Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
10 Ekim 2011 00:49

"Dünya'nın en tehlikeli hali, cehaletin(halk) örgütlü eyleme geçme halidir=demokrasi " Rutkay Aziz

...

10 Ekim 2011 02:53

Akpye cok iyi saydırdı Rutkay Aziz.. Mehmet Ali Alabora da ayakta alkışladı seviyorum sizi gerçek sanatçılar..

Ulu Önderimizin ;

Şeref de şan da milletimindir sözünü her şeye rağmen haklı çıkartıyorsunuz... İyi ki varsınız , hep var olun...

ahmet ikbal
Yasaklı
10 Ekim 2011 08:21

o saydıgınız sanatcı müsvetteleri eminim şu an hırslarından, kinlerinden, ihtirasarından kudur kudur kuduruyordur.kendileri devam etsinler ortak aklı inkar etmeye.daha beter olsunlar...

V.Halis
Yasaklı
10 Ekim 2011 08:23

rutkayı tebrik ediyorum....

o sözün aslı VOLTAİR'a aittir...

Demokrasi; ayak takımının despotizmidir der...

ahmet ikbal
Yasaklı
10 Ekim 2011 08:34

bunu söyleyenlerin hepsi aynı zamanda cumhuriyetci ve atatürkcü gecinen zevattır.hepsi kinlerini kusuyor kendi istedikleri olmayınca.son kale de düştü.iyice çirkefleşmeye başladılar...

Reha ve Zafer
Yasaklı
10 Ekim 2011 08:38

Çirkefleşen ve kin kusan senin gibiler Ahmet..

Ahmaklaşmanın gereği yok! Mâl meydanda..

Ayrıca Voltaire sağlam laf etmiş, doğruyu söylemiş!

Ahmaklar anlayamaz!

ytürkmen.03
Yasaklı
10 Ekim 2011 08:40

reha dostum çok agresifsin sabah sabah...

ahmet ikbal
Yasaklı
10 Ekim 2011 08:48

siz de o kuduranlardansınız.beter olun!!!!

ytürkmen.03
Yasaklı
10 Ekim 2011 08:59

ahmet ikbal sen geçen mutluluğa dair bir başlık açmıştın. bu senin mutlu halinse evlerden ırak....

r0tinda
Yasaklı
10 Ekim 2011 09:02

kuyruk acısı!

ahmet ikbal
Yasaklı
10 Ekim 2011 09:02

kendi heva ve heveslerinize göre bir sistemi ortaya getiremeyince kalktınız 80 yıldır savundugunuz,yallandıgınız kaba pislemeye kalkıyorsunuz. rutkay ve türevleri elinde bayraklar o cumhuriyet mitingi senin bu cumhuriyet mitingi benim dolaşan, anıtkabiri mütamediyen ziyaret eden, Ataturkün sözlerini agızlarından düşürmeyen müsvettelerdi. ne oldu da şimdi çark ettiler? yanlış nerde? Atatürk'te mi, yoksa müsvettelerde mi?Atatürk'ten geçinmeyi ekmek kapısı sananlar ne oldu da Atatürk'ün en büyük başarım dedigi cumhuriyete=demokrasiye cephe alır oldular?bunlar son çırpınışlarınızdır.gebermenize müteakip fikirleriniz(sapkınlıklarınız) da sizinle beraber geberip gidecektir. cenazenizi yıkatmayıp, namazınızı kıldırmama hakkınız var tabi.mezarın başına da

"ne cumhuriyet ne demokrasi,

bizimki bir dünya hevesi,

kim takar halkı, cumhuriyeti,

Kemalizm bunun sadece bir kisvesi"

yazdırabilirsiniz.(bu 4lük size hediyem olsun,telif istemez:)

Reha ve Zafer
Yasaklı
10 Ekim 2011 09:09

"reha dostum çok agresifsin sabah sabah..."

Türkmen kardeş sence haklı değil miyim?

Baksana yobazlara..

ytürkmen.03
Yasaklı
10 Ekim 2011 09:11

AYAKTA ALKIŞLANAN KONUŞMA

''Umarım faşizm ve darbe döneminden geçen ülkelerin sinemacıları da bu örneği kendi ülkelerinde paylaşırlar. Dilerim bu ödülü hak etmişimdir. Ola ki moda deyimle 'bir döneklik' olursa, bu verdiğiniz ödülü özgürce geri alma hakkına sahipsiniz. Gerçek sanatçılar ülkesinin ve dünyanın gerçeklerine tanık olmakla yükümlüdür. Benim ülkemde tanık olduğum, hukukun üstünlüğünün yittiği, adaletsiz bir kalkınma girişiminin hızla yol aldığı, parasız eğitim pankartı açan öğrenci arkadaşımın 16 ay hapis yatması... Dünyanın hiçbir ülkesinde kadın, çocuk bu kadar tacize, cinayete maruz kalmıyor. Dünyanın gerçeği, savaş çığlıkları, açlık, işgal, sömürü... Sinema, Şarlo'nun dediği gibi bir barış sanatıdır ve kendi içindeki barış niteliğini koruyarak dünyaya katkı sağlayacaktır.''

sanatçı dediğin adnan şenses gibi olmalı arkadaş. başbakan arsa emlak işlerini takip etmeli. bu ne yahu? kadın diyor, taciz diyor, parasız eğitim diyor.

sana ne be kardeşim bunlardan? git açılım toplantılarına, avuçların şişene kadar alkışla, üç beş yolunu bul. somaliye nihat'ın yerine sen git.

Reha ve Zafer
Yasaklı
10 Ekim 2011 09:12

Ahmet klavyeden ana bacı kayması kolay da..

Gerçekte de bu kadar yürekli misin görmek isterim!?

Senin gibi itleri bu memlekette tepelemeden ölmeyeceğim ulan!

ahmet ikbal
Yasaklı
10 Ekim 2011 09:14

reha,

ben kimsenin ana bacısı hakkında kötü söz söylemem,edeptendir.kimseye de küfürü,zorbalıgı sevmem.varsa bir cevabınız yazın, yoksa susmak da edeptendir.

ytürkmen.03
Yasaklı
10 Ekim 2011 09:14

yobazlıktan değil o reha, 90 yılda bir laik cumhuriyetle hesaplaşma fırsatı yakaladılar. ellerinden gidecek diye ödleri patlıyor. çirkinlikleri bu yüzden. hani mezarlıktan geçerken korkudan ıslık çalan adam gibi:))

Reha ve Zafer
Yasaklı
10 Ekim 2011 09:15

"..gebermenize müteakip fikirleriniz(sapkınlıklarınız) da sizinle beraber geberip gidecektir. cenazenizi yıkatmayıp, namazınızı kıldırmama hakkınız var tabi."

Yahu ne kadar küçük bir insansın..

Ulan sizin feriştahınız topunuz yedi ceddiniz bir Mustafa KEMAL eder mi be!?

Cahil herif..Yobazlığına veriyorum..

ahmet ikbal
Yasaklı
10 Ekim 2011 09:30

yobaz yanlış bir fikirde körü körüne ısrardan mütevelliddir.ben savunucu olmayı ümit ettigim, gitmeyi murad ettigim yolun Hak yol ve tek dogru yol olduguna eminim.karşıma çıkan rüzgarlara göre eğilip bükülmem.fikriyatım beni Yaradanı bulma, onun istediği gibi bir kul olma cehdinin neticesidir.Bu dünyanın aldatmacasına kanmak,hayatı 80 seneden ibaret sanmak değildir gayem.sen kendi bildigin yolda gitmekte özgürsün.kabadayılıga, külhanbeyi kokarcalıgına gerek yok,bu senin savundugun fikirlere(sapkınlıklara) güvenmedigini ve bunu karşıdakine zorla kabul ettirme niyetinde oldugunun delaletidir.senin ve senin savundugun fikriyatı savunanların yaptıgı gibi.ben de senin gectigin yollardan gectim ve o yollar bana ebedi saadet için hiç bir şey vaad etmedi.arayış içinde doğru olduguna emin oldugum yolu buldum.bireyselleştirmeden ve olaylar üzerinden konuşmayı sevmem.birni çözersin digeri çıkar. o olay ve kişilerin dayandığı fikirdir aslolan.ama herkes istedigi yaşam tarzını, istedigi dini seçmekte serbesttir.lekum diynikum le liy'edin...kimseye zorla bir şey kabul ettirmek degil derdimiz.begenmeyen arabistana gitsin,begenmeyen evde otursun koca beklesin dediler.bu ülkenin iman ugruna can veren şehidlerin bizlere bıraktıgı mirası çabuk kendilerine mal ettiler.

red-di miras etmekte yok üstümüze,

kargalar bile gaklamakta bu halimize.

eger gercekten yobaz degilseniz, düşünen bireyler degilseniz, siztemin size anaokulundan beri dayattıgı ve sizin de nefsinizi okşayan fikriyatı sorgulayın, diğer fikriyatları, dünya görüşlerini de sorgulayın ve ondan sonra dogru yola ulaşın.kucakta buldugunuz, ulaşmak için hiç bir gayret sarf etmediginiz yol yol degildir. asıl YOBAZLIK bunu körü körüne savunmaktır...

V.Halis
Yasaklı
10 Ekim 2011 09:31

Reha sakin ol kardeş...:)

ahmet ikbal
Yasaklı
10 Ekim 2011 09:33

*düşünen bireyler değilseniz=düşünen bireylerseniz

r0tinda
Yasaklı
10 Ekim 2011 09:35

RUtSAY...

İktidarı beğenmeyebilir hatta yerden yere vurabilir eleştirebilirsiniz, ama iktidarı eleştirken ona destek olan kitleleri aşağılamak hakir görmek demokratik bir hak olmadığı gibi etik'te değildir..

Bu ülkede son yıllarda iktidara ve arkasındaki halk desteğine laf etmek sıradışı birşeyler söylemek bir moda haline geldi,

Savunduğunuz fikre yakın olmayan herkesi hakir görüp aşağılamak sizin gibi düşünmeyenleri dışlamak cahil, aptal ifadelerle nitelendirmeniz sadece sizin seviye sorunu yaşadığınızı göstermektedir,

halbuki sizin geldiğiniz noktada hakir görüp aşağıladığınız milletin omuzlarında geldiğinizi unutmamanız gerekir..

Önünde mikrofunu bulan etrafında kameraları görenin bir anda iştahı kabarıyor verip veriştiriyor.

Fazıl say'ın gidişattan memnun değilim kendimi güvende hissetmiyorum dediğinde eleştirdiği iktidar bu kadar muktedir değildi ama Fazıl hala burada, çünkü nereye giderse gitsin kendisini koyunun kavalı dinlediği gibi dinleyecek bir seyirci bulamayacağını oda biliyor, halbuki bizde öylemi yargıtay onursal başkanından tutunda emekli komutan tayfasına kendini dinlettiriyor, iktidara muhalif olan herkesin dinlemeyi görev bildiği bir sanatça ister anlasınlar ister anlamasınlar huşu içinde dinleniyor işte, eskiden sadece Trt'nin olduğu yıllarda pazar günleri redkit cizgi filmini beklerken pazar konseri diye cazlı mazlı bir gösteriyi izlemek zorunda kalırdık kendi aramızda buna pazar kanseri diye takılıyorduk:)

emnim onlarda pek alışık olmadıkları Fazıl konserlerine bu nitelendirmede bulunuyorlardır içten içe:)

Fazıl say aranan bir sanatçımı değilmi onu elbette ona değer verenlere saygıdan burada irdeleyecek falan değiliz her konserinden sonra dinleyenlerin ''müthiş, enfes, harika'' gibi ifade tarzından anlaşılacağı gibi dinleyeni menun ediyor işte..

Ama Fazıl say'ın sanatçılığının yanısıra kişiliğinin karekterinin o kadar başarılı ve iddialı olduğunu düşünmüyorum, geçen hafta milyonların ''baba'' dediği Orhan gencebay'ı üçüncü sınıf sanatçı olarak kategorize etmesi onun sanatından dolayı değilde yakın olduğu iktidardan ötürüydü..

Birilerini küçümseyerek kendini büyüttüğünü düşenenler yücelmek bir yana git gide cücelirler buda ayrı bir tespit tabiki..

Antalya'daki altın portakal festivalinde köşeye itildiğini düşünen miadının dolduğunu hisseden Rutkay aziz'de zekice bir çıkış yaptı, dakikalarca ayakta alkışlandı,

Müjdat gezen'in yaptığı Fazıl say'ın yapmaya çalıştığı gibi aşşağılayarak kendini yüceltme yanılgısı ile bir salvoda bulundu..

Unutmasınlarki kendilerince dışladıkları hakir gördükleri ülke milletinin yarısına yakını kendilerinin zıddına düşünüyor,

hem iktidarı hem arkasındaki kitleyi aşşağıladıklarına göre ülke insanının nerede ise yarısıda onları dışlayacak benim sanatçım değil diye poziyon alacak, onlara tepki olarak..

Toplam 67 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi