Editörler : crops35
29 Mart 2010 21:43

Teknisyen yrd arkadaşlar

Cumhuriyet bir Savcılığına bir ay önce yazmış olduğum dilekçe cevabı

Sayın Tuncay ÜLKER

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında elektronik posta ile ilettiğiniz, Türk Telekomünikasyon AŞ'nin özelleştirilmesi üzerine Devlet Personel Başkanlığınca İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne yerleştirildiğinizi, unvanınızın yükseltilmesi için açtığınız davanın lehinize sonuçlandığını, ancak kararın uygulanmadığını belirten ve özlük hakkınızın verilmesi için yargı kararının uygulanmamasından kaynaklanan sorununuzun çözülmesi talebini içeren dilekçenizin Cumhurbaşkanlığına gönderdiğiniz sureti alınmıştır.

Bilginizi rica ederim.

tuncay ülker
Şube Müdürü
30 Mart 2010 08:13

DÜZELTME (Cumhuriyet bir Savcılığına)DEĞİLDE CUMHURBAŞKANLIĞINA bir ay önce yazmış olduğum dilekçe yanıtı

Sayın Tuncay ÜLKER

4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında elektronik posta ile ilettiğiniz, Türk Telekomünikasyon AŞ'nin özelleştirilmesi üzerine Devlet Personel Başkanlığınca İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne yerleştirildiğinizi, unvanınızın yükseltilmesi için açtığınız davanın lehinize sonuçlandığını, ancak kararın uygulanmadığını belirten ve özlük hakkınızın verilmesi için yargı kararının uygulanmamasından kaynaklanan sorununuzun çözülmesi talebini içeren dilekçenizin Cumhurbaşkanlığına gönderdiğiniz sureti alınmıştır.

Bilginizi rica ederim.

nacre28
Aday Memur
01 Nisan 2010 14:01

merhaba tuncay kardeş;

uzun zamandır görüşemiyor ve yazışamıyorduk. işlerim bu ara yoğun idi.

yazını gördüm ve yüzümde gülücükler ve tebessümler oldu çok sevindim.

sağlığın nasıl. durmank yok yola devam. Cumhuriyet başsavcılığından cevap gelince sizleri ve seni haberdar edeceğim.

selamlar

tuncay ülker
Şube Müdürü
01 Nisan 2010 14:21

nacre28 kardeşim sağlık Allaha şükürler olsun çok iyim alakan için çok tekşekkür ederim.DÜN cumhuriyet savclığı ünvanla ilgi takipsizlik kararı verdi bende bunun üzerine itirazda bulunucak HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLAMSI DİLEĞİYLE selamlar.

gozlem
Yasaklı
08 Nisan 2010 08:39

selam tuncay kar desım ..teknısyen unvanını6 yıllık emekve cabadan sonra alan arkadsımız.. ama telekomun ben ozellestım ayaklarıyla kacısı adaletın yerını bulmıyacagı anlamına gelmez..benım gorevlılık kararımda telekomun yuzde 55 hıssesının satıldıgı ve dıger kalan payı hala devlet elınde oldugu yazılıyor ıse vede bılınıyorsada sen bu hakkı soke soke alırsın..

sımdı yapacagın su.

1.maas nakıl ılmuhaberını teknısyen unvanına gore yenılenmesını ıste..

2.2003 yılından bu yana danıstay karar tarıhıne gore unvan almıscasına aradakı farkalrını turk telekomdan yasal faızlerıyle ıste..

3.ben ozelleıstım dıye kenara cekılentelekom maas nakıl ılmuhaberımı benımkını nasıl duzelttı ıse..senınkınıde duzeltecek..bıraz zorlu bır yolgozuksede kazanacagına ınanıyorum..

harammy36
Şef
08 Nisan 2010 09:39

arkadaşlar davayı kazananlar telekoma tazminat davası açacaklar yada mahkeme kararında belirtilmişse hem farkı alacaklar hemde yeni maaş ilmuhaberi yeni kurumlarına verecekler yeni kurum yeni ünvanı mecburen tanımış olacak yani biz topu yeni kurumla personele atmış olcağız onlar kendi aralarında yazışmayla çözüyorlar prosödür bu ben yetkili kişilerden öğrendim daha fazla bilgi için [email protected]

gozlem
Yasaklı
15 Nisan 2010 17:39

teknisyen yardımcısı ünvan için mücadele eden iki isim yada üç isim var aramızda..tuncay ülker,haramy36 ve nacre28... bu arkadaslarımızın mücadelesi apayrı..tuncay arkadasımız 6 yıllık emeğinin karsılığında türk telekomun özellesmesi sonucu teknisyenlik ünvanı su an havada kalmıs görünüyor..görünsede mutlaka o kadro bi sekilde alınacak..

tuncay arkadasımız bimere basvurması ve durumunun tüm resmi kanallarda bılınmesi adına müracaatta bulunmasını ilettim..

bırde gözden kaçan bır kurum daha var..inanın bende bılmıyordum..

kamu kurumu görevlıleri daıre baskanlığı...

haklarınızı bu kurumdanda talep edebılırsınız...

harammy36
Şef
15 Nisan 2010 23:41

gözlem hanım biz ünvanın nasıl alınacağını çözdük şimdi zaman lazım çok az bi zaman ben telefonla tuncay kardeşe anlattım o şekilde olunca veriliyor yani kalaye giriş yolunu biliyoruz artık bizim yazı postada alınca telekom kayıp tazminatımızı ödeyecek sizlere ben hemen mahkeme sonucunu email atacam benim sava farklı demiştim incelerseniz görürsünüz biz dilekçede maddi kayıplarıda belitrmiştik sağlıcakla kalın [email protected]

tuncay ülker
Şube Müdürü
16 Nisan 2010 08:37

harammy36 kardeşimi zorlu mücadelesinden dolayı ve kazanmış olduğu davadan dolayı kensini tebrik ediyor ve bilgileri bizimle baylaştığı içn çok teşekkür ediyorum.Selamlar

kurna
Aday Memur
16 Nisan 2010 09:32

benimde mahkeme kararım var elimde ama sizlerinki gibi danıştay onalı degil öncedende paylaşmıştım fikirlerimi yaşadığım süreçleri

2005ylında ünvan yükselmeyle ilgili mahkemeye verdik yaklaşık 5 arkadaş2006 nın nisan ayında başka kurumlurara naklimiz yapıldıyaklaşık 2006 nınhaziran ayı gibi mahkeme sonuçlandı ozamanlarda mahkeme kararları olunca tama buiş bitti diyorduk fazla bilgimiz yoktu şimdi ise telekomun sayesinde yarı avukat olduk mahkeme kararlarını elimize geçmesi falan 6 ay gibi bir süre sonra 2006 da telekoma ünvanımızın düzeltilip yeniden nakil ilmuhaberi yapılması konusunda müracatımız oldu biz şirket olduk siz yeni kurumunuzdan yapın talebinizi doğrultusunda cevap geldiyeni kurumumuzada müracatta bulunduk yazdık devlet persone bşk ve telekom sizi bu ünvanla atamıştır bizde yeni sınava girer ünvan kazanırsın oldu cevap yarım avukat olduk telekom sayesinde ama az geç kalmışız telekomun ve şuan çalıştğım kurumun cevaplarını engeç 2 ay içinde terar mahkemeye vermemiz gerekiyomuş acemi avkat olduğumuzdan süreyi geçirdik bu konuyla ilgili gözlem hanım ,tuncaybey harmmy36 arkadaşlar sizleri yakından takip ediyorum yalnız benim mahkeme kararım danıştay onaylı değil.Kıdem tazminatı davamızda AİHM dedir yaklaşık 8 aygibi birsüre oldu hayırlısı kolay gelsin

gozlem
Yasaklı
16 Nisan 2010 12:59

selam..haramy.36.

siz sanırım maddi açıdan doğan kayıplarınızıda alacaksınız..ınsallah çözünde vede alın ünvanınızı.telekomun isi zor şöyleki...

.telekom yeniden maasnakıl ilmuhaberinizi yapmak zorunda..

telekom telekomda çalısırkın sürelerde teknisyen yard iken teknisyen arasındakı ikramiye farkını ödemek zorunda..

telekom hakettiğiniz tarihten maasnakıl ilmuhaberiniz tarıhıne kadar maas farkını yapmak zorunda..

telekom 90 gün ödemesindeki farklarıda yapmak zorunda..

telekom fazla mesii,nöbet gibi ulusal bayramlarda çalısan hakları nasıl veryosa teknisyenlık ünvanını alınca bu haklarıda ödemek zorunda..

rize ilinde bır mahkeme kararı var..haklarını kazanan arkadasımız akabınde telekoma icra takibi açmıslar..ya telekomla muhatap olacağıma ordan olumlu yazı vereceklerde haklarımı maas hesabıma yatır malarını bekleyeceğime icra takibi aç olsun bitsin.. ben uğrasacağıma onlarla ,onlar düsünsünler..

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi