Editörler : Cüneyt Barışoglu
27 Haziran 2010 19:50   


Ankara Emniyet Müdürü hakkında tutuklama kararı

Ankara Emniyet Müdürü hakkında tutuklama kararı

27 Haziran 2010

Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir hakkında mahkemece tutuklama kararı verildi.

Kararın dün akşam saatlerinde Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nca vicahiye çevrilmesi öngörüldü. Karar üzerine Emniyet Müdürünün avukatı adliyeye gitti.

Kayseri'deki bir soruşturma nedeniyle Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in 5 saat süren ifadesi alınmıştı. Özdemir, Sağlık sorunları nedeniyle 3 gündür hastanede bulunuyor.

27 Haziran 2010 19:53

226bilo
Memur

benim artık yargıya hiç mi hiç güvenim kalmadı.yanlış anlaşılmasım bu olay yüzünden değil.hak eden hak ettiğini yargı karşısında almalı,ama öyle mi.garibansan evet,değilsen hayır

27 Haziran 2010 20:01

zorunlu_trafikci
Şef

vicahiye ne demek?

27 Haziran 2010 20:45

furkanbey25
Aday Memur

bu olay için değil ama yargı kesinlikle taraflı ve bağımsız değil üst düzey mahkeme üyelerinin verdiği kararlar çok siyasi ve ülkeyi kaosa sürüklüyor

27 Haziran 2010 20:55

Quaresma 07
Aday Memur

bu habere Ankara personelinden üzülen kaç kişi merak ediyorum :)

07 Temmuz 2010 20:57

özlemsin
Müsteşar

Ankara Emniyet Müdürü cezaevinden hastaneye götürüldü

7 Temmuz 2010

Yolsuzluk ve ihaleye fesat karıştırmakla suçlanan ve hakkında yakalama emri çıkarılan Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir tutuklandı ve Sincan L Tipi Cezaevi'ne konuldu.Özdemir'in cezaevindeki işlemleri tamamlandıktan sonra saat 19.15'de yeniden İbn-i Sina Hastanesi'ne "tutuklu" olarak getirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Kayseri'de yürüttüğü soruşturma kapsamında, ?ihaleye fesat karıştırmak? ve ?çıkar amaçlı suç örgütü kurmak? suçlamasıyla hakkında yakalama kararı bulunan ve rahatsızlığı nedeniyle İbni Sina Hastanesinde bir süredir tedavi gören Özdemir, ambulansla Ankara Adalet Sarayına geldi. Yapılan işlemlerin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir dönem Kayseri Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunan Özdemir'in, Kayseri'de yürütülen soruşturma çerçevesinde Cumhuriyet Savcısı Cemil Tuğtekin tarafından ifadesi alınmış, savcı, Özdemir'i, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etmişti.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliğine çıkartılan Özdemir, serbest bırakılmıştı.

Savcının, Özdemir'in serbest bırakılmasına itiraz etmesi üzerine, itirazı değerlendiren Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Özdemir hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.

Özdemir'in avukatlarının, yakalama kararının kaldırılması istemiyle Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesine yaptığı itiraz da yerinde görülmeyerek, reddedilmişti.

TUTUKLAMA 2-1'LE ALINDI

Özdemir'in tutuklanmasına daha önce 11. Ağır Ceza Mahkemesi hakimlerinden Musa Yeşil ''Özdemir'in kaçma şüphesi olmadığı, bilirkişi incelemesi yapıldığı için karartılacak bir delil bulunmadığı, dosyada benzer konumda bulunan şüphelilerin serbest olduklarını'' gerekçe gösterip karara şerh koymuştu.

Bu kez Musa Yeşil izinde olduğu için yerine duruşmaya hakim Erol Tatar girdi. Tatar da tutuklamaya muhalefet şerhi koydu. Emniyet Müdürü, 2'ye 1 oyla tutuklandı.

KARARA İTİRAZ

Emniyet Müdürü Özdemir'in tutuklanmasına avukatları Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde itirazda bulunacak. Tutukluğun kaldırılmasını, Kayseri Organize Suçlar eski Şube Müdürü'nün tanık olarak dinlenmesini isteyecekler.

HASTANEYE KALDIRILDI

Cezaevine konulan Orhan Özdemir mahkemeye "yatan hasta" olarak gittiği için cezaevindeki işlemleri tamamlandıktan sonra ambulansla 19.15'de İbn-i Sina hastanesine getirildi. Özdemir tutuklular gibi işlem görecek. Avukatlarının tutukluluk kararına itirazını bekleyecek.

08 Temmuz 2010 10:11

makara01
Aday Memur

eeee alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste

08 Temmuz 2010 13:43

aykılıç56
Şef

Gün olur devran döner keser döner sap döner demiş atalarımız

orda kime yasaklayacan soğanı orda kime zulmedecen görelim erkekliğini kabiliyetini gücünüz anca memurlara yeter

inanın sir tane üzülen personel yok sadece yalakaları ve torpil yaptıkları üzülüyor nimet elden gitti diye..

bunuda aynı mantık ve düşünceye sahip olanlara söylemeş atalarımız

MAĞRURLANMA PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

09 Temmuz 2010 19:50

wolf_police
Aday Memur

Arkadaşlar orhan özdemir numune hastahanesinde yatıyormuş ziyarete giden varmı :)soğan yemesin söyleyin:)

10 Temmuz 2010 01:37

besiktas23
Aday Memur

Kayseride -30 derece ayaz soğukta yaya devriye çıkarıp iki kişiyi bir arada görünce bunlar Vatan haini derdin üç gün dr roporu alan vatan hainiydi...Kimmiş Vatan haini hastaneden çıkmayan kim..

10 Temmuz 2010 09:57

Travma_06
Şef

etme bulma iste

kayseriden

buraya yani ankaraya

gelirken

ben cumhurbaşkanın adamiyım

ne başbakan nede iç işleri bakani karişir

dedi

soluğu

sincan

cezaevinde

aldi

hastalik bahane

onu

göröcem

yüzüne

tükürcem

hırzızlık

yaptı diiye

oğlunun neler

yaptiğinidabiliyorum

kavat

11 Temmuz 2010 09:12

özlemsin
Müsteşar

sayın müdürümüzün ne kadan seveni varmış :))))

12 Temmuz 2010 20:33

net99
Yasaklı

edıtor lutfen gorevını yap. adam kavat dıyor meslektaşına sız de bunu yayınlıyorsunuz. lutfen o kelımeyı kaldırın. sonuçda mudurumuz ne kadar sevılmese de bu sıfatı hakettıgını duşunmuyorum. adamın karısının ne gunahı var. lutfen daha sevıyelı yorum yazalım.hıçbır meslektaşıma kavat denılmesi hoşuma gitmez.şahısa aıt yorum yapın adamın çolugunun çocuğunun ne gunahı var.en kısa zamanda duzeltırsenız sevınırım. tesekkurler.

12 Temmuz 2010 22:57

thiefman
Kapalı

Bu cezaevine giren şahsın kendisinden hiç hazzetmesemde, burada alenen küfür edilmesi hiç hoş olmamış. Onun yerine yemeksepeti adlı sisteden online olarak bu şahsa, öğlene bol soğanlı sarmısaklı lahmacun akşama da bol acılı çiğköfte siparişi vermek oldukça güzel olurdu.

Cidden kendisine verirlermi acaba ?

13 Temmuz 2010 15:58

asesyarkan
Şef

hastaneye gıdeceklere ozellıle lahmacun sogan ve sarımsak yemelerını ve mudure en yakın konuma oturarak onada lahmacun ve sogan yemesını tavsıye etmelerını sarımsagında saglıga faydalı oldugunu soylemelerını tavsıye edıyorum bu mudure hıç uzulmedım ceza evınde artık sogan ekmekmı yer yoksa başka şeylermı yedırırler bılemm

14 Temmuz 2010 08:48

özlemsin
Müsteşar

sayın müdürümüzün artık sırtı yere gelmez...

yemek ısmarlamak isteyen isteyene:)))

14 Temmuz 2010 18:01

özlemsin
Müsteşar

Orhan Özdemir'e bir suçtan beraat

Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in tutukluluğuna itiraz edildi. Özdemir bir suçtan beraat etti.

14 Temmuz 2010

Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in tutukluluğuna itirazı değerlendiren mahkeme, bir suçlama yönünden tahliye kararı verirken, 2 suçlamayla ilgili tutukluluğunun devamını kararlaştırdı.

Özdemir'in tutukluluğuna ilişkin avukatlarının yaptığı itiraz karara bağlandı. Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Özdemir hakkında, ?edimin ifasına fesat karıştırmak? suçu yönünden verilen tutuklama kararına itirazı kabul ederek, Özdemir'in bu suçtan tahliyesine karar verdi. Mahkeme, Özdemir'e atılı ?ihaleye fesat karıştırmak? ve ?çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak? suçlamalarından ise tutukluluğunun devamını kararlaştırdı.

14 Temmuz 2010 22:04

bukonudahassasim
Şube Müdürü

sevin sevmeyin küfretmeye hakkınız yok...Neden silinmedi o küfür halen anlamıyorum...

15 Temmuz 2010 12:34

asesyarkan
Şef

anlamadınmı ben anlatıyım bu ısmı lazım deıl vatandaşı kımse sevmıyor dolayısıyla hakkında yazılanlar sılınse ne olur sılınmese ne olur çok da onemlı deıl yanı esasında felsefem düşüne tekme atmak kolay mühim olan onu yeden kaldırmaktır ama bu şahıs mevzu olunca felsefemı tatıle çıkardım

15 Temmuz 2010 18:11

police98
Şube Müdürü

Her nekadar sevilmeyen bir müdürde olsa ben meslektaşımın (müdürde olsa polistir ) bu duruma düşmesine üzüldüm,allah yar ve yardımcısı olsun eğer suçsuzsa allah biran önce ailesine ve mesleğine kavuşmayı nasip etsin,şu soğan samırsak meselesine de iki çift lafım var,bizler devamlı olarak insanlarla diyalog içerisindeyiz bırakın vatandaşı ekip arkadaşı bile rahatsız olur ben kimsenin samırsak kokan ağzını akşama kadar çekmek zorunda değilim

15 Temmuz 2010 21:13

wolf_police
Aday Memur

police98 arkadaşım mesele soğan sarımsak meselesi değil ben Ankara emniyetinde yiyecek insan tanımıyorum ayrıca yese bile sakız çiğner önemli olan popülerlik için yapılmış olması çok çekti ankara emniyeti soğan kilo vb. bunlarla uğraşılacağına polisin sorunları var özlük hakları vb.meseleler idari izin olayı cabası

Toplam 24 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?