Editörler : Cüneyt Barışoglu
12 Temmuz 2010 07:55   


Kapalı
Elazığ Engelli Kampı

Elazığ Karayolları 8. Bölge Müdürü Yasin Altunyuva, ilimizdeki engellilere oldukça anlamlı bir jest yaparak kamp imkanı sundu.

Elazığ Karayolları 8. Bölge Müdürü Yasin Altunyuva, ilimizdeki engellilere oldukça anlamlı bir jest yaptı; bir ilk olarak onlara Hazar Gölü kıyısındaki Karayolları kampında 10 günlük tatil imkânı sundu.

Altı Nokta Körler Derneği, İşitme Engelliler Derneği, Omurilik Felçliler Derneği, Sakatlar Derneği ve Zihinsel Engelli Çocuklar Eğitim Vakfı'na bağlı engelliler ile aileleri, Hazar Gölü kıyısındaki Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü Kampında 10 günlük tatil yaptılar.

Engelliler için bir ilk olan kampa çeşitli derneklerde 20 aileye mensup yaklaşık 70 kişi katıldı. Göl kıyısında yürüyüş yapan grup daha sonra birlikte akşam yemeği yedi.

Dernek başkanlarının da katıldığı bir akşam yemeğinde Karayolları 8. Bölge Müdürü Yasin Altunyuva ile biraraya gelen engelliler ve aileleri, hem mutluluklarını paylaştılar hem de kendilerine bu imkanı sağlayan Altunyuva'ya ve Karayolları çalışanlarına teşekkür ettiler.

Desteklerinden dolayı kendisine dernekler adına bir plaket takdim edilen Altunyuva, konuşmasında, engellileri kamplarında misafir ettikleri için çok mutlu olduklarını ve önemli bir sosyal görev yaptıklarını söyledi.

Söz alan Şizofreni Dayanışma Derneği Başkanı Doktor Ömer Deniz, bundan sonraki etkinliğin İl Emniyet Müdürü Fahrettin Coşkun'un desteği ile yakın zamanda Sivrice'deki polis kampında gerçekleştirileceğini hatırlattı.

 
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;