Editörler : crops35
26 Nisan 2010 09:21

Telekom kökenli derneklere açık çagrı

Arkadaşlar türk telekom personeli tarihi boyunca çalışanların sorunlarının çözümü için dernekleşmiş bügüne kadarda sorunların çözümü için elinden gelen çabaları göstermişlerdir fakat artık telekom derneklerinin üyelerinin büyük bir kısmı başka kuruluşlara atanmış kalan çok az bir kısmı ise yakın bir tarihte onlarda bu kurumdan ayrılacaklardır bu nedenle başka kuruluşlara atanan üyelerinin sorunlarını kendi öz sorunları olarak görmeli ve bu konuda geçmişten gelen tecrübeleri ile gayret göstermelidir bu sorunlar bu forum sitesinde sürekli olarak yazıldı ve çözüm olarakta siyasi partiler adres gösterildi ama yeteri kadar nakil personeline ulaşamadıgımız için fazla bir ses getiremedik gerek bu konuda ve gerekse diger nakil olmuş ama bu sitedeki görüşlerden ve yapılan girişimlerden haberdar olmayan büyük bir kitle var telekom dernekleri sitelerinde kim nereye nakil oldu hepsini bilmektedirler bu arkadaşlara ulaşarak bunlarında siyasi partilere karşı yaptıgımız girişimlere katılmalarını saglayabilirler ayrıca dernek vasfını ve imkanlarını kullanarak siyasi partilerden randevu alarak partilerin yetkili kişilerine sorunlarımızı iletip bir baskı unsuru oluşturabilirler bizim çözüm önerileri olarak gördügümüz gerekli kanuni düzenlemelere derneklerinde bir itirazı olacagına inanmıyorum egerki bu kanuni düzenlemeler çıkartılır ise 2006 yılından itibaren çeşitli nedenlerle nakil olmak zorunda bırakılan tüm personelin arasındaki ücret farkıda kaldırılacaktır ve başka konulardada iyileşmeler saglanacaktır bu nedenle açıkça belirtmek isterimki telekom kökenli tüm derneklerin artık bu tarihi ve vicdani misyonuna daha fazla sırt dönmemeli ve geçmişte aynı çatı altında yıllarca beraber çalıştıgı arkadaşlarının sorunları ile ilgilenmelidir çünki bu konuda yapacakları her girişim ve kazanım kendilerinede yansıyacaktır aksi durumda ilgisiz kalmaya devam ettikleri her an derneklerin samimiyetnden herkes şüphe duyacaktır ve birgün ortada bir tane telekomda çalışan üyeleri kalmadıgında bu davranışlarını ve ilgisiz kalmalarını kimselere izah edemezler bu nedenle bizim olarak bildigimiz bu derneklerin bir an evvel konuya egilmelerini ve tüm arkadaşlarımızı bilgilendirmelerini rica ediyorum

furkan58
Aday Memur
28 Nisan 2010 10:03

Telekomdan nakil olmuş yada olacak olan insanların sorunlarının neler oldugunu herkes bilmektedir ve bu sorunları dile getirip ortaya çözüm üretmek isteyen ve bunun için ugraşan fikir üreten insanlar ise maalesef çok azdır bu sorunları yaşadıgı halde bu forum sitesinden ve yapılan girişimlerden de haberi olmayan maalesef binlerce insan var ve bu büyük kitleye ulaşabilmenın bir imkanıda bu insanların nerede çalıştıgına ve mail adreslerine kadar bilen mevcut telekom dernekleridir ama ne dernekten bir ses çıkıyor nede bu yazıyı okudugu halde konu ile ilgili fikir beyanında bulunmayan insanlarımız var fikir dogru yada yanlış olabilir ama ilgisiz kalmak daha kötü birşeydir bu forumda yazılan yazıları ve yapılması gerekenleri okuduktan sonra bu insanların konuyla ilgili neler yaptıklarını lütfen kendilerine sormalarını istiyorum gerçekten sorunların çözümüne katkıda bulunmak için birşeyler yapıyormu yoksa birileri birşeyler yapsın onların kazanımı aynı zamanda bizimde kazanımımız olacaktır zaten diye mi düşünüyor tekel işcileride böyle düşünse idi bügün iş arıyor olurlardı bu konuda telekom kökenli derneklerin yardımı ve samimiyetleri konusunda yanılmışım bundan böyle bu derneklerin adını dahi asla anmayacagım sadece birgün bu derneklerin bu konuya ilgisiz yöneticilerine bir tarihte iki çift lafım olacak ayrıca yerinde oturup hiçbir işe karışmayan oturdugu yerden bir mesaj dahi atmayan sadece göbegini kaşıyıp oturan insanlara şunu söylemek istiyorum siz zahmet etmeyin biz sizin yerinizede ugraşırız

gozlem
Yasaklı
28 Nisan 2010 11:08

selam..

telekomcular derneği çalısmalarımdan dolayı beni takdir ettiklerini hatta tanısmak istediklerini samımıyetlerını dile getiren mail attılar..sonra bende tesekkürlerımı sundum evrak konusunda yardımcı olabılıceğimi ve mağduriyet adına destek olabıleceğimi soyledim..onlarda tesekkür etti..ben yalnız su ifadeyi kullandım.mağdur kisiler var ise ya nınızda olabıl ırım dedim..yonetımde sadece nakil olanların olduğu söylendi...ama telekomcular derneği olsun o dernek olsun şu dernek olsun adı önemli değil...hala telekomla bir sekılde yada üyelerının hala daha telekomda çalısması üzerine bu maıll atmada dernek olarak bize destek olmalarını istedim ama tık yok...amacım sadece ses getirmede ve telekom derneklerının ankarada olması sebebeyle ortak sorunla rımızı dıle getirmekti..geçenlerde telekomcular derneğinden bir maıl geldi..bende destek maılı sandım ama yanılmısım..sadece kutlama için yapacak etkınlıklerı için davatti..ben de su mali attım,,

Millevekilleri olsun siyasi partıler olsun sorunlarımızda destek maili sanmıstım..yanılmısım dedim..

Arkadaslar uyanmamazın tam zamanı..kış uykusundan uyanalım..4 yıldan beri sessiz mücadeleden uyanalım..lütfen tekel iscılerının yaptığı eylemin hepsini yapalım kızılayda meydanlarda miting yapalım demıyoruz..sadece tuslara basıp sorunlarımızı bırılırıne duyurmanın tam zamanı..bizler kimseden bir sey bemlemicez o zaman kendi sorunlarımızı kendimiz çözecek kadar güçlüyüz..ben arkadaşlarıma güveniyorum..Tüm arkadaslar hadi maillere...

tuncay ülker
Şube Müdürü
28 Nisan 2010 13:11

telekomcular derneği benden kazanmış olduğum mahkeme kararımı istediler bende gönderdiğim zaman size ulaşıp ulaşmadığını bana bildirin diye yazdım fakat onlar mahkeme kararımı aldıktan sonra bana hiç bir cevap tenezüründe bulunmadılar niyetlerinin samimi olmadıkları anlaşılıyor

gozlem
Yasaklı
28 Nisan 2010 13:14

Ben şunu yapmayı düşünüyorum furkan58..

Telekomcular derneğine vede telekoma bağli diğer derneklere mail atıp tüm üyelerin mail adresle rini isteyıp bu konuda bize ulasmayan yada ulasamayan arkadaşlara bu sekılde bu mücadelemizden haberdar etmeye calısacağım..Bakalım cevap gelecekmi ?? bekleyelim ,görelim...Mücadele içnin kenetlenmemiz gerekli...

gozlem
Yasaklı
02 Mayıs 2010 09:10

TÜRK TELEKOM?DAN AYRILANLARIN SORUNLARININ TESPİTİNE İLİŞKİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ TBMM GENEL KURULUNDA OKUNDU .

Bildiğiniz üzere, Türk Telekom?dan ayrılıp başka kamu kurumlarına naklen geçen personelin sorunlarına ilişkin bir rapor hazırlayarak, CHP TBMM Grup Başkan Vekili Kemal KILIÇDAROĞLU, MHP TBMM Grup Başkan Vekili Mehmet ŞANDIR ve Adalet ve Kalkınma Partisi TBMM Grup Başkan Vekili Ayşenur BAHÇEKAPILI?yi ziyaretlerimiz sırasında bu raporu takdim etmiştik.

Sözkonusu raporun ilgili bölümlerini ayrıca Başbakanlığa, Hazine Müsteşarlığına, Maliye Bakanlığına, Devlet Personel Başkanlığı?na da posta ile iletmiştik. (Raporu 4 Bölüm Halinde, Sitemizin ana sayfasının sağ alt/orta bölümündeki Raporlar/Yazılar bölümünde okuyabilirsiniz)

Her üç Grup Başkan Vekili de bizlere çok yakınlık göstermiş, sorunlarımızla ilgilenecekleri sözünü vermişlerdi.

Nitekim MHP Grup Başkanvekili Sayın Mehmet ŞANDIR konu ile ilgili çalışmayı yürütmek üzere raporu, bir Telekomcu arkadaşımızın ağabeyi olan ve her zaman sorunlarımıza yakın ilgi gösteren Sayın Yılmaz TANKUT ?a havale etmiş, Sayın TANKUT?ta bizlerle görüştükten sonra kapsamlı bir araştırma önergesi hazırlayıp 21 arkadaşıyla birlikte (1) Yılmaz Tankut (Adana) 2) Oktay Vural (İzmir) 3) Mehmet Şandır (Mersin) 4) Abdülkadir Akcan (Afyonkarahisar) 5) Faruk Bal (Konya) 6) Mehmet Akif Paksoy (Kahramanmaraş) 7) Cemaleddin Uslu (Edirne) 8) Mehmet Serdaroğlu (Kastamonu) 9) Behiç Çelik (Mersin) 10) Ahmet Orhan (Manisa) 11) Necati Özensoy (Bursa) 12) Süleyman Nevzat Korkmaz (Isparta) 13) Osman Ertuğrul (Aksaray) 14) Hüseyin Yıldız (Antalya) 15) Muharrem Varlı (Adana) 16) Ahmet Duran Bulut (Balıkesir) 17) Reşat Doğru (Tokat) 18) Mümin İnan (Niğde) 19) Rıdvan Yalçın (Ordu) 20) Osman Durmuş (Kırıkkale) 21) Şenol Bal (İzmir) 22) Hasan Özdemir (Gaziantep) ) 09.03.2010 tarihinde TBMM sunmuştu.

Araştırma önergesini daha önce internet sitemizde yayınlanmıştık. TIKLAYINIZ

Söz konusu Araştırma Önergesi TBMM?nin 27/Nisan /2010 Salı günü 23. Dönem 4. Yasama Yılı 96. Birleşim Birinci Oturum?da okunarak gündeme alındı. Türk Telekom?dan ayrılan personelin sorunları ilk kez, TBMM tutanaklarına girdi.

Araştırma önergesi daha sonraki bir tarihte görüşülecek. MHP ve CHP grupları önergeyi destekleyecekler. Arkadaşlardan; tanıdıkları Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilleri ile görüşerek , tanıdığı olmayan arkadaşlarımız önergenin lehinde oy kullanmaları yönünde e-posta ve faks göndererek önergenin kabulüne katkıda bulunmalarını bekliyoruz.

Eğer Araştırma Önergesi kabul edilir ve bir Araştırma Komisyonu kurulursa, sorunlarımızın önemli bir bölümünün çözülebileceğini düşünüyoruz.

Sizin de; milletvekilleri ile görüşerek, e-posta ve faks çekerek önergenin kabulü için destek vereceğinize inanıyoruz.

TELEKOMCULAR DERNEĞİ

TELEKOMCULAR DERNEGINE DUYARLILIGI ICIN COK TESEKKUR EDIYORUM..BU YAZIYIDA SITELERININ ANA SAYFASINA KOYARLARSA BIR DAHA TESEKKUR EDECEGIM...BIZI YALNIZ BIRAKMADILAR VE BIRAKMAYACAKLARINADA INANIYORUM...

furkan58
Aday Memur
20 Mayıs 2010 10:00

Arkadaşlar hakkımızda verilen önergenin mecliste görüşülmesine yaklaşık bir yıl var normal şartlarda bunu bekler isek çok şeyler kaybedecegiz yapmamız gereken şey partileri yada iktidar partisini ikna ederek önergenin daha erken bir zamanda ele alınıp görüşülmesini saglamaktır bu aşamada ankara dışındaki arkadaşların yapacagı işler partilere sendikalara ve derneklere mailler atmak ve bulundukları ilin parti il başkanlarına sorunlarımızı iletip yardım sözünü almak ve genel merkez bazında girişimlerde bulunmalarını istemektir ankarada bulunan dernek genel merkezleri ve yöneticileri ise artık telekomdan nakil olmuş insanlarının sorunlarının çözümü konusunda son tarihin 2011 yılındaki seçimlere kadar olan süre oldugunu o tarihten sonra hiçbir siyasi parti böyle bir çogunlugun sorunu ile ilgilenmeyecegini bilerek her geçen günün kendi üyelerinin ve personelinin sorunlarının çözümü için kaybedilen bir süre oldugunu bilmeli ve bunu asli ve vazgeçilmez bir görev olarak kabul edip bu yönde çalışmalıdır hiçbir dernegin başka bir dernegi hedef alarak biz hertürlü girişim için hazırdık ama diger derneklerden bir yardım alamadık demeyip böyle bir sitemde bulunma hakkı yoktur zaman başkaları ön ayak olsun bizde yardım ederiz deme zamanı degildir herkes birbirini tetiklemelidir bu nedenle tüm telekom kökenli derneklerden ortak beklentimiz artık bu uyuşuk halden kurtulup siyasi partilerden sürekli randevular alarak sözkonusu komisyon kurulması önergesinin öne alınması girişimlerinde bulunmalıdır unutmayalımki partiler insanlar içindir insanların sorunlarının çözümünü saglamaktır her sorun mutlaka çözülür ama sorunların çözüm gücü insanların bunu nekadar istedikleri ile orantılıdır nekadar çok çözüm için çalışıyor isek o derece kazanma şansımız var demektir lütfen kendimize soralım çözümü ne kadar istiyoruz

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi