Editörler :
10 Mayıs 2010 10:37   

Kapalı
Antidepresan kullananlar sebep ne?

benim sebep insanlardan darbe yemek.en güvendiklerimden darbe yemek.sevgi ve aşk gibi kavramlarla boğuşmak.daha çok karşı cinsle ilgili darbelerim; kısacası taife-i nisa.

12 Mayıs 2010 01:36

sevinçli
Genel Müdür

OFF OOFF!! Zamanında kullanmış biri olarak hangi birini yazayım şimdi..:(

Karşı cinsten ziyade, çünkü onları kafaya takmaktan daha önemli meselelerim oldu hayatta..

Yaşam koşulları diyeyim kısaca.. şimdi o günlere dönüp sistemi geri yüklemek istemiyorum:) Ama hayat herşeye rağmen gülümsenmeyi hakediyor.. Bence en etkili antidepresan sadece gülmek.. ister yalan isterse içten gelen bir tebessüm.. yeterki gülün..

21 Haziran 2010 22:55

ebruülkü
Şef

DOKTORlara sormalı sebeb ne neden veriyolar

22 Haziran 2010 19:02

cemrekaan
Memur

Antideprasan bende kullanmıştım.Ama en iyisi sıkıştığınız zaman 'bir büyük'e danışmak.Hele yanında meze de olursa.

24 Haziran 2010 19:50

kortizon
Kapalı

sosyal fobi.neye yaradıysa...

24 Haziran 2010 20:12

*serpili*
Yasaklı

önce babamı kaybettim diye kullandım bu sene de başka bir kayıp için sanırım kaybetmeyi bilmeyenlerdenim..

24 Haziran 2010 23:44

ebe41
Aday Memur

hayatın taa kendisi...katlanamıyorumm

25 Haziran 2010 09:40

ayazca
Aday Memur

dr.verdiği icin

26 Haziran 2010 15:59

000753046
Aday Memur

yaşamak belli başlı sebep ancak katlanabilrisin krşına çıkna insan kılıklara..

26 Haziran 2010 19:41

samsunlu_fb
Kapalı

bazı şeyleri unutmak için:D

27 Haziran 2010 00:07

asi_metrix
Memur

antidepresan unutmayı sağlamaz sadece kafamıza taktığımız şeyleri ve yaşamaya cesaret edemedediğimiz acılara ileri tarihe erteler.antidepresan kullanmayı bırakınca ertelenmiş olan herşey yine karşınıza çıkacaktır ve sizi üzecektir.

27 Haziran 2010 00:11

asi_metrix
Memur

dolayısıyla tahammül sınırlarımızı aşan durumlarda başlarda antidepresan dr. tarından verilse bile sürekli olarak kullanmak sadece kişiye yalancı bir avuntu ve rahatlama verir.belki bir süre için kullanılmalı ama sonrasında karşımızdaki şey ne olursa olsun yüz yüze gelmeli ve bunlarla yaşamayı öğrenmeliyiz.kısaca hayata karşı ne olursa olsun dik durmaya gayret etmeliyiz.yaşamak direnmektir diğer bir tabirle.

27 Haziran 2010 10:38

yerli mal
Yasaklı

ben de kullandım

faydasını gördüm -psikolojik olarak-

al şu ilacı iç,antidepresandır,kendini iyi hissettirir,açılırsın die vermidon verseler de aynısı olacaktı gibime geliyor..

kullanmak isteyenlere tavsiye ediyorum..

nereden geldiğini bilmediğiniz bir his geliyor,sebepsiz yere gülüyorsunuz..

aldırmıyorsunuz çevrenizde olup biten bazı şeylere..

tamamen sizi başka biri yapmasa da ,isteyince oluyormuş be,diyorsunuz..

sadece yardımcı oluyor..

eliniz tetikteyse ve tetiğe sıkıca dokunmaya korkuyorsanız,antidepresan iyi gelir,sıkarsınız..sonrası yine size bağlı..

tabi o tetiği sıkmanın verdiği güven,devamında size fayda sağlıyor..

bir de esnemekten ağzınız gözünüz yamuluyor..

27 Haziran 2010 13:06

yasemin787878
Kapalı

bi arkadaşım aşk acısı çekiyor. çok bunalımda ona önerebileceğiniz antideprasan tarzı bişey varmı çok zayıfladı iştah açan antidepresan lütfeeeen

27 Haziran 2010 23:27

liberal07
Aday Memur

eşleri ve çoçukları olsa gerek :)

30 Haziran 2010 13:21

ametist_
Şube Müdürü

ilaçların sadece o an ki psikolojik durumu gölgeliyor;hormon salımıyla insanı rahatlatıyor.bu duruma götüren sebebi bulmak ve onu çözümlemek lazım.ilaç bir yere kadar .. kimse sorsan herkesin bambaşka cevabı var bu soruya.kimine göre gerçekten büyük bir dert,kimisine göre kafaya taktığına değmez.ama sonuçki ufak dediğimiz sıkıntılar kimisine göre,hayatı çekilmez yapıyor.. hayatla mücadele etmeyi,ayakta durmayı bilmek lazım..yaşama inancını,sorumluluk sahibi olmayı,haline şükretmeyi ve varolma sebebini yitirmemeli.. herkese iyi günler..

30 Haziran 2010 16:10

karadavut
Aday Memur

depresyonda telkin metodunun kullanıldığını duymuştum ve aklıma hemen zikir gelmişti...evet bence en ii ilaç zikirdir, yani herşeye gücü yeten, hükmü hastalık dahil heryerde geçen bir zata sığınmak ve O'nun ilgili isimlerini söylemekle O'ndan yardım istemek...

02 Temmuz 2010 10:19

buraxi
Aday Memur

sene 2003 inönü kışlası/ malatya.

arkadaş askerde bi dönem herşeyi unutur olmuştum. komutanın verdiği emirlerden tut, nöbete giderken verilen parolaya kadar herşeyi unutuyodum. tam bi balık hafıza. önceleri önemsemedim ama bi süre sonra korktum, revire gittim.

öğrenciyken sınav zamanı bazı arkadaşlar uyanık kalmak için anfetamin kullanırdı. adını bile sonradan öğrendim. zorlu bi sınav öncesi sabahlamak için sadece bi kere denedim 10 dk. sonra uyumuştum :)revirdeki askeri doktora herşeyi unutmaya başladığımı ve dikkat toplamaya yardımcı bi ilaç istediğimi söyledim. nasıl bi ilaç dedi. ben de öğrenciyken kullanılan ilaçlar vardı dedim. sen kullandın mı hiç dedi. ben de evet dedim. tuttu sevk kağıdına "anfetamin kullandığını ifade ediyor" yazarak askeri hastaneye psikiyatriye sevk etti. olaya bakın :))

neyse gittik hastaneye. psikiyatr sevk kağıdını okudu ve yüzüme baktı. bendeki tepki şu: "aslında kullanmıyorum komutanım" :)biraz konuştuk ve bana antidepresan yazdı. bariz bi etkisini gördüğümü söyleyemem. unutkanlığım bi süre daha devam etti. sadece daha güleryüzlü oldum ama ilacın etkisinden mi yoksa teskere günü yaklaştığından mı orasını anlayamadım :)

velhasıl kelam karadavut nickli arkadaşın söylediklerine katılıyor ve herkese karşılaştıkları güçlükler karşısında sabır ve metanet diliyorum.

03 Temmuz 2010 20:56

rüya_85
Aday Memur

çaresiz hissetmek... ama gereksiz...

05 Temmuz 2010 17:33

üçgen3
Kapalı

sebebini ben de bilmiyorum takıntı galiba bişeyi kafaya taktım mı tamam kurtarabilene aşk olsun

06 Temmuz 2010 01:28

fusun_can
Şef

hayata küskünlük...

Toplam 66 mesaj

ANKET
Sizce, İstanbul Yenikapı'daki araç sergisi ne anlam ifade etmektedir?