Editörler : E.Kayı Han
04 Aralık 2018 16:03

Doğuştan tek böbrekli olmak ve askerliğe elverişssiz raporu almak ikm için engelmi?

Forumu meşgul ediyorsam şimdiden özür dilerim herkesten. İkm arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. Doğuştan tek böbrekliyim engel raporu verilmiyor. Günlük yaşantıma da herhangi bir etkisi yok. İkm için sağlamdır raporu alabilir miyim? Bir de böbrek olmadığı için askerliğe elverişsizdir raporu almak istiyorum. Bu rapor da aynı şekilde ikm olmaya engel olur mu? Tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

Scarfacee20
Aday Memur
04 Aralık 2018 16:55

Baş Hekimlik Yani Heyet Raporu Engelli Olarak Rapor Çıkarırsa Hem Askerlik Muaf Olur Hem De İkm İçin Sıkıntı Olmaz Engelli Kadrosunda Görev Yaparsın

Emrahal40
Aday Memur
04 Aralık 2018 17:29

ikm icin engel değil kesinlikle sağlık raporun tam al yeter

ozalikurt
Aday Memur
04 Aralık 2018 18:21

Emrahal40 siz ikm musunuz ornek gordunuzmu hic kurumda

Emrahal40
Aday Memur
04 Aralık 2018 21:13

evet ikm yim askerliğe elverişli değildir raporu alıp da ikm olan arkadaslarim da var

tugi38
Aday Memur
04 Aralık 2018 21:44

Hem askerden kaçmak için elverişli değil raporu al hem ikm olmak için sağlık raporu al. Ne güzel dünya. Sizin gibilerinin işi para var ben var para yok ben yok. İşine gelince sağlam olmaya çalış işine gelmeyince iş göremezsin. Valla ne güzel dünya.

tugi38
Aday Memur
04 Aralık 2018 21:45

Şimdi bama kızanlar olacak ama bi düşünün. Askerliğe gelince çürük ikm olmaya gelince sağlam olmak isteyen adamın kanından şüphe etmez misiniz? İkm yi yapabilecek askerliği her türlü yapar. İkm daha yorucu ve daha yıpratıcı bedenen ve zihnen

Emrahal40
Aday Memur
05 Aralık 2018 00:12

kardeşim sivillde basit görünen rahatsızlar askerde sorun teskil edebiliyor. gerekli muayeneler sonucunda heyet veriyor sana muaf raporunu ben muaf olayım diye sen gidip alıyorsun

ozalikurt
Aday Memur
05 Aralık 2018 00:26

Tugi38 ben 18 yasimdan 26 yasima kadar subay ast. Olmak icin ugrastim. En son girisimde asil listeye girmistim ama bu seferde saglik raporunu alamadim cunku dogustan tek bobrekli oldugumu ogrendim. Askerlikte yapamazsin dediler. Allah in onu oraya bi tane koymasi onun takdiri. Nasibimiz yokmus. Butun ugraslarim bosa gitti. Simdi nisanliyim yaza evlenicem. Belediyede kadroya gecen iscilerdenim. Ama burasida calisilacak yer degil. Herkesin akli var neyi nasil dusunucegimizi biliriz. Ayrica benim ikiz kardesim jandarma ast. O bile demiyo kanindan suphe ederim senin haddine mi benim vatan sevgimi sorgulamak. Merak etme nasibinde varsa kamuda calismak hic kimse hic bisey engel olamaz. Yoksa da yirtinsanda caresi yok.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
05 Aralık 2018 01:00

akıl problemi olan canlılar gene saçmalamış.

askerlik ağır efor gerektiren bir iş.

infaz ve koruma memurluğu efor standardı olan bir iş.

elbetteki belli sağlık sorunları olan askerliğe elverişli olmazken infaz ve koruma memurluğu gibi standardı belli eforu harcayıp görevini yapabilecektir.

size kalırsa hastalığı olan adam ölsün hiç bir iş yapmasın istiyorsunuz.

yok öyle bir dünya.

Scarfacee20
Aday Memur
05 Aralık 2018 02:43

Senin Haddine Mi Sen Ne Hakla Adama Böyle Birşey Yazabiliyorsun Sen Mi Karar Veriyorsun Bu Durumlara Bu Ülkenin Hekimleri Var Kurumları Var Sana Ne Oluyor Adama Allah'ın

Doğuştan Verdiği Bir Vergi Engel Durumu Sana Kalsa O Zaman Gözleri Ama Olan Eli Ayağı Kolu Bacağı Engelli Olan Herkes Askere Gitsin Askere Kimin Gidip Kimin Gideceğine Sen Mi

Karar Veriyorsun Siz Bunları Yazarken Ne İle Düşünüyorsunuz Da Yazıyorsunuz Kimsenin

Haddine Değil Hesap Sormak Hesabını Sadece Allaha Verir O Zaman 650 Bin Kişi Bedelli

Askerlikten Yararlanacak Devlet Kanun Çıkardı Hak Tanıdı Yani Bunların Da Mı Kanından

Şüphe Edilsin Senin Düşüncene Göre Öyle Mi Hak Tanınmışsa Eğer Herhangi Bir Engel De

Teşkil Ediyorsa Bunun Hesabını Sormak KİMSENİN HADDİNE DEĞİL Hakkı Var Yapar NOKTA

tugi38, 5 yıl önce

Şimdi bama kızanlar olacak ama bi düşünün. Askerliğe gelince çürük ikm olmaya gelince sağlam olmak isteyen adamın kanından şüphe etmez misiniz? İkm yi yapabilecek askerliği her türlü yapar. İkm daha yorucu ve daha yıpratıcı bedenen ve zihnen

ozalikurt
Aday Memur
06 Aralık 2018 15:26

teşekkür ederim destek için

Scarfacee20, 5 yıl önce

Senin Haddine Mi Sen Ne Hakla Adama Böyle Birşey Yazabiliyorsun Sen Mi Karar Veriyorsun Bu Durumlara Bu Ülkenin Hekimleri Var Kurumları Var Sana Ne Oluyor Adama Allah'ın

Doğuştan Verdiği Bir Vergi Engel Durumu Sana Kalsa O Zaman Gözleri Ama Olan Eli Ayağı Kolu Bacağı Engelli Olan Herkes Askere Gitsin Askere Kimin Gidip Kimin Gideceğine Sen Mi

Karar Veriyorsun Siz Bunları Yazarken Ne İle Düşünüyorsunuz Da Yazıyorsunuz Kimsenin

Haddine Değil Hesap Sormak Hesabını Sadece Allaha Verir O Zaman 650 Bin Kişi Bedelli

Askerlikten Yararlanacak Devlet Kanun Çıkardı Hak Tanıdı Yani Bunların Da Mı Kanından

Şüphe Edilsin Senin Düşüncene Göre Öyle Mi Hak Tanınmışsa Eğer Herhangi Bir Engel De

Teşkil Ediyorsa Bunun Hesabını Sormak KİMSENİN HADDİNE DEĞİL Hakkı Var Yapar NOKTA

ozalikurt
Aday Memur
06 Aralık 2018 15:31

onlar kimse girmesin istiyo da ondan tutuşuyolar

ackenbenbendegilim, 5 yıl önce

akıl problemi olan canlılar gene saçmalamış.

askerlik ağır efor gerektiren bir iş.

infaz ve koruma memurluğu efor standardı olan bir iş.

elbetteki belli sağlık sorunları olan askerliğe elverişli olmazken infaz ve koruma memurluğu gibi standardı belli eforu harcayıp görevini yapabilecektir.

size kalırsa hastalığı olan adam ölsün hiç bir iş yapmasın istiyorsunuz.

yok öyle bir dünya.

ozalikurt
Aday Memur
06 Aralık 2018 16:59

o bana özelden yazdığın küfürleri siber suçlara bildirip hakaret davası açıcam sana hapis cezası alınca bakalım o zaman memurluk duracakmı elinde. burda beni rencide edip onurumu kırdığın içinde maddi manevi tazminat alıcam senden. gör bakalım insanların analarına bacılarına küfür etmek neymiş.

ozalikurt, 5 yıl önce

Tugi38 ben 18 yasimdan 26 yasima kadar subay ast. Olmak icin ugrastim. En son girisimde asil listeye girmistim ama bu seferde saglik raporunu alamadim cunku dogustan tek bobrekli oldugumu ogrendim. Askerlikte yapamazsin dediler. Allah in onu oraya bi tane koymasi onun takdiri. Nasibimiz yokmus. Butun ugraslarim bosa gitti. Simdi nisanliyim yaza evlenicem. Belediyede kadroya gecen iscilerdenim. Ama burasida calisilacak yer degil. Herkesin akli var neyi nasil dusunucegimizi biliriz. Ayrica benim ikiz kardesim jandarma ast. O bile demiyo kanindan suphe ederim senin haddine mi benim vatan sevgimi sorgulamak. Merak etme nasibinde varsa kamuda calismak hic kimse hic bisey engel olamaz. Yoksa da yirtinsanda caresi yok.

ozalikurt
Aday Memur
06 Aralık 2018 17:00

o bana özelden yazdığın küfürleri siber suçlara bildirip hakaret davası açıcam sana hapis cezası alınca bakalım o zaman memurluk duracakmı elinde. burda beni rencide edip onurumu kırdığın içinde maddi manevi tazminat alıcam senden. gör bakalım insanların analarına bacılarına küfür etmek neymiş.

tugi38, 5 yıl önce

Hem askerden kaçmak için elverişli değil raporu al hem ikm olmak için sağlık raporu al. Ne güzel dünya. Sizin gibilerinin işi para var ben var para yok ben yok. İşine gelince sağlam olmaya çalış işine gelmeyince iş göremezsin. Valla ne güzel dünya.

amed34
Aday Memur
08 Aralık 2018 11:30

Bu cuma kayseri açıklanıyordu, ne oldu; bu bir?

Ben epilepsi hastasıyım, askerlikten muafım. Şuan her yerde karşıma çıkıyor. Elimde olsa sağlıklıdır raporu alırım ve bunu sen irdeleyemezsin. Çünkü işverenlerin ekseriyeti, git engelli raporu al hemen işe başla, diyor. Hastane %20 oran veriyor. Devletin gözünde ne sağlamız ne de engelli, bundan dolayı mağduruz. Bunun gerekçesini kanımıza yükleyemezsin; emin ol arkadaşın durumu daha vahim çünkü doğuştan tek böbreklileri verilen oran %10... İstenilen oran ise %40... Lanet olasılca muafiyet raporu hayatın her yerinde karşına çıkar.... Bu da iki!

Duyarı kalbine kas bu da üç!!!

tugi38, 5 yıl önce

18 Mart 2019 22:01

arkadaşımda infaz koruma memurluğu kazandı tekrar sağlık raporu alması istendi doktorda vermiyor

InfazKoruma10
Aday Memur
18 Mart 2019 22:41

heyet raporu alabilirsen olur. bunları doktorlarla görüş hangi problemleri engel görüyorlar tam kapsamını onlar bilir. ama benim hatırladığım raporun alt tarafında bir yazı var. körlük şaşılık topallık vs yoktur diyor.

Mmtt00
Aday Memur
21 Mayıs 2019 23:15

Acaba bu konuda net bir bilgisi olan var mı. Tek böbrek ikm engel mi şimdi ? Görevi devamlı yapmaya her hangi bir engel teşkil etmiyor.

memis0051
Şef
22 Mayıs 2019 00:54

Yeminle soyluyorum askerdeyken gözümdeki sorun için askeri hastaneye gitmistim muayene oldum ve hekim subay bana çürük verebilecegini askerlik yapip yapmak istemedigimi sormustu. Daha yolun başında olmama ragmen yapmak istedigimi soyledim. Tedavisi yok dedi, aferin deyip göndermişti. Bunu övünmek ya da konu sahibini asagilamak için degil askerligin bir öcü olmadigini, vatani gorev oldugunu, kutsalimiz oldugunu belirtmek icin yazdim.

Tnzr
Kapalı
22 Mayıs 2019 08:27

Engelli kadrosunda ikm çalışamaz.

Scarfacee20, 5 yıl önce
Baş Hekimlik Yani Heyet Raporu Engelli Olarak Rapor Çıkarırsa Hem Askerlik Muaf Olur Hem De İkm İçin Sıkıntı Olmaz Engelli Kadrosunda Görev Yaparsın
Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi