Editörler : Lanet

srose51
Aday Memur
07 Eylül 2010 17:36

kürkçü dükkanım depresyon... dön dolaş ona ulaşıyorum ...

sannee
Genel Müdür
10 Eylül 2010 02:47

Depresyondayım,

Unutuldum,

Aldatıldım sevgilimden ayrıldım,

Çok yalnızım

Kimseye kızamadım

Kimseye küsemedim

Sonunda kendime küstüm

esthetica
Daire Başkanı
19 Eylül 2010 02:08

depresyondamıyım bilmeme ama su an ıcınde bulundugum durum tam bir üzgünlük hali...

*veba*
Aday Memur
19 Eylül 2010 02:51

cymbalta seroquel ve :s xanax kullanıyorum yaptıkları tek şey uyuklayan bir bedenle dolaşmama neden olmak..... insanın ilaç tedavisine değil depresyona sürükleyen sebebi ortadan kaldırmasına ihtiyacı var bence ,ama oda olmuyor.... ve bir bagımlı olarak yaşamaya devam ediyorsun.. ....

blackstorm
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2010 03:18

doparlayın arkadaşlar kendinizi bu nedir ya ne gerek var depresyona girmeye

j.oppenheimer
Daire Başkanı
20 Eylül 2010 21:51

inan kimse isteyerek girmeyi istemez o kapkaraya dünyaya

hüzünveneşe
Kapalı
21 Eylül 2010 19:37

evet toparlanmalıyız ama nasıl içimizdeki yalnızlık pesimizi bırakmıyor neye tutunsan sarılsak elimize geliyor boslukta sallanıp duruyoruz

cigdem9900
Memur
22 Eylül 2010 23:45

depresyondayım çünkü dünya seytan bende çok sansız hiçbir zaman mutlu olamayacagım

white&black
Genel Müdür
24 Eylül 2010 18:01

hayatta ki zorluklarla kırılıp dökülmeden savaşmayı öğrenmek zorundayız

bu kadar zayıf değil insanoğlu..olmamalı..

Afra2
Genel Müdür
24 Eylül 2010 22:58

eskiden bu terimler oluşturulmadan önce insanlar kendilerini dibe çökmüş hissedince ne diyorlardı acaba..

bas_agrısı
Aday Memur
24 Eylül 2010 23:16

genelde bütün sorun yanlızlıktan çıkıyor . yanlızlık konuşamamak hemde hiç kimseyle kendi kendine düşün kafanda olayı büyüt ve tek yere yoğunlaş ve ufacık pireyi deve yap sonuç depresyondayım :(

peki nasıl gidecek bu depresyon denen illet ?

insanlara diyalog kurmalıyız üç günlük hayatın keyfini çıkarmalıyız küçük şeylerle mutlu olacağız(elimize büyük mutluluk geçme ihtimali yoksa) işte hayat bu doğdun büyüdün ve öldün acı ama gerçek öldün. peki sonuç bir hiç .

diyorum kendi kendime sıkıntılarımı bir kenara bırakamam ama onları yenebilir ve daha güzel ufuklara yelken açabilirim.

ecemnazlı
Kapalı
25 Eylül 2010 09:00

insan en basit seylerden bıkıyor yasamak zorlasıyor bir su doldurup içmek bile zor geliyor hayat bos ve anlamsız geliyor devamlı uyumak istiyorum ve mümkünse kimseyi görmemek

aygır35
Aday Memur
25 Eylül 2010 10:58

olduuuu....zaten kaç günlük ömrümüz var..onu da depresyona bilmemneye adayalım..ölmüceniz mi siz ya. çıkın dışarı, gezin, para harcamaya gerek yok...elleriniz cebinizde dolaşın ya.insanlara bakın..denize bakın.gökyüzüne bakın.çiçekler böcekler...napalım yani şimdi üç kuruşluk ömrümüzü çöpe mi atalım....yapmayın gözünüzü seveyim ya."hayat durmaz, durdurmayı becerebilen zaten bitmiştir."....hadi silkelenin endinize gelin bakayım,sevdiklerinizin diğer insanların, ötekilerin, sokaktaki aç kedinin, dağdaki garip çobanın size ihtiyacı var, çok önemlisiniz arkadaşlar, çok...

white&black
Genel Müdür
25 Eylül 2010 11:42

insanlar kendilerine acımaya bayılıyorlar

tek_nis_yen35
Aday Memur
25 Eylül 2010 12:13

uzun süre sonra k.maraşa teknisyen olarak atandım ama izmirde otururken birden hiç hayalımde dahi olmayan atanma işim gercekkleşti yanlız olduğumu inanın şimdi daha çok anladım ya ben yanlızımm..izmirde yaşıyokende yanlızdım ama k.maraşta çok yanlızımm offffffffffff o fffffffffffffff delırmek içten bile değilmiş off offffffffffffff yanlızım arkadaşlar

ilker öcel
Aday Memur
29 Eylül 2010 21:50

arkadaşlar bu konuda bende bi şeyler paylaşmak istiyorum bazı arkadaşların fikirlerine katılıyorum bazılarının katılmıyorum.kendimden örnek verecek olursam bende 2006 yılında bi depresyon geçirdim çeşitli ilaçlar kullandım hemde birçok hekim değişti benim dışımda yani bi türlü düzenli tedavi olamadım fakat takdiri ilahi doktorun biri bi hap yazmış bana 300 mg yuttum adam yan etkisinden falan bahsetmedi bile aptal neyse ilacın yan etkisiyle çenem kitlendi ağzımı açamadım vs:((( yazarken bile bi tuhaf oldum şimdi.hastane hastane nöbetçi psikiyatr aradık ve sonunda bulduk doktor sakin olmamı durumu çözeceğini söyledi o kadar rahatlamıştımki anlatamam sonra tedavine burda devam etmek istermisin dedi bende olur hocam dedim hemen bana yeni bi tedavi başladı ben bu arada askerliğimi falan bile yaptım yani allah doktorumdanrazı olsun şükür iyim tabi biraz sıkıntılarım oluyor ama onlarda günlük herkesin yaşadığı boyuttta uzun lafın kısası bu tarz psikolojik rahatsızlıklarda mutlaka bir uzmandan yardım alınmalı hastalığın cinsine göre ilaç+psikoterapi çok etkili bende öyle oldu çünkü baya bi yol kattettim ayrıca kişiye bağlı olan bu hastalığı yenmek bunlar birleşirse yüz güldürücü sonuçlar alınabilir.çok sıkıntılıu süreçler geçirdim bazı arkadaşların dediği gibi ilaç kendin falan değilsin o zaman git mide probleminide kendin hallet yada başın ağrıyorsa kendin düzelt destek şart hem aile hem uzman ha bizim elimizde olan stres faktörlerini en aza indirgemek yoksa çaresi kesinlikle bu işin bilimsel yanında herkese allah şifa versin

Koray741
Aday Memur
01 Ekim 2010 14:26

Ayağını sıcak tut başını serin kendine bir iş bul düşünme derin

depresyonda olan arkadaşlar ilaç kullanmayı bırakın, evde durmayın dışarı çıkın asla yalnız kalmayın neşeli insanlarla takılın

not kullandığınız ilaçları aniden bırakmayın terss etki yapar yavaş yavaş bırakın

FİHİ MA-FİH2
Kapalı
04 Ekim 2010 23:53

Bol bol inşirah okuyun.Gönlünüzün açıldığını fark edeceksiniz. Bizim ilacımız inanıyorsanız ayetlerdir başka ilaca gerek yok...

n.matematik
Kapalı
05 Ekim 2010 11:17

ilaç filan hikaye .iş insanın kendinde bitiyor.o kadar kolay değil ama ben de sık sık depresyon takılan biri olarak aslında takılmak demeyim de takılmak zorunda bırakılan biri olarak tek çözüm depresyona girmemenin bunalmamanın tek yolu arsız olmak yaşadığın şeyi orda o an için untmayı becerebilmek.bu nasıl oluyor derseniz zorla da olsa gülmeye çalışın derim.en ufak bir esppriye veya dışarıyı seyrederken küçük bir çocuğa ya da üretin işte gülmek için sebepler üretin kahkahalarca gülmeye haketmeseler de gülün kendiniz için.bir süre belki kendinizden şüphe edebilirsiniz:) ama alışkanlık haline getirirseniz sizin için çok iyi olacak.arsız olun ve devamlı gülün derim ama arsızlıktan kastım kendi yaptıklarınız da değil tabiki de ister istemez içinde bulunmak durumunda olduğunuz zamanlar da arsız olun:)diğer türlüsü başkalarının bunalıma girmesine sebep olabilir ki olacaktır benim en büyük sebeplerimden olduğu gibi:))

munzur2101
Aday Memur
05 Ekim 2010 18:21

bence hersey parasızlıktan ve işsizlikten kaynaklanıyor.yılmaz guneyin umut filminde dedigi gibi "paran olsa kebap yen datlı yen şarap içen paran varsa kışın ortasında üşümen.paran yoksa yazın ortasında bile üşürsen niye lan bilin mi cabbar gardaş cunku para adamı sıcak dutar."

Toplam 90 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi