Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Ekim 2019 05:25

21 saat üzeri ders istememe hakkım var mı?

Arkadaşlar okulumda branşta 48 saat ders var.Tek kadrolu öğretmenim.24 saat olarak ücretliyle paylaştık.Ücretli eski dershaneci başka bir yerde kursa gidicek ders 6 saat dersini bana verdiler.30 ders girmem önemli değil ama eski kurumumda da bu eski dershanecilerin proje okullarına görevlendirme gitmeleri nedeniyle hep 30 saat derse girdim.En son yer değiştirdim.Gittiğim yerde aynı durumla karşı karşıya kaldım.Ne yapabilirim millieğitimin değilde eski dershanecilerin personeli gibi hisediyorum.Bu durumda 21 saat üzeri ders istememe hakkım var mı?Cevaplarsanız sevinirim.

descent
Memur
05 Ekim 2019 06:31

Bende bu sene gorevlendirildigim okulda 28 saat derse giriyorum tek kadro var. ve 21 in uzerine girmek istemedigimi soyledim ama 31 e kadar tek ogretmen calisir dedi idare. Okulun asil kadrolu ogretmeni de bu yuzden tayin isteyip gitmis ve bende baska carelere bakiyorum yoksa inanin okadar ders saati haftanin 5 gunu cekilecek gibi durmuyor...

RaSKaH
Daire Başkanı
05 Ekim 2019 06:44

Genel bilgi ve meslek öğretmeniyseniz 21 saatten fazla girmeme hakkınız var. MEB yönetici ve öğretmenlerin ek ders yönetmeliği madde 6 1 c)
descent, 5 yıl önce

Bende bu sene gorevlendirildigim okulda 28 saat derse giriyorum tek kadro var. ve 21 in uzerine girmek istemedigimi soyledim ama 31 e kadar tek ogretmen calisir dedi idare. Okulun asil kadrolu ogretmeni de bu yuzden tayin isteyip gitmis ve bende baska carelere bakiyorum yoksa inanin okadar ders saati haftanin 5 gunu cekilecek gibi durmuyor...

ashil13
Genel Müdür
05 Ekim 2019 09:53

kültür dersi (branş)öğretmenleri şeklinde düzelim. Meslek dersi öğretmenlerinin böyle bir hakkı yok.

Branş öğretmenine isteği dışında haftalık 21 saatten fazla ders görevi verilemez. Bu konuda yazılacak bir dilekçe yeterlidir.

RaSKaH, 5 yıl önce
Genel bilgi ve meslek öğretmeniyseniz 21 saatten fazla girmeme hakkınız var. MEB yönetici ve öğretmenlerin ek ders yönetmeliği madde 6 1 c)

ersey
Aday Memur
05 Ekim 2019 11:25

Çok ince bir durum gerçekten. İdare de öğretmen de haklı. Öğretmen varsa özel bir durumu (sağlık, çocuk, y. Lisans, vb.) idareye durumunu anlatabilir. İdareyeikna edebilmek önemli. Eğer sırf yönetmelikte var diye idareye rağmen ders alınmazsa idareninde farklı tasarrufları (ders programını karışık dağıtabilir, boş güne nöbet yazabilir, vb.) olabilir.

H-ışık
Şef
05 Ekim 2019 16:05

İdareyle sorun yaşamak istemiyorum.Hep aynı şey başıma geliyor.Birilerinin istemediği derse girmek zorunda kalıyorum.Zoruma giden o.

balarest
Genel Müdür
05 Ekim 2019 21:04

15 saat maaş 6 saat zorunlu 21 saat girmek zorundasınız. Girmeme gerekceniz kimseyi ilgilendirmez. Lakin idare idarecilik ahlaki değerlerini ayak altına alırsa huzursuz olursunuz

ttolstoyevskii
Aday Memur
09 Ekim 2019 21:27

balarest , ashil13 ve RaSKaH hocalarım peki okulumda sadece 16 saat dersim var.

ttolstoyevskii
Aday Memur
09 Ekim 2019 21:29

İsteğim dışında(resen) bölgemdeki başka bir okula 5 saat görevlendiridim. Bu doğru mudur

ttolstoyevskii
Aday Memur
09 Ekim 2019 21:32

Okulumda 15 saati(aylık karşılığı) doldurmama rağmen 21 saat denilip resen başka okula görevlendiril

RaSKaH
Daire Başkanı
09 Ekim 2019 21:45

15+6=21 saat zorunlu olmasına rağmen 15 hatta 10 saat derse giren öğretmenini başka okula görevlendirme vermek istemeyen okul yönetimi görevlendirme çıkarmamak için sümen altı edebilir durumu. Ancak yasal süreç 21+
ttolstoyevskii, 5 yıl önce

Okulumda 15 saati(aylık karşılığı) doldurmama rağmen 21 saat denilip resen başka okula görevlendiril

***TÜRKÇECİ-32***
Şube Müdürü
09 Ekim 2019 22:11

Toplamda 21 saat derse giriyorsanız (kurslar vb normal ders dışı diğer saatler sayılmaz) kimse 21den fazlasına girmek için sizi zorlayamaz ya görevlendirme birisi girer der tamamlama yoluyla ya ücretli ayarlanır o yoksa

ttolstoyevskii
Aday Memur
09 Ekim 2019 22:12

RaSKaH hocam okulumda olsa tamam 21 saat mecbur gireyim ama okulumda yok 21 saat

ttolstoyevskii
Aday Memur
09 Ekim 2019 22:25

Üstadım kendi branşımda 16 saat derse giriyorum. Ayrıca 9 saat de dyk kursum var. 6 saat de Egzersiz yapıyorum. Yani demek istediğim 15 saatten (aylık karşılığı) sonrası ek derstir. Yani okulumda 16 saat değil de 21 saat dersim olsa

mecburen girmem gerekiyor biliyorum. Ama 16 saat var ve aylık karşılığımı da doldurmama rağmen neden resen

başka bir okula (21 saati tamamlamaya) neden

resen( zorla) gönderiliyorum. Madem 15 ten sonrası

ekders ise ve belki ben ekders istemiyorum. Neden farklı

bir okula aylık karşılığımı doldurduğum halde RESEN 5

SAAT İÇİN GÖREVLENDİRİLİYORUM ??

***TÜRKÇECİ-32***, 5 yıl önce

Toplamda 21 saat derse giriyorsanız (kurslar vb normal ders dışı diğer saatler sayılmaz) kimse 21den fazlasına girmek için sizi zorlayamaz ya görevlendirme birisi girer der tamamlama yoluyla ya ücretli ayarlanır o yoksa

***TÜRKÇECİ-32***
Şube Müdürü
09 Ekim 2019 22:39

21 saat hesabında DYK ve egzersiz sayılmaz ondan verebilirler

RaSKaH
Daire Başkanı
09 Ekim 2019 22:57

Bu sorunun cevabı şudur: bizim gibi idareciler İDARE eder. Başka yerdeki yöneticiler mevzuat ne ise onu uygular.

Üstadım kendi branşımda 16 saat derse giriyorum. Ayrıca 9 saat de dyk kursum var. 6 saat de Egzersiz yapıyorum. Yani demek istediğim 15 saatten (aylık karşılığı) sonrası ek derstir. Yani okulumda 16 saat değil de 21 saat dersim olsa

mecburen girmem gerekiyor biliyorum. Ama 16 saat var ve aylık karşılığımı da doldurmama rağmen neden resen

başka bir okula (21 saati tamamlamaya) neden

resen( zorla) gönderiliyorum. Madem 15 ten sonrası

ekders ise ve belki ben ekders istemiyorum. Neden farklı

bir okula aylık karşılığımı doldurduğum halde RESEN 5

SAAT İÇİN GÖREVLENDİRİLİYORUM ??

ttolstoyevskii
Aday Memur
09 Ekim 2019 23:14

Hocam yani mevzuat kendi okulunda

15 saati (aylık karşılığı ders saatini) doldurmayanı mı

YOKSA

21 saati mi dolduramayanı başka okula RESEN

görevlendirebilirsin diyor ??

bedenci1986
Şube Müdürü
10 Ekim 2019 08:37

hocam ekders kararı açık ben 21 saatten fazla ders istemeyen öğretmenime asla fazlasını vermiyorum. ders bütünlüğü bozulmaması adına 22 veriyorum bazen, geri kalan dersler içinde ücretli öğretmen istiyorum. Müdürünle inatlaşmadan durumu anlatan bir dilekçe ver.

ashil13
Genel Müdür
10 Ekim 2019 09:11

Hocam kalan 5 saat için görevlendirme yapabilirler. Bir arkadaşımı 18 saat dersi varken 2 saat için başka okula yollamışlardı. İhtiyaç varsa yaparlar.

balarest , ashil13 ve RaSKaH hocalarım peki okulumda sadece 16 saat dersim var.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi