Editörler : Cüneyt Barışoglu
06 Haziran 2010 17:17   


Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Subay alımı sınav soruları

Dün Tuzla'da yapılan sınava giren ve görüşlerini paylaşmak isteyen öğretmen arkadaşlar genel kültür soruarından aklımızda kalanları paylaşalım ve bir değerlendirme yapalım

herkese kolaylıklar ve başarılar..

07 Haziran 2010 09:50

melisameltem
Aday Memur

meslek soruları kolaydı 3 tane zor yapamadığım soru vardı genel kültür sorularını yazalım buraya arkadaşlar

14 Haziran 2010 09:06

melisameltem
Aday Memur

ARKADAŞLAR BİZ DAHA SINAV SORULARINI YAZAMADIK BURAYA AMA CUMA GÜNÜ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI.BEN GEÇTİM. GEÇEN ARKADAŞLARIDA TEBRİK EDERİM .HAYIRLISI OLSUN HAKKIMIZDA .MÜLAKATLAR 21İNDE BAŞLIYO.

20 Haziran 2010 19:07

alidgdas
Daire Başkanı

galiba iki kişiyiz :) ben de geçtim.. herkese başarılar dilerim

22 Haziran 2010 19:36

cgcgcg
Kapalı

arkadaşlar var mı fiziki yeterlilik ve mülakata girenler?

bilgi verebilirlermi nasıl geçtiği hakkında,neler yaptırttıkları hakkında?

07 Temmuz 2010 17:17

dengen
Aday Memur

haber alan varmı arkadaşlar ne zaman açıklanır

09 Temmuz 2010 19:36

dengen
Aday Memur

arkadaşlar kimsenin haberi yokmu ne zaman açıklanacağına ilişkin

17 Temmuz 2010 14:54

alidgdas
Daire Başkanı

bir an önce açıklanması için dua eder oldum... İnşallah paazrtesi açıklanır da şu bekleyişten kurtuluruz..

21 Temmuz 2010 21:34

gün_ay
Aday Memur

arkadaşlar ben kara kuvvetlerinin öğretmenlik sınıfına başvurdum bölümüm edebiyat.meslek bilgisi sınavında branşla mı ilgili, eğitim bilimleriyle mi ilgili yoksa her ikisinden mi soruluyor.yardımcı olursanız çok sevinirim

22 Temmuz 2010 13:55

alidgdas
Daire Başkanı

gün_ay

bize sadece alan bilgisi sorulmuştu eğitim sorusu yoktu ama deniz kuvvetleri formasyonlu fen-edebiyat fak. mezunlarını da kabul ediyordu. Yanlış hatırlamıyorsam Kara Kuvvetlerine sadece eğitim faküktesi mezunu olanlar başvurabiliyordu.. o yüzden size eğitim soruları da sorarlar çünkü fakülte eğitimi boyunca alınan derslerden diye belirtilmişti klavuzda..

22 Temmuz 2010 14:01

alidgdas
Daire Başkanı

arkadaşlar deniz kuvvetlerini arayan var mı aranızda ne zaman ilan edilecekmiş mülakat sonuçları :(

bekle bekle bîhâl olduk yaaaa:):)

22 Temmuz 2010 15:37

gün_ay
Aday Memur

alidgdas teşekkür ederim öncelikle.ben fen-edb mezunuyum formasyonum var.kara kuvvetleri de kabul ediyormuş öyle yazıyor.o zaman bize de alan bilgisi sorarlar.umarım kazanırsınız başarılar

22 Temmuz 2010 15:41

dengen
Aday Memur

sanırım ağustos ayını bulacak bana temmuz başında açıklarız demişlerdi mülakatta

22 Temmuz 2010 23:31

alidgdas
Daire Başkanı

rica ederim.. ben de fen-edebiyatlıyım tarih ... formasyonum var tarih öğrt.'den girdim deniz kuvvelerinde sınava.. Siz yeni gireceksiniz galiba hatırladığım kadarıyla genel kültür sorularını yazayım belki faydası olur 558 kere görüntüleyip de ketum davranan arkadaşların inadına :)

öncelikle sorular kolaydı..zaten konu başlıkları klavuzda açıklanmıştı..

bm genel sekreteri bankimoon nerelidir? güney kore

2010 dünya futbol şampiyonasına ev sahipliği yapacak ülke? g. afrika

lozanda çözümlenemeyen sorun

ilkelerden basit sorular vardı hangisi halkçılıkla alakalıdır

işgallere ilk tepki nedir? cemiyetlerin kurulması

Türkçe soruları zaten çooook kolaydı bi yazım yanlışı sorusu vardı -ki nin yazımıyla ilgili o biraz muğlak bi soruydu onun dışında ösym'nin bi'l-umum sınavlarını geçmiş bi jenerasyonun çocukları için en basit çoktan seçmeli türkçe sınavıydı diyebilirim...

gibi aklıma ilk gelenler bunlar... Umarım hayırlısı olur sizin için gün_ay..

dengen inşallah ağustosu bulmaz yaa :( çok merak ediyorum çünkü sonuç ne olursa olsun bir an önce yüzleşmek istiyorum senin bölüm neydi?

23 Temmuz 2010 00:10

gün_ay
Aday Memur

alidgdas çok teşekkür ederim tekrar.evet ilk kez gireceğim.umarım mülakatınız da iyi geçer de benimle tecrübelerinizi paylaşırsınız:)

23 Temmuz 2010 00:31

alidgdas
Daire Başkanı

SAĞ OL gün_ay kardeşim mülakatlar bitti bizim 22 hazirandaydı artık sonuçlar için bekliyoruz..

mülakatı da o kadar gözünüzde büyütmeyin biraz rahat olun ve kendinize güvenli davranın... naçizane tavsiyem.. bize örnek ders anlatımı yaptırmışlardı ayrıca tekrar mülakata aldılar.. o mülakat da çok iyiydi... hazırlıksız konuşmanı duruşunu vs. herşeyini gözden geçiriyorlar bir psikolog 3 rütbeli asker oluyor...valla seni 5 dakikalığına bileolsa dinliyorlar ya bu bile güzel :)

23 Temmuz 2010 10:29

gün_ay
Aday Memur

tavsiyelerine uyacağım teşekkürler:)

23 Temmuz 2010 17:13

tenok16
Aday Memur

selamlar arkadaşlar.arkadaşlar ağustos ilk haftası açıklanıyormuş.ama tarih öğretmenleri hiç umutlanması 1 yada2 kişi alacaklarmış ve torpiller alınacak çünkü geçen senede aynen boyle oldu.benim tanıdıklarım var tuzlada onlardan duyuyoruz.kağıtlar ankaraya gitmiş kuvvet komutanı onaylayacakmış demekki yaptığımız sınav ve mülakatların hiç bir geçerliliği yok.büyük torpili ve devletin içinde tanıdığı olan işi yırtıyor.geçen sene mitten birini tanıyan arkadaş sonlardan tarih öğretmeni oldu.

23 Temmuz 2010 17:16

tenok16
Aday Memur

selamlar arkadaşlar.arkadaşlar ağustos ilk haftası açıklanıyormuş.ama tarih öğretmenleri hiç umutlanması 1 yada2 kişi alacaklarmış ve torpiller alınacak çünkü geçen senede aynen boyle oldu.benim tanıdıklarım var tuzlada onlardan duyuyoruz.kağıtlar ankaraya gitmiş kuvvet komutanı onaylayacakmış demekki yaptığımız sınav ve mülakatların hiç bir geçerliliği yok.büyük torpili ve devletin içinde tanıdığı olan işi yırtıyor.geçen sene MİTTEN birini tanıyan arkadaş sonlardan yani son sıralardan tarih öğretmeni oldu.

23 Temmuz 2010 18:43

alidgdas
Daire Başkanı

torpilimiz yok diye ölelim mi yani biz de bu vatanın evladıyız.. o sınava ben girdim mülakata da fizik sınavlarına da ders anlatımına da...bilmiyorum torpil olsa başka şeyler olurdu en azından insanın gözüne ilişir.. ben torpil olduğuna inanmak istemiyorum... umarım hak eden kazansın..

29 Temmuz 2010 17:39

alidgdas
Daire Başkanı

751 kere okuyup da bişey paylaşmayan arkadaşlar :):):) sizce pazartesi açıklanır mı şu mülakat sonuçları hım? var mı araynınız soranınız ben bir türlü ulaşamdım herhangi bir yetkiliye :S

Toplam 34 mesaj
ANKET
Lojmanlar, içinde oturana, satılmalı mı?