Editörler : Pangaea
15 Nisan 2021 08:54

Makine mühendisi kaç kişi alıyor

Arkadaşlar yaş 36 oldu . En son 2014 de calısmıstım kpss. 87 almıstım .atanamayınca bıraktım işin peşini.

Şu an makineden kaç kişi alım oluyor.. puanlar 90 civarında mı .yoksa daha da mı yükseldi.

ben 30 bininci olmustum. bransımda 1000 .. su an alımlar iyice dustu mu acaba ?

kzlcbrk
Aday Memur
15 Nisan 2021 12:18

Mezun sayısı her geçen yıl artıyor özel sektörde iş imkanı daralıyor. Kamuya yönelim artıyor. Anlayacağın 2014 'den de kötü durum

adil.1699
Yasaklı
15 Nisan 2021 12:29

haline şükret ya inşaat mühendisi olsaydın Allah muhafaza düşmanıma böyle dert vermesin Allah.

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
15 Nisan 2021 12:41

İyi bir CV'ye sahipsen çok yüksek puan yapmana gerek yok 90 civarı bir puanla açıktan alımlarla girersin. Neyse ki mülakatlar var da başarılı bir CV ve kariyere sahip kişilerin mülakatlar sayesinde oturup KPSS soru tipi ezberlemesine gerek kalmadı.
15 Nisan 2021 16:30

Açıktan alım başvurularında referans isteniyor.Referansın yoksa başvuru bile yapamıyon bazılarına.Sen hala CV zırvalıyon

hanzel, 3 yıl önce
İyi bir CV'ye sahipsen çok yüksek puan yapmana gerek yok 90 civarı bir puanla açıktan alımlarla girersin. Neyse ki mülakatlar var da başarılı bir CV ve kariyere sahip kişilerin mülakatlar sayesinde oturup KPSS soru tipi ezberlemesine gerek kalmadı.

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
15 Nisan 2021 17:18

Bir sürü yere başvurdum, mülakatlara girdim. Bir tanesinde bile referans sormadılar, hepsinde alanımla alakalı teknik sorular soruldu, CV'm üzerinden ve geçmişte yaptığım işlerle alakalı sorular sordular. Olması gerektiği gibi. Şu an sonuçların açıklanmasını bekliyorum, umarım mülakatı benden daha iyi geçenler yoktur da yerleşebilirim
BilinmeyenMaceracı, 3 yıl önce

Açıktan alım başvurularında referans isteniyor.Referansın yoksa başvuru bile yapamıyon bazılarına.Sen hala CV zırvalıyon

oguzhaner
Şef
15 Nisan 2021 17:33

Sen zaten 105 net yapmamışmıydın. Merkezi de niye atanmadın?

hanzel, 3 yıl önce
Bir sürü yere başvurdum, mülakatlara girdim. Bir tanesinde bile referans sormadılar, hepsinde alanımla alakalı teknik sorular soruldu, CV'm üzerinden ve geçmişte yaptığım işlerle alakalı sorular sordular. Olması gerektiği gibi. Şu an sonuçların açıklanmasını bekliyorum, umarım mülakatı benden daha iyi geçenler yoktur da yerleşebilirim

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
15 Nisan 2021 17:35

Doğru düzgün kadro yok çünkü merkezide. Güzel pozisyonların hepsi açıktan mülakatla alıyor
oguzhaner, 3 yıl önce

Sen zaten 105 net yapmamışmıydın. Merkezi de niye atanmadın?

17 Nisan 2021 13:17

HANZEL diyor ki: "Hiç işsiz kalmadım ,bi dönem kalır gibi oldum ama yine buldum özel sektörde çalıştım. Mahalle üniversitesinden mezunum ben de çoğumuz gibi öyle marka üniversite de bitirmedim. Kendimi yetiştirdiğimi düşünüyorum mesleğimde. Şu an çalıştığım kamu kurumu da ozeldeki işimin devamı sayılır. Öyle uzman yardımcısı veya memur gibi yan gelip yatma pozisyonunda çalışmıyorum. Benim anladığım kadarıyla bu forumdaki herkesin hayali bu bölümler. Ömür boyu maaş gelsin kamuda çay kahve içip öyle iki göstermelik evrak toplayalım gün bitsin yeter. Hayaliniz bu. Madem bu kadar kamu meraklisiydiniz neden öğretmenlik vs okumadınız? İşiniz garanti olurdu hiç olmazsa."

Sen devlette çalışmıyor muydun? Ne ara atıldın da iş arıyorsun trol?

hanzel, 3 yıl önce

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
17 Nisan 2021 17:47

İş aramak için mutlaka işsiz mi olmak gerekiyor. Herkes kendi şartlarını en iyi duruma getirebilmek için uğraşır bu hayatta.
düşünü yorummm, 3 yıl önce

HANZEL diyor ki: "Hiç işsiz kalmadım ,bi dönem kalır gibi oldum ama yine buldum özel sektörde çalıştım. Mahalle üniversitesinden mezunum ben de çoğumuz gibi öyle marka üniversite de bitirmedim. Kendimi yetiştirdiğimi düşünüyorum mesleğimde. Şu an çalıştığım kamu kurumu da ozeldeki işimin devamı sayılır. Öyle uzman yardımcısı veya memur gibi yan gelip yatma pozisyonunda çalışmıyorum. Benim anladığım kadarıyla bu forumdaki herkesin hayali bu bölümler. Ömür boyu maaş gelsin kamuda çay kahve içip öyle iki göstermelik evrak toplayalım gün bitsin yeter. Hayaliniz bu. Madem bu kadar kamu meraklisiydiniz neden öğretmenlik vs okumadınız? İşiniz garanti olurdu hiç olmazsa."

Sen devlette çalışmıyor muydun? Ne ara atıldın da iş arıyorsun trol?

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi