Editörler :
17 Mayıs 2010 17:13   

Anayasa Mahkemesinde Görüşülmeyi Bekleyen 2008/50 Dosya!!

ARKADAŞLAR ANAYASA MAHKEMESİNDE YAKLAŞIK 2 YILDIR GÖRÜŞÜLMEYİ BEKLEYEN 2008/50 DAVA KAPSAMINDAKİ DAVA AÇMIŞ ARAŞTIRMACILARDAN BİRİYİM.BU DAVA İLE İLGİLİ ARKADAŞLARLA HABERLEŞMEK İSTİYORUM.BİZ KAÇ KİŞİYİZ, DOSYANIN BİR AN ÖNCE GÜNDEME ALINIP GÖRÜŞÜLMESİ İÇİN NELER YAPABİLİRİZ KONULARINDA YAZIŞMAK İSTİYORUM. SAYGILAR.

18 Mayıs 2010 16:40

nigmetullah
Aday Memur

Anayasa mahkemesi kararını bekleyen araştırmacılardan biri de benim. Anayasa mahkemesi kararını beklerken boş durmamak gerektiğine inanıyorum ama ne yapabileceğimizi de bilemiyorum. Çünkü anayasa mahkemesi kararını verdikten sonra danıştay da bir karar verecek bu arada aylar yıllar geçip gitmekte bizlerin mağduriyeti devam etmektedir. Ağlamayan çocuğa mama verilmez diye bir söz vardır. Biz uslu çocuk olmaya devam ettikçe kimse bize bakmamakta bizlerin mağduriyeti devam etmektedir. Birlikte olursak belki bir şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum. Birbirimizle haberleşelim ortak hareket edelim diyor saygılar sunuyorum.

18 Mayıs 2010 18:05

mxdeniz
Aday Memur

NİMETULLAH BEY SİZİ DUYARLILIĞINIZDAN DOLAYI KUTLARIM. BİZ MİLENYUM MAĞDURLARIYIZ. BENİM BİR FİKRİM VAR ÖNCELİKLE BİZ MAĞDURLAR OLMAK ÜZERE TÜM MEMURLAR NET CAMİASINI ANAYASA MAHKEMESİNE "2008/50 DOSYANIN BİR AN ÖNCE GÖRÜŞÜLMESİNİ İSTİYORUZ" ŞEKLİNDE (bilgi@anayasa.gov.tr) ELEKTRONİK POSTA GÖNDEREREK DAYANIŞMA GÖSTERMELERİNİ RİCA EDİYORUM. SAYGILAR.

25 Mayıs 2010 14:32

is-af
Aday Memur

Sayın araştırmacı arkadaşlar,

Hepinize açtığınız davada muvakkatiyet dilerim.

28 Mayıs 2010 14:38

halley1
Memur

Mahkemenin gündemine bakılırsa 2008/50 sayılı dosyadan sonraki yılda gelen dava dosyaları gündeme alınıyor maalesef, kıstas nedir onu da bilemiyoruz. Tabii dosyanın bir an önce gündeme alınmasını istemek ne derece doğru olur, umarım mahkemeye baskı olarak algılanmaz...

Bu arada bu dosya ile ilgili Danıştay 5. Dairesi, dosyanın Anayasa Mahkemesinde yasal bekleme süresini de dikkate alarak davalarımızı red ediyor. Bu şekilde davası red olan arkadaşlar temyize giderek zaman kazanmalı. Belki bu arada Anayasa mahkemesi karar verir diye düşünüyorum. Aksi takdirde işler daha da karışacak adalet yerini bulmayacak. Geç gelen adalet istemiyorum.

16 Haziran 2010 14:39

halley1
Memur

"Anayasa Mahkemesi İç Tüzüğü?nün 28. Maddesine göre toplantıların gününü belli etmek ve gündemini düzenlemek Başkanlığa aittir." Mahkemenin mevzuatı böyle imiş.

15.8.2003 tarihinden önce ataması yapılan araştırmacılar olarak,

2 yıldan bu yana görüşülmeyi bekleyen 2008/50 sayılı dosyanın artık mahkeme başkanı tarafından bir an önce gündeme alınmasını bekliyoruz.

16 Haziran 2010 16:58

mxdeniz
Aday Memur

Halley 1 rumuzlu arkadaş yazdığın bilgi için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla Başkanlığın inisiyatifine kalmışız. Umarım insaf ederler de bir an önce adaletin terazisine çıkarız. BU ARADA BİR MESAJIM VAR 2008/50 DOSYA KONUSU OLAN ARKADAŞLAR BURAYA YAZARLARSA KAÇ KİŞİ OLDUĞUMUZU ANLARIZ. BİRLİKTEN KUVET DOĞAR DEMİŞLER. BİR KAMUOYU OLUŞTURUP BİR AN ÖNCE GÖRÜŞÜLMESİNİ SAĞLAYALIM. ARTIK AKMI KARAMI BELLİ OLSUN. HERKESE SAYGILAR.

16 Haziran 2010 22:45

araştırmacı84
Aday Memur

Merhaba Arkdaşlar

Ben 2010 yılının Ocak ayında Türk Telekomdan ayrıldım. 17 Nisan 2010 dan beri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde Araştırmacı olarak görev yapıyorum. Burada Anayasa Mahkemesinde Araştırmacıların davalarından bahsediliyor, davaların niteliği nedir, ben bu konuda ne yapabilirim bunları yazarsanız memlun olurum sizler, bu konularda bizden tecrübelisiniz, sizin tecrübelerinizden faydalanmak isteriz, tabi bu arada yapmamız gereken konularda size destek olmaya hazırım. Tüm arkadaşlara selam ve saygılar

17 Haziran 2010 12:09

ahmet1688
Şube Müdürü

arkadaşlar araştırmacılar olarak bir dernek kurarak çalışmaları yasal zeminde daha sğlıklı takip edebiliriz kanaatindeyim

Hazır 657 sayılı yasa değişiyorken yeni hazırlanan yasanın 4. maddesinde Kadrosu kaldırılan memurlardan unvanı Müdür ve daha üstü olanlar diğer kuruluşlara araştırmacı olarak atanır denmektedir.

dernek vasıtasıyla yapacağımız kulislerle araştırmacı kadrolarının uzman kadrolarına tebdil edilmesiyle bir çok sorun halledile bilir kanaatindeyim

ayrıca herkesin kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim saygılarımla

21 Haziran 2010 10:33

doğacan
Aday Memur

Nihayet 25 Haziran Perşembe günü 9,30'da Anayasa Mahkemesinde (Danıştay 5.Dairenin başvurusu üzerine 24.11.1994 günlü, 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun?a, 3.7.2005 günlü, 5398 sayılı Yasa?nın 29. maddesiyle eklenen Geçici Madde 22?nin birinci fıkrasının ? 1.8.2003 tarihli ve 4971 sayılı Kanunun geçici 2 nci maddesi uyarınca şahsa bağlı hakları 15.8.2003 tarihinden itibaren üç yıl süreyle saklı tutulan personelin şahsa bağlı hakları 14.8.2006 tarihinde sona erer.? biçimindeki ikinci tümcesinin iptaline karar verilmesi istemi.)

görüşülecek.Gündeme alınmış.

İnşallah hepimiz için hayırlı kararlar alınır.

Danıştay Beşinci Daire

24 Haziran 2010 17:21

KAYIBOYU
Şube Müdürü

3

2008/50

Danıştay Beşinci Daire

24.11.1994 günlü, 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun?a, 3.7.2005 günlü, 5398 sayılı Yasa?nın 29. maddesiyle eklenen Geçici Madde 22?nin birinci fıkrasının ? 1.8.2003 tarihli ve 4971 sayılı Kanunun geçici 2 nci maddesi uyarınca şahsa bağlı hakları 15.8.2003 tarihinden itibaren üç yıl süreyle saklı tutulan personelin şahsa bağlı hakları 14.8.2006 tarihinde sona erer.? biçimindeki ikinci tümcesinin iptaline karar verilmesi istemi.

Esas

4046 sayılı Yasa?ya 3.7.2005 günlü, 5398 sayılı Yasa?nın 29. maddesiyle eklenen Geçici Madde 22?nin birinci fıkrasının ? 1.8.2003 tarihli ve 4971 sayılı Kanunun geçici 2 nci maddesi uyarınca şahsa bağlı hakları 15.8.2003 tarihinden itibaren üç yıl süreyle saklı tutulan personelin şahsa bağlı hakları 14.8.2006 tarihinde sona erer.? biçimindeki ikinci tümcesinin Anayasa?ya aykırı olmadığına ve itirazın REDDİNE, OYBİRLİĞİYLE,

25 Haziran 2010 08:30

özal64
Şube Müdürü

Sayın KAYIBOYU arkadaşım bu 2008750 sayılı dosya ile ilgili karar Anayasa mahkemesinde çıktımı nezaman çıktı ve kararın tamamını burada yazabilirmisiniz. Çünkü benim bu konuada davam danıştayda karar düzeltmede red geldi AİHM ne gieceğim onun için karar gerekli . Yardımcı olursanız sevinirim. Selamlar, hoşca kalın

25 Haziran 2010 08:40

KAYIBOYU
Şube Müdürü

Karar dün çıktı. bende bilgi amacı ile Anayasa Mahkemesini sonuçlanan davalar bölümünde alarak buraya aktardım.

28 Haziran 2010 19:28

mxdeniz
Aday Memur

ARKADAŞLAR BAŞIMIZ SAĞOLSUN..

BEN CENAZE NAMAZINA GELMEYECEĞİM, ÇÜNKÜ ADALETİN ÖLMEYECEĞİNE ER GEÇ ANKA KUŞU GİBİ KÜLLERİNDEN DİRİLİP DÖNECEĞİNE İNANIYORUM.

29 Haziran 2010 09:44

nigmetullah
Aday Memur

BENİM ÜLKEMDE

Adalet şaşıyor mahkemelerde

Bunlar olmamalı benim ülkemde

Huzursuzluk hâkim tüm gönüllerde

Haklar korunmalı benim ülkemde

İki bin ikinin eylül ayında

Halkbankası beni yolladığında

Göreve başladım güven altında

Kişi korkmamalı benim ülkemde

İki bin üç yılı ağustos ayı

Değiştirdi meclis eski yasayı

Hak mağduru oldum bundan dolayı

Hakkım korunmalı benim ülkemde

Özelleştirmeden atanıp geldim

Hakkım verilmedi uğraşa girdim

Hâkim kararıyla alırım derdim

Huzur bulunmalı benim ülkemde

Şahsa bağlı hakla üç yıl geçirdik

İki bin altıda mağdur edildik

Adalet yerini bulacak derdik

Hem öyle olmalı benim ülkemde

İdari mahkeme baktı davama

Kavuşturamadı tüm haklarıma

Danıştay?da sürdü hakkı arama

Fert yorulmamalı benim ülkemde

Danıştay bakınca bir karar verdi

Kazanılmış hakka saygı gösterdi

Yasa iptalini başa gönderdi

Hakka bakılmalı benim ülkemde

Çıkarılan yasa uygulanmalı

Önceki haklara dokunmamalı

Aleyhte hükümler bulunmamalı

Hak yaşatılmalı benim ülkemde

Hukuk kuralıdır kazanılmış hak

Kişinin elinde saklı kalacak

Çıkarılan yasa hak almayacak

Lehinde olmalı benim ülkemde

En büyük mahkeme baktı davaya

Araştırmak için koydu sıraya

Uygunluk aradı anayasaya

Hukuk şaşmamalı benim ülkemde

Kazanılmış haktı benim meselem

Mahkeme bu yönde karar verdi hem

Aleyhte kararı kabul edemem

Geçmişe bakmalı benim ülkemde

Beş yıl öncesinde verdiği karar

Kazanılmış hakka bir tarif yapar

Bizim durumumuz tam ona uyar

İyi bakılmalı benim ülkemde

Diyor ki bir kanun çıkmadan önce

Kişisel alacak elde edilse

Hak kesinleşiyor tahakkuk etse

Sözler tutulmalı benim ülkemde

İki bin ikinin ekim ayında

Kişisel alacak adı altında

Maaşımı aldım yapıldığında

Olay tartılmalı benim ülkemde

Neden bir yıl sonra değişen yasa

Bana uygulandı vererek tasa

Şimdi ters kararla bu anayasa

Farklı bakmamalı benim ülkemde

Beş yıl öncesinde verdiği karar

Bugün verdiğiyle tam tezatlık var

Kazanılmış hak der şimdi yok sayar

Hak aynı kalmalı benim ülkemde

Ben bu vatan için çile çekerim

Gücüm yettiğince hizmet ederim

Karşılık olarak takdir beklerim

Gönlüm yanmamalı benim ülkemde

Bu vatan bizimdir, çalışacağız

Karşılık olarak hak alacağız

Cesaretsiz, yılgın olmayacağız

Herkes koşturmalı benim ülkemde

Karar verilirken haktan şaşmadan

Yetki kullanırken haddi aşmadan

İcraata dalıp çok konuşmadan

Görev yapılmalı benim ülkemde

Yüce mahkemede araştırılmış

Anayasamıza uygun sanılmış

İtiraz edilmez bir karar almış

Yol kapanmamalı benim ülkemde

Ya bu kaderimdir geç diyeceksin

Ya da Avrupa?ya götüreceksin

Türkiye?yi hasım göstereceksin

Bu yapılmamalı benim ülkemde

Yurdumu şikâyet etmek istemem

Kaderimdir deyip haktan geçemem

İkilemde kaldım karar veremem

İnsan bıkmamalı benim ülkemde

Hüküm gerçekleşti edildim mağdur

Devlete güvensiz yaşamak zordur

Benim şu andaki tam halim budur

Hukuk yormamalı benim ülkemde

Niğmetullah UÇAR

Antalya

24.06.2010

29 Haziran 2010 11:02

mxdeniz
Aday Memur

Yüreğine, beynine, kalemine sağlık Nümetullah bey. Umarım VİCDANLAR bu sesi duyar da, iki satır bir kanun değişikliği yapar ve KAMU BANKALARI ÖZELLEŞTİRMEME yani milenyum fiyaskosunun mağdurlarını bahtiyar ederler. Amiiin...

Toplam 15 mesaj

ANKET
İşçilere yönelik toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Nasıl buldunuz?