Editörler : F16 Gökçen
15 Mayıs 2006 22:10

Ankara nasıl bir yer???

Arkadaşlar ankaraya çalıştığım kurumun genel müdürlüğüne tayinim çıktı. İstanbulda doğup büyümüş, üniversiteyi İstanbulda okumuş biri olarak gitmekte tereddüt ediyorum. Siz ne tavsiye edersiniz????*

öğretmenhanım
Genel Müdür
15 Mayıs 2006 22:25

ben üniversiteyi ankarada okumuştum. çok resmi bi yer. saat ondan sonra sokakta pek kimseyi göremezsin, malum memur şehri. arada bi caddeler trafiğe kapatılır, devlet buyuklerinden biri geçiyordur. hangi otobüse binersen bin hepsi mutlaka kızılay'dan geçer. kaybolman mümkün değil:) en kötü yanı her zaman gözünüz denizi arar:( ama yaşaması rahat bi şehirdir.

burak sail
Şef
15 Mayıs 2006 22:33

Birkaç defa gitmek zorunda kaldım allah korusun. Yahya Kemale sormuşlar Ankaranın neyi güzel diye o da: İSTANBULA DÖNÜŞÜ demiş. Ben de Ankaradan dönerken hayata yeniden dönmüş gibi oluyordum...

muho
Daire Başkanı
15 Mayıs 2006 22:35

benim de en çok kafama takılan denizi olmayışı zaten...

öğretmenhanım
Genel Müdür
15 Mayıs 2006 22:39

bi de yol sorarsanız birilerine 'saaaya dön' 'sağa dön' demek oluyor onların dilinde:)

goca gonyalı
Aday Memur
15 Mayıs 2006 22:44

bürokratik oligarşinin merkezi...

muho
Daire Başkanı
15 Mayıs 2006 22:46

Kamuda kariyer yapmak için olmazsa olmaz mıdır ankara??

goca gonyalı
Aday Memur
15 Mayıs 2006 22:47

suyun başı..

GULSAH1979
Kapalı
15 Mayıs 2006 22:48

gusel bi yer ben seviyorummm

aydanx
Yasaklı
15 Mayıs 2006 22:50

ankara nasıl b,r yer mi?ankara anlatılmaz yaşanır. ben antalyalıyım ama başkentime aşığım. nezih temiz sakin huzur verici bir yer.

goca gonyalı
Aday Memur
15 Mayıs 2006 22:51

güç kuvvet makam ihtiras ve dalavere

aydanx
Yasaklı
15 Mayıs 2006 22:52

hayır ya goca gonyalı. valla iyidir insanları, mütevazi ve yardımseverdir

muho
Daire Başkanı
15 Mayıs 2006 22:55

kamuda dalavera ve entrika her yerde var zaten, acaba suyun başında daha mı çok olur. eğer öyleyse hiç çekilmez valaa. huzur herşeyden önemli bence

GULSAH1979
Kapalı
15 Mayıs 2006 22:59

benim ankarada en sevmediğim taraf artık herşeyin alışverişe yönlendirildiği şehiriçinde gezilecek sadece buyuk marketlerin olmasııı sosyal etkinliklerin yapılacağı yada kafanı dinleyebileceğin ortamlar yokkkk:(((

adigeimro
Aday Memur
15 Mayıs 2006 23:02

yirmi beş senedir ankaradayım. bence ideal kent burası. her kafaya uyuyor. iş istersen iş eğlence istersen eğlence. düzenli. başka bir şehirde okusaydım heralde memuriyet sınavlarını kazanamazdım. belki de haberim bile olmazdı. tüm bakanlıklar burada olduğu için insan ister istemez etkileniyor ve kendisine hedef koyuyor. ben bu kurumda çalışmalıyım diyor. sinema, tiyatro, opera, bale, konser, spor imkanları yeterli. hareketi sevenler için tabiki istanbul kadar hareketli değil zetn olmasın da. düzenin kenti.

muho
Daire Başkanı
15 Mayıs 2006 23:20

son dönemde trafik sorunun azaldığı söyleniyo, gerçekten öyleyse şehir daha bi yaşanabilir olmuştur herhalde. ben 4-5 yıl önce gittiğimde içinden çıklımaz bi trafiği vardı

15 Mayıs 2006 23:22

D_Ü_Ğ_M_E!!!!!!!basılmaya hazır...

papatya006
Aday Memur
15 Mayıs 2006 23:32

yazları sıcak ve kurak kışları soğuk ve yağışlı :)

speaker
Müsteşar
15 Mayıs 2006 23:48

para para para...

melekem
Daire Başkanı
15 Mayıs 2006 23:51

yaklaşık yirmi yıldır Ankara'da yaşıyorum. Okumak için gelmiştim,bir daha memlekete dönemedim.(Ankara sevgisi sebepler arasında değil) Ankara güvenli ve düzenli bir şehir. İstanbul apayrı bir dünya, Ankarayla kıyaslanamaz. Ankara çok kuru,sıkıcı bir yer sayılır. Ancak havası,özellikle de yazın çok iyi, insanı hiç bunaltmıyor. Bir de Suyu. Başka şehirlerden gelenlerr istisnasız çok beğeniyorlar.Seksen yıllık bir başkent için gelişmiş sayılabilr, ama tarihi ve doğal güzellikleri pek aramamak gerekir. yine de karmaşadan kurtulup güvenli bir şehirde birkaç yıl geçirmek iyi olabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

speaker
Müsteşar
15 Mayıs 2006 23:53

karar mekanizması..

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi