Editörler :
23 Temmuz 2010 10:26   

Satılık sendikalara asla kanmayın

8 senelik iktidarları döneminde memuru,işçiyi,köylüyü,halkı bunlar inim inim inletti bunları sakın unutmayın yatıkları anayasada AKP dekileri kurtarma anayasası çünkü bu anayasa yapılırken kimseden fikir alınmadı bizlere hiç bir seçenek sunulmadı.Sözde memura toplu sözleşme sunulacak masalına asla inanmayın çünkü uzlaştırma kurulu üyeleri sonuçta hükümet tarafınan atanıyor yani şıracının şahidi bozacı misali HAYIR demek için binlerce nedenimiz var.Vatanını,ülkesini çocuklarının geleceğini düşünen herkes bu AKP anayasasına HAYIR desin.

01 Ağustos 2010 11:18

i.dasci
Şube Müdürü

sevgili dostum cübbek

yine ülke gerçeklerini ortaya koyan el ele verip nasıl ülkenin bu gün geldiği özelleştirmeleri iş güvencesiz,geleceklerinden emin olmadan ve binlerce işşiz ile yeni bir dünya düzenine açıkça destek veren bu gün mevcut iktidarın kuyruğuna yapışıp palazlanan memur sendikalarının yüz karası gayrimeşru çocuğu olan sendikalar yine basında bu düzenin devam etmesi için açıkça emek düşmanlığı yaparak bunların ikizleri türkiyenin büyük işçi sendikaları olarak geçen bulunmakta bunları malum herkes bilmekte mevcut hükümet bu kadar sorun çözmeye istekli ve kararlı ise önce grevli toplu sözleşmeli sendikal hakları versin ve arkasından biz ifp olan kamu bankaları magduru olanların maddi ve manevi kayıplarını giderecek yasa ortaya koysun bunların ne kadar ciddi olduklarını anlayalım

sevgili cübbek benim oyum hayırdır mutlaka adalet yerini 8 yıl sonra tecelli edecektir

12 Ağustos 2010 10:32

cübbek
Şef

İ.Daşcı arkadaş tabiki aklı olan ve de düşünen her insan HAYIR der.Tabiki güçlünün yanında olup palazlanmak isteyen sendikalar olacaktır ama önemli olan yoksulluğu yaşayan,yolsuzluğu,hırsızlığı gören sağcı,solcu herkes doğrunun yanında olmak zorundadır çünkü ortak çıkarlarımız aynı yerde buluşuyor.İktidarlar değişir ama yalakalar değişmez onlar için tek bir şey mübahtır nasıl bu ortamdan karlı çıkarız mantığıdır.Gururunun ve haysiyetini kaybeden insanlar bir gün her şeyini kaybetmeye mahkumdurlar.HAYIR dan başka yolumuz yok memurun,emeklinin,işçinin,çiftçinin,esnafın tek umudu HAYIR dır bunlara şamar atmadıkça dur durak bilmeyecekler.

18 Ağustos 2010 10:08

gozlem
Yasaklı

selam ..memur sendıkalarının toplu gorusmelerden beklentılerınız nelerdır..

sendıkalar ıktıdar partısı yanlısımı davrancaklar yada dıreneceklerrmı..

yuzde 2 yuzde 2 eder dort mantıgımı yıne gundeme gelecek..grevsız toplu sozlesmesız toplu gorusme olsa ne olu..hıccc.

haklarımız elımızden alınan haklarımız ne olacak..telekomdan emeklı olan ıscılıkten tazmınat alıyor devlet memeuru maası alıyor.. bu nasıl mantıktır.

ben sgk gecnıssem benıde ıscı gıbı emeklıye ayır tazmınatını ode vatandasın.

4. b.4 c. derken 657 cektı gıttı..sımdı bız neyız ve kımız.nerdeyız. onumuzde ne gelecek var. cocuklarımızın sımdıden alınan geleceklerını sahıp cıkmalıyız.

referandumda evet cıkar ıse artık sendıkalı olsanız bıle sendıkalı avukatınız yok artık..dava ucretlerını sendıka yerıne sız karsılayacaksınız.

sendıkalasma nedır sadece atamalrı yapan bır aracı. ya haklarımız onlar nerde.. elımızden alınan hakları hangısını gerı aldınız yada alabılyosunuz..hıcbırını. dogum ıznı erkelerde 5 gunden 7 gune cıksa ne olur.. o dogan cocugun sut gıda parasını artırın ılk once.. 14 lıra cocuk yardımımı olur allah askına.bunlar uzerınde ınsanların rahatca yasayabılecegı devlet memurunun nefes alabılecegı bır dunya yaratmalarına ızın verdırın.

ben keyfım rahatım yerınde deyıp kenara cekılmıyorum.ben haklarımı aldım dıye pes etmıyorum.

lutfen arkadslar baglı bulundugunuz sendıkalara ınsanca yasayacagınız standartları belırleyen maıller atınız..uyanın artık..

19 Ağustos 2010 09:21

ahmet1688
Şube Müdürü

satılık sendika sözü ilk önce çok çekici geliyor ama geçmiş dahil bugün Memur sendikacılığı alanında yaşananlar göz önüne alındığında

tarafsız gözle baktığımızda Her dönem için bunu söylemek mümkün.

Türkiyede hiç bir STK hele birbirlerine rakipler veya bir birlerinin altarnatifleri ise birinin ak dedğine diğeri herzaman kara demiştir.

Ama biz memurlar sorunları sürekli yaşamaktayız asgari müşterekte birleşerek çözüm yollarını düşümcelerimizi üye olduğumuz sendikalar anlatmalıyız.

- BUgün İfp denilen ve özelleştirmeden gelen arkadaşların

başka kuruma geçtiklerinde Maaşlarının düşmesini anlamak mümkündeğil

x kurumdada aldığı farkı hazine karşılıyor y kurumuna gecersede hazine karşılayacak . ozaman neden başka kuruma geçince maaş farkı ödemesi duruyor.

-Maaş donması haydı diyelim maaş donması yanlış olmasına rağmen kabul ama dönerden veya başka ödemelerden pay almamak nedemek

Hele İkramiyeler Aynı kurumda eski tabiriyle ssk ya tabii olan bir işçi arkadaşımız emekli olduğunda aldığı kıdem tazminatı memurun enaz iki katı?

Peki işçi arkadaşımızn aldığı emekli maaşı ? yine memurun iki katı

Memur sendikaları yöneticileri (satılmışlar veya satılmamışlar) hangisi olursa olsun bu konuda ne yapmış veya yapıyor.

Memur sendikalarının ar-gesi yok hepsi göstermelik ar-ge sorunlara ideolojik veya tarafgir bakıyorlar

işte yeni yasa meclise sevk edildi

Hangi sendikanın altarnatif kanun taslağı var ?

Hangi iktidar olursa olsun Hep istemezuk deniyor

İktidarlarda istesende istemesende bu diyorlar

Hİç ya biz bu adamlarla bu yekilerimiz çercevesinde haklarımızı nasıl korur ve Memurların durumunu daha iyi nasıl iyileştiririz diye düşünmeden İktidarların Muhalefet partisi gibi çalışıyorlar

İktidar iyide yapsa kötüde yapsa hep karşılar

Birgünde şundan Menmunuz ama şuda kötü oldu , böyle olsa daha iyi oluru söyediklerini duymadım. Artık budurum değişmeli !

Sendikalar tabana inerek sorunları tek tek tespit etmeli

Sendika temsilcilerini aramızda sorunları dinlerken görmek istiyoruz.

Bu birazda bizden kaynaklanıyor Üye oluyoruz ama yaptıkları çalışmaların takipçisi olmuyoruz

20 Ağustos 2010 09:34

uzeyirferik
Aday Memur

Günaydın arkadaşlar.

Çok karamsar vede isyankarsınız,gülümseyin biraz pozitif düşünün,herkeste yogun bir şikeyet,toplumsal ve kişisel puroplemlerimizde hep başkalarını suçluyoruz.

Sendikaları kaldıralım,hükümeti degiştirelim,orduyu fesedelim,anayasa ve yasaları yeniden düzenleyelim,mahkemeleri yeniden kuralım,hatta istedigimiz kararları çıkartalım,ünvanlar ve yüksek maaşlar alalım yani kısaca zengin olalım çokmu mutlu olacagız; asla.Hırs ve heveslerimizin peşinden koşarken yaşadımız anın güzelliklerini kaçırmayalım,POzitit düşünelim.Moralimizi bozmadan şikayet ettigimiz kurumlarda düşücelerimize yakın birinin içine girerek içerden yasal çerşevede mucade edebiliriz.Hoşcakalın.

Toplam 5 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?