Editörler : *aziyade*
29 Mart 2010 10:57   


il özel idaresi, üniversite,defterdarlık hangi kurum daha iyi çok acil!!!!

slm arkadaşlar ben üniversitede memurum .kurum değiştirecem ama hangisi daha iyi bilmiyorum.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

29 Mart 2010 11:12

m.ünal030303
Aday Memur

ünv lerde kurum değiştirmeye izin veriyorlarmı ki?

29 Mart 2010 11:21

!!!suham!!!
Aday Memur

amirim izin veriyor özel bir durumdan dolayı.araştırdım üç kurumdada kadro var.karar veremedim

29 Mart 2010 11:38

m.ünal030303
Aday Memur

şimdi yaptığın işe göre seçmelisin bence,örneğin ths isen senin için bayındırlık,dsi vs kurumlar daha ii olur

29 Mart 2010 11:52

konserwatif
Müsteşar

susham 3 değil bir cok kurumda boş kadro var ancak o kadrolara geçiş yapabilmek için ankaradan iş kotarır bir referansın olmalı zaten hemen hemen her kurumda memur acıgı 1000 lerce ama önemli olan gerekli olan torpili bulmak..senin ya saglam bir güvendiğin var yada naklen geçişlerden bi habersin geçişin kesin gibi kurum secme derdine düşmüşsün..hangisini secsem acaba demen hakketten ilginçç

29 Mart 2010 12:05

!!!suham!!!
Aday Memur

sevgili editörüm, yardımcı olacak birileri var bu nedenle rahatım.üniv. ortamını biliyorum ama diğer kurumlar hakkında bifikrim yok.yoksa bu geçiş konularında bayağı bir bilgim var.zorluklarınıda iyi biliyorum.

29 Mart 2010 12:51

"Dört_Köşe_Memur"
Daire Başkanı

il özel idareleri rahat

ben olsam maliye düşünürdüm

29 Mart 2010 13:13

m.ünal030303
Aday Memur

bence hepside ünvlerden iyidir...

29 Mart 2010 15:35

dragut
Genel Müdür

Özel idarelerde son amir Vali olduğu için geçiş süreci defterdarlığıa göre daha kısa olur, iş bakanlığa kadar uzamaz.

İl özel idarelerinde şu an GİH kadrolarının maaşları çok düşük, mesai ve ek ödeme yok ama ileriye dönük olarak düşünürsek yükselme açısında en kolay kurum diyebilirim. TH sınıfındakilerin ise maaşları çok çok iyi birde arazi var.

Ayrıca 657'ye tabi tüm memurlar yemek hizmetinden(150-500 TL arası) faydalanır.

29 Mart 2010 16:01

!!!suham!!!
Aday Memur

dragut arkadaşım bende ilerisini düşündüğüm için il özel idaresi daha cazip geliyor.ilözel idaresinden kurumlar arası geçişler daha rahat oluyormuş.zaten GİH kadrosundaki memurların maaşı hemen hemen her yerde aynıymış.

29 Mart 2010 20:15

dragut
Genel Müdür

Evet aynen öyle !!!suham!!! hocam,

dediğin gibi GİH kadrosu her kurumda aynı, sadece bazı kurumların ek ödemeleri oluyor.

Ben de şu an nakille uğraşıyorum, kurumum muafakat için sorun çıkarmadı. Kısmet olursa bir kaç hafta içinde yeni kurumumda işe başlamış olurum.

İl özel İdaresinin her geçen gün önemi ve iş yoğunluğu artıyor, köyhizmetleri ve kısmende olsa sivil savunmlardan sonra sırada karayolları,bayındırlık, devlet hastaneleri, daha da ilerleyen zamanlarda Milli Eğitim müdürlükleri bile özel idare çatısı altına girecek gibi.

30 Mart 2010 10:30

!!!suham!!!
Aday Memur

dragut anladığım kadarıyla sen il özel idaresindesin.ben il değiştirmek istediğim için kurum değiştiriyorum.il özel idaresinin ek ödemeleri varmı hiçbir bilgim yok.benim kurumumda muafakat konusunda sorun çıkarmadı.sen işlemlerine başla dediler ama ben karar veremedim .daha doğrusu işlemler nasıl yürüyor bilmiyorum:(

30 Mart 2010 11:40

dragut
Genel Müdür

Ek ödeme şu an yok,

Yemek yardımı var, bazı il özel idarelerinde öğle yemeği şeklindeyken bazıları kart şeklinde, aylık 150 ile 500 tl arasında yükleme yapılır onun karşılığında alışveriş yaparsın.

Nakil sürecine gelince;

1. Çalıştığın kurumla mutaka görüşmelisin, kurumdan ayrılma isteğini uygun dille anlatıp onların rızasını almalısın.

2. Nakil yaptırmak istediğim kurumlarla da ön görüşme yapmanda fayda far, durumuna uygun boş kadro var mı, dilekçe versen kabul edilir mi, referans isteyecekler mi?

3. Nakil dilekçesini geçmek istediğin kuruma verirsin.

Örnek dilekçe :

.............................

......

.................. Başkanlığında/Müdürlüğünde ../../20.. tarihinden itibaren memur olarak çalışmaktayım. GİH/TH/S sınıfında kadro unvanım Memur/Bilgisayar İşletmeni/VHKİ olup, ...?uncu derecenin ...? nci kademesindeyim. ........ Üniversitesi, ......... Fakültesi ....... Bölümünden 20.. yılında mezun oldum. Askerlik hizmetimi ../../... ? ../../.... tarihleri arasında Kısa Dönem/uzun dönem olarak yaptım.

Kurumunuza bağlı boş olan ve durumuma uygun bir memur kadrosunda görevlendirilmek üzere naklen atanmak istiyorum.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

Saygılarımla,

.../04/2010 Ad soyad

Tc. Kimlik No : ..........

Kurum Sicil No: ....

Emekli Sicil No: ..........

Kurum : ...........Başkanlığı/Müdürlüğü/Üniversitesi

Görev Yeri : ...........Müdürlüğü/Birimi/Servisi

Unvan : Memur/Bilg.İşlt./V.H.K.İ.

Ek :

Kimlik Fotokopileri

Terhis Belgesi

Diploma Fotokopisi

Adres:

...........

...........

......./....

Tel: ..........

4. Geçmek istediğin kurum nakil dilekçeni kabul ederse, çalıştığın kurumdan aşağıdaki yazıya benzer bir yazıyla muvafakatını ister.

...............

..........Müdürlüğüne

........ Müdürlüğünüzde memur/Bilg.İşlt./VHKİ olarak görev yapan ........ ......., ../../... tarihli dilekçesi ile .......... Müdürlüğümüzde boş bulunan memur kadrosuna naklen atanma talebinde bulunmuştur.

Müdürlüğünüzce de uygun görüldüğü takdirde ilgilinin muvafakatı, .... yıllarına/yılına ait sicil raporu ve hizmet cetveli ile birlikte hakkında adli ve idari soruşturmanın bulunup bulunmadığının bildirilmesini arz/rica ederim.

Kurum Amiri

imza

5. Geçmek istediğiniz kurumdan yukarıdaki yazıya benzer bir yazı çalıştığınız kuruma gelir, Çalıştığınız kurumda gitmenizde sakınca görmezse geçmek istediğiniz kuruma aşağıdaki yazıya benzer bir yazı gönderir.

...............

..........Müdürlüğüne

İlgi : ../../... tarih ve .... sayılı yazınız.

Üniversitemiz/İdaremiz/Müdürlüğümüz/ personelinden memur/bilg.işlt./vhki olarak görev yapan ...... .....'ın idaremizden naklen ayrılmasında sakınca bulunmamaktadır. İlgilinin ...... yıllarına/yılına ait sicil raporu ve hizmet belgesi ekte gönderilmiştir.

Bilgilerinize arz/rica ederim.

Kurum Amiri

imza

6. Çalıştığınız kurum geçmek istediğiniz kuruma yukarıdaki gibi bir yazıyla muvafakatınızı gönderdikten sonra geçmek istediğiniz kurum çalıştığınız kuruma aşağıdakine benzer bir yazıyla atanmanızı bildirir.

...... Müdürlüğünüz/Üniversiteniz emrinde .... ünvanla görev yapan ..... .... 'la ilgili ../../.... tarih ve .... sayılı muvafakat yazınıza ve müdürlüğümüz/başkanlığımız .../../... tarih ve .... sayılı atama onayları ile mürülüğümüz/başkanlığımız emrine atanmıştır.

Söz konusu onayın ilgili personele tebliğ edilerek Tebellüğ belgesi, özlük dosyası ve görevden ayrılış tarihinin bildirilmesini ........

Kurum Amiri

imza

7. Bu yazıdan sonra çalıştığınız kurumda üzerinize zimmetli olan demirbaşları teslim edip, ilişik kesme işlemlerini yaparsınız, nakil ücretini ya çalıştığınız kurum ya da atandığınız kurum öder. Atanma emrininzin size tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 gün içinde yeni görevinize başlamak zorundasınız.

30 Mart 2010 15:42

!!!suham!!!
Aday Memur

dragut verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.bende önümüzdeki hafta başalayacağım işlemlere hayırlısıyla artık.umarım çok uzun sürmez.yine aynı kurumda başka bir arkadaşın tayin işi 3 ay sürmüştü.oda valiliğe atanmıştı.

30 Mart 2010 21:02

itburnu
Daire Başkanı

suham hangi kurum düşünüyorsun, ankardan mı başvuracan yoksa bulunduğun ilde mi

30 Mart 2010 21:09

itburnu
Daire Başkanı

dragut, net maaşın nedir acaba, kolay mı geçiş özel idareye

31 Mart 2010 08:13

dragut
Genel Müdür

1327 TL,

Referans bulmalısın itburnu,

31 Mart 2010 09:57

!!!suham!!!
Aday Memur

itburnu ben şuanda ankaradayım başka bir ile gitmek istiyorum.

31 Mart 2010 10:20

gölcan
Memur

önlisans mezunlarının vhki maaşları nasıl

31 Mart 2010 10:47

!!!suham!!!
Aday Memur

gölcan vhki bilmiyorum.ben memur kadrosundayım 1150 alıyorum.

01 Nisan 2010 08:35

fkozgül
Aday Memur

özel idarede çalışıyorum önlisans vhki yim

özel idarede lojman imkanı var ben lojmanda kalıyorum ayrıca bi ek ödeme yok maaş net 1100-tl. kurum değiştirecek arkadaşa maliye.sgk ve işkuru tavsiye ederim yan ödemeleri daha fazla.

Toplam 20 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?