Editörler : swat3410
25 Eylül 2019 16:39

İstifa sonrası dönüş
İstifa edip sonrasında dönüş için dilekçe veren olumlu karşılanan var mı

Nick ways
Şube Müdürü
25 Eylül 2019 17:19

Devrem hayırdır neden geri dönüyorsun

rmzan
Şef
26 Eylül 2019 09:19

Bir takım sebeplerden dönmek istiyorum.(Devrem kelimesini bile özlemişim) :)

alp12gs
Aday Memur
26 Eylül 2019 16:30

GERİ DÖNÜŞ MAALESEF YOK DENİLİYOR

ugurcamli
Aday Memur
26 Eylül 2019 17:40

devrem malesef emniyet teşkilatından istifa edince,

normal dönemde bakanlık oluru ile yada müstafi olarak ayrılsanda

ohal sürecinde de aynı şekilde hem müstafi hem bakanlık onayıyla ayrılsanda

mahkeme kararı ile yeniden atanmana karar çıksada

malesef emniyet teşkilatı prensip kararı gereği yeniden atanmamız gerçekleşmiyor.

personel açığı mevcut fakat hazırda bekleyen dönüş isteyen bizler tercih edilmiyoruz.

ancak TBMM nin yada Cumhurbaşkanlığının kanun yada kararname düzenlemesi neticesinde bu kemikleşmiş katı tutumun önü kesilip bizler mesleğe geri dönebiliriz

Mahoviz
Aday Memur
26 Eylül 2019 20:16

Usulüne göre bakanlık onayı ile bıraktıysan 3 yıl içinde dönebilirsin fakat bu konuda takdir yetkisi İçişleri Bakanlığındadır.Ayrıca dilekçelere polis ihtiyacını polis okullarından ve pomemlerden karşıladıklarını söylüyorlar hep.

Hangi suçtan olursa olsun atılmış olsan bile bir şekilde mahkeme kararı vs dönüş mümkün oluyor da istifa konusunda sen ne kadar usul ve kurallara riayet ederek istifa etsen de hiçbir şekilde dikkate alınmıyorsun.

Tabi tanıdık vasıtasıyla bakan vs dönülebileceği hakkında da söylentiler var ne kadar doğru bilemem.

insangibi90
Yasaklı
26 Eylül 2019 20:23

91 yilli bir danistay karari mevcut geri donus ile alakali

Mahoviz
Aday Memur
26 Eylül 2019 23:02

1991 Danıştay kararı ile mesleğe geri dönmeye hükmedecek hakim düşünemiyorum.Bir de mahkemenin ?takdir idarenindir ve idare mahkeme kararıyla zorlanamaz? şeklinde karar verdiğini duydum.İdari bir hakime sordum o da buna benzer şeyler söyledi.Yoksa onlarca karar olurdu istifa edenler lehine.Bir tane güncel bir karar yok.Ya da biz bilmiyoruz.Çok ümitsiz bir durum.Karamsar olmak istemezdim.Ama durum bu maalesef.

Diagne38
Şef
26 Eylül 2019 23:49

Son günlerde forumlarda sıkça görülen bir konu. Facebookta da bazı sayfalarda paylaşılmış. tabi ki istifa etmek veya etmemek, herkesin meslekte ve özelde yaşadıkları ile alakalı. fakat, dönmek isteyen kişinin gerekirse yeniden güvenlik araştırılması yapılarak dönmesi, belki de ikinci kez geldiği teşkilata daha sıkı sarılması ve sahiplenmesi düşünülebilir. mesleğin fedakarlık gerektirdiğini biz de biliyoruz istifadan dönmek isteyen de...şayet istifa eden personel usule uygun ve mesleğin prestijini sarsmadan ayrıldı ise ve bundan da pişmanlık duymuşsa (herkes bunu yaşayabilir sonuçta) yeniden mesleğe gelme heyecanını da yaşıyor, mesleğin fedakarlıklarını da tekrar göze alıyor ise bir şans daha verilebilir.

ugurcamli
Aday Memur
27 Eylül 2019 11:57

çok güzel belirtmişsin bazı noktalarda çözüm yolları kapanınca mecbur kalınarak bir yola girilebiliyor, bu sağlık olur ailevi olur mobbing olur herkesin başına gelebilecek şekli ile

prensip kararı gözardı edilip yeni bir mülakat,arşiv güvenlik araştırması ile yeniden atamalar sağlanabilir. akademiye de eğitim maliyeti yüklenmemiş olur

Diagne38, 5 yıl önce
Son günlerde forumlarda sıkça görülen bir konu. Facebookta da bazı sayfalarda paylaşılmış. tabi ki istifa etmek veya etmemek, herkesin meslekte ve özelde yaşadıkları ile alakalı. fakat, dönmek isteyen kişinin gerekirse yeniden güvenlik araştırılması yapılarak dönmesi, belki de ikinci kez geldiği teşkilata daha sıkı sarılması ve sahiplenmesi düşünülebilir. mesleğin fedakarlık gerektirdiğini biz de biliyoruz istifadan dönmek isteyen de...şayet istifa eden personel usule uygun ve mesleğin prestijini sarsmadan ayrıldı ise ve bundan da pişmanlık duymuşsa (herkes bunu yaşayabilir sonuçta) yeniden mesleğe gelme heyecanını da yaşıyor, mesleğin fedakarlıklarını da tekrar göze alıyor ise bir şans daha verilebilir.

Olddays
Aday Memur
29 Eylül 2019 10:33

Polisliğe giriş ile ilgili bazı mevzuatlar değişmiş.Geri dönüslerle alakalı da birsyler var istersenizbakın

Diagne38
Şef
29 Eylül 2019 10:50

değişen kısımlar genelde sağlık ile ilgili. ama yine de bazı şeyleri görmek güzel. önce İstanbul daki merkezlerin 8/24 olması, sonra bu tür değişimler umut verici. belki de istifa sonrası dönmek isteyenlere de bir kolaylık sağlayacak gelişmeler yaşanır. mesleğin saygınlığını incitmeden ayrılanların ve tekrar şerefli üniformayı giymek isteyenlerin dileği de böylece gerçekleşir.
Olddays, 5 yıl önce

Polisliğe giriş ile ilgili bazı mevzuatlar değişmiş.Geri dönüslerle alakalı da birsyler var istersenizbakın

alp12gs
Aday Memur
30 Eylül 2019 08:52

NASIL BEN TAM BULAMADIM MEVZUATI

alp12gs
Aday Memur
03 Ekim 2019 16:50

devrem hala birşey çıkmadı dimi geri dönüşle ilgili polisliği özledim gerçekten

ugurcamli, 5 yıl önce

çok güzel belirtmişsin bazı noktalarda çözüm yolları kapanınca mecbur kalınarak bir yola girilebiliyor, bu sağlık olur ailevi olur mobbing olur herkesin başına gelebilecek şekli ile

prensip kararı gözardı edilip yeni bir mülakat,arşiv güvenlik araştırması ile yeniden atamalar sağlanabilir. akademiye de eğitim maliyeti yüklenmemiş olur

Sıkıntılı11
Aday Memur
03 Ekim 2019 23:03

Ohal döneminde istifa sonrası mesleğe geri dönen bir memur tanıyorum umutsuzluğa kapılmayın. İstifasını da ohal döneminde verip vermediğini tam olarak bilmiyorum fakat konuştuğumuzda ohal dönemiydi ve istifa sonrası yeniden başlama yapmıştı.

Mahoviz
Aday Memur
04 Ekim 2019 15:05

Keşke biraz detay verebilsen.Nereye başvurmuş, başvuru sonrası ne kadar beklemiş,aynı ile mi atanmış gibi:) yoksa dayı meselesi ile mi atanmış:) gibilerinden...

ugurcamli
Aday Memur
04 Ekim 2019 16:21

bi müjdeli habere hasretiz hala net birşey yok

alp12gs, 5 yıl önce

devrem hala birşey çıkmadı dimi geri dönüşle ilgili polisliği özledim gerçekten

alp12gs
Aday Memur
04 Ekim 2019 16:54

devrem nasıl dönüş yapabilmiş şartlar nedir bir bilgin var mı

Sıkıntılı11, 5 yıl önce
Ohal döneminde istifa sonrası mesleğe geri dönen bir memur tanıyorum umutsuzluğa kapılmayın. İstifasını da ohal döneminde verip vermediğini tam olarak bilmiyorum fakat konuştuğumuzda ohal dönemiydi ve istifa sonrası yeniden başlama yapmıştı.

rmzan
Şef
07 Ekim 2019 12:41

Bilgi alabildin mi
alp12gs, 5 yıl önce

devrem nasıl dönüş yapabilmiş şartlar nedir bir bilgin var mı

brkklgs
Şef
07 Ekim 2019 12:45

Ben şu ana kadar 5 tane buldum istifa edip dönen
Mahoviz, 5 yıl önce

Keşke biraz detay verebilsen.Nereye başvurmuş, başvuru sonrası ne kadar beklemiş,aynı ile mi atanmış gibi:) yoksa dayı meselesi ile mi atanmış:) gibilerinden...

rmzan
Şef
07 Ekim 2019 14:44

Dilekçelerine ne yazdılar acaba
brkklgs, 5 yıl önce
Ben şu ana kadar 5 tane buldum istifa edip dönen
Toplam 61 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi