Editörler : Cüneyt Barışoglu
30 Nisan 2010 01:51   


Ek gösterge dilekçesi ile hak arayışı....

EMNİYET TEŞKİLATININ ÇOK DEĞERLİ POLİS MENSUPLARI,

UZUN YILLAR BÜYÜK FEDAKARLIKLAR VE ÖZVERİLERLE HİZMET ETTİĞİNİZ POLİSLİK MESLEĞİNİZDEN EMEKLİ OLDUKTAN SONRA ÖNEMLİ BİR ÇOK SOSYAL HAKTAN YOKSUN KALMAMANIZ AMACIYLA, ADANA İLİNDE BAŞLATILMIŞ OLAN " EK GÖSTERGELERİN YENİDEN DÜZENLENMESİ" NE İLİŞKİN OLARAK HAZIRLANAN DİLEKÇE ÖRNEĞİ AŞAĞIDA BİLGİLERİNİZE SUNULMUŞTUR.

EMEKLİ OLDUKTAN SONRA MAAŞLARI YARI YARIYA DÜŞEREK BÜYÜK BİR HAKSIZLIĞA UĞRAYAN POLİS MEMURLARI, DEVLETİN BU VURDUM DUYMAZLIĞI VE VEFASIZLIĞI YÜZÜNDEN YOKSULLUĞA İTİLMEKTE VEYA EMEKLİ OLMUŞ OLSALAR DAHİ, KENDİLERİNE UYGUN OLMAYAN İŞLERDE ÇALIŞMAK ZORUNDA BIRAKILMAKTADIRLAR.

BU DEVLETİN AYIBIDIR VE DEVLET BUNDAN ARTIK KURTULMAK ZORUNDADIR. BU KURTULUŞ, ONU SOSYAL DEVLET OLMAYA BİRAZ DAHA YAKLAŞTIRACAKTIR.

POLİS MEMURLARININ KENDİLERİNE YAPILAN BÖYLESİNE BÜYÜK HAKSIZLIK KARŞISINDA YASAL HAK ARAYIŞLARI İÇİNE GİRMİŞ OLMALARI DA EN DOĞAL TEPKİLERİDİR.

BU DİLEKÇE ÖRNEĞİ NE KADAR ÇOK POLİSE ULAŞIR VE İLGİLİ MÜDÜRLÜKLERE VERİLİRSE, O KADAR ÇOK DESTEK BULUR VE KAMUOYU OLUŞUR.

ŞU GERÇEĞİ KESİNLİKLE VE ASLA UNUTMAYINIZ Kİ, SİZ ASİL VE ONURLU İKİ YÜZ YİRMİ BİN KİŞİDEN OLUŞAN ÇOK BÜYÜK BİR AİLESİNİZ VE SİZLER EMEKLİLİĞİNİZDE BİR KÖŞEYE TERKEDİLEMEZSİNİZ. BU NEDENLE HAKLARINIZI SONUNA KADAR ARAMALISINIZ.

DİLEKÇE ÖRNEĞİ,

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Sunulmak Üzere

?????? EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE

???.. Emniyet Müdürlüğü ????????????.şubesinde ????? sicil sayılı Polis Memuru olarak görev yapmaktayım.

Teşkilatımız ile aynı Bakanlığa bağlı Jandarma Genel Komutanlığı personelinin maaş ek göstergesi 926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Yasasının eki III sayılı Ek gösterge cetvelinde belirtilmiş iken, bizlerin 657 sayılı Yasanın VII-Emniyet Hizmetleri Ek gösterge cetvelinde belirtilmemektedir.

Aynı Bakanlığa bağlı ve aynı şekilde güvenlik teşkilatı olarak görev yapan sadece görev alanları değişik iki farklı kuruluş personelinin, farklı iki ayrı yasaya tabi olması ve de 926 Sayılı yasanın ekinde yer alan ek göstergelerin, bizlere göre çok yüksek olması, derece ve kıdem yönünden daha düşük durumdaki Jandarma Genel Komutanlığı personelinin dahi k göstergelerinin bizlere göre yüksek olmasının mağduriyetime neden olduğu kanaatindeyim.

Bu mağduriyetimin giderilebilmesi ancak Bakanlar Kurulu Kararı veya yasal düzenlemeler ile mümkün olabileceğinden 926 Sayılı Yasada yer alan Ek Gösterge tablosunun, 657 Sayılı Yasanın 239. maddesi ekinde yer alan Ek Gösterge tablosunun VII- Emniyet Hizmetleri Sınıfı Ek Gösterge tablosuna aktarılması ile bu tablonun VII-Emniyet ve Güvenlik Hizmet sınıfı adı altında birleştirilmesi için İçişleri Bakanlığı kanalı ile Bakanlar Kuruluna intikali ve bu şekilde lehime düzeltilmesi için gereğini arz ederim. ?../?../2010

ÜNAL BENLİALPER

alıntıdır...

30 Nisan 2010 16:32

emiryrs
Memur

Abicim teşekkürler tabiki hakkımızı aramalıyız

01 Mayıs 2010 08:53

Vatan55Mekan23
Yasaklı

up...

bu konu güncel kalmalı...

20 Mayıs 2010 08:54

denizli_27
Şef

güzel bir konu hemen yazıp e posta yapalım

23 Mayıs 2010 02:03

polllis
Şef

Haklısınız...Güncel

Toplam 4 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?