Editörler : E.Kayı Han
20 Haziran 2019 18:36

Arafta kalan eski 4B' liler (tek başlık)

4+2 ye veya 3+1 e daha dahil olmayan bir nevi arafta bırakılan eski 4B liler olarak bundan sonra nasıl bir kadro mücadelesi vericez, 4+2 arkadaşların çoğu 3+1 den memnundur gayette makul bir süre, peki bizler ne olucaz. Onlardan daha önce atandık, daha uzun süredir görevdeyiz.

20 Haziran 2019 22:32

Sizce eşitlik ilkesine dayanarak dava açmak nasıl olur 3 yılı dolan herkes

ebe(4/b)54
Aday Memur
21 Haziran 2019 00:21

Biraz bekleme taraftarıyım, bi bakmışsınız bir düzenleme de bize yapılır???

ALpercan01
Aday Memur
21 Haziran 2019 00:25

Normal 4/b'linin suçu ne kpss'den 80 alarak atandım kimsenin geçemediği o çetin yargıtay danıştay mahkemelerin imla kurallı klavye sınavlarından geçtim kaç defa mülakatlarada elendik en sonunda atandık oda sözleşmeli olarak... 2016'dan önce atanan adam akıllı güvenlik soruşturmalarından geçmeyen 70 puanla atanan zabıt katibi ile ne farkımız var? Şu farkımız var tertemiz hiç bir şeye bulaşmamış titiz bir şekilde 6 ay boyunca araştırılmış taraştırılmış olarak girdik... Hilesiz soru çalmadan hakkımızla bileğimizle atandık memurun sesiyiz diyen ne sendika ne haber siteleri ne diğer basın organlarından tek bir açıklama yok... hareket yok... Kıpırdama yok... Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır... Susmuyorum umarım sesimiz gerekli yerlere ulaşır.

s3s4s5
Daire Başkanı
21 Haziran 2019 07:22

ya dava acalım.Bızde 4b lıyız bızede verılmelı.Boyle saçmalık vicdansızlık kansızlık mı olur.....

pinar776
Şef
21 Haziran 2019 07:59

Bende dava açmayı düşünüyorum. 6 senedir beklıyoruz. Daha fazla beklemeye gerek yok.
s3s4s5, 5 yıl önce
ya dava acalım.Bızde 4b lıyız bızede verılmelı.Boyle saçmalık vicdansızlık kansızlık mı olur.....

Berkay121
Aday Memur
21 Haziran 2019 08:32

Sendikalar bu konuda ne diyor? Sağlık Sen ile irtibat kurmak lazım. Birde bu konu Sağlık Bakanlığının kendi içinde mi yapması gereken birşey arkadaşlar?

21 Haziran 2019 09:28

Dava açmak çok mantıklı

pinar776
Şef
21 Haziran 2019 11:15

Sendikaların ne dediği benim umrumda değil bence sizinde umurunuzda olmasın. Şimdiye kadar dedikleri ne işe yaradıki. Sözleşmeli istihdama son diye şura topladılar, değil tüm bakanlıkları aynı bakanlık içindeki tüm personeli bile kapsamayan Bir yasa çıktı. Canları cehenneme. Utanmazlar
Berkay121, 5 yıl önce

Sendikalar bu konuda ne diyor? Sağlık Sen ile irtibat kurmak lazım. Birde bu konu Sağlık Bakanlığının kendi içinde mi yapması gereken birşey arkadaşlar?

vet338
Kapalı
21 Haziran 2019 11:27

tam 5 yıl 6 ay oldu göreve başlayalı, yakında kısalan kadro bekleme süreleri ile ilk 4b'li arkadaşlar kadrolarını almaya başlayacaklar.

nasıl bir hukuk tanımaz döneme girdik anlamıyorum. yetkili sendikaları ve meslek örgütlerini şiddet ile kınıyorum. yazıklar olsun yahu.

pinar776
Şef
21 Haziran 2019 12:21

Adalet sadece partilerinin isminde var ne yazıkki. Bir avuç 4/B li arasında bile adaleti sağlayamadılar.
vet338, 5 yıl önce

tam 5 yıl 6 ay oldu göreve başlayalı, yakında kısalan kadro bekleme süreleri ile ilk 4b'li arkadaşlar kadrolarını almaya başlayacaklar.

nasıl bir hukuk tanımaz döneme girdik anlamıyorum. yetkili sendikaları ve meslek örgütlerini şiddet ile kınıyorum. yazıklar olsun yahu.

keopsprmd
Aday Memur
21 Haziran 2019 12:47

4+2 Ye Tabi Olmayan 657/4b Liler faceden takıp edin

Saglıkçı44
Aday Memur
21 Haziran 2019 13:10

Bende dava açamayı düşünüyorum herkes hakkını arasın

21 Haziran 2019 13:16

Sağlık seni aradım komisyona yetişmedi kesin konuşmak istemem ama sizi genel kurulda ekleyecekler

21 Haziran 2019 13:18

Dedi konuşuyorlarmış millet vekilleriyle yüzde doksan ekleyecekler sosyal medyadan yüklenelim yine

fztemek
Şef
21 Haziran 2019 13:18

Hangi genel kurul

fztemek
Şef
21 Haziran 2019 13:20

BEN memursenin facebook sayfasına habire yorum atıyorum ama sadece bir benim.ve dikkate alıp cevap veriyorlar lütfen herkes tepkisini koysun

Saglıkçı44
Aday Memur
21 Haziran 2019 13:34

Etkinliklere devam edelim biran önce moral bozmanın bi anlamı yok birlik olma vakti hala bi şeyleri

21 Haziran 2019 21:31

Şuan Twitter'da etkinlik var arkadaşlar destek olalım lütfen. Tag : #SüresizSözleşmeliyeKadro

akca066
Şef
22 Haziran 2019 18:10

MECLİS TUTANAĞI İSMAİL KONCUK (Adana) - Zaten burada ana hatlarımızı ifade ettik. Sağlık Bakanlığı çalışanlarıyla ilgili bir düzenleme yapılacağını ifade ettiniz, o sevindirici, o güzel. Ama burada bütün sözleşmelileri kül olarak değerlendirmemiz lazım çünkü Tarım Bakanlığında, Adalet Bakanlığında, diğer bakanlıklarda çalışan sözleşmelilere ne diyeceğiz, ne diyeceksiniz? Öğretmene yaptık, güzel, Diyanet İşleri Başkanlığını yaptık, sağlık çalışanları hak ediyorlar ama diğer sözleşmelilere bu hakkı neden vermediğimizi nasıl izah edeceğiz? BAŞKAN - Konumları farklı onların ama yani. Onlar kadro karşılığı zaten sözleşmeli olarak çalışmıyorlar ki. İSMAİL KONCUK (Adana) - Hepsi öyle, tamamı öyle. BAŞKAN - Onlar zaten görevi icabı... Onların dört yıl sonra, altı yıl sonra kadroya geçmesi diye bir durum söz konusu değil yani işe başlarken... İSMAİL KONCUK (Adana) - Sayın Başkanım, bunların tamamı 4/B kapsamında çalışıyor. BAŞKAN - Ama yani farklı bir şekilde başladıkları için göreve, onu diyorum. İSMAİL KONCUK (Adana) - Değil, değil, birbirinden farklı değil. Hepsi 657'nin 4/B'si kapsamında çalışan insanlar. Dolayısıyla şu anda yarısını yapmış oluyoruz, diğer yarısını görmezden gelmiş oluyoruz ki bu doğru bir yaklaşım değil. Bu mantığın düzeltilmesi amacıyla verdiğim bir teklifti. Teşekkür ederim.

tibbilaborant01
Aday Memur
22 Haziran 2019 21:49

Bunlar sağlıkta çalışan herkesi 4+2 sanıyorlar heralde. Normal 4blilerden haberleri yok.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi