Editörler : oto-danisman-expert

deidara-c4
Aday Memur
04 Ekim 2018 23:33

Artık p3 puanı 60 ve yukarısı olur hava deniz jandarma hep 60 ve yukarısında alım ilanı yayınladılar . Arkadaşlar bazen boyun fiziğin yetmediği bir arena olacak şöyle ki ben p3 puanım 81 ile gideceğim açılırsa mülakat geçen sene de kazananlar ekseri 68 ve üzeriydi yüzde 50 si etki ediyor kpss puanının bir diğer olay arkadaşlar askerlik yapmış olanlar bir adım öne çıkıyor tabi bu kısa dönem için geçerli askerliğini uzun dönem asteğmen olarak başlayıp teğmen olarak teskere alan adaylar 3 sıfır önde onlar direkt giriyor gibi bir durum var gördüklerim bunlar tabi onlarda mülakatları baştan giriyorlar ama onlarda komisyon çok olumsuz davranmıyor asil olarak yazıyorlar. Bir diğer kıstas paemi kazandınız subaylık mülakatınada girdiniz ama açıklanmadı asıl yada yedek oluşunuz paeme başladınız 3 hafta sonra da subaylığı kazandığınız açıklandı artık geçmiş olsun arkadaslar paem eğitiminden oraya gecisinize izin vermiyorlar iyi düşünelim iyi karar verelim paeme başladığımızda aklımızda subaylık kalmasın yoksa orası çok dar gelir bize meslekten keyif alamayız ona sadece ekonomik bir obje olarak bakarız her şeyden önce işsiz kaldığımız için bu meslekleri ekonomik bir obje olarak görmekten çıkmalıyız arzulu istekli olmalıyız yoksa eğitimin 2. 3. 4. Ayında ayrılan çok ha bu arada arkadaş lar kpss den gerçekten böyle 60 ve küsüratlı puanlı arkadalar için söylüyorum örneğin 60, 73 -61.45- 62, 36 gibi puanlı arkadaşların şansı az 67 ve üzeri nin şansı yüksek birde askerlik yapanların tabi nasıl girdi bu tipler nasıl elendi bu baba yiğitler diye de sorarsınız bazen kendinizede arkadaşlar unutmayalım ki adaylarla birlikte milletvekilleri asker tanıdıkları referans ı sağlam olanlarda yarışıyor bizlerle spor mülakatı işin yüzde 10 kısmı asıl kısım p3 puanı ile komisyon olduğu için hepimize başarılar sahada rakibiz ama kazanan kaybedeni koruyacağız bu vatanı koruyacağız için dışarda dostuz bayan elemanlar için de 70 üzeri olur bu senede bu arada Arada 6 aylık eğitim yerleri de Ankara mamak , gölbaşı izmir mentes olacak geçen sene aralık 17 de başlayan eğitim temmuz 27 de yemin töreni ile sonlanmistir. Tabi özel kuvvetler adayları 1 haftalık iznin ardından subaylık eğitiminden ayrılıp 10 aylık bere eğitimine gececeklerdir. Yoğun ihtiyaçtan dolayı bere eğitimi de 8 aya düşürülmüştür. Teşekkür ederim.

haydevira
Memur
04 Ekim 2018 23:59

Kardeşim PAEM'den geçişte neden bir sıkıntı olsun ki? Benim bildiğim istifa edip geçiliyor yanlış mıyım?

MknMh
Memur
05 Ekim 2018 00:25

Ya arkadaş araştırmadan konuşanlara diyecek bi söz bulamıyorum ya , milleti yanıltmayın artık, neymiş paemden subaylığa geçeni almıyorlarmış geçen sene 100 kişi geçti paemden subaylığa buna ne diyeceksin ? Ezbere konuşmayın lütfen

deidara-c4
Aday Memur
05 Ekim 2018 09:15

Hocam ezbere konuşmak değil geçiş için belli bir süresi var paem de oda intibak eğitimi süresi eğer oradan ileri bir tarihte imza attirdiklari andan sonra subaylık açılırsa bi önemi kalmıyor ha tabi yine geçebilirsiniz oda kaldığınız gün kadar tazminat ödeyip çıkarsınız yanıltmak değil hocam bildiğim araştırdığım kadarıyla bende eksik biliyor olabilirim önemli olan nezaket içerisinde birbirimize yardımcı olmak

deidara-c4
Aday Memur
05 Ekim 2018 09:44

Arkadaşlar Ekim içi olacak gibi 1 Ekim 2018 de biten Hava kuvvetleri pilot muvazzaf alım başvuru surecı başvuru sonuçları 4 ekim akşamı açıklandı ve mülakatlar 8 16 ekim arası çok hızlı olmadı mı yaklaşıyor mu yaklaşmakta olan ?? Hadi inşallah diyelim.

Strugg
Kapalı
05 Ekim 2018 22:02

inşallah kardeşim gelse bir an önce keşke
deidara-c4, 6 yıl önce

Arkadaşlar Ekim içi olacak gibi 1 Ekim 2018 de biten Hava kuvvetleri pilot muvazzaf alım başvuru surecı başvuru sonuçları 4 ekim akşamı açıklandı ve mülakatlar 8 16 ekim arası çok hızlı olmadı mı yaklaşıyor mu yaklaşmakta olan ?? Hadi inşallah diyelim.

Ysl77
Şube Müdürü
06 Ekim 2018 12:03

Boyun ve fizgiğin yetmediği bir arena mı puanın 81 ve 60 alanlar kazanamazlar mı :)) Bunu diyen Arkadaş geçen sene Boydan Kilodan askerlik için indeksi tutmayıp elenen arkadaş değil sen Askerlik yapmışsında askeri mantıksızlıgın henüz farkına varamamışsın inşallah herkesin hakkında hayırlısı olur cümlelerine dikkat et biraz insanların umudunu kırma bu arada kpss nin %50 sini aldı geçen sene bu sene değişecek belki nerden biliyosun belki paem gibi %25 e düşecek kılavuz yayımlanmadan ilan bile gelmeden çok iddaalı sözler bunlar genç Allah herkesin gönlünden geçeni çaba gösterene nasip etsin.
deidara-c4, 6 yıl önce

Artık p3 puanı 60 ve yukarısı olur hava deniz jandarma hep 60 ve yukarısında alım ilanı yayınladılar . Arkadaşlar bazen boyun fiziğin yetmediği bir arena olacak şöyle ki ben p3 puanım 81 ile gideceğim açılırsa mülakat geçen sene de kazananlar ekseri 68 ve üzeriydi yüzde 50 si etki ediyor kpss puanının bir diğer olay arkadaşlar askerlik yapmış olanlar bir adım öne çıkıyor tabi bu kısa dönem için geçerli askerliğini uzun dönem asteğmen olarak başlayıp teğmen olarak teskere alan adaylar 3 sıfır önde onlar direkt giriyor gibi bir durum var gördüklerim bunlar tabi onlarda mülakatları baştan giriyorlar ama onlarda komisyon çok olumsuz davranmıyor asil olarak yazıyorlar. Bir diğer kıstas paemi kazandınız subaylık mülakatınada girdiniz ama açıklanmadı asıl yada yedek oluşunuz paeme başladınız 3 hafta sonra da subaylığı kazandığınız açıklandı artık geçmiş olsun arkadaslar paem eğitiminden oraya gecisinize izin vermiyorlar iyi düşünelim iyi karar verelim paeme başladığımızda aklımızda subaylık kalmasın yoksa orası çok dar gelir bize meslekten keyif alamayız ona sadece ekonomik bir obje olarak bakarız her şeyden önce işsiz kaldığımız için bu meslekleri ekonomik bir obje olarak görmekten çıkmalıyız arzulu istekli olmalıyız yoksa eğitimin 2. 3. 4. Ayında ayrılan çok ha bu arada arkadaş lar kpss den gerçekten böyle 60 ve küsüratlı puanlı arkadalar için söylüyorum örneğin 60, 73 -61.45- 62, 36 gibi puanlı arkadaşların şansı az 67 ve üzeri nin şansı yüksek birde askerlik yapanların tabi nasıl girdi bu tipler nasıl elendi bu baba yiğitler diye de sorarsınız bazen kendinizede arkadaşlar unutmayalım ki adaylarla birlikte milletvekilleri asker tanıdıkları referans ı sağlam olanlarda yarışıyor bizlerle spor mülakatı işin yüzde 10 kısmı asıl kısım p3 puanı ile komisyon olduğu için hepimize başarılar sahada rakibiz ama kazanan kaybedeni koruyacağız bu vatanı koruyacağız için dışarda dostuz bayan elemanlar için de 70 üzeri olur bu senede bu arada Arada 6 aylık eğitim yerleri de Ankara mamak , gölbaşı izmir mentes olacak geçen sene aralık 17 de başlayan eğitim temmuz 27 de yemin töreni ile sonlanmistir. Tabi özel kuvvetler adayları 1 haftalık iznin ardından subaylık eğitiminden ayrılıp 10 aylık bere eğitimine gececeklerdir. Yoğun ihtiyaçtan dolayı bere eğitimi de 8 aya düşürülmüştür. Teşekkür ederim.

deidara-c4
Aday Memur
06 Ekim 2018 18:38

Valla kardeşim inşallah kazanırsın herkesin doğrusu farklıdır ben gerçeklerden bahsediyorum belkilere göre sen motive ol mülakata öyle gel ben gerçeklere göre hazırlandım arkadaşların adaylarından da gerçeklere göre hazırlanmasını isterim zira spordan 100 puan alıp kpss den 60 puanla elenenleri gördü bu gözler bu arada kardeşim kilo endeksinden elenmiş olabilirim ama bir sene boyuncak ben buna hazırlandım askerlikle gerçekten ilgin olsaydı sokak ağzı askeri mantiksizligi söylemez askeriye de her şeyin bir mantığının olduğunu bilmiş olurdun umudun kırılmasın genç bu alıma1 sene emek veren arkadaşın düşüncelerini dinleme belkiler belki kazandırır

haydevira
Memur
08 Ekim 2018 22:05

Var mı yeni bir duyumcuk:)

merve.ht
Aday Memur
09 Ekim 2018 01:25

Çevre mühendisleri de Subay olabilir mi

haydevira
Memur
09 Ekim 2018 20:23

üni ara sınıflardan subay alımı ilanı da geldi ama dışkaynak'tan hala bir ses yok

WinnerMy
Aday Memur
10 Ekim 2018 22:32

yine subay astsubay ilanı birlikte mi gelecek acaba bununla ilgili duyum alan var mı?

fatihozell
Kapalı
12 Ekim 2018 00:02

Şu ilan gelsin artık. Günde 10 kez falan kontrol ediyorum ilan açılmış mı diye. Gece rüyalarıma girmeye başladı valla.

penthos01
Memur
12 Ekim 2018 02:00

Milli Savunma Bakanlığının cevabına göre dış kaynak alım için çalışmalar devam etmekteymiş ama takvim planlaması yapılmamış arkadaşlar. Bilginiz olsun.

onuryasar.06
Aday Memur
12 Ekim 2018 20:33

Merhaba, Bu haberi ben anlamadım Fikri olan var mı? https://www.haberturk.com/hava-kuvvetleri-komutanligi-muvazzaf-subay-alimi-2018-basvuru-sartlari-neler-2155996

haydevira
Memur
12 Ekim 2018 22:14

Ocak ayında bir haber vardı. Nurettin Canikli'nin bir demecinde 2018 yılında TSK'ya toplam 3bin761 subay 5bin992 astsubay alınacak diye bahsediliyordu. Bu rakamlarda subay astsubay alınması sizce mümkün mü?

Methanos
Aday Memur
13 Ekim 2018 19:28

Arkadaşlar ilan hakkında duyumu olan var mı ? bu yıl subaylık alımı olmayacak diyorlar doğrumu ? Assubay alınacakmış sanırım

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi