Editörler : "eskiyara"Pangaea
«15161718192021222324252627

ancelo
Yasaklı
26 Temmuz 2020 17:35

2015'ten bu yana mücadelesi verilen ender bir konuda çok şükür düzenlemeye dair olumlu sinyaller gelmiştir. Artık yapılması gereken sahada kalıcı olmasına yönelik küçük bir adımdır.

Varolun Ziya Hoca'mız Allah sizi camianın başından eksik etmesin. Teşekkür ederiz. Pandemi devam etse de, etmese de imza koyduğunuz yapılanmacı kararın devamını arzuluyoruz.

https://www.memurlar.net/haber/918080/bakan-selcuk-acikladi-dersler-30-dakika-olacak-siniflar-ikiye-bolunecek.html

sosyalciögrtm
Yasaklı
26 Temmuz 2020 19:02

Pandemiye bağlı nedenle ders saati sürelerinin 30 dk ya çekilmesi gerçekten çok olumlu bir uygulama. Tasarlanan iş doğrudur, fakat bayram sonrası okulların açılıp açılmayacağı kesinlik kazanmadan olası tedavüller pek işe yaramaz. Ama her halukarda olumlu bir gelişme..

Dolphin-3
Aday Memur
27 Temmuz 2020 12:21

Meb öğrencilerin okulda kalma sürelerini daha uzun tutmak için gayret göstermektedir. Sebebi ise çalışan anne ve babaların evde olmadıkları süre zarfında öğrencileri okulda tutmalarının daha güvenli ve emin ellerde olduğunu düşünmeleridir.Sırf bu yüzden geçen yıl tenefüslerin sürelerini de uzatmışlardı.Pandemi sürecinde bu çözümsüz bir sorun gibi duruyor.

ancelo
Yasaklı
28 Temmuz 2020 18:31

Şu ortamda eğitim filan olamayacağının bal gibi bilinmesine rağmen ekseriyet velilerin tek amacı çocukları başından atabilmek. Kürküne pire girmişçesine nasıl bir riske bulaşmak istediklerinin farkında değiller. Bütün amaçları evde nazına sözüne katlanamadıkları yavcrucaklarımızı, körü körüne ateşe atmak istiyorlar ama sanmam ki okullar açılsın. Mümkünatı yok neredeyse.

Dolphin-3, 4 yıl önce

Meb öğrencilerin okulda kalma sürelerini daha uzun tutmak için gayret göstermektedir. Sebebi ise çalışan anne ve babaların evde olmadıkları süre zarfında öğrencileri okulda tutmalarının daha güvenli ve emin ellerde olduğunu düşünmeleridir.Sırf bu yüzden geçen yıl tenefüslerin sürelerini de uzatmışlardı.Pandemi sürecinde bu çözümsüz bir sorun gibi duruyor.

Joe Dalton
Daire Başkanı
28 Temmuz 2020 19:23

30 dakika zaten ideal bir süredir. Son on dakika zaten herkes yoruluyor dikkati dağılıyor.

ancelo
Yasaklı
28 Temmuz 2020 22:15

"Her şerde bir hayır vardır" denildiği gibi anlaşılan öğrencilerin ve eğitim kamuoyunun isteği böyle musibetle mümkün olacakmış. Tek başımıza gelmeyeydi ama neylersiniz ki hayrı da dokunuyor.

Joe Dalton, 4 yıl önce

30 dakika zaten ideal bir süredir. Son on dakika zaten herkes yoruluyor dikkati dağılıyor.

ogretmntamer
Yasaklı
28 Temmuz 2020 22:38

30 dk ders süresi aklınıza gelen her yönden çok ideal bir süre cidden. Çok iyi oldu gerçekten de.

nemrutdağı
Genel Müdür
28 Temmuz 2020 22:40

Arkadaşlar olması gerekenler kağıt üzerinde yazıldığı gibi olmuyor. Daha geçen bir iş için okula gittim. İnanırmısınız tek bir idareci vardı. O da çocukların lgs belgelerini onaylıyordu. Arkadaşlar okullarda yaprak kıpırdamıyor. Hiç bir temizlik hijyen sosyal mesafe sınıf lavabo musluklardan tutunuzda dezenfektan v.b. gibi yaz tatilinde tamir tadilat işlemleri yapılmıyor. Her tamirat bir maddi yük getiriyor. İlk ve ortaokulların hiç bir mali desteği yok. Kendi yağlarıyla kavruluyorlar. Ders saatlerinin haftalık ne kadar azalacağı ilk ve ortaokullurda hangi derslerin uzaktan yapılacağı öğretmenlerin kaç saat okullarda bulunacağı derslerin süresi hala 30 dakikaya inmediği ikili öğretimin yapılıp yapılmayacağı belirsiz. Bakanlık bir kaç gün kala nasıl bir öğretim uygulanacağını duyurma eğilimi pek akıllıca değil. Dünyada birçok ülke 2021 öğretim döneminin nasıl olacağını tüm paydaşlarıyla şimdiden paylaştı. Biz neden yumurta tavuk psikolojisiyle her işimizde oluğu gibi son ana kadar bekliyoruz. Bakın okullara bir uzaktan izleyin gezin bakın yaprak kımıldamıyor. Koca yazı tamir tadilat ile harıl harıl geçirmesi gereken okullar neyi bekliyorlar. Nerede sinerji. Hangi okul hangi okulla dengelenecek yazım alanları ile imamhatip ortaokullarının neden hala atıl ve verimsiz olanları ile yarı yarıya öğrenci ile verimsiz devlete maddi külfet olan imimhatip ortaokulları ile ilgili il ve ilçe meb ler neyi bekliyorlar. Düzenleme yapmakta geç kalınıyor.

ancelo
Yasaklı
01 Ağustos 2020 02:21

Elinize sağlık. Bu açık-öğretim konusu çok mühim ve geç kalınıyor olduğu da apayrı bir gerçek.

nemrutdağı, 4 yıl önce

Arkadaşlar olması gerekenler kağıt üzerinde yazıldığı gibi olmuyor. Daha geçen bir iş için okula gittim. İnanırmısınız tek bir idareci vardı. O da çocukların lgs belgelerini onaylıyordu. Arkadaşlar okullarda yaprak kıpırdamıyor. Hiç bir temizlik hijyen sosyal mesafe sınıf lavabo musluklardan tutunuzda dezenfektan v.b. gibi yaz tatilinde tamir tadilat işlemleri yapılmıyor. Her tamirat bir maddi yük getiriyor. İlk ve ortaokulların hiç bir mali desteği yok. Kendi yağlarıyla kavruluyorlar. Ders saatlerinin haftalık ne kadar azalacağı ilk ve ortaokullurda hangi derslerin uzaktan yapılacağı öğretmenlerin kaç saat okullarda bulunacağı derslerin süresi hala 30 dakikaya inmediği ikili öğretimin yapılıp yapılmayacağı belirsiz. Bakanlık bir kaç gün kala nasıl bir öğretim uygulanacağını duyurma eğilimi pek akıllıca değil. Dünyada birçok ülke 2021 öğretim döneminin nasıl olacağını tüm paydaşlarıyla şimdiden paylaştı. Biz neden yumurta tavuk psikolojisiyle her işimizde oluğu gibi son ana kadar bekliyoruz. Bakın okullara bir uzaktan izleyin gezin bakın yaprak kımıldamıyor. Koca yazı tamir tadilat ile harıl harıl geçirmesi gereken okullar neyi bekliyorlar. Nerede sinerji. Hangi okul hangi okulla dengelenecek yazım alanları ile imamhatip ortaokullarının neden hala atıl ve verimsiz olanları ile yarı yarıya öğrenci ile verimsiz devlete maddi külfet olan imimhatip ortaokulları ile ilgili il ve ilçe meb ler neyi bekliyorlar. Düzenleme yapmakta geç kalınıyor.

ogrettmn
Kapalı
02 Ağustos 2020 00:51

30 dk ders olayı, sahada kalıcı olduğu müddetçe çok güzel ve çok değerli bir uygulama önerisidir.

03 Ağustos 2020 01:18

Katılıyorum.

Joe Dalton, 4 yıl önce

ancelo
Yasaklı
06 Ağustos 2020 00:09

Joe dalton, öğretmntamer, sosyalci, tebeşir kokulu kalem görüşleriniz için teşekkür ederim.

Joe Dalton, 4 yıl önce

ancelo
Yasaklı
06 Ağustos 2020 00:16

Bu arada sayın editörden bir istirhamım var ki, başlık hususunda küçük bir değişim şarttır.

Yalnızca ilkokullar değil, malumun üzerine pandemi dolayısıyla bütün okul grupları üzerine oluşan genel bir istikamet açısından başlığı değiştirerek (kendi adıma) şunu uygun gördüm:

"Malum liseler kısaldı. Günümüzde okul ders saati süreleri kaç dk. olarak ayarlanabilir?"

Getirilirse ziyadesiyle doğru olandır. Teşekkür ederim.

ancelo
Yasaklı
21 Ekim 2020 13:30

Kalıcı olacaktır inşallah sahada.

30 dk ile hem öğrenciler mutlu, hem de öğretmenler olarak bizler daha teşvikli çalışmaktayız.

En azından bunalma ve bunaltma cerazn etmediği için inşallah ilerisinde devam edecektir.

ogrettmn, 4 yıl önce

30 dk ders olayı, sahada kalıcı olduğu müddetçe çok güzel ve çok değerli bir uygulama önerisidir.

kedimpersis
Kapalı
22 Ekim 2020 23:30

otuz dakikanın yararlı olduğu fikrine bende katılıyorum ama ne yazık ki kalıcı olacağını düşünmüyorum son iki yıldır milli eğitim bakanlığı öğretmenin öğrencinin yararına ne getirdi diye düşünüyorum hiç bir şey bulamıyorum onun için bu otuz dakikanın kalıcı olmayacağını düşünüyorum ben mi karamsarım emin değilim ama inşallah ben yanılırım

ancelo, 3 yıl önce

Kalıcı olacaktır inşallah sahada.

30 dk ile hem öğrenciler mutlu, hem de öğretmenler olarak bizler daha teşvikli çalışmaktayız.

En azından bunalma ve bunaltma cerazn etmediği için inşallah ilerisinde devam edecektir.

ancelo
Yasaklı
23 Ocak 2021 03:09

Teşekkür ederim hocam.

kedimpersis, 3 yıl önce

otuz dakikanın yararlı olduğu fikrine bende katılıyorum ama ne yazık ki kalıcı olacağını düşünmüyorum son iki yıldır milli eğitim bakanlığı öğretmenin öğrencinin yararına ne getirdi diye düşünüyorum hiç bir şey bulamıyorum onun için bu otuz dakikanın kalıcı olmayacağını düşünüyorum ben mi karamsarım emin değilim ama inşallah ben yanılırım

ancelo
Yasaklı
17 Eylül 2023 16:04

Bu aralar gündem de

Bakalım bir kısım Proje güzellikleri babası Sn Yusuf TEKİN

30 dk ya alacak mı ders sürecini

17 Eylül 2023 16:15

Katılıyorum hocam ancak yoklama, defter doldurulması gibi angarya işler olmazsa dersler daha dolu dolu geçer. Özellikle kalabalık sınıflarda yoklama almak uzun sürüyor

ancelo, 7 ay önce

Bu aralar gündem de

Bakalım bir kısım Proje güzellikleri babası Sn Yusuf TEKİN

30 dk ya alacak mı ders sürecini

selamdar
Yasaklı
17 Eylül 2023 16:22

Ders saatlerinin 30 dk ya kısalmasına her şekil ve suretle destek

atahoca
Müsteşar Yardımcısı
17 Eylül 2023 16:36

Bu biraz zor. Mülakatlarda idarecilerin de olduğu bir komisyona 5 dakika kendini tanıtma ve düşünme, 40 dakika sunum yapılacağını bakan yeni söyledi. Burada işaret var.

Bu arada ben eskilerdenim bizim zamanımızda hem üniversitede hem stajda bu dersler vardı. Üniversitelerde bu konuyla ilgili dersler kaldırıldı mı?

Toplam 524 mesaj
«15161718192021222324252627

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi