Editörler : crops35

Yasaklı
01 Haziran 2010 17:20

Teknikerlerin Maaşlarında İyileştirilme Yapılmasına İlişkin Dilekçe Örneği

TÜRK TELEKOM A.Ş.

............Mudurlugune

.......

Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketinde görev yapmakta iken sözü edilen kuruluşun özelleştirilmesi sonucu 4046 sayılı yasanın 22. maddesi uyarınca ........ tarihinde ??.. Mudurlugune Tekniker olarak atandım.

Maaş Nakil ilmühaberine aşağıda belirttiğim husustan dolayı itiraz ediyorum.

Türk Telekomünikasyon A.Ş. bünyesinde görev yaptığım dönemde yürürlükte bulunan Türk Telekomünikasyon A.Ş. Unvan Yükselmelerinde Uygulanacak esaslar ile Kapsam Dışı Personel yönetmeliğinin ilgili maddelerine karşı açılan davada Danıştay 5.Dairesinin 28.01.2004 gün ve E:2001/861, K:215; E:2001/859, K:2004/208, E:2000/6076, K:2004/212 sayılı kararları ile söz konusu düzenlemelerin Teknisyen kökenlilerin Teknikerlerin Amiri konumuna getirilmesine zemin hazırladığı, ücret ve diğer ödemelerin tespitiyle ilgili usul ve esasların Yönetim Kurulunca hazırlanacak esaslara bırakıldığı, personel ücretlerinin belirlenmesinde, öğrenim durumunun dikkate alınmadığı, gerekçeleriyle iptaline karar verilmiş, anılan mahkeme kararı uyarınca 19.08.2004 gün ve 7420 sayılı genelge ile kurum bünyesinde tekniker unvanıyla çalışan personelin özlük haklarında iyileştirme yapıldığı görülmektedir.

Bu durumda Türk Telekom A.Ş. bünyesinde Tekniker olarak görev yapan personel aleyhine hüküm içeren düzenlemelerin Danıştay 5. Dairesi?nce 28.01.2004 tarihinde iptali ile anılan mahkeme kararı üzerine iyileştirme yapıldığı görüldüğünden 15.08.2004 tarihindeki ücret skalasına göre (19.08.2004 gün ve 7420 sayılı genelge) yeniden düzenlenme yapılmasına.

Yukarıda belirttiğim hususlar dikkate alınarak halen çalıştığım kurumuma yeniden maaş nakil ilmühaberi gönderilmesi ve yeni maaş nakil ilmühaberine göre maaşımın ödenmesi hususunda

Gereğini arz ederim. ..

EK:1. Samsun 1. İdare Mahkemesinin kararı

EK.2. Aydın 1. İdare mahkemesinin kararı

AD.SOYAD

ADRES..

samsunlu55555
Yasaklı
01 Haziran 2010 23:32

bak yine benim mahkeme kararını kullanıyor ayıp yaa hem benim hakkımsa söylemedik laf bırakmayacaksın hemde kararlarımı kullancaksı ayıp insanda biraz yüz olur git kendi kararını kullan eğer kazandığın dava varsa tabii.

gozlem
Yasaklı
02 Haziran 2010 08:02

gunaydın arkadslar..bu dılekceyı yazdıktan sonra 30 gun ıcersınde dılekcenız cevap verılmez ısew sıze bıraz sonra dana dılekce ornegı memeurlar nete yazacagım..onu ıdare mahkemesıne verırsınız..ıkıncı karar yakında cıkacak..onu eklerde 3.ek delıl olarakda kullanabılecegız..herkese basarılar...

gozlem
Yasaklı
02 Haziran 2010 08:11

GUNAYDIN ARKADSLAR..SAMSUNDAKI ARKADASIN EVRAGINA IHTIYACIMIZ KALMADI..BIZ AYDIN DAVALARI ILEDE BU DAVAYI KAZANABILIRSINIZ.. KARAR CIKTI DIGERI CIKMAK UZERE BENDE KARAR MEVCUT..

samsunlu55555
Yasaklı
02 Haziran 2010 10:40

hem benim evrağama ihtiyacın yok hem dilekçede yer veriyorsun bu ne yaman çelişki gözlem hanım o davayı ilk kazanan, benim açan benim daha başka ne davalar var telekoma karşı elimde günü gelince bombalar patlayınca öğrenirsiniz hani bazıları diyorda bu sitede sen ne yaptın, gözlem ablanız bilir benim neler yaptığımı, egosu yüksek olduğu için söyleyemez, benim yazdıklarımıda cevapda veremez çünkü baştan sona haksız ve açıkçası biraz da nankör ama sizin biricik gözlem ablanız en iyisi siz bir spor külübü kurun adı da gözlemspor olsun ve hep birlikte tezahürat yaparsınız ya ya şa şa gözlem gözlem çok yaşa yaa ne günler kaldık yaaa...

gozlem
Yasaklı
02 Haziran 2010 11:57

sızde yedek trıbununde oturursunuz..

HST TEKNİSYEN
Aday Memur
02 Haziran 2010 12:10

Arkadaşlar bu günler birbirimize laf ve kavga etmekle geçirmemeliyiz bu sitede tüm belgeleri paylaşan arkadaşlarıma teşekkür ederim.samsunlu55555 sana bir ilk olarak açmiş olduğun davandan dolayı teşekkür ederim zaten dilekçe örneğinde Samsun 1. İdare Mahkemesinin kararı diye yazmiş arkadaş ne alıntı nede inkarlik mevcut .

star2508
Aday Memur
02 Haziran 2010 13:07

samsunlu555 arkaşadım tartışmak yerine paylaşmak

Değerli arkadaşlar burda birbirimizi eleştirmeden sonuca nasıl gideriz daha fazla hukuk daha fazla kazanımlar gerekli senin evrağın benim evrağım tartışması bize çok şey kaybetirir.Özlem hanımla sürtüşmeniz gereksiz lütfen ortamı germeyelim belgelerimizi paylaşalım avukatlar davalarını kaybediyor.Telekomda birlik beraberlik içinde olamadığımızdan satıldı artık alışkanlıklarımızı terkedelim,ben değil biz varız diyelim samsunlu kardeş olayları büyütmeden olumlu ve birbirimize ılımlı olalım.............

samsunlu55555
Yasaklı
02 Haziran 2010 22:25

telekomdan ayrılıncamı, maddi menfaatlerinizi kaybedincemi birlik beraberlik aklınıza geldi, atı aln üsküdarı geçmi, üstelik beleş bir şekilde her şeyden faydalanmaya çalışıyorsunuz, ondan sonra birlik beraberlik o ne güzel dünya beee.....

samsunlu55555
Yasaklı
02 Haziran 2010 22:28

ha gözlem senin yedeklerin burda çok bana o türübünde yer bile kalmaz, diyelim kaldı, ben gider boş tarlada otururum yine orda oturmam, sen merak etme saz arkadaşların sana yeter....

samsunlu55555
Yasaklı
02 Haziran 2010 22:32

hastahane teknisyeni benim kararlarımı benden izinsiz kullanmayacaksanız kullanırsanız beleşçi olursunuz tammamı git gözlemin kazandığı dava kararlarını kullan ne işine yarayacaksa...

gozlem
Yasaklı
02 Haziran 2010 22:37

hastane teknısyenı demek ne demek ya.. yazma bu sıteye tamamım..gıt yandas arkadsının sıtesıne..

samsunlu55555
Yasaklı
02 Haziran 2010 22:42

sana soracam nerde yazacağımı sende izin alacam babanın çiftliğimi burası haddini bil haddini adamın rumuzu o okuma yaznmandamı yok gerçi olabilir çok görmem....

gozlem
Yasaklı
02 Haziran 2010 23:10

MUHATAP OLMUYORUM..

samsunlu55555
Yasaklı
03 Haziran 2010 08:50

paşa keyfin bilir

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler