Editörler : crops35
15 Nisan 2010 16:00

YH Sınıfından, GİH Sınıfına geçişin yöntemini veriyorum.

lise mezunu iseniz lisans bitirmeye uğraşmayın önlisans bitirin kpss ye girin gih tercih yapın alın muvafakat kurtulun yh den. detaylı soru sormak isteyen buyursun cevaplarım

yakamoz81
Müsteşar Yardımcısı
15 Nisan 2010 22:33

gys ile oluyor kpss ile çok zor..

_ALKAN_
Daire Başkanı
16 Nisan 2010 07:54

niye zor olsun ben yaptım

arifyilmaz1983
Aday Memur
16 Nisan 2010 14:31

slm alkan kardeşim ben diyanett hizmetli olarak çalışıyorum ilahiyat ön lisans mezunuyum diyelim kpss den (60 ile 80 arasında) puan aldık nasıl gih kadrosuna geçiş yapabilirim biraz detaylı bilgi yazarsan daha iyi olur.msn adresim [email protected]

_ALKAN_
Daire Başkanı
16 Nisan 2010 14:47

80 yetmez. önlisanstan en az 87 almalısın ki atanabilesin (bölüm farketmez önlisans olsunda)

_ALKAN_
Daire Başkanı
16 Nisan 2010 14:50

şöyle bi durum var sen ilahiyat önlisans bitirirsen imam-hatip olursun ve 60 ile 70 ile olunuyor

(son yerleştirme sonuçlarına bakmak lazım kaçla imam-hatip almışlar.)

kadersiz40
Aday Memur
11 Temmuz 2011 10:49

iyi günler ben afyon kocatepe ünv sinde yardımcı hizmetler sınıfın da çalışıyorum 2008 kpss ile atandım 2010 yılın dayenden kpss girdim ve 86 puan aldım şimdi genel idari hizmetlleri tercih etmek istiyorum muhtemelenen kurumun muvafakat vermez idari mahkemeyi kazanma şansım nedir

fatality_85
Kapalı
11 Temmuz 2011 12:16

%99 kazanma ihtimalin var kadersiz40

gençfb33
Aday Memur
11 Temmuz 2011 13:26

bende düz liseli olarak göreve başladım ama bu sene lisans da bitti.bu son lisans kpss sinede girdim.tercih verip gih gecmek mümkün mü acaba?

nasıl olcak tam anlamadım.

12 Temmuz 2011 21:21

sayın arkadaşlar kimse kendini kandırmasın istifa edip kpss ile yeniden gih sınıfına geçmek kolay değil bir kere adaylığınız bitmemiş olması gerek yani aselet liğiniz tasdik olunca bunu yapamazsınız kurum sizi göndermeye bilir mahkemeye verirseniz idare mahkemeside uzun sürerse yeni atandığınız kurumdanda zamanında başlamadığınız için ret cevabı alırsanır dimyata pirinç e giderken eldeki bulgurdan da olursunuz ama şunuda unutmayın adamınız dayınız torpiliniz paranız varsa doğru zxamanda doğru insanlarla görüşünce her işiniz olur çok ince hesaplar yapmak gewrekir _ALKAN _ arkadaşım sana gelince sen yaptığın tüm işlem basamaklarını anlat önce sonrada millete öğüt ver ama sakın akıl vermeye kalkma insanların zihinlerini bulandırmak istemeyiz diilmi ??

MezarCi_78
Şef
14 Ocak 2012 20:28

SeLam Arkadaslar Bende Ortaogretım Kpss ıLe Adalet Bakanlıgında Yardımcı Hızmetlerdeyım Ama Onlisansı Bıtırdım Ve Asalet ve Aday MemurLuk Direk verıLdı... Sımdı OnLisans OLarak Kurumda yukSeLemıyormuyum cok zor dıyorlar Keske Kadrolu Olmasaydım Dıyorumm...

xesmeronx
Kapalı
14 Ocak 2012 23:15

kps ye girelimde yaş faktörü ne olacak yaş olmuş 40 bu saatten sonra gys yada bir lutuf ile gih kadroru alabilirim.

orhun-10
Şube Müdürü
15 Ocak 2012 10:07

---slm arkadaşlar günaydın iyi günler.yardımcı hizmetler sınıfında iseniz tabiki kpss den iyi puan çıkarıp istediğiniz kurum yada kurumlara geçebilirsiniz zor ama imkansız değil.ne olur en kötüsü mahkeme yoluy amacınıza ulaşırsınız.yardımcı hizmetlerin kendi kurumlaraında yükselmeleri çok zor gibi görünüyor ama kanunen kurumlar her 2 yılda unvan değişikliğ ve görevde yüksel me sınavı açmak zorundalar.fakat yapılan her sınav yhs kapamaıyor ve konuda büyük sıkıntılşar yaşanıyor .soruluncada krumlar biz yasanın gereğini yapıyoruz diyorlar ve sorun burada başlıyor aslında yhs bu sınavlara katılabilme imkanı verilmeli yükselmeleri sağlanmallı.bu yapılan sınavlar yhs kapsamadığı için dava açılsa kurumlara hersınıf faydalana bileceiği unvanlarda sınavlar yapılmalı şatı konulsa sorun çözülür.

---mezarcı 78 arkadaşım kurumlareın arasında en zor kurum a.b hele cte çok daha zor unvan ve sınıf değiştirmen yükselmen için.her üç ayda 1.2. müdürlük,idare memurluğu,saymanlık,öğretmenlik ve baş memurluk sınavı açılır başkalarınıda kimse aklına getirmez her sorduğudada yapacaz ilanlarımızı takip edin internet ve kurumlardaki panolardan duyuracağız denir denir denirrr ve yıllar geçer dider:((( bizlerde ilanlara bakmaktan şaşı oluruzzzzzzzzzzzzzzzzz

---neyse arkadaşlar allah herkesin gönlüne göre versinnnn alalaha emanet olun .

ravaha
Yasaklı
16 Ocak 2012 15:29

_ALKAN_ doğruyu söylüyor... üç arkadaşım daha bu aralık ayında bu şekil gitti..

başkasın
Kapalı
16 Ocak 2012 16:03

lisans punıyla yerleşmek daha mı zar arkadaşlar ??

ruhsuz1
Aday Memur
19 Ocak 2012 22:13

bu sene son sınıf önlisans nasip olursa bu sene bittikten sonra seneye kpss onuda verecem sırf egm den kurtulmak için yada tek yarddan kurtulmak için

MezarCi_78
Şef
20 Şubat 2013 13:29

önlisans atanmak için kpss şart ben kurumlar arası geçiş diyorum sen kpss diyorsun anlamak zor kpss ile yerleşebilecegimi bilseydım açıktan memur atamasında basvurmazdım kurumlar arası geciş hakkında bilgi verin Konu belli Lise mezunu olarak yardımcı hizmetlere basvurdum İşletme mezunu olacam bu sene kurumlar arası gecıse hakkında bılgı verırmısınız

MezarCi_78
Şef
20 Şubat 2013 21:13

Abi Kurumlar arası geçiş de Lise Mezunu olarak yardımcı hizmetlerde işe başlayan biri Lisans bitirdiğinde İşletme bölümünü Başka kuruma GİH geçiş yapamaz mı istekde bulundurup bilen yazsın bilmeyen yorum bile yapmasın

alicim66
Aday Memur
21 Şubat 2013 11:12

arkadaşlar ben egm de önlisans okudum bir şey olmadı tek yrd idim içişleri bakanlıgına yatay geçiş yaptım olmadı kpss ye girdim 60 puan aldım olmadı ek göstergedeyim alamıyorum teknik hizmetlerde çalışıyorum olmadı neden bahsediyorsunuz tek çare mart ayındaki hükümetin alacagı karar da yoksa yükselme sınavından başka çare yok emekliligim geldi yine yok yok yok yok be kardeşimm allah hayırlısını versin bir gün olur inşallah

MezarCi_78
Şef
21 Şubat 2013 21:23

Önlisans bitirip Kpss den kim 87 alacak bu memurluk sürecinde ikisi bir arada gitmiyor Aöf bile zar zor bitecek..Bizdeki tek şans yaş ufaksa ya lisans bitirip Polis olacak yada Adamını bulup kurumlar arası geçiş yapacak...gerçi kurumda İnfaz korumayada geçersin ancak yardımcı hizmetler olarak çalıştıgımız o kurumdan kurtulmak istiyorsak kozlarımızı tam zamanında oynamamız gerekecek...

MezarCi_78
Şef
07 Mart 2013 20:04

Sadece Lise mezunu arkadaşlara sesleniyorum okumayın ünüversite diye kendinizi zorlamayın onun yerine Ortaöğretim Kpss'ine hazırlanın 75 üstü puan alın İ.K.M ( Gardiyan ) Olun 2000 maaş kendinizi zorlamayın adamını arayın (.

Toplam 85 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi