmam gerekir acaba bilgisi olan varsa beni bilgilendirmesini rica ediyorum şimdiden teşekkürler.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi