Editörler : tedas19800
03 Haziran 2010 10:19   


Yasaklı
sabetaylık ve mum söndü olayı!!

yıllardan beri alevi bektaşi camiasının alnında kara bir leke gibi duran mum söndü olayının gerçek yüzü!!

mum söndü yü sabetaycılar; sevi mesihin gelmesi için dini bir rükün olarak yapmaktadırlar. inançlarına göre günahlar ne kadar yayılırsa kurtarıcı mesihin gelmesi o kadar kolaylaşacaktır. bundan dolayı ahlaksızlıkların ve dejenerasyonun arkasında bu kesim bulunmaktadır.

toplumda yanlış olarak bektaşilere mal edilen ?mum söndü? olayı da aslında sabetaylara ait dini bir ritüeldir. ?dört gönül bayramı? veya ?mum söndü? diye de bilinen kuzu bayramı 22 martta yapılır. her sene kuzu eti ilk defa bu bayram münasebeti ile ve hususi merasimle yenir. bu merasimde en aşağısı ikisi erkek ikisi kadın olmak şartıyla evli dört kişinin bulunması lazımdır. bu çiftlerin sayısı artırılabilir. kadınlar iyi giyinmiş ve süslenmiş oldukları halde sofra hizmetinde bulunurlar. yemekten sonra biraz eğlenilir ve muayyen zamanda ışıklar söndürülerek karanlıkta kalınır? bu bayram vesilesi ile doğacak çocuklar bir nevi kutsiyeti haiz tanınırlar

03 Haziran 2010 10:29

06-neslihan-06
Yasaklı

süleyman yeşilyurt'un araştırması sonucu elde ettiği bilgi. doğru olabilir. çünkü tevrat' ta * ensest ilişki (hz. lut'un kızlarıyla birlikte olması) geçer.

osmanlı zamanında da sabetaistler dinlerini saklamış, ve değişik yaşadıkları farkedildikleri zaman da "biz aleviyiz" diyerek hem sünni müslümanlarla alevilerin arasını açmış, hem de bu karmaşada işlerini daha iyi yürütebilmişlerdir.

bu söylence geçmişte islam mezheblerinde dedikodular çıkartılarak, bu mezheplerin birbirlerine düşmanca bakmalarına sebep olmuştur. ancak "islamdaki" olay sadece dedikodudan ibarettir. gerçek mucidleri ise bildiğiniz üzere sabetaistler'dır. bu mum söndü halen uygulanmaktadır, işte mum söndü ile ilgili gerçekler;

***

önce dönmeliğin ne demek olduğunu açıklayıp daha sonra da yahudi dönmeleri tarafından "adar-kuzu bayramı" olarak anılan mum söndüye açıklık getirelim. yahudi dönmelerin mesih kabul ettikleri sabatay sevi, 17. yüzyılın sonlarına doğru kudüs'e yapmış olduğu seyehatte, ikinci mesih kabul edilen nathan'la tanıştı. nathan kudüste çok iyi tanındığından kendisinin peygamber, sevi'nin de mesih olduğunu yahudi halkına ilan etti. bu hususta vahiyler aldıklarını, israiloğulları'na inandırdılar. nathan'ın sahte peygamberliği ve sevi'nin mesihliği o yıllarda vatansız olan ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan yahudilere hızla yayıldı. kudüsten izmire dönen sabatay sevi, nathan'ın kendisinde verdiği büyük destekle, osmanlı padişahını devirme planları yapmaya koyuldu. sevi'nin yapmış olduğu bu gizli planı haber alan osmanlı idaresinin yetkilileri (osmanlının istihbarat gücü, bilinmeyen bir nedenden ötürü çok yüksekti) bu sahte mesihi izmirden istanbul'a getirterek sultan'ın huzuruna çıkardılar. kadı ve şeyhülislam önünde ya padişah fermanı ölümü, ya da tövbe etmeyi tercih etmekle karşı karşıya kalan sabatay sevi, islamiyeti kabullenrek ölümden kurtulur

yahudi dönmelerin önderi sabatay sevi, bütün günahları mübah saydığından "mum söndü ayinleri" onunla başlamıştır. günah teorisinin önderi sevi'nin kendi müritlerine ilan ettiği "eş değiştirme" mum söndü ayini, yahudi yayın kuruluşu şalom gazetesinden şöyle anlatılmakta:

"bu bayram yahudilere düşman olanların koz olarak kullandıkları bir kutlama günüdür. bu bayramda kutlama gecesi için katılanların mutlaka evli olmaları gerekir. bekar olanlar erkek veya kız hiçbir şekilde kabul edilemez. hatta bu bayram hakkında bekarlara bilgi dahi verilmez. o geceye katılan evli çiftleren şık giysilerini giyerler. hanımlar kıymetli takılarının yanında, ziyafet masasındaki eşlere servis yaparlar. bir müddet sonra hep birlikte eğlenildikten sonra, mum söndü ayinine geçilerek bütün ışıklar söndürülür. evli çiftlerden kadın ve erkek istediğini tercih etmekte serbesttir."

sabatay sevinin ardından judah toba levi ile bu sapkın ayin bu günlere kadar ulaşmıştır.mum söndü "22 adar" bayramı olarak halen kutlanılmaktadır. artık sabayat sevi ve judah toba dünyayı terk-i salat ettiklerinden, yeni nesiller bu mum söndünün en alasını yaparak, atalarının ilkelerine bağlılıklarını ispatlamaktadırlar.

03 Haziran 2010 10:44

eenternasyonelita
Yasaklı

BU MASONLARIN

SABATAİSTLERİN

TOPUNU ÖLDÜRÜP,ORGANLARINI PARÇA EDE EDE ÖLDÜRMEK VE

ETLERİNİ KÖPEKLERE YEDİRTMEK İSTİYORUM Kİ...

İTTİHATÇI MASONLAR MEVLEVİLİĞİ MAHVETTİ.

KÖPEK SABATAİSTLER BEKTAŞİLİĞİ VE MELAMİLİĞİ MAHVETTİ...

03 Haziran 2010 10:51

06-neslihan-06
Yasaklı

kimseye özel bir kinim yok ve öldürmeyi düşünmedim ama benim dinimin tam ortasında yer alan alevilik ve alevi camiası için yüzyıllardır kara leke olan bu mum söndü olayı artık gerçek sahiolerine mal edilmelidir sunni ve alevi camiası arasında her daim çok ciddi anlamda ayırım olarak görülen bu UTANÇ verici olay için KIZGINI,ÖFKELİYİM

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?