Editörler : muhtesem32
28 Mart 2010 19:08   


Kapalı
En İyi KPSS Çalışma Yöntemi !

İşletme (Lisans) mezunu olarak, KPSS'ye sınav yılı puanıyla o dönemiçi açılan yerleştirmelerde minimum istatistiklere bakıldığında;

İlk yerleşen KPSSP3 85 Puan'la, son yerleşen de en az KPSSP3 75 Puan'la yerleşebiliyor.

Nedir bunun sırrı.. Haftaiçi çalışan birine göre, bu puan aralığına girebilmek için hangi yöntemi doğru uygulamak gerekir?

*Alın size "Hayata Tam Dair" net başlık.. Şimdi yorumlarınızı okuyalım bakalım..

~

28 Mart 2010 19:20

elbim
Kapalı

kpss ya hazırlananların biçoğu zaten hafta içi çalışıyor .. ben sınava 4 ay kala hazırlandım hızlandırılmış kpss kursuna gittim 78 aldım. önce konuları tam olarak bitirmelisin yazarak çalışmanı tavsiye ederim konuya çalıştın mı anında pekiştir bol soru çöz kpss kazanmanın yolu çıldırmış gibi soru çözmekten geçiyor arkadaşım öyle bir zaman geliyor ki çok soru çözmekten bütün soru mantıklarını kavrıyorsun daha soruyu tam okumadan şıklarda cevabı arıyorsun Allah yardımcın olsun..

28 Mart 2010 19:40

akmatbi
Kapalı

elbim sağolasın da yalnız sen yanlış anlamışsın.. Ben haftaiçi çalışıyorum derken bir işte çalışıyorum 08:00-17:00 demek istemiştim.. O halde ne yapmam lazım.. Yaprak Dökümü, Parmaklıklar Ardında ve Kalp Ağrısı'ndan başka dizi izlemiyorum.. Bir de senin bölüm ne?

28 Mart 2010 19:47

elbim
Kapalı

yanlış anladığımı da nerden çıkardın bende kpss ye hazırlanırken ücretli öğretmenlik yapıyordum tam gün bir okulda ben okulöncesi öğretmeniyim .. öyle diziyle falan olacak iş değil bu

28 Mart 2010 19:53

akmatbi
Kapalı

dizileri bırakayım mı diyorsun yani.. Bugün HaberTürk Gazetesi İhtiyaç Yayınları'nın Matematik kitabını verdi, bende de Data Matematik var.. Türkçem ve Coğrafyam zaten iyi.. Tarih kurtarıyor ama Anayasa biraz kritik.. 2008 KPSS için gittiğim bir kurstan da yazılı Genel Kültür notlarım var, çok düzgün tuttum..

Şimdi bu elimdeki kaynaklarla nasıl çalışmam uygun olur, nolur yardımcı olursan sevinirim..

Nisan-Mayıs-Haziran kaldı.. Ortalama 100 gün !!!

28 Mart 2010 19:58

elbim
Kapalı

ya yaptığınız GKY bizim eğitim yapmak zorunda olsanız ne olurdu acaba .. önce bir plan yap kendine çalışma saatleri dışında konularını bitir sonra bol soru senin bu saatten sonra yöntem aramak gibi bir lüksün yok çünki sınava çok az kaldı :) anayasa full yapman imkansız zaten bunun için genelkültür abidesi olmak gerek :) bolca tbmm tv izle kendini güncel tut 8 tane yaparsın .. bu da yeter sana ..

28 Mart 2010 19:58

akmatbi
Kapalı

Sizin çalışma stiliniz nasıl ?

Bugün HaberTürk Gazetesi İhtiyaç Yayınları'nın Matematik kitabını verdi, bende de Data Matematik var.. Türkçem ve Coğrafyam zaten iyi.. Tarih kurtarıyor ama Anayasa biraz kritik.. 2008 KPSS için gittiğim bir kurstan da yazılı Genel Kültür notlarım var, çok düzgün tuttum..

Şimdi bu elimdeki kaynaklarla nasıl çalışmam uygun olur, nolur yardımcı olursanız sevinirim..

Nisan-Mayıs-Haziran kaldı.. Ortalama 100 gün !!!

28 Mart 2010 20:01

"betül"
Daire Başkanı

ben kursa gitmeden kendim çalıştım ve 86 küsürlü bir puanla yerleştim...

interneti bir kenara bırakın... bol bol kitap okuyun ve düzenli tekrarlar yaparak konulara hakim olun. sonrası da deneme çözme...

28 Mart 2010 20:01

Aglama-Duvarı
Yasaklı

anladığın konuların konu tekrarlarını test çözerek yap,ders notlarını okuyarak vakit kaybetme,anlamadığın konuları ve zorlandığın noktaları tespit et ve o konulardakı eksıklerını tamamla.anlamakta zorlandıgın konuları gece yatmadan önce tekrar et çünkü sonrasında uyudugun ıcın unutma zorlaşacaktır.bol bol soru çöz,konu çalışmakla vakit kaybetme.

bir de tabıkı dizilere ek olarak memurlar net forumu da bır surelıgıne askıya alman gerek.bu konulardan soru cıkacagını sanmıyorum kpss de

28 Mart 2010 20:04

akmatbi
Kapalı

1 Nisan günü üyeliğimi iptal ediyorum ama Temmuz'da geri dönerim.. Sıkıya almak için tavsiyeleriniz çok güzel aslında, teşekkürler.. Varsa yazın lütfen okurum, paylaşım için..

28 Mart 2010 20:05

elbim
Kapalı

:)))))

28 Mart 2010 20:07

elbim
Kapalı

sen şimdi değil de 1 nisan mı diyorsun arkadaşım kararlı ol biraz garanti atanmak istiyorum diyorsan 1 dk bile vakit kaybetme derim ha olsada olur olmasa da dersen dizilerin sezon finalini yap sonra başla derim :)

28 Mart 2010 20:08

Serbest, Avukat
Kapalı

mesela salt şu başlıktan iyi bir kpss sorusu çıkar

28 Mart 2010 20:11

Aglama-Duvarı
Yasaklı

deneme sınavlarını hafife alma,deneme sınavı çözersen kendının nerde oldugu eksıklerını bütün olarak görürsün.ve eksıklerının üzerine yüklen.ayrıca verımlı ders calısma sabah masanın basına oturup aksama kadar ders çalısmak değildir.hafta içi çalısıyor olsan da aksam eve geldiğinde kendıne göre bır ders çalısma yöntemı geliştir.ders çalısırken ara vermeyı unutma.40 dakıka ders 10 dakıka ara verme seklınde yap.ve ara verdiğinde ders çalıstıgın ortamı terket.10 dakıka zihnini dinlendir.ve en önemlisi de kendıne hedef belirle ve o hedefe kılıtlen.örneğin 80 puan mı almak ıstıyorsun.bunun ıcın 100 net mı yapman gerekıyor.senın hedefın 120 net olsun.hedefıne kilitlen ve asla basaramayacagını aklına bıle getırme.bu olumsuz dusunce aklına gelırse hemen unutup savuştur.kendıne guven.kpss yı kazananlar senden daha zekı değil.

28 Mart 2010 20:30

akmatbi
Kapalı

Data Matematik ve İhtiyaç Özet Matematik nasıl buluyorsunuz! Başka önereceğiniz kaynak var mı, bir de 100 gün kaldı, kazanma şansı hâlâ açık olur mu!

Toplam 14 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?