Editörler : supporters.
«293031323334353637383940»

Kafkavari
Aday Memur
21 Kasım 2019 14:44

Merhaba hocalarım, sizi yakından takip ediyorum. Bende asgari sonucu elenmiş bir aday olarakbir şeyler yazmak istedim. Beni eleyen yedek jürim, benim alanımdan olmamasına rağmen atanmış ve beni alanımda çalışmadığımı yazarak elemiş, güldüm geçtim, çok stress yapmayın, akademinin egosunu tatmin etmek çok zordur. Dava henüz açmadım açarsam direk juriye açacağım, aklı başına gelsin diye. Yazdığı tek şey içselleştirememişim, kendisi neyi içselleştirmiş bilmiyorum. Bilimsel bir sistem kurulmadığı sürece bu kervan böyle yürüyecek. Bence büyük problem ÜAK ın TUBİMER tarzı bir geri dönüş sistemi kuramamış olması. Kimseye ulaşamıyoruz ve derdimizi anlatamıyoruz, yurtdışında yaşıyorsanız bir de benim gibi hepten hapı yuttunuz demektir.

GülHocam
Aday Memur
21 Kasım 2019 17:02

İlk günler çok ağlasam da, şu ara gülüyorum hocam. Kendilerini bu kadar komik duruma düşüren kaç jüri vardır, bilmiyorum.

İnsan kendi cümlesi ile çelişir mi?

İki jüri üyesi de aynı tarihte sisteme giriş yapmış. 1 Ağustos tarihinde. Ben bunu, bir an önce raporlarını girip tatile gitmek için yaptılar, diye yorumlamak istiyorum. Yoksa aralarında konuşup anlaşmış olma ihtimalini, aklıma dahi getirmek istemiyorum.

Diğer raporlarımı bilmesem de, bu davayı kazanacağımı hissediyorum. Kazanmalıyım da.

akademik2525, 4 yıl önce

Aynen tahmin ettiğim gibi açık bir sey yok. Hep belirsiz ifadeler. Inşallah hocam süreç lehinize sonuçlanır. O kadar güzel incelemişki Ekim dönemi diyor. Allah büyük ne diyeyim. Allah hepimize sabir versin.

GülHocam
Aday Memur
21 Kasım 2019 17:04

Sayın hocam, hakkınızda hayırlısı olsun inşallah. Jüri üyeleri dava edilebiliyor muymuş, bilmiyordum bunu. Bu hatalı raporları sisteme yükletip geçersiz saymadığı için, Üak'ı dava ettiğimizi biliyorum yalnızca.

Kafkavari, 4 yıl önce

Merhaba hocalarım, sizi yakından takip ediyorum. Bende asgari sonucu elenmiş bir aday olarakbir şeyler yazmak istedim. Beni eleyen yedek jürim, benim alanımdan olmamasına rağmen atanmış ve beni alanımda çalışmadığımı yazarak elemiş, güldüm geçtim, çok stress yapmayın, akademinin egosunu tatmin etmek çok zordur. Dava henüz açmadım açarsam direk juriye açacağım, aklı başına gelsin diye. Yazdığı tek şey içselleştirememişim, kendisi neyi içselleştirmiş bilmiyorum. Bilimsel bir sistem kurulmadığı sürece bu kervan böyle yürüyecek. Bence büyük problem ÜAK ın TUBİMER tarzı bir geri dönüş sistemi kuramamış olması. Kimseye ulaşamıyoruz ve derdimizi anlatamıyoruz, yurtdışında yaşıyorsanız bir de benim gibi hepten hapı yuttunuz demektir.

akademik2525
Aday Memur
21 Kasım 2019 17:24

Hocam Gercekten çok zor ve sıkıcı bir durum. Inanıyorum ki dava süreci lehinize sonuçlanacak. Allah herseyin hayırlısını nasip etsin inşallah.

GülHocam, 4 yıl önce

İlk günler çok ağlasam da, şu ara gülüyorum hocam. Kendilerini bu kadar komik duruma düşüren kaç jüri vardır, bilmiyorum.

İnsan kendi cümlesi ile çelişir mi?

İki jüri üyesi de aynı tarihte sisteme giriş yapmış. 1 Ağustos tarihinde. Ben bunu, bir an önce raporlarını girip tatile gitmek için yaptılar, diye yorumlamak istiyorum. Yoksa aralarında konuşup anlaşmış olma ihtimalini, aklıma dahi getirmek istemiyorum.

Diğer raporlarımı bilmesem de, bu davayı kazanacağımı hissediyorum. Kazanmalıyım da.

GülHocam
Aday Memur
21 Kasım 2019 18:29

Çok teşekkür ediyorum hocam. İnşallah.

akademik2525, 4 yıl önce

Hocam Gercekten çok zor ve sıkıcı bir durum. Inanıyorum ki dava süreci lehinize sonuçlanacak. Allah herseyin hayırlısını nasip etsin inşallah.

Adaynb
Aday Memur
29 Kasım 2019 21:11

Cevap verdiler mi? Ben de itiraz dilekçesi yazdım gönderdim ama henüz bir sonuç yok. Dava açmayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz bir avukat var mı?

Elmirhan, 4 yıl önce

Ulakbim maddesi kapsamında en az 2 ve en az 2 ulusal yayın olacakmış, benim bu madde kapsamında sadece 1 yayın koyduğumu demiş jüri üyemiz.

Oysa ki bu madde kapsamında 9 makale beyannameye yazılmış ve dosyaya koyulmuş.

Anlaşılan, incelemeden asgari şart demiş. Ya da asistanına baktırmış olabilir.

Dilekçemizi yazıp makale ve indeksleri de yeniden dosyaya koydum UAKa gönderdim. Bakalım şimdi ne diyecekler.

Kafkavari
Aday Memur
04 Aralık 2019 21:19

Arkadaşlar itiraz dilekçesine yanıt alabilen var mı? Ne zaman sonuçlanacağı hakkında bilgisi olan?

keremaslı2
Memur
05 Aralık 2019 15:46

Ulakbimde taranan bir dergi henüz 5 yıllık değil, doçentlikte puan alır mıyım? Dergiler için yıl şartı var mı? Hiçbiryerde bu bilgiyi bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Fahreddin2020
Aday Memur
11 Aralık 2019 22:01

Hocam dilekçeler sıra ile işleme alınır. Ben de dilekçe yazmış şartları sağladığımı beirtmiştim.

Şükür dikkate alındı ve haklı bulundum. Jüri sürecinde.. - diye sistemde yazı değişti.

Herkes için hayırlı sonuçlar diliyorum.

Kafkavari, 4 yıl önce

Arkadaşlar itiraz dilekçesine yanıt alabilen var mı? Ne zaman sonuçlanacağı hakkında bilgisi olan?

drstrange
Aday Memur
03 Ocak 2020 23:35

arkadaşlar dileçe örneği var mı acaba

agha
Kapalı
28 Ocak 2020 13:18

Hocam,

Davanızda bir gelişme var mı?

GülHocam, 4 yıl önce

Çok teşekkür ediyorum hocam. İnşallah.

drdemirkale
Aday Memur
31 Mart 2020 16:40

2017 Nisan dönemi Başvuru yapmıştım. Asgari koşul nedeni ile başvurum iptal edilmişti. Kasım 2018 de dava açtım. Kazandım ve bu gün itibari ile Doçentim arkadaşlar.

KISACASI HAKLI İSENİZ SONUNA KADAR MÜCADELE EDİN.

agha
Kapalı
31 Mart 2020 17:31

Çok geçmiş olsun, davan süreci ile ilgili biraz bilgi verebilir misiniz?

drdemirkale, 4 yıl önce

2017 Nisan dönemi Başvuru yapmıştım. Asgari koşul nedeni ile başvurum iptal edilmişti. Kasım 2018 de dava açtım. Kazandım ve bu gün itibari ile Doçentim arkadaşlar.

alkim_alkim
Memur
31 Mart 2020 18:37

tebrikler! doçentlik belgenizi umarım iptal edildiği tarihten itibaren alırsınız.

drdemirkale, 4 yıl önce

herbıbolokog
Aday Memur
31 Mart 2020 18:38

arkadaşlar asistanlığımın 3.senesinde 4 klasör doçentlik dosyası okuyup rapor verdim bir diktatöre

SilemNac
Aday Memur
02 Nisan 2020 17:41

Değerli

Jüri üyesi ULAKBİM de yayınlanan makale farklı bir bölümde puanlanmış dediği için başvurum iptal edildi.

Benzer durumda olan kimse varsa ne yapılması gerektiği konusunda bilgi verebilir mi lütfen.

Saygı ve sevgilerimle.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
03 Nisan 2020 00:37

Hocam örneğin bir makale ESCİ'de ve ULAKBİM'de taranıyorsa, jüri illaki ULAKBİM'de belirtilmesini mi istiyor? ESCİ'yi puanlayamazsınız mı demeye getirmiş?

SilemNac, 4 yıl önce

Değerli

Jüri üyesi ULAKBİM de yayınlanan makale farklı bir bölümde puanlanmış dediği için başvurum iptal edildi.

Benzer durumda olan kimse varsa ne yapılması gerektiği konusunda bilgi verebilir mi lütfen.

Saygı ve sevgilerimle.

SilemNac
Aday Memur
03 Nisan 2020 10:13

Evet hocam aynen.

SilemNac
Aday Memur
03 Nisan 2020 11:02

Elmirhan Hocam sizin itirazınız nasıl sonuçlandı acaba?

SilemNac
Aday Memur
03 Nisan 2020 11:16

Evet aynen "İlla ki ULAKBİM de kodlanması gerekirdi" diyor.

Toplam 2687 mesaj
«293031323334353637383940»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi