Editörler : ayşegül bgm
08 Mart 2010 12:19

sağlık bilimleri tıp fakültesinde yüksek lisans yapanlar dikkat

ARKADAŞLAR BUGÜN DEĞİŞEN YÖNETMELİKTE UZMAN HEMŞİRE TANIMINDAN NE ÇIKARMALIYIZ?TANIMDA HEMŞİRELİK ANA BİLİM DALLARINDA DİYOR.ANCAK BU ÜLKEDE TIP FAKÜLTESİNE DE BAĞLI ANABİLİM DALLARINDA YÜKSEK LİSANS YAPANLAR VAR.MESELA BEN TIP FAKÜLTESİ HALK SAĞLIĞINDA YAPIYORUM.OKUL BİTİNCE UZMAN ÜNVANINI BİZLERE VERMEYECEKLER Mİ YANİ?BURDAN BUNU MU ANLAMALIYIZ.BİLGİLERİMİZİ PAYLAŞALIM LÜTFEN..

Uzman hemşire

MADDE 7 ? (1) Lisans mezunu hemşirelerden; yurtiçinde hemşirelik anabilim dallarında ve bunların altında açılan lisansüstü eğitim programlarından mezun olan ve diplomaları Bakanlıkça tescil edilen hemşireler ile yurtdışında bu programlardan mezun olup, diplomalarının denklikleri onaylanan ve diplomaları Bakanlıkça tescil edilen hemşireler alanlarında uzman hemşire olarak çalışırlar.

incel
Aday Memur
11 Nisan 2010 16:53

bu alt dallar kelimesi onu kapsıyormu acaba ?bende sağlık yönetimi yüksek lisansı yaptım aynı endişe bendede mevcut..

KATETER_06
Aday Memur
11 Nisan 2010 18:16

arkadaşlar ben de aynı seyden korkuyorum..bu konuda yorumlarınızı bekliyorum..

sevgi taner
Aday Memur
15 Nisan 2010 00:38

işte bende bu konuya farklı başlıkta değinmştm.arkadaşlar bende anatomide yükseğe kabul edildm.ama kanundan yararlanacağıma inanıyorum hani bunlarn altında açılan dediği için sırf anabilim dalı değil yanılmıyorum inşallah

zafergüneş
Aday Memur
31 Ekim 2010 23:39

SEVGİ TANER ARKADAŞIM BENDE ANATOMİDE YÜKSEK YAPIYORUM VE ÜMİTSİZLİK İÇİNDEYİM TIP FAK.OLDUĞU İÇİN İLERDE KADRO ALMAK ZOR MALUM KABUL ETMEZLER ÖTE YANDAN HEMŞİRELİKLERDE DE HEMŞİRELİK DE YÜKSEK LİSANS YAPMA ŞARTI ARIYOR SEN BUNUN HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSN?

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi