Editörler : Cüneyt Barışoglu
19 Temmuz 2010 19:07   


Emekli Polis Memuru Maaşları

Bugünlerde emekli memur maaşlarına zam geldi haberi var internet sitelerinde. Ama polis memuru var mı diye baktım, maalesef yok. Emniyet Genel Müdürü, paşalar, müsteşarlar vs. üst kademe yöneticileri var. Acaba şu an yeni zamlarla birlikte emekli olan polis memuru abilerimiz ne kadar emekli maaşı alıyor bilen var mı? Saygılar...

20 Temmuz 2010 12:07

kemal_ist
Aday Memur

Bilgisi olan yok mu arkadaşlar, abiler?

20 Temmuz 2010 14:00

falcon_x
Şef

Arkadaşım bugün bir emekli abiyle konuştum; 27 yıl görev yaptığını ve lise mezunu olduğunu maaşının ise 1 050 civarı bir şey olduğunu söyledi.....

20 Temmuz 2010 19:38

kemal_ist
Aday Memur

Teşekkürler abicim. Bu konu hep bir muamma. Hiçbir yerde de geçmiyor. Emekliliğimize daha var ama insan iter istemez merak ediyor. Üniversite bitirince sanırım 100-150 tl artıyordur. Alaho günleri görmeyi nasip eder inşallah. Ama mesleğe 27 yıl hizmet eden bir abimizin 1050 lira emekl aylığı alması gerçekten yazık. İnşallah emekli aylıklarındaki bu adaletsizlik düzeltilir bir an önce. Gerçi çalışmalar hep devam ediyor ama olsun. Belki günün birinde bir babayiğit çıkıp değiştirir.

20 Temmuz 2010 21:06

dokuzsafak
Yasaklı

polisin emekli maaşının düşük olması kadar doğal ve olağan bir şey yok polisin görevdeyken aldığı paranın büyük çoğunluğu tazminat değilmi aynı işi yada çok benzer işleri yapanlara verilmeyen birçok tazminat poliste var silah taminatı,jop tazminatı,risk tazminatı vs... emekli olunca bu durumlar söz konusu olmadığı için emekli maaşı doğal olrak düşüyor

21 Temmuz 2010 23:46

Manguday
Kapalı

Cop ya da silah tazminati adi altinda tazminatimiz yok. Dusuk olmasi da, dogal falan degil. Pek cok diger memur grubu gibi, emekli polis memurlarimizin da emekli maaslarinin dusuk olmasi; "dogal" degil, olsa olsa "uzucu" olabilir.

Keza disaridan gazel okumak kolay, emekli maasiyla gecinmek zordur.

Bunu da sadece emekli polis memurlari icin degil, tum memur kardeslerimiz icin soyluyorum.

22 Temmuz 2010 18:08

byrus18
Memur

arkadaşlar benim babam yeni emekli oldu 27 yıl hizmet süresi var ve lise mezunu son maaşınıda ben cektim 1130 tl para alıyor ama son gelen zam hariç

23 Temmuz 2010 13:10

kemal_ist
Aday Memur

Peki,emekli olunduğu zaman maaşlarımızın eksilmesi olayını herkes en azından bir kez ilgili yerlere şikayet olarak gönderse. Biz hakkımız olanı istiyoruz sadaka değil.

14 Şubat 2011 20:16

melih--
Daire Başkanı

Dokuzsafak Polis emeklisine görevdekinden daha fazla risk tazminatı ödenmeli mesleği gereği...Bir öğretmen veya başka bir memur heryerde oturabilir ama polis heryerde oturamaz ikamet edemez emekliside görevdekide.

14 Şubat 2011 23:48

Arfmin
Kapalı

Polis emeklisinin hali içler acısı diyebilirim. Emekliliği gelen polisin çocukları büyümüş, üniversite veya evlilik çağındadır. Bu aşamada masraflar dahada arttığından tek bir maaş ile bu yükün altından kalkması mümkün değildir.

30 yılın karşılığında aldığı en düşük emekli maaşı 40-45 bin civarındadır ve bir ev bile almaya yetmez. Ya kredi çekecek ya da çocuklarının geleceğine harcayıp ömür boyu kirada oturacak.

(Polis Memuru-Emniyet Amiri) Emekli olduğunuzda karşılaşacağınız durum yukarıdaki gibidir. Tavsiyem, geleceğinizi emekliliğe bağlamayın.

Geçmiş zaman içinde mevzuat hükümlerinde yapılan düzenlemeler ile emekli olan 1. sınıf emniyet müdürlerin maaşlarında güzel düzenlemeler yapıldı. Emekli olduklarında sanırım çok fazla maaş kaybına uğramıyorlar.

Emekli polisin yaşadığı sorunları ve neticesini görmek için Internet'te arama yapmak yeterlidir.

17 Şubat 2011 19:04

edro29
Şef

Sevgili Meslektaşlarım

Emniyet hizmetleri Kategorisindeki

? http://forum.memurlar.net/konu/1162976/?page=1 ?

Link?li Konumuza girin. Sayfayı inceleyin yorum yapın birleşelim kamuoyu yaratıp baskı oluşturalım müracaat ediceğimiz dilekçe örneği var mail atacağımız e-posta adresleri var. Hepsine müracaat yapalım Bi kopyala yapıştır yapmanız yeterli ..

Biz Balıkesir / Burhaniye kadrosu olarak gerekli girişimlere başladık Desteklerimizi tek bi çatı altında birleştirelim?

Sebahattin KALEMER

23 Şubat 2011 21:07

Arfmin
Kapalı

http://www.turkiyesesver.com/index.php/haber-detay/id/3821

Sesinizi Fatih Portakal ile daha fazla duyurun.

Toplam 11 mesaj
 
ANKET
Son iki ayda ÖSYM'nin çağrı merkezini aradınız mı? Memnuniyetiniz ne düzeyde?