Editörler :
31 Mayıs 2010 22:49   

Kapalı
Tedaş ifp

özelleşen tedaş kuruluşlarından ifp lilerin deneyimlerini paylaşmasını istiyorum...

özellikle...ilk özelleşen;

-başkent

-meram

-sakarya

persınelinden deneyimlerini aktarmalarını rica ediyorum...

14 Haziran 2010 01:20

atesoglu
Kapalı

kimse deneyimlerini paylaşmak istemiyor anlaşılan.....

14 Haziran 2010 10:16

gozlem
Yasaklı

selam atesoglu..

ıfp telekom ıle ıfp tedas arasında yazalar olsun sozlesmelerdeolsun fark var sanırım..tedastan naıl olan arkadslarda ek odeme sorun olmıuyor sanırım..nedenmı..ayrılırken verılen maasnakıl ılmuhaberınde ek odeme mıktarları belırtılıyor..

ama gecıs donemı zor bırusrec..hangı kuruma gıtmek ıstedıgınız sorulmadan basaka kuruma atanıyorsunuz..

15 Haziran 2010 11:49

Dayko45
Aday Memur

ifp olduktan sonra maaşları tedaş mı ödeyecek

15 Haziran 2010 21:14

atesoglu
Kapalı

dayko havuzdayken özelleştirme idaresi ödüyor diye biliyorum, daha havuza gidemedik ama bu gün osmangazi edaş memurlarının maaşları yatmadı sanırım talepte bulunmayı unutmuşlar...

17 Haziran 2010 13:49

hero1071
Aday Memur

size bir şey danışmak istiyorum.ben şu an özlleştirme bekliyorum.(tedaş)kurumdaki kadro ünvanım endeks ve faturalama memuru olarak geçiyor.bu ünvana göremi başka kuruma geçeceğim ? yani bu ünvan olan başka bir kurumamı geçeceğim?

17 Haziran 2010 19:10

gozlem
Yasaklı

selam..hero 1071..

tedas sızı unvanızı devlet personele bıldırıken bu kadronuzu yazar ama devlet personel baskanlıgında bu kadronuzun karsılıgı endeks ve faturalama memuru unvanı oldugu sanmıyorum..memur olarak atanabılırsınız..bunula ılgılı net bılgıyı devlet personel baskanlıgına telefonla arayarak bılgı edınebılırsınız..kolay gelsın..

18 Haziran 2010 14:22

atesoglu
Kapalı

maaşımı dün akşam 17:30 itibariyle alabildim ancak...

evet hero1071 havuz listesine bakarsan senin ünvanının aynısı yer alıyor görürsün..

http://www.dpb.gov.tr/Kat8Web/ozelpertalep.html

18 Haziran 2010 14:38

gozlem
Yasaklı

calıstıgınız kurum devlet personele bıldırırken calıstıgınız kurumdakı statunuz ıle dpb bıldırılırsınız..devlet personel baskanılıgı657 devlet memeurlarıda en uygun karsılıgı olan statude baska bır kuruma atanırsınız....bılgılerınıze...

21 Haziran 2010 11:51

atesoglu
Kapalı

bu gün itibariyle havuzdayız, hakkımızda hayırlısı olsun...

21 Haziran 2010 12:59

usaklıahmet
Aday Memur

Kurumlardan İstihdam fazlası personel taleplerinde İl müdürlerinin onayının kabul edilmediğini Başkanlıklardan ya da Bakanlıklardan onay alınması gerektiğini duydum bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

24 Haziran 2010 09:34

atesoglu
Kapalı

Evet bende çeşitli kurumlarla görüştüm dediğiniz gibi bir durum sözkonusu ahmet bey

29 Haziran 2010 10:00

tedas_ss
Aday Memur

selam atesoglu kardeşim havuz hayatı nasıl gidiyor? tam zamanında düştünüz iyi bir yaz tatili oldu sizin için. inşallah sonrası da iyi olur istediğin bi yere geçersin hayırlısıyla. daha önce havuzdan başka kuruma geçen tedaşçılardan ses seda yok ne hikmetse ya adamları çok çalıştırıyorlar internete girmeye zamanları yok yada hepsi öldü Allah rahmet eylesin :)) gelişmelerden birbirimizi haberdar edelim.

01 Temmuz 2010 17:05

atesoglu
Kapalı

evet kimseden ses seda yok ne yazıkki, ben dün bayındırlık ve iskan il müdürlüğüne dilekçemi verdim...birkaç ay önce havuza düşseydik en azından vergi dilimi kesintisi düşük olurdu, sizin orası özelleşince bu konuya dikkat edin...haziran 15 maaşımızla havuza geçtiğimiz için bundan sonra o maaşı alacağız...her nakdar temmuzdaki zammı alacak olsakta...

02 Temmuz 2010 10:32

tedas_ss
Aday Memur

evet dostum %20 lik dilime girmeden havuza düşseydiniz iyi olurdu ocak maaşıyla başlardın yeni kuruma inşallah bizim devir de yılbaşını bulur yoksa zararımız çok olacak hayırlısı olsun peki şimdi DPB'den bayındırlık il md. mü yoksa bakanlık mı talep edecek senin atanmanı?

02 Temmuz 2010 11:17

atesoglu
Kapalı

havuza düşmeyi beklemeden dilekçe verme şansımız vardı aslında ki verenler oldu daha önceden dilekçelerini ve dilime girmeden havuza düştüler onlar, bayındırlık il müdürlüğü bakanlığa yazıyor bakanlık dpb ye yazıyor, haftaiçi yazının tarih sayısını alıp bakanlığa gitmeyi düşünüyorum, daha önce telekomdan geçen olmuş aynı yere aralıkta dilekçesini vermiş, elden takip etmiş olmasına rağmen martta ancak işe başlayabilmiş, süreç biraz uzun sürüyor, belki dpb tecrübe kazandığından bizim işlemler daha kısa sürebilir...

08 Temmuz 2010 10:45

saditoprak
Aday Memur

arkadaşlar çamlıbel edaşın devrinin yakın olduğu söyleniyor temmuz sonuna doğru. bilgisi olan varmı. havuzda bekleme süresi 45 gün diye okudum. 45 gün içinde atama yapılıyormuş. Allah hakkımızda hayırlı olanları nasip eylesin.

19 Temmuz 2010 15:58

atesoglu
Kapalı

bayındırlık bakanlığı personel atama eylülde sınav yapacakları gerekçesiyle talebimi reddeceklerini söylediler, bu ayın sonuna kadar atamalar yapılacak..mezuniyetimi intibak yaptırmadığım halde kurum kamu yönetimi olarak bildirmişti, tedaş genel müdürlüğü aracılığıyla dilekçe yazdım dpb ye teknikerlik sayılsın diye, kamu olunca idari şef olarak atayacaklarını söylediler çünkü dpb den. il tercihime de ekleme yaptırdım tek il tercih etmiştim..

19 Temmuz 2010 21:06

omer-guner
Aday Memur

merhaba osmangazide çalışıyordum. özelleşme sonucu havuzdayız. geçen ay maaşlar 3-4gün gecikmeli yattı. onu da tedaşı devralan şirket yatırmış fakat devlet havuzdan paralarını aktarmayınca bu ay yatırmadılar. bu ay maaşımızı alamadık. sadece bekliyoruz. atanacağımız kurumda göreve başlamamız en az 2ay sürer. bu süre boyunca maaşlar yatmayacaksa nasıl geçinecez. bu konu hakkında ne yapabiliriz yardımcı olabilecek birileri olursa çok memnun oluruz.bekliyoruz.

20 Temmuz 2010 11:40

atesoglu
Kapalı

ben konuyu üyesi olduğum enerji bir sen e bildirdim dün bir basın açıklaması yaptılar, konuyla ilgili ...

bu gün ise; genel müdürlükte çalışma yapılıyormuş, şirketten kaynaklanan bir problemmiş, bu gün bazı arkadaşlar konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacak...bu şekilde bir uygulama ilkkez yapılıyor...Osmangaziyi alabilecek son firma (daha önce bazı fabrikalarının SSS seramik -tedaşa elektrik borcu olup ödeyemeyip icralık olan bir şirket) ihaleyi kazandı olacağı buydu....

20 Temmuz 2010 16:45

alpim2004
Aday Memur

Çamlıbel Edaş Temmuz sonunda özelleştirmeden imzadan çıkacak 25 Ağustosta da devir bekleniyor şeklinde biliyorum.

Toplam 121 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?