Editörler : Cüneyt Barışoglu
14 Haziran 2010 17:55   


Diyanet Personeli Anket Uygulaması(Akademik)

Merhaba arkadaşlar. Diyanet İşleri Başkanlığında halen görevde olan personeline anket uygulaması yapmaktayım. Uygulanan anket Çalışanın kendi kurumları ile olan ilişkileri, toplam kalite yönetimi, çalışanın memnuniyeti amaçlıdır.

Diyanet personeli olup da ankete katılmak isteyen personel bana özel mesajla mail adresini iletirse kendisine mail atarak anketi gönderecem.

Anket uygulaması sadece akademik amaçla kullanılacak olup hiçbir kurum ve kuruluşla kesinlikle paylaşılmayacaktır. Zaten anketi görürseniz ad, soyad ve hangi müftülükte çalıştığına dair bilgi istenmemekte. Sonuçları Diyanet İşleri Başkanlığına da gönderecem.

Arkadaşlar aynı zamanda ben de Diyanet personeliyim(İmam-Hatip). Lütfen sadece Diyanet personeli anket uygulamasını istesin. Bu anket uygulaması bizim için önem arz etmektedir(diyanet personeli için).

Anket sonuçlarının diyanete gönderilmesi sonucunda umuyorum ki sorunlarımıza başkanlıkça el atılır.Sizilerin de bildiği gibi kurumumuzda çalışanın memnuniyeti ile ilgili araştırma yapılmamakta.Bu konuda örnek çalışma(resmi olarak çalışma) aradım ancak bulamadım maalesef!

Bu konuda duyarlı olmanızı ve ankete katılmanızı sizlerden rica ediyorum.

Beytullah Uslu

14 Haziran 2010 20:09

darekutni
Daire Başkanı

ben de geçen günlerde böyle bir anket yapılsa diye başlık açmıştım. çok isabet olmuş. diyanet dikkate alır mı bilmem ama ben bu ankete katılmak istiyorum. daha önce de ben de benzer bir anket uygulamıştım (yine akademik bir çalışmanın parçası olarak). ben de Diyanet'e sundum ama herhangi bir tepki alamadım. olumlu ya da olumsuz bir icabette bulunulmadı. umarım sizin anketiniz dikkate alınır. kolaylıklar diliyorum.

14 Haziran 2010 20:15

darekutni
Daire Başkanı

bu arada hangi üniversitede,hangi konuyla iligli çalışmada kullanılacka bu anket? bunları da belirtmeniz halinde ankete katılmak isterim.

14 Haziran 2010 20:16

beytullah_fatih
Daire Başkanı

İlginiz için teşekkürler derakutni. özel mesaj size mi ait....windowslive. eğer size ait değilse sizde katılır mısınız?

bu arada arkadaşlar bu ankete katılabilecekler; İmam-hatipler, Müezzin-Kayyımlar, Kur'an Kursu Öğreticileri, Müftüler,Vaizler, Kur'an Kursları Müdürleri,Daire personellerinin tümü(VHKİ, Memur, Hizmetli,Şoför vs.Daha çok katılım, daha çok destek demektir. Eğer geniş çaplı bir katılım olursa basınla da bu sonuçları duyurmaya niyetliyim.Kamuya mal olunca infial uyandırabilir. Ama öncelikli amacım akademik olacak.

15 Haziran 2010 17:55

Yiğitalp
Genel Müdür

İyi niyetli bir çalışmadır mutlaka, ancak 80 yıldır diyanet ne anketler gördü,ne tezler (y.lisans- doktora) ne akademik kitaplar gördü kendisiyle ilgili,bırakın tepkiyi zaman zaman diyanet dalga geçer gibi (tüm kimlik bilgileriyle birlikte) kendi personeline anketler düzenledi.Yani siz< çalışmaya tabiki yapın ama buna bir tepki beklemeyin diyanette. "Toplam kalite" yi diyanet bürokratlarından hiç bilen var mı acaba. Onlaron kalite den anladığı emir-komuta ile günübirlik işlerin yürüyormuş gibi görünmesidir. Aksi halde 90-100 bin din görevlisi bu ülkeyi kısa sürede uçurur.

15 Haziran 2010 17:57

Yiğitalp
Genel Müdür

"Eğer geniş çaplı bir katılım olursa basınla da bu sonuçları duyurmaya niyetliyim.Kamuya mal olunca infial uyandırabilir"

İnfial falan olmaz korkma, zira bizim basın "dinsiz, din düşmanı damgası yememek için" genelde diyanete pek dokundurmuz.Sonuçta ticari kuruluş.

15 Haziran 2010 21:34

beytullah_fatih
Daire Başkanı

darekutni; Yalova Üniversitesi,Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İnsan Kaynakları ve Çalışma İlişkileri bilim dalında anket uyguluyorum.Anket kesinlikle isimsiz olup kişisel bilgiler içermemektedir.

Yiğitalp kardeşim, Diyanet ister kale alsın ister almasın.Biz elimizden geleni yaparız.Dediğim gibi Sonuçlar açıklanınca bir nushasını diyanete, bir nushasını bakanlığa, birer nusha sendikalara, ve ilgili gördüğüm Basınla da paylaşacam. Diyanet personelinin kendi kurumu hakkında düşündüklerini bir nebze de olsa bilmeyenlere duyurmak istiyorum.

15 Haziran 2010 21:57

KÖY.İ.SEN.
Memur

çok güzel olur.

16 Haziran 2010 10:14

beytullah_fatih
Daire Başkanı

Köy.İ.Sen hocam mail adresinizi halen göndermediniz:) nasıl anketi göndercem size? adresi mesajla atarsanız anketi gönderebilirim size.

19 Haziran 2010 13:24

beytullah_fatih
Daire Başkanı

arkadaşlar şuana kadar memurlar netten 16 kişi ankete katıldı.Bunlardan 6'sı kkö, 7'si imam hatip, 2 müezzin ve 1 idari hizmetlerden. Katılımlarınızı bekliyorum lütfen duyarlı olalım.

Ankete elle ulaştırdığım 75 kişinin sonuçları çok çarpıcı buradan da paylaşacam...

19 Haziran 2010 23:52

darekutni
Daire Başkanı

anketin konusunu da söyler misiniz? yani teziniz nedir? her ne kadar diyanetten çok memnun olmasam da, çalışmanın amacından tam emin olmadan eleştirilerimi yazmaktan yana değilim. tam olarak hangi amaç ya da tez ise hangi başlık için bu anketi uyguluyorsunuz?

20 Haziran 2010 11:01

beytullah_fatih
Daire Başkanı

darekutni, Diyanet işleri çalışanlarında Toplam kalite yönetimi, personel güçlendirme konusunda memnuniyet anketi. Diyanet işleri başkanlığı teşkilatındaki personel sorunları ve çözüm yolları..

İnsan kaynakları ve çalışma ilişkileri bilim dalında yeni yönetim teknikleri dersi.

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar...

20 Haziran 2010 12:00

avareee
Genel Müdür

bu anketi nasıl dolduracaz?geriye nasıl gönderecez?

25 Haziran 2010 19:53

beytullah_fatih
Daire Başkanı

avareee, Hocam ildışında olmam nedeniyle geç cevap verdim, Özür Dilerim. Bana özel mesaj atarak mail adresinizi yazarsanız ben size mailimden anketi göndercem, siz de cevaplayıp bana geri göndereceksiniz.

Toplam 13 mesaj
 
ANKET
Her yaz, en az bir defa, tatile çıkabiliyor musunuz?