Editörler : Lanet
14 Nisan 2010 19:24

Tanrıya Serzeniş

ezeli istirahat hanemde ben beni bilmezken ebedi yarınların ezeli bilmelerinin sonu gelmez tekrarına beni yazgılı kıldığın için Sana sitemim var.....sitemim var ey Tanrım her yanı ölüp ölüp dirilmelerle örülmüş şu soğuk yüzlü görüntüler yumağı kainatı temaşa etmeye beni de mecbur bıraktığın için.....zamanın akmalarında bana kendi akmalarımın her safhasında derin iç çekmelerimi gözlemleme yanlızlığımı tattırdığın için..... sitemim var ey tanrım hep gitmelerin kendimden kaçmanın her defasında teyidi olduğunun soğuk yüzünü bana gösterdiğin için.......oysa ne çok isterdim çarmıhta gerilen İsanın kurtuluşunun en derinlerimde bana özgürlükler getirmesini......Tanrım çığırtkanlığımın doruklarında sana sitemim var.....neyime yanayım bilmem ki her yanım her anında kendinden beri uzaklara gitmeye sonsuz yolculukta.....ben kimim demenin de ne kadar saçma olduğunun saçmalığını bile yaşlı gözlerimle zihnimin anbarlarının tozlu raflarında anılarımla silmelerdeyim.....yaşamak zorunda bıraktığın şu hayat ırmağının için de beni ellerim gökyüzünde duaların kaderine mahkum ettiğin için Tarım sana sitemim var......

20 Nisan 2010 12:43

Sitemim kendime,sağlam duramadım,suçu hep başkalarına attım...

Şimdi anladım affet Tanrım suç benimdi,sana attım...

mucahid67
Kapalı
20 Nisan 2010 21:55

Büyük İnsan yine büyük sözler etmeye başlamışşın yine:)Haddini bilen RABBİni bilirmiş:)Aslında seni BEN'i bilmez seni diyecektim ama baktım ki sen (BEN) i bilmişim yawf:)

englshtchr
Genel Müdür
21 Nisan 2010 15:10

Bir bahçedeyiz; bir tarafta baharın müjdecisi çiçekler, kuşlar, yemişler, diğer tarafta böcekler, köpekler ve leşler. Nereye bakarsanız hayatı ona göre algılarsınız. Kötülüğe bakmamak kendini kandırmak değildir, sadece şu fani dünyada sırtımızda bir sürü yük varken başka yükler yüklenmemektir...

_neden_
Müsteşar Yardımcısı
12 Mart 2012 00:06

Bu gün, o değerli insanın bize sunduğu büyük gün;12 Mart

Akif de zaman zaman her insan gibi Tanrıya serzenişte bulunmuş.

Tarih; Haziran 1913. Yer; Sebilurreşat dergisi. Serzeniş sebebi;Selimiye Camii'nin topa tutulması, Bulgarların şehre girmesi;

"İlahi altı yüz bin Müslüman birden boğazlandı.

...

Yine hicran ile çılgınlığım üstümde bugün,

Ağzım kurusun yok musun ey adl-i İlahi!"

sabinavetomas
Kapalı
12 Mart 2012 09:10

,

umutsuz kelebek
Yasaklı
12 Mart 2012 10:46

TANRI NE

Toplam 7 mesaj