Editörler : Cüneyt Barışoglu
12 Mayıs 2010 10:42   


Finansbank Şube Satış ve Operasyon Pozisyonları Hakkında Her şey
Son Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız...

diğer sayfanın çok karışık olduğu düşünülerek Finansbank Şube Satış ve Operasyon Kadroları Mayıs 2010 tarihi için açılmış olan yeni konudur. Herkeze hayırlı olsun .

12 Mayıs 2010 10:43

filisz
Aday Memur

Selam, ŞUBE SATIŞ VE OPERASYON KADROLARI tam olarak neyi kapsıyor. sınava çağrıldım ama hiç bir bilgim yok.

Teşekkürler

12 Mayıs 2010 10:57

sozzy
Aday Memur

Şube satış : müşteri hizmetleri ile ilgili ,krediler,kredi kartları bankanın sigorta , vb bütün ürünlerinin banka müşterilerine satılması

Operasyon :üst düzey bölümlerle bağlantılı olarak iş - akışın sağlanması , yapılan hataların düzeltilmesi. ve daha bir çok sorunların çözümlenmesi için uğraşılan bölüm .

daha fazla bilgisi olan varsa muhakkak cevaplayacaktır.

12 Mayıs 2010 11:11

a_12
Memur

Mt sınavına giripde davet alan var mı?

12 Mayıs 2010 11:15

kaptann20
Şef

ŞUBE SATIŞ VE OPERASYON KADROLARI ile ilgili mail adım ama tam olarak ne için adam arıyorlar standta kredi kartımı satırcaklar yoksa :( sınav pazar günü çok erken hele ki sınav ile ne sorulur bilmiyorum ama bir önceki forumdan takip ettim kadariyla sınavı kazananları dahi mülakata çağırmadıkları oluyormuş açıkçası iki arada bir derede kaldım ne yapsam gitsemmmi kalsammı :((

12 Mayıs 2010 11:25

oyku86
Kapalı

my sınavına girip te davet alan oldu mu?

12 Mayıs 2010 11:47

Kazablanka07
Şef

Merhaba arkadaşlar.

Aklımda kaldığı kadarıyla sorularınızı cevaplamak istiyorum (aynı konuyu içeren yeni bir başlık daha açılmış, ama sadece buraya yazacağım).

Öncelikle sınav matematik ağırlıklı oluyor. Şu şekli şöyle çevirirsen ne olur, 2-3-5-8-? soru işaretli yere hangi sayı gelir, bir müşteri hesabından 10.000 TL çekecek ona parayı kaçlı banknotlar halinde verirsiniz (bu sorunun cevabı şıklarda yok bu arada) vs basit ama çabuk olmayı gerektiren sorular.

İmla hatalarıyla ilgili sorular da var türkçe kısmında.

İngilizce kısmını bilmiyorum ama genel itibarıyla sınavdan korkmanızı gerektircek hiçbirşey yok.

Pozisyona gelince, bireysel, kobi diye ayrılıyor şube satış.

Bireyselde şubeye gelen, herhangi bir şirketi olmayan yani normal şahıslara işlem yapıyorsunuz. Kredi, kredi kartı, vadeli hesap, bireysel emeklilik vs gibi ne kadar bankacılık ürünü varsa satıyorsunuz.

Kobide ise adından da anlaşılacagı üzere, şirketlere satış yapıyorsunuz.

Çoğunlukla müşteri ayagınıza gelir ancak gelmez ise dışarı çıkar, müşteri bulursunuz.

Rutin olarak müşteri ziyareti gerçekleştirirsiniz.

Çift maaş, dil tazminatı vs gibi yan gelirler yoktur. Aylık ortalama 1.300 gibi bir rakam alıcaksınız ve öğle yemegini karşılıyorlar. Özel sağlık sigortanız var.

Kariyer yolu kapalı filan değil. Başarılı olursanız, ortalama 2 sene sonra terfinizi alırsınız.

Bir önceki döneme gelirsek, sorularınız cevaplanmıyor diye kızmayın cünkü herkesin üzüntüsü büyük. Ben dahil (sinirlerim bozulmasın diye o foruma hic yazı da yazmamıştım) hepimiz sınavı geçtik, mülakatı geçtik, referanslarımız dahi arandı, sonra havuza atıldık ve ilk grup 19 Mayısta havuzdan düsüyor... Yani bunca emek, çaba vs hersey bitti gitti..

Bu arada yaşadığı yerde acil ihtiyac olan veya güzel torpili olan arkadaslar yerlesti coktan. Yani ya cok sanslı olmalısınız ya da....

Ayrıca sınavı gecip grup mülakatına gireceksiniz (bu kısmı sonra konusuruz, hele bi sınav gecsin). Grup mülakatında bir cok kişi sube satıs icin degerlendirilirken, sadece direk satıs (kapı kapı pazarlama) için degerlendirilmek istenen arkadaslar da oldu malesef.. Bİr cogu mülakata girmeden bu süreci bitirdi..

Yani sınava girin, korkmayın da.. Ama sonraki sürece umut baglamayın. Dedigim gibi sanslıysanız ya da tanıdıgınız varsa, emin olun masanız simdiden hazırdır zaten. Ama sadece kendi cabanızla bir yerek gelmek istiyorsanız, sonradan hayal kırıklıgınız büyük olabilir. Kendinizi herseye hazırlayın. Hatta kendinizi iyi birseye hazırlamayın ki sınavda da mülakatlarda da rahat ve umursamaz olun, heyecanınızı bastırmıs olursunuz..

Başarılar.

12 Mayıs 2010 11:48

a_12
Memur

arkadaşlar müfettişlik ve MT sınavına giripde olumsuz olanlara davet yokmuş...

Hayırlı olsun.

12 Mayıs 2010 12:37

sozzy
Aday Memur

Kazablanka07 gayet net ve açıklayıcı bir cevap olmuş bütün konularla ilgili. diğer forum sayfası gerçekten çok kafa karıştırıyordu . Başarılar dilerim .

12 Mayıs 2010 12:57

serapgk
Aday Memur

arkadaşlar bazılarınız dokuz eylül ama ege üni. demişsiniz.kafası karısanlar haklı.dokuz eylülün bazı bolumlerı ege üni.kampusunde.fen edebıyat fakultesıne yakın.ben daha once orda gırdım.

bırde daha once sınava gırıp basarısız olanları cagırmıyorlarmı sınava?acele cevap ozelden.

12 Mayıs 2010 12:59

aycaa85
Memur

bestimama: ben de iş akış için 22 kasım sınavından sonra havuza alındım şimdidi de şube satış ve operasyon için davet alıyorum nasıl bi sistem anlamadım aynı gün şekerbank müfettiş yardımcılığı içinde davet aldım şimdi ne yapmalıyım hangisine girmeliyim bilmiyorum.acaba bi bankayı arasam mı?

12 Mayıs 2010 12:59

kaptann20
Şef

Kazablanka07 çok teşekkür ederim girmeye gerek kalmadı hiç yoktan keşke girseydim demem anlaşılan zor bir süreç madem bu kadar çok kişi beklemede ne diye sınav açarlar anlamış değilim

12 Mayıs 2010 13:01

serapgk
Aday Memur

daha oncekı sube satıs sınavında basarısız olanlara davet maılı gelıyor mu.yanı tekrar sınava gırebılıyor mu?

12 Mayıs 2010 13:19

Kazablanka07
Şef

Rica dederim arkadaşlar...

Kaptann20

Bence sınava girmemek risk... Sen dersen ki sınava girmek icin sehirlerarası yolculuk yapıcam, vercegim paraya degmez, o zaman bir yorum yapamam tabi. Ama belki senin yasadıgın yerde ya da tercih edecegin sehirde acil acık var ya da yeni sube acılmak üzere, riske etmeye degermi arkadasım? Bence imkanı olan herkes sınava girsin, sadece umut baglamasın... Yani istemem yan cebime koy tavrı takınırsanız eger, bizim gibi havuzda bogulursanız üzülmemiş olursunuz, iş teklifi alırsanız da sevinmiş olursunuz...

12 Mayıs 2010 16:20

sercansercanx
Aday Memur

yeni sayfa konusu arkadaslar sınav icin 2 defa ayrı sayfa actım ama adminler tarafından kapatıldı anlamak munkun degil neymis aynı konu varmıs aynı konu varda oceki surecle cok karısıyoo sonucta

12 Mayıs 2010 16:29

regnax
Aday Memur

hazır başlığı bulmuşuz zorlamayın bizi mi diyorsun:)) arkadaşım herkesin derdi tabi ki kendine ama bu başlık 2009a ait ve biz geçen sene sınava girmiş olanlar güncel olarak bu başlığı kullanarak bir şeyler paylaşıyoruz. bu başlığa benzer 2010u da ekleyip yeni bi başlık neden seni kasıyor anlamadım:) sadece ricaydı, lütfen anlayışlı olalım. bir de bankacılık gibi zor ve sabır isteyen bir mesleği tercih ediceksiniz ama anlayışsızlık dizboyu :)

12 Mayıs 2010 18:00

sh-e-ra
Aday Memur

inanamadım 2 kere okudum son yazılanları :) siz beni güldürdünüz ya Allah da sizleri güldürsün inşallah :)

12 Mayıs 2010 19:29

sercansercanx
Aday Memur

arkadaslar som sınav icin konu acıyorum simdi gircekler paylasıma baslasın sayfa kapanmadan daha once 2 defa kapandı cunku:) konu finasbank 16 mayıs 2010 olucak

12 Mayıs 2010 19:32

sercansercanx
Aday Memur

arkadaslar burda toplanalım en azından sonava kadar bi karmasa olmasın

12 Mayıs 2010 20:32

bbb_ddd
Kapalı

başvuruda bulundunuz ve sizi çağırdılarsa mutlaka gidin. ben daha önce yapı krediye başvurdum arayıp sınava çağırdılar ve gitmedim. daha sonra başvurdum başka ilanlara ama aramadılar. bütün verilere bakıyorlar, gitmezsen o banka için başka bir zaman tercihte bulunursan seni sallamıyorlar malesef

12 Mayıs 2010 20:39

durudamla
Kapalı

Arkadaşlar gelen mailde, sınava katılmamanız durumunda başvurunuz aday havuzumuzdan çıkarılacaktır diye belirtmişler.

Toplam 6792 mesaj
12345678910111213»
 
ANKET
Elektronik ürünü hangi internet sitesinden alırsınız?