Editörler :
17 Haziran 2010 19:28   

Yasaklı
Yeni Havuza Düşenler Yada Düşecek Olan Arkadaşlar

SELAM ARKADSLAR YENI HAVUZA DUSTUKTEN SONRA ISE IADE ADI ALTINDA BAZI AVUKATLAR BU DAVAYI ACMAK ISTIYORLAR..AMA KESINLIKLE BU DAVAYI ACMAYINIZ..ZIRA KIDEM TAZMINATININ ANAHTARI OLARAK GOZTERILEN ISE IADE DAVASI KAZANILSADA YARGITAY ONAMIYOR..3 YADA 4 DAVA YARGITAYDA KAYBEDILDI..IS MAHKEMESINDE DAVAYI ACACAGINIZ ICIN TELEKOM AVUKATLARINA 1000 LIRA VE MAHKEME MASRAFI VE DAVA ACTIRDIGINIZ AVUKATA VERECEGINIZ BU UCRETLERLE BIRLIKTE 1500 ..1800 LIRA ZARARA GIREBILIRSINIZ..YETERINCE HERKES MAGDUR OLDU..BU SEKILDE GOZ GORE GORE BU SEKILDE HIC BIR ARKADSIMIN ZARARA GIRMESINI ISTEMEM..LUTFEN BU KONUDA ARKADSLARINIZA UYARIRMISINIZ... HAYIRLI KANDILLER..KOLAY GELSINN....

18 Haziran 2010 10:28

adriansamson
Yasaklı

yaa dpb havuzuna atılmak için örnek bi dilekçe yazarmısınız?

18 Haziran 2010 11:09

gozlem
Yasaklı

sız dılekce yazmıyorsunuz calıstıgınız kurum gonderıyor sızı..

25 Haziran 2010 15:01

havuzbasi
Memur

25.06.2010 TARİHLİ Devlet Personel Başkanlığı listesinde 6 Uzman Yardımcı(Satılmadan önce işe başlayan 5-6 yıllık mühendisler 20 Şef Mühendis ve 30 Mühendis ayrıca Müdürler,Şefler,Teknisyen,Teknikerler,İhtiyaç fazlası görünüyor.

Ne hale getirdiler insanları kimse bunu haketmiyor.

Çokmu kalitesi ve işe yaramaz insanlardı bu arkadaşlar.

26 Haziran 2010 16:08

gozlem
Yasaklı

1 temmuzda havuza düsecek arkadaşlar..

1. ise iade davasını kesinlkle açmayınız.

2.kıdem tazmınat davasınıda açmayınız.

.yargıtayda onanmadı...

4.90 gün ödemesi için yeni kuruma geçtikten sonra bekleyiniz ,, ondan sonra ödeme yapılmaz ise davanızı açabılırsıniz..bununla ilgili kazanım yakında gelecek..

28 Haziran 2010 10:24

havuzbasi
Memur

Dilekçe vermek için 10 günlük süremiz var.Kendi isteğimiz dışında gönderiliyoruz diyerek nasıl bir dilekçe verilecek.

29 Haziran 2010 10:15

tedas_ss
Aday Memur

bir sorum olacak özelleştirme kapsamındaki bir KİT te çalışırken havuza düştükten sonra kendimizi bir kuruma atama yaptırmak için o kurumun bizi ismen DPB den talep etmesi gerekiyor bildiğim kadarıyla sorum şu; bizi talep edecek kurumun personel dairesinin mi yoksa bağlı bulunduğu bakanlığın mı talep etmesi gerekir?

19 Ağustos 2010 09:38

iskarta
Aday Memur

mrb havuzbaşı,

25.06.2010 TARİHLİ Devlet Personel Başkanlığı listesinde 6 Uzman Yardımcı(Satılmadan önce işe başlayan 5-6 yıllık mühendisler 20 Şef Mühendis ve 30 Mühendis ayrıca Müdürler,Şefler,Teknisyen,Teknikerler,İhtiyaç fazlası görünüyor.

ile başlayan mesajını okudum.

Doğrusu o listede gördüğün 6 Uzman yardımcısından biriydim.

Kalitesiz olduğumdan değil bi arkadaşım da var hatta aynı listede.

O da kalitesiz olduğundan değil, sadece telekomun teklifini kabul etmeyip iş garantisini önemsemektir durumumuz.

Ama bugün itibari ile çok üzgünüm malesef.

Çünkü havuzdan düştüm ve de Meteroloji kurumuna atamam teklif edilmiş.

Halbuki ben de belediyeyi ayarlamıştım nerdeyse ama geç kaldım anladığım kadarı ile.

Dün gittim atandığım söylenen kuruma, tam bi hayal kırıklığı.

Konuştuğum kişi açık açık senin gibi birisine gerçekten ihtiyaç yok burada dedi.

Ve söylediği şu : sana yaptıracağımız işler lise mezunu bi arkadaşın yapmakta olduğu türden işler dedi.

Ağlar mısın güler misin.

Türk Telekomda 6 yıl çalıştım ama çok arayacağa benzerim.

Hakkımızda hayırlısı.

20 Ağustos 2010 09:06

uzeyirferik
Aday Memur

Hayırlı ramazanlar arkadaşlar. Geç kalmadınız tam zamanı.

Havuza düşen arkadaşlar,liste yayınlandıktan sonra başka kurumu istiyorsa kişisel çabalarıyla istedigi kurumun personel daire başkanlıgında kurumumuz için gereklidir yazısını alıp dpb ye elden götürüyor,ayrıca süreci sonuna kadar takip etmek gerekiyor.başarılar.

Birde gittiğiniz kurumu reddetme şansınız yok,fakat atamanız çıkan kurumun sizi reddetme yetkisi var,Rica edin reddetsinler.

20 Ağustos 2010 11:39

gozlem
Yasaklı

selam ıskarta..

ılk once calıstıgınız kurumdakı kısılerın sıze yanlı dusunmesıne aldırıs etmemeyı ogrenınız..

sızın maasınızı devletın verdıgı onların vermedıgını dusunun ılk once.

herseyı ben bılırım herseyı ben yaparım dersenız yapsanız dahı onlara hos gorunumesınız.

su an calıstıgınız kurumu benımseyemeyebılırsınız zıra bır gecıs donemı yasıyorsunuz.

calıstıgınız kurumdakı arkadslarınızla maas konusunu kesınlıkle konusmayın.

olumsuz bır sey yasanır yada yasatırlarsa yetkılı mercılere dılekce sunarsınız temennı ederım kı yasamazsınız ve calıstıgınız kurumda mutlu olmayı bılmeyı cabalamanızı temennı edıyorum..

23 Ağustos 2010 16:08

iskarta
Aday Memur

Merhaba,

Gerçekten kendimi mutlu edebilmeyi öğrenmem gerekecek sanırım.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Aradaki maaş farkının bir an önce kapanmasını dilemek mi gerek yok dilememek mi gerek bilmiyorum, onu da öğreneceğiz zamanla.

Toplam 10 mesaj

ANKET
Bir acil durum halinde, mahallenizdeki toplanma alanlarının neresi olduğunu biliyor musunuz?