Editörler : Adversary
04 Temmuz 2010 14:03   


Tayin-İl Özel İdaresi'nde Çalışanlar

ARKADAŞLAR İL ÖZEL İDARESİNDE BİLGİSAYAR İŞL.OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM ASALETİM ONAYLANDI.MEMLEKETİME TAYİNİMİ İSTİYORUM.TAYİN DİLEKÇEMİ NEREYE VERECEĞİM HAKKINDA BİLGİM YOK YARDIMCI OLUR MUSUNUZ.

KENDİ KURUMUMA MI? GİDECEĞİM KURUMA MI? GİDECEĞİM İLİN VALİLİĞİNE Mİ?

BİRDE ÖRNEK DİLEKÇEDE NELERİ BEİRTMEM LAZIM KISACA BİR TAYİN DİLEKÇESİ YAZABİLİR MİSİNİZ TEŞEKKÜR EDERİM

04 Temmuz 2010 15:07

orhansahun
Memur

Tayin olmak istediğiniz ilin özel idaresine dilekçenizi göndermeniz yeterli olur diye düşünüyorum.

04 Temmuz 2010 15:31

başkan_38
Aday Memur

teşk.ederim arkadaşım başka yorumları olan var mı?

05 Temmuz 2010 11:34

dragut
Genel Müdür

İl Özel İdarelerinde Tayin olmaz,

Her İldeki İl Özel İdaresi birbirinden bağımsız ve ayrı birer kurumdur, bu nedenle TAYİN YOK. Bu durumu çalıştığınız kurumda size hiç söylemediler mi?

657 sayılı kanunun 74. maddesinde memurların bir kurumdan diğerine nakilleri düzenlenmiştir. Buna göre; Memurların 657'ye tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatıyla kazanılmış hak dereceleri ile üzerinden veya 68. maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür. Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteğide şarttır.

Yukarıdaki maddeye göre, İl Özel İdaresinden ancak Kurumlar arası nakille ayrılabilirsiniz,

Ben de İl Özel İdaresinde VHKİ olarak görev yapıyordum, Naklen başka şehire atandım.

15 Temmuz 2010 11:39

kudret çabuk
Yasaklı

ben işçiyim, evrak kayıtta çalışıyorum ...dün bir memur arkadaş geldi..özel idareye geçmek istiyor...adliyede çalışıyor...bize dilekçe verdi...özel idareler kendileri karar veriyor, valinin isteğine bağlı...siyasi bir kişi aracı olmazsa çok zor geçmeniz..bir kaç arkadaşın istekleri kabul edilmedi.

22 Temmuz 2010 10:47

incitanem-23
Şef

Güncel

23 Temmuz 2010 10:51

sacramentokings
Kapalı

il özel idare maaşı ne kadar vhki?

23 Temmuz 2010 13:30

zynp86
Aday Memur

meraba arkadaşlar ben de il özel idare naklen geçiş yapmak istiyorum.bilgisi olan varsa bir dilekçe örneği gönderebilirmi.teşekkürler.

29 Temmuz 2010 09:41

...-...
Aday Memur

ben de il özel idareye başka bi şehirden tayinle geldim şöyle anlatıyım. gitmek istediğiniz yer özel idaresine dilekçenizi veriyosunuz sonra onlar bulunduğunuz kuruma olumlu veya olumsuz cevap yolluyo.

ama geçmeden önce şartlarını bi araştırın derim ben geçtim ama çok pişmanım

29 Temmuz 2010 09:44

...-...
Aday Memur

dilekçe örneği isteyen arkadaşa,

.....(il ismi) il özel idaresi genel sekreterliğine

......kurumunda ../.. kadro derecesiyle memur olarak görev yapmaktayım.Kurumunuzda münhal bulunan kadroya naklen atanmam hususunu arz ederim.

29 Temmuz 2010 10:32

...-...
Aday Memur

maaş soran arkadaşa;

vhki 9/3 ü son zamla birlikte 1.170 lira

25 Ekim 2010 15:52

anteplim
Aday Memur

slm arkadaşlar bende istanbul büyükşehir belediyesinde memur olarak çalıimaktayım benim de bir sorum olacaktı arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim. bende il özel idaresine tayin aldırmak istiyorum yanlız şöyle bir durum var ben bir ilin ilçesindeki il özel idaresine tayin yapmak istiyorum. bunun için dilekçemi nereye vereceğim bir kaç kişiye sordum il'deki il özel idareye vereceksin dediler bir kısmı da il özel idaresine degil valiliğe dilekçeni vereceksin dediler bana yardım edinnnn........ lütfennnnnn!

26 Ekim 2010 08:58

kudret çabuk
Yasaklı

anteplim

siz gitmek istediğiniz il özel idaresine vereceksiniz.. başlık şöyle olacak.

....... Valiliği

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine

sonuçta her ikisinede gitmiş oluyor zaten..:))BOLU da boş kadro var:)

26 Ekim 2010 10:22

anteplim
Aday Memur

öncelikle kudret bey vermiş oldugunuz bilgi için çok teşekkür ederim yani ben bu dilekçeyi direk olarak valiliğe mi vereceğim. birede ben şahsen vermek istiyorum olur degil mi? benm başka sorularımda olacaktı size. mesela milli eğitime tayin dilekçesi vereceğim bunun için tayin dilekçemi il milli eğitim müdürlüğüne mi vereceğim yoksa ben gene ilçeye başvuracağım yani ilçe milli eğtim müdürlüğüne verebilirmiyim aynı şekilde nufüs müdürlüğüne de başvuracağım bunda da gene ilçeye başvurmak istiyorum ne yapmama gerekiyor yardım ederseniz sevinirim benm kafam çok karışık bu konu da bana kimse net bir bilgi vermiyor...

26 Ekim 2010 10:28

anteplim
Aday Memur

kudret bey ben ilçedeki il özel idaresine tayin aldırmak istiyorum Adana valiliğe verdiğim dilekçem de nasıl belirtmem gerekiyor bu durumu tşk ederim.

26 Ekim 2010 10:39

kudret çabuk
Yasaklı

anteplim..

İlçeler İle bağlı olduğu için İl müd. ne başvuracaksınız..dilekçeyi şahsen siz verebilirsiniz hatta müdürle bile konuşabilirsiniz. size artı puan kazandırabilir.valiliğe verseniz bile valilik hangi kurumu ilgilendiriyorsa o kuruma havale yapıyor zaten.hepsinin adresi valilik oluyor.hepsi valiliğe bağlı..

ilçeye tayın istemek işinizi zorlaştırabilir, çünkü boş kadrosu olmıyabilir, önce ile gidinde ondan sonra tekrar dilekçeyle genel sekreterliği başvuru yaparsınız o zaman daha rahat bir şekilde gitme şansınız olur.zaten ilçeye pek gitmek istemiyor kimse...müdürünle birebir konuşursun.

26 Ekim 2010 13:13

anteplim
Aday Memur

teşekkürler

teşekkür ederim kudret bey ben şunu da ögrenmek istiyorum şimdi özetle şunu mu demek istiyorsunuz. milli eğitime, nufüs müdürlüğüne ve il özel idaresine vereceğim dileklerin hepsini valiliğe mi vereceğim.bir de şunu sorayım biliyorum sizi ugraşıtıryorum ama inanın ki kime sordumsa bana herkes değişik değişik seyler söylediler ve birinin dediği diğerini tutmadı ve benm de kafam karıştı açıkçası hatta şunu bile dediler ilçeye başvuracaksan ille dilekçeni verme ilçedeki kuruma ver onlar sana bir üs yazı verir sende bunu ildeki kuruma götürüsün oraya verirsin dediler yani durum özetle böyle...

ben şunu soracaktım size izninizle şimdi valiliğe bir tane dilekçe verip oradaki bir kuruma tayin istediğimi yazacağım yoksa milli eğitim adına ,nufüs müdürlüğü adına ve il özel idaresi adına ayrı ayrı dilekçe mi bıracagım valiliğe birde bana valiliğe dilekçeyi nasıl yazacagımı yazarmısınız...

09 Şubat 2011 19:23

eda-naz-panik
Aday Memur

arkadaşalr bende il afet cALİŞİYORUM ODA İL ÖZEL İDAREYE Baglı yani valililiği baglı şimdi biz afetve acil durum müdürlüğünden il özel idareye gece bilirizdegilmii birde eş durumunda tayinleri nasıl bu kurumun

10 Şubat 2011 08:30

kudret çabuk
Yasaklı

eda hanım müdürünle konuş yada il özel idaresi genel sekreteriyle görüş ve dilekçeni yazıp il öze idaresine ver(geçmek istediğine dair)

afet müdürün muvafakat verirse olur.

11 Şubat 2011 19:32

yareni
Aday Memur

herkese merhaba bende batman il özel idaresine atandım

12 Şubat 2011 16:15

eda-naz-panik
Aday Memur

TEŞEKÜR EDERİM BİLĞİLERİNİZ İÇİN AMA BU MUFAKATİYET İŞ BİRAZ ZOR ĞİBİ YANİ TORPİL OLMAZSA VERMEZLER ĞİBİ GELİYOR BU KONUDA DAVA AÇA BİLİRMİYİMİMİ

Toplam 20 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?