Editörler : crops35

hero1071
Aday Memur
13 Eylül 2010 13:51

ben bir ifp olarak beni isteyecek olan kurumun maaşına göremi geçiş yapacağım.?? mesela belediye dpd ' nın formunu doldurdu ve beni istedi maaş durumu nasıl olacak ??

atesoglu
Kapalı
14 Eylül 2010 11:01

havuza düştüğünüz tarihteki net maaşınızı alırsınız gittiğiniz yerde...(ek ödeme+asgari geçim indirimi vs dahil)

hatta 657 li olacağımız için (kit dışına atananlar için geçerli) aile ve çocuk yardımı da alacağımızdan gittiğimiz yerde bir miktar daha fazla maaş almamız söz konusu...

atesoglu
Kapalı
16 Eylül 2010 18:24

yıllar itibariyle çocuk ve eş yardımları

http://www.yaklasim.com/malibilgiler/pratikbilgiler/maddeler/011.htm

atesoglu
Kapalı
20 Eylül 2010 22:49

uludağ bölgesinde yer alan, balıkesir, bursa, çanakkale ve yalova ilinde görevli memur arkdaşlar da havuza düşmüşler ...

atesoglu
Kapalı
23 Eylül 2010 13:55

çamlıbel edaş (sivas-tokat-yozgat) personeli de havuzda...

kuvay-i milliye
Aday Memur
28 Eylül 2010 14:16

Havuza düşen arkadaşlardan hiç ses çıkmıyor ?

a.yiğit
Aday Memur
01 Ekim 2010 10:34

arkadaşlar ifp konusunda herkes birşeyler söylüyor;bende bir ifp'li olarak soru :1 havuza bildirim tarihinden ne kadar zaman sonra yeni görevine başlayabiliyorsun?.soru:2 bu havuz süresinde hangi aşamalardan geçildiği?soru:3 ifp olarak bu zamanlarda atanma konusunda yapmamız gereken nedir?soru:4 şurada veya burada göreve başlayabilirsiniz yazısı dpb.mı geliyor.yoksa atandığın kurumdanmı geliyor.vb.lütfen başın sonuna bu süreci yaşayan arkadaşlar ayrıntılı bir cevap bekliyorum.eminim benim gibi arkadaşlarda bunları merak ediyorlardır.cevap veren arkadaşlara teşekkür ederiz.

atesoglu
Kapalı
04 Ekim 2010 11:58

süreci daha önceki mesajlarda anlattık zaten...

havuzda bekleme süresi atandığın kuruma göre değişiyor milli eğitime atananlar geçen hafta p.tesi işbaşı yaptı...

ben bayındırlığa atandım hala bir ses yok...

dpb seni bir kuruma atadıktan sonra, o kurum kabul ederse dosyanı tedaştan yazı ile istiyor, bazı evrakları istiyor, eski kurumuna gidip ilişik kesiyorsun ve yeni yerinde işe başlıyorsun...

ibrahtaz
Memur
22 Ekim 2010 14:00

arkadaşlar ben de toroslar da özelleşmeyi bekleyen bir memur teknisyenim.hangi kurumlara geçtiniz?nereleri tavsiye edersiniz?nette bulduğum bir listede başkent edaş personelinin hangi kuruma geçtiği ile lgili bilgi var.dhmi'ye ptt'ye tmo'ya geçenler bile var.hani 399 çalıştıran kurumlara geçiş yoktu..bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa sevinirim..

mesa77
Aday Memur
23 Ekim 2010 18:39

TEDAŞ'tan 2010 yılı içinde başka kuruma geçen veya halen çalışan Tekniker ünvanlı arkadaşlar ; 2010 yılı içinde ek ödeme olarak ne kadar alıyordunuz/alıyorsunuz? Antalya Tedaş'tan ayrılan (ağustos 2010) bir arkadaşım 185.35 TL ek ödeme alıyordu.

Bu miktar ek ödeme oranı %33 baz alınarak hesaplanmış ancak birçok yerde Tekniker ünvanlılara oran %68 olarak görünüyor bunun karşılığı da 370 TL ye tekabül ediyor.

atesoglu
Kapalı
24 Ekim 2010 01:39

sayın ibrahtaz dpb 399 lara atama yapmıyor, ancak personel havuzdayken sizin tabirinizle 399 a (yani kitler e)atama olması için o kurumun sizi 4046 nın 22.maddesine göre havuzdan (dpb den) talep etmesi gerekiyor ben bu personeli istiyorum diye...

normal süreçte dpb kamu kurumlarına atama yapıyor...

büyük şehirde olanlar şanslı gibi kitlerle görüşüp dilekçe verip kendilerini havuzdan istetebilirler...

atesoglu
Kapalı
24 Ekim 2010 01:44

sayın mesa77 tekniker ek ödeme oranları %34 tedaşta değişmedi bildiğim kadarıyla...birçok kurumda ek ödeme yok..

ben görevde yükselmeyle teknikerken teknik şefliği kazanmıştım ek ödemem %34 ten %28 e düşmüştü ypk da teknik şef (mimar,mühendis,ş.plancısı olanlar) ibaresi vardı diye...2 ay önce ypk daki parantez kaldırıldı ve 01.01.2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere geiye dönük farkalrımızı da aldık...%68 e çıkmış oldu ek ödeme oranı...

ibrahtaz
Memur
25 Ekim 2010 16:15

teşekkürler atesoglu.fakat burada benim anlamadığım kitlere yerleştirilirken neden büyük şehirlerde yaşayanların daha şanslı olduğu.pek tabi bu kurumların taşra teşkilatlarında da personel açığı olabilir ve aynı kanun maddesine göre bizleri talep edebilirler.öyle değil mi?

atesoglu
Kapalı
25 Ekim 2010 23:00

elbette sayın ibrahtaz ....

ben bilecikte yaşıyorum burada telekom -ptt ve tedaş dışında kit yok telekom zaten gitti malumunuz...tedaşta ben çalışıyordum...ptt de yolda...başka kit yok burda o yüzden büyük şehirdekiler şanslı diye yazmıştım...

d_koca
Kapalı
01 Kasım 2010 15:44

havuza düşen arkadaşlardan hiç kalkınma ajanslarına veya tkdk ya geçen var mı acaba? bu kurumlara geçip geçemeyeceğimizi nasıl öğrnebiliriz? özerk kuruluşlara havuzdan geçişla ilgili yasal bir düzenleme varmı? yardımcı olan birisi olursa sevinirim

kuvay-i milliye
Aday Memur
02 Kasım 2010 13:53

Havuza düşünce kaç gün sonra DPB atama teklifinde bulunuyor?

atesoglu
Kapalı
02 Kasım 2010 20:23

45 gün içinde atama teklifi yapılıyor, atanacağınız kuruma göre işe başlama süreniz değişiyor meb ye atananla 6 haftadır çalıyorlar, ben hala beklemedeyim 5 ay oldu...(2 haziran-2 kasım)

realist006
Aday Memur
02 Kasım 2010 20:32

çamlıbel edaş 1 eylülden itibaren devir oldu 16 eylülde havuza düştüler 1 kasımda atama teklifleri nete düştü.idari şefler genelde sağlık müdürlüklerine memur teknisyen yada teknikerler bulundukları ildeki karayolları,tarım,milli eğitim yada üniversitelere gitti.mühendislere il tercihleri ankara ise bakanlıklar teklif ediliyor ankara dışı için bayındırlık yada üniversiteler adamları olanada sanayi ticaret.müdürler ya kültür müdürlüklerine yada sağlık müdürlüklerine atandı.4 yıllık mezun memurlar sgk yada maliyeye kolay geçti.

alperenlerdiyarı
Aday Memur
22 Kasım 2010 08:38

arkadaşlar kolay gelsin

teknik şef olup tekniker olduğu için mahkemeye başvuran varmı.

ben mahkemeye gitmeyi düşünüyorum kanuni olarak ne yapabilirim dy bilgi mtopluyorum.elinde işimize yarar bilgi olan varmı.

bide aynı zamanda 4 yıl fakülte mezunu olup teknik şef iken idari şef olarak atanan varmı

tedas_ss
Aday Memur
22 Kasım 2010 11:04

merhaba ben özelleştirme ihalesi yapılan ihale onay sürecinde olan GEDİZ EDAŞ ta tekniker olarak çalışıyorum bizim kurumda havuza geçmek isteyip de dilekçe verenlerin DBP'ye bildirilerek başka kurumlara ataması yapıldı örneğin teknik şef kadrolu inşaat mühendisi bir arkadaş bayındırlık il müdürlüğüne mühendis kadrosu ile başmühendis kadrolu bir elektrik mühendisi arkadaşın ise mühendis kadrosu ile il milli eğitim müdürlüğüne atamaları yapıldı. KİT lerdeki kadroların diğer kamu kurumlarındakilere uymadığı ve atama yapılacak kurumda şef, başmühendis vb. kadroların zaten dolu olduğu için maalesef hak edilen kadrolar özelleştirme sonrası diğer kurumlara geçişlerde işimize yaramıyor sadece hak edilmiş aylık hesaplamasında işe yarıyor. bu da özelleştirmenin bize hediyesi :(((

Toplam 121 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi