Editörler : Pangaea

zeynp03
Memur
29 Kasım 2010 11:40

gncl

chekkygal
Aday Memur
29 Kasım 2010 12:00

çaybaşı ilçeden çok beldeyi andırıyor çok küçük biryer sosyal hayatı seven biri için sıkıcı olabilir ama yaşanamayacak biryer değil kesinlikle.Ünyeye yakın ulaşımıda sıkıntılı değil istenirse servisle gidiş geliş yapılabilir....

lvnt11
Memur
29 Kasım 2010 12:04

aybastı nasıl bir yer

29 Kasım 2010 12:08

chekkygal gocam çok teşkr ederim... peki kış şartlarında da ünyeye ulaşımı rahat mı?

29 Kasım 2010 13:22

gncll

zeynp03
Memur
29 Kasım 2010 14:19

Aybastı biraz gelişmiş bir yer, bim var. Fatsaya yakın oldugu halde fatsadan bile gidiş -geliş yapan yokmuş. Yolları biraz problemli işte. Bende kendi tercihim için düşünüyordum ama yollarını gözüm yemiyor. Orayı yazmayı düşünüorsan orda yaşıyacaksın. Çok fazlada gidiş geliş düşünmiyeceksin çünkü yolları çok iyi değil. Orduya gidiş geliş yapman mümkün değil.

zeynp03
Memur
29 Kasım 2010 14:25

Arkadaşlar birde şunu özellikle belirteyim, burada ilçeler yada köyler birbirine atıyorum 10 km mesafe uzaklıkta bile olsa, adam akıllı dolmuş yok, servis yok. Şimdi böyle, hele birde kışın düşünemiyorum. Kendi arabanız varsa biraz daha rahat, ama ondada şu sorun var arabanız biraz iyiyse mahvoluyor, biz yeni arabamızı babama bırakıp onun eski arabasını getirdik buraya. Şöylede bir durum var kışın, araba da çok kullanamazsınız çünkü o virajlı ve uçurum yollor, buz tutarsa en ufak bir kaymada allah korusun uçurum yani. Ama buranın şöförleri o konuda tecrübeliler. Kışın dolmuşa falan binmek daha mantıklı, yani kışın burda araba kullanamazsınız.

29 Kasım 2010 15:10

gncll

zeynp03
Memur
30 Kasım 2010 10:19

gncl

fen_a
Şef
30 Kasım 2010 14:31

ya kabadüz özlükent ilköğretim okulunu yazıcamm biriii bii anlatsın yaaaaa hiç imi kimse duymuyo beniiii

zeynp03
Memur
30 Kasım 2010 23:26

puanınız eger düşükse orduda puan olarak en düşük kapanma olasılığı olan bir yer. Kabadüzün dag köyü. Melet havzasında. Merkeze, orduya yaklasık 2 satte ulaşabilirsin. Açılan yeni yol nedeniyle kışın kar nedeniyle kapanma sorunu daha az. Köyün jogman imkanı mevcut. Mahrum bir yer olmasına ragmen düşük puanlı arkadaşlar yazabilir bence diye düşünüyorum.

hyryky
Aday Memur
01 Aralık 2010 13:57

meraba okul öncesi mezunuyum ilküvez i.ö. hakkında bilgi verebilcek olan var mı acaba? okulun servisi var mı ünyeden?

mlkg
Aday Memur
01 Aralık 2010 14:11

Hocam ilküvez ilköğretim okulu na ünyeden gidiş geliş ve servis imkanı var yolumuz yeni yapıldı. okul büyük ve yeni bir okul 660 öğrencisi var.. taşımalı eğitim yapılıyor .. ilk atama için oldukça iyi bir okul ve genç öğretmen kadrosuna sahip ...

hyryky
Aday Memur
01 Aralık 2010 15:47

mlkg hocam ben de ünyeden servis olduğunu duymuştum ama çok uzun süürüyomuş galiba bir de okulda mevcut anasınıfı öğretmeni var mı acaba

Eslivya
Şube Müdürü
01 Aralık 2010 20:11

Yazılanlardan anladığım kadarıyla Gölköy pek iyi değilmiş ama nihayetinde karadenizde ya ben yazıcam her halukarda. Peki sizce Gölköy Atatürk İÖO'mu Yoğunoluk Yibo'yumu önce yazayım?

zeynp03
Memur
01 Aralık 2010 20:20

Yoğunoluk ünyeye yakın bir yer,ordunun batısını yazmak isteyenler için gölköye göre daha uygun ( Samsunluysanın, zonguldaklıysanın, çorumluysanız falan...).Ama ikisindede zorlu yol koşulları sizi bekliyor. Başka bilgi almak isteyen varsa yardımıcı olabilirim

zeynp03
Memur
01 Aralık 2010 20:23

Buarda şunu da belirteyim. İlküvez ünye arası özel araçla 1 saat sürüyor. Yol güzel ama baya virajlı oyüzden zaman alıyor.Kışın bu bir saat olan mesafe uzayabilir. Hergün gidiş geliş yapmak insanı hem çok yorar hemde çok riskli.

kayahmetx
Şef
01 Aralık 2010 21:21

ben akkuşun bir kasabsında sözleşmeliyim. ben gözüm kapalı evet diyorum 26'ya daha ne diyeyim.

Eslivya
Şube Müdürü
02 Aralık 2010 11:03

Yolun çok virajlı olması kötü oldu yaa. Ama yine de doğuda bi yere gitmekten iyidir herhalde? Peki hocam git gel yapmak istemiyorum zaten. Okulların civarlarındaki kiralar nasıl? Öğretmenevi veya lojman imkanı var mı?

zeynp03
Memur
02 Aralık 2010 12:42

Öğretmen evi veya lojman varmı okulların yanında tam olarak bilmiyorum ama bazısında var bazısında yok sanırım, okullara açarak sorabilirsin. Gölköy ve aybastıda kiraların özelliğkle pahalı oldugunu biliyorum. Gölköyde ben 600 e yakıt hariç tuttum. Yakıtta ortalama senede 3,5 milyar tutuyormuş. kaloriferli evler özellikle çok pahalı. İlçelerde kaloriferli ev bulmak çok zor oyüzden kiralarda çok pahalı. Sobalı evde genellikle eski vede çok ucuzda değil, ortalama 300 civarında. Arkadaşlar ordunun ilçelerini yazarsanız ok, doğudan iyidir belki ama köyleri doğudan çok beter. Ben elim mahkum yazıcam köylerini. Dün bir köye bakmaya gittim, inanın aglıyarak geri döndüm. Bu yollardan hergün gidiş- geliş yapamam. Köyde kalsam bile haftasonları kışın ilçeye gidip gelemem. Yollar gercekten cok kötü, virajlı. Yazın bile sis oluyor. Köy yollarının kapanma durumu olabiliyormuş. Tutupta 1 ay kapanmıyormuş ama 1 kaç gün kapanabiliyormuş. İmkanınız varsa gelin görün, ondan sonra yazın,

Toplam 232 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi