Editörler :
29 Ağustos 2011 12:43

Levent114
Şef

Merak ediyorum.

Burada yorum yapanlarin kaci evli ?

Doganin bir isleyis dinamigi var.Gecenlerde bir Prof.aciklamisti, erkekler tek eslilik icin yaradilmamistir diye.

Gercek budur.

Yaradilis ozelliklerine format atamazsiniz,tutmaz.

Adam, 75, hanimi 72 yasinda,karsiniza oturmus siritiyorlar, tam 55 senedir evliyiz, cok da mutluyuz.

Yalan soyluyorlar.

Boyle bir sey yok.

Kendinden vaz gecen, kerhen kabullenen disinda, hic bir erkek boyle bir yasami surduremez.

Iste yasam boyu izledigimiz, mutluluk rolu oynayan ciftler, hemen tumu rol yapiyorlar, ya da derin sorunlarini, ama maddiyat, ama cocuklar icin yok sayiyorlar.

Bazen, en yakin kiz arkadasina anlatir hanimlar.

Gercekleri.

Ama erkekler pek anlatmaz,o mutsuzlugu yasar giderler.

07 Eylül 2011 07:26

msandal86
Aday Memur

bence evlilik ne aşk ne de tutku, bunlar hep geçici şeyler.. aslında aşkı aramak değilde, en iyi ev arkadaşı olabileceğiniz kişiyi aramak gerek. kimse mükemmel değil, ne biz, ne de karşımızdaki.. ev arkadaşı olamadığımızdan doğuyor sorunlar, çünkü belli sorumluluklar hep bir taraf üzerine yüklenmiş.. yemek m, yapılacak,kim yapacak? bir makine çamaşır birikti,kim çalıştıracak makineyi? kim asaacak, ütüleyecek? mutfaktaki her şeyin yerini kim biliyor? eve misafir mi gelecek, haydiii tüm hazırlığı kim yapacak? oysa ev arkadaşı psikolojisiyle bakılsa olaya, hiçbirzaman temizliği her seferinde aynı kişi yapmaz ve yemeği ve alış-verişi ve bulaşığı ve yerine getirilmesi gereken sorumlulukları.. iletişim daha kolay kurulur çünkü bir 'beklenti'söz konusu diildir. Önyargılar üstüne perde çekilir ve kimse kimseye bu senin işin! diyemez..

07 Eylül 2011 13:20

Thegrandflower
Kapalı

evliliğin sıradanlaşmasına yol açan şey zihniyettir. kadın ya da erkek, eşini beslenme barınma maddiyat vb. konularda ihtiyaçlarını karşılayan bir meta olarak görüyorsa o evliliğin sıradanlaşması kaçınılmazdır. ve ne yaparsanız yapın bu zihniyetteki kişinin fıtratını değiştiremezsiniz. sıradan bir evliliğiniz olmasını istemiyorsanız bu zihniyette olmayan bir eş seçmelisiniz. tabii evlilik size dayatılmadıysa ya da aşk gözünüzü kör etmediyse.

09 Eylül 2011 01:40

*zeyrek*
Şef

Evlilik sıradanlaşmaz.

Sadece kıyaslandığında evliliğinizin kişisel performansının düşük oldugunu görürsünüz. Kendi içinde sıradan değil fakat diğer evliliklere göre sıradan olabilir. Bu da çiftlerin fıtratı ve kendini yetiştirmişlikleri ile ilgilidir.

Diğer evli çiftlere bakıp aynı şeyleri yapmak isterseniz bu işler olmaz.

Ha birde evlenince dişi-erkek farketmez evlenmeden önceki halinden başkadır. Kadın artık ev işlerinde yardım ister.Eskiden istemezdi kendisi yapardı cünkü elinde tutmak isterdi. Evlenince ise eşitlik ister. Hele ikisi de çalışıyorsa bu kacınılmazdır. Sonra bir bakıyorsun evlenmeden önce neydi sonra ne oldu.

Kısacası mutlu olmaya çalışmak mutsuzluk yaratır. Başına ne gelrise onu oyle kabul edip mutlu olmak gerekir.

Ha bir de... En az haftada 1 kere sizden daha kötü durumda olan insanları düşünürseniz mutlulugun kralını elde edersiniz.

28 Kasım 2011 09:32

M Ekinci
Aday Memur

Birlikte aynı odada olmak, hiç konuşmadan televizyon seyretmek, bilgisayarda vakit geçirmek aynı odada birlikte vakit geçirmek değildir. Yada dışarıda gözlem yaparsanız, yemeğe çıkmış, ama hiçbir şey konuşmadan sadece yemek yiyen birçok çift görüyorsunuz. Buda yemeğe çıkmış olmak demek değil aslında. Birlikte kaliteli vakit geçirmek demek aslında gerçekten birbirine odaklanmak demek. Bunun saatler olmasına gerek yok. Yani yarım saatte olsa, beş dk da olsa, dinleyerek, sadece duymak değil dinlemek gerekiyor, gerçekten karşılıklı alışverişte bulunularak geçirilen vakitler çok önemli. Bir çift iş sebebiyle yada farklı sebepler ile bir çok akşamı, birçok zamanı ayrı geçirebilirler. Ama birlikte geçirdikleri kaliteli vakit bunu telafi eder. Biz çiftlere şunu öneriyoruz, birlikte vaktinizi gerçekten birbirinize odaklanarak geçirin. Birlikte bir filmi seyrediyorsunuz, yorum yaparak, konuşarak, sohbet ederek geçirin. Bir konudan bahsediyorsanız gerçekten birbirinizi dinleyerek vakit geçirin. Yoksa kalabalıkta bile insanlar ister istemez direkt iletişim kurabiliyorlar. Bir bakış bir kelimeyle paylaşım bunu sağlıyor. Bunda amaç şu, evet yeterince eşimle ilgilenemedim, yeterince zaman ayıramadım, bu saatimi ona ayıracağım dürtüsü ile hareket edersek gerçekten ortam yaratabiliriz. Bunun adı yemeğe gitmek olabilir, evde sohbet etmek olabilir. Her zaman dışarıda olmak gerekmiyor. Çünkü bazen insanlar bunu sadece maddi sebeplere bağlayıp imkanlarımız yeterli değil, yemeğe gitmiyoruz, gidemiyoruz şeklinde savunma yapabiliyorlar ama evde birlikte olmak istiyorsak televizyonu kapatıp karşılıklı olarak sohbet edebiliriz. Bu kaliteli vakit geçirmektir.

03 Mayıs 2012 21:38

_neden_
Müsteşar Yardımcısı

"... Bütün bu erkekler yıkıma uğramışlardı, karılarının sözünden çıkamıyorlardı; karılarından nefret ediyorlardı doğal olarak; ama bu nefretlerini genelleştirmek yerine, önlerine çıkan başka kadınlara koşuyorlardı.

Biri gülümsemeye görsün, hemen duruveriyorlardı. Kendi kendilerini aşağılıyorlardı. Tasarılarını erteliyorlar, zaman yitiriyorlar, ufacık zevkler uğruna ne pazarlıklara girişiyorlardı!.."

04 Mayıs 2012 00:20

öğretmen2001
Kapalı

Evlilik evliliktir, aşık olup evlensen de görücü usulü evlensen de 2 yıl sonra geldiğin nokta aynıdır. Ama bana kalırsa aşık olarak evlenmek daha doğru. Boşandığın zaman aşktan gözüm kördü hiçbirşeyi görmemişim diye kendini savunabilirsin en azından.:))))))

04 Mayıs 2012 19:09

esitlik
Şube Müdürü

kız ardkşınız eğer ailesinden ayrı yaşıyorsa evlilik sıradanlık getirir. ailesiyle birlikte yaşıyorsa sevgililikte özgürlüklerin sınırı olacağından evlilik ilişkiye sıradanlık getirmez.

10 Mayıs 2012 21:27

Levent114
Şef

Bence butun evlilikler siradanlik getirir.

Kiz arkadasimla 5.yila girdik,nikahimiz,beynimizde ve yuregimizde.

Gecen gun, boylesi daha iyi diyor, simdi gelsem, babamla gelecektim,sen gelsen ooo damat diye hazirlik,misafirlik vs.

Cok da mutluyuz.

En azindan ben cok mutluyum..:))

10 Mayıs 2012 22:29

Başı bozuk
Kapalı

Kaybedenler Kulübü filminde bu konu üzerine gayet hoş birkaç cümle geçiyordu. Yanlış hatırlamıyorsam şöyleydi.

Rutine dönüşen herşey sıkıcıdır fakat rutin olmayan hiçbirşey kalıcı olamaz. İnsanlar da evlilikleri kalıcı olsun isterlerken onu rutine dönüştürmek zorunda kalıyorlar.

10 Mayıs 2012 22:56

tarihci8209
Yasaklı

?Sevdigimize bağlı kalmak için kendimizi zorlayışımız, bir sadakatsizlikten çok da farklı değildir.?

F. de La Roche

17 Mayıs 2012 00:30

su-88
Genel Müdür

Evliliğin sıradan olmaması için iki tarafa da büyük iş düşüyor.Süprizler, hediyeler vb şeylerle evlilik sürekli bir heyecan içinde olmalıdır.Eğer bayan nasıl olsa evlendik artık kendime bakmasam da olur derse ya da erkek evlendik nasıl olsa çiçek almasam da olur artık gibi bir yaklaşım içine girdiğinde evlilikler de bitme aşamasına geliyor.Ya da bazı şeyleri hızlı tüketiyoruz...

17 Mayıs 2012 00:32

Kuzey Beyi
Kapalı

Kalp birlikte atmadıkça çiçekler ne fayda...

17 Mayıs 2012 00:33

su-88
Genel Müdür

Çiçekler belki bir araç ama araçlar da önemlidir evliliklerde.Çiçek verilebilecek küçük bir örnek zaten...

17 Mayıs 2012 00:40

Kuzey Beyi
Kapalı

Kadının kendine bakması önemli değildir evliliklerde..Seven erkek dış görünüşe önem vermez..Evlilikler bir süre sonra aşkı alışkanlıklara çevirir..

17 Mayıs 2012 00:45

su-88
Genel Müdür

Önemlidir hemde çok.Sonrasında erkeklerin aldatma eğilimleri başlayabiliyor...

17 Mayıs 2012 00:51

Kuzey Beyi
Kapalı

Aldatma kadının dış görünüşünden kaynaklanan bir olay değildir..Öyle olsa dünyanın en güzel mankenleri aldatılmazdı hiç herhalde..:)) Ama durumöyle değil..Aldatma erkeğin yapısından kaynaklanan bir durum bence..eN Azından evli bir erkek olarak böyle düşünüyorum:)

17 Mayıs 2012 00:53

su-88
Genel Müdür

Doğru olabilir.Benim düşüncemde o yönde.Tabi evli olan kişi sizsiniz daha iyi bilirsiniz...

17 Mayıs 2012 00:57

Kuzey Beyi
Kapalı

O kadar farklı etmenler var ki evliliklerde..hangisinin neye nasıl etki ettiğini bilmek mümkün değil..her evllikk de aynı değil..Ama bir gerçek var ki..aşık olmadan evlenmek..evlilikleri yemek yemek kadar sıradanlaştırır..Günümüzde ise böyle bir aşk bulmak mucize galiba..

17 Mayıs 2012 00:58

su-88
Genel Müdür

Aşk saçmalıktır...

Toplam 76 mesaj
 
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?