Editörler : Pangaea
10 Ağustos 2010 00:09

Ankara mamak barış Gücü 28.inci mknz pyde

buraya toplansın detaylı bilgi verilir

ogrsertac
Kapalı
10 Ağustos 2010 00:09

kısa dönem mi

byeness
Şef
10 Ağustos 2010 00:15

uzun donemi yokki ,elbette kısa donem

ogrsertac
Kapalı
10 Ağustos 2010 00:16

niye olmasın kosovaya bosnaya giden asteğmenleri duymuştum

28giresun28
Memur
10 Ağustos 2010 00:17

ne güzel başlık. selam. ben 28'inci Mknz. P. (Barış Gücü) Tug. K.lığı

MAMAK ANKARA düştüm. başka varmı benım gibi. arkadaşım sen ordamı yaptın, detaylı bilgi verilir demissin.

byeness
Şef
10 Ağustos 2010 00:18

askerliğe dair hiçbişey bilmediğin apacık

onlar ilk 3 ay başka yerde eğitilir sonra dağıtım olurlar

ogrsertac
Kapalı
10 Ağustos 2010 00:24

:))) şimdi hocam sidik yarışı mı yapıyoruz? sen benim ask dair hiçbir sey bilmediğimi nerden biliyorsun ve dahası neden bu iddiada bulunuyorsun? farzet ki bilmiyorum sana mı kendimi ispatlamaya çalışacağım. sen kimsin. ben sadece böyle birsey duyduğumu söyledim biliyorsan, adamsan anlatırsın, artislik yapmana luzum yok

byeness
Şef
10 Ağustos 2010 00:30

arkadaşlar şimdiden hepinize hayırlı tezkereler

askerlik insanın hayatında yapabileceği en zor iştir ,sabır sabır sabır ...birliklerinize teslim olduğunuzda ne cok bilmiş olun nede ....ortada kalmayı arazi olmayı akıllı davranmayı öğrenmelisiniz ,ne zaman bitecek diye duşunmeyin inanın günler corap sokuğu gibi geciveriyo acı vererek bizlerden bişeyler alıp goturerek ,oyle yada boyle ...

ankara mamak barış gücü kolay bi yer değil ,askerliğin hiçbişeyi kolay değil en iyisinin ....ama inanın insan herşeye alışıyor ..

ilk gun teslim olduğunuzda sizleri muharebe destek bölüğü karşılayacak acemi birliğiniz boyunca eğitiminizi onlar uslenecek...Komutanları taburun en iyi komutanları ,en rahat olduğunuz donem acebi birliği olacak ....tabii 1 hafta yanaşık duzen eğitimi alacaksınız sıcak havada .sonrası yatış zaten ...

dağıtımlarınız olduğunda tugay karargah en rahatı vede acemi birliğini yaptığınız muharebe destek en rahatlarından biri...

karargah boluğune duşenlere allah yardım etsin komutanları cok zor .

1.2.3. bolukler 1.2.3. tabura nazaran cok daha kolay

umarım herkes rahat eder

28giresun28
Memur
10 Ağustos 2010 00:34

sağol arkadaşım, ama bu (barış gücü) ne demek, ne akdar asker gönderiliyor. kısa dönemleri gönderirlermi

byeness
Şef
10 Ağustos 2010 00:39

acemi birliğinizin son 1 hafta içerisinde sizinle mulakat yapılır .kosava-bosna-lubnan ve afganistana gitmek isteyip istemediğiniz konusunda ...bunlardan en iyisi lubnan nedenide 1300 dolar hesabı diğerleri 300 dolar ,en kolayı bosna vede kosava

lubnanda inşaat işi yaptırıyolarmış .kosava ve bosnada okullarda yardım yada hastanelerde

afkanistana gelince malum biliyosunuz giden bin pişman donuyor

tabii size secenek sunulmuyor gitmek istiyoruma evet derseniz ihtiyaca gore şansınıza neresi cıkarsa

byeness
Şef
10 Ağustos 2010 00:41

ankarada askerlik yapmak neden zora gelince cok fazla sayıda rutbeli olması vede us duzey ,kendinizi herşeye hazırlayın 1 haftada alışıyorsunuz ,içinizi karartmak için yazmıyorum bunları hazırlıklı olun diye metanetli olun diye ,allah yardımcınız olsun ,askerlik kolay değil ben yata yata askerlik yaptım diyenlere inanmayın onlar paşa cocuklarıdır ...

trapper2531
Daire Başkanı
10 Ağustos 2010 01:18

28'inci Mknz. P. (Barış Gücü) Tug. K.lığı

MAMAK ANKARA

arkadaslar acemilikten sonra baska ile dagıtım oluyormu

28giresun28
Memur
10 Ağustos 2010 02:34

byeness bende matematik öğretmeniyim ve forumlarda öğretenleri bosna ve kosovaya gönderiyolar demişler. birde yurtdışına gitmek isteyenler olmuş, ordaki şartlar hakkında bilgin varmı? giden arkadaşlarra hayırlı tezkereler...

byeness
Şef
10 Ağustos 2010 11:10

evet arkadaşım genelde bosna ve kosavaya giden arkadaşlarımız öğretmenlerden seçilmişlerdi.ama afganistana giden öğretmenlerde vardı..örneğin 75 kısa donem arkadaşımız afganistana gitmişti.geri kalan 50 kişi ise kosava ve bosna ve lubnana dağıtılmışlardı.

Barış gücünden başka bir ile bir tek Çankırı ordu evine dağıtım olunuyor oda muzik enstrumanı çalanlardan seçilmişlerdi.,eğer spor dallarından lisanslıysanız etimesguta giden de olmuştu...

hayırlısı herkes adına

byeness
Şef
10 Ağustos 2010 11:13

sonuçta şunu belirtmek isterim Ankara mamak barış gücünde kalmak yurt dışına gitmekten daha zor bi yer ,afganistan hariç,hersabah spor yapılır ,cok disiplinli bi yer

byeness
Şef
10 Ağustos 2010 11:17

usta birliğine dağıtım olunduğunda sadece 1 hafta yeterli alışmak için ,gerisi geliyor ....Arkadaşlar ömür bitiyo yaa 150 gün mü geçmeyecek ,insanoğlu herşeye alışıyor ,sayılı günler çabuk geçermiş

allah yar ve yardımcınız olsun hepinize hayırlı tezkereler

trapper2531
Daire Başkanı
10 Ağustos 2010 17:40

ydışı bizim istegemi yoksa komutanlaramı baglı

rozkol
Genel Müdür
10 Ağustos 2010 19:18

arkdaslar bnm abım orda yaptı cebecıden keçikıran dolmusu ile ulasıcaksınız afganıstan kosova bosna vb yerlere gıdıceksınız bı sure egtıımden sonra yerıne gore değişir fakat abım afganıstanda ypmıstı 350dolar maasınız olucak hyrlı olsn

28giresun28
Memur
11 Ağustos 2010 00:42

byeness çok sağol, herşeyi anlatmıssın. herkes için hayırlısı olsn. giden arkadaşlara hayırlı tezkereler....

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi