Editörler : ayşegül bgm


Yasaklı
25 Mart 2010 14:39

Sağlık bakanlığının suskunluğu personelini ahlaksızlaştırdı , editörler normal görün artık bizi

2008 den bu yana KPSS ile memurlara çifte standart olarak atama yapan sağlık bakanlığı , bir de mağrifet yapmış gibi şu kadar personel atadık diyor , mesela 90 alan bir maymun iştahlıya tekrar tercih hakkı sunan sağlık bakanı onları bize göre şehir maymunu görevi olarak atamış oluyoooor , YETEEER ARTIIK BAKANIIIM , sıraa bizee gelsiiin şuarada 2 ay kaldııı yaaaaaa


deryatds
Memur
25 Mart 2010 20:38

ahhh ahhh ne zamna duyacaklar sesimizi


anest_mel
Aday Memur
25 Mart 2010 23:44

Arkadaşlar napmamız gerkiyosa yapalım çok sıkıldık beklemekten


crayzdna
Kapalı
26 Mart 2010 01:45

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde taşeron olarak çalışan işçiler, verdikleri hukuk mücadelesini kazandı. Taşeron firmada çalışan bin 262 işçi, üniversite kadrosuna geçirilecek. Bu durumun, diğer hastanelerdeki taşeron olarak çalışan işçiler için de emsal teşkil edeceği belirtiliyor.

Bölge Çalışma Müdürlüğü, verdiği kararda, yaklaşık 3 yıldır mücadelesini sürdüren taşeron işçilerin üniversitenin işçileri olduğu tespitini yapmıştı. Bunun üzerine Uludağ Üniversitesi, Bursa 4. İş Mahkemesi'ne başvurarak karara itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren 4. İş Mahkemesi, 19 Mart tarihinde gerçekleştirdiği duruşmada üniversiteyi haksız buldu.

Mahkemenin kararının ardından büyük sevinç yaşayan işçiler, Tıp Fakültesi önünde toplanarak sevinçlerini paylaştılar. Kararın ardından, Bölge Çalışma Müdürlüğü'nün, işçileri re'sen Uludağ Üniversitesi kadrosuna alacağı bildirildi.

İşçilerin mutluluğunu paylaşan Sağlık-İş Genel Başkanı Dr. Arzu Çerkezoğlu, verdikleri mücadelenin sonucunda çok gururlu bir tablo oluştuğunu söyledi. Çerkezoğlu, "Bu başarı sizin başarınızdır. Bu başarı bizim başarımızdır. Bu başarı örgütlü olmanın başarısıdır." dedi.

Çerkezoğlu, diğer illerdeki hastanelerde çalışan işçilerin de kadroya geçirilmesi gerektiğini ifade etti


crayzdna
Kapalı
26 Mart 2010 01:48

bu sağlık işsen midir ne şeydirrr..nedennn 4-b lillerin kadroya geçmesi için çalışmıyorda.taşeron işçilerinin kadroya geçmesi için yırtıyor kendini.

biz neden üniversite okuyoruzzz neden okudukkk.madem o işi ,o bölmü okuyan sağlıkçıyı almıyacaktınnn söylüleydinizdeee bizde okumasaydıkta,biyere hademe olarak gireydik sonra madem kadro verecektiniz.

ne güzel yaa ne güzel biz kpss ye neden giriyoruz adamlar kpss siz ter dökmeden hazıra konuyolar ne güzel iş


crayzdna
Kapalı
26 Mart 2010 01:50

bırakın arkaaşlar bırakın bunları;

bakında görünn ,uludağ üniversitesi taşeron işçileri kadro almış mahkeme karar vermiş.alacakları varsada buralara bu taşeronlarıni şçileri zaten girdi merak etmeyinn.bu tek uludağ üniversitesiyle sınırlı kalmazz söylüyüm.

artık Türkiyeyi yaşanılacak yer olmaktan çıkardılar


BROKERS
Yasaklı
26 Mart 2010 07:37

Bu başımızda Sağlık Bakanı Recep aktağ olduktan sonra biizz çook reziiil oluruuuz


sofi.52
Şef
05 Nisan 2010 14:46

güncel


as0ner
Aday Memur
27 Mayıs 2010 13:14

Arkadaşlar neden hemen taşeronda çalışanları kötüleme politikasına gidiyorsunuz? orada çalışan insanlar mühendisler, teknikerler,teknisyenler var, hepsi hademe mi sanki onlar girmiyormu KPSS denen sınava sanki? oradakiler maaşları düşürülmesine rağmen çalışmak zorunda oldukları için ses çıkarmadan çalışıyorlar. ama karşılığında bilinçsizce eleştriliyorlar ßu kadar ßasit olmaması lasım eleştrilerin ve küçük görmelerin. 9 senedir çalışanları biliyorum,şimdi diyeceksiniz ki neden çalışıyor çalışmasalardı. o zamanda sorarım size nerede iş var nerede doğru düzgün iş veriyorlar ve nerede hakların tatiller felan veriliyor, burada çalışanlar şükür edip oturuyor ve bir yandanda KPSS denen mereti kazanabilmek için kendini kahrediyor. Memurların tüm ayak işlerini yapıyorlar onların her türlü kahrını çekiyorlar bırakında birşeyden faydalansınlar. unutmayın kimse kadrolu bir memurun ego tatmincisi olmak zorunda değildir. Taşeron işçisine laf söleyen girsinde çalışsın o zaman, hak kazandığı zaman kadroda alsın kimse zoruna gittiği için konuşmasın burada ßoş ßoş.


Saglikci0707
Kapalı
27 Mayıs 2023 01:59

Ahlaksızlık normal görülmemeli
Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi