Editörler : E.Kayı Han
27 Temmuz 2020 23:15

Adliyeden aranıp iş başı yapmam söylendi.
kolay gelsin herkese kronik hasta olarak izindeydim bir çok kez ise çağrıldim yardım ettim geri döndüm. bu kez personel eksik diye temelli başlanmam isteniyo. Biliyorum amir isterse çağırır ama yazılı bir beyanda bulunması gerekmiyor mu? Direk bana gel başla dediler bu kadar.

KarobasaN
Memur
28 Temmuz 2020 13:16

Amirin sözlü olarak çağırıyor eğer talebi geciktirir kulaküstüne yatarsan resmi olarak ihbarda bulunacaklar zaten, o kısım özlük dosyana girmesin bence

KatipTR
Memur
28 Temmuz 2020 14:03

Senin işe başlaman amirinin veya senin takdirinde olan bir şey değil, bu kronik hastalarla ilgili olarak genel alınmış bir karar, öyle ya bu hafta başlayayım diye bir şey yok, bu kararı veren makam ne zaman kronik rahatsızlığı olanlar işe başlasın derse o zaman başlarsın sonuçta hiçbir şey sağlıktan önemli değil, işin bile, farazi konuşuyorum üzerine alınma, göreve başladıktan sonra hastalık nedeniyle bir şey olsa amirin bu sorumluluğu üstlenecek mi? hiç sanmıyorum.

Gokhan5656
Aday Memur
28 Temmuz 2020 15:36

bunun farkındayım hocam zaten benimde yazma sebebim şuan idari izinler hala devam ederken çağrıldım annem babam pozitif onların ihtiyaçlarını şuan ben karşılıyorum günde iki kez yemek götürüyorum alışveriş yapıyorum. Ne yapacağımı bilemiyorum şuan
KatipTR, 4 yıl önce

Senin işe başlaman amirinin veya senin takdirinde olan bir şey değil, bu kronik hastalarla ilgili olarak genel alınmış bir karar, öyle ya bu hafta başlayayım diye bir şey yok, bu kararı veren makam ne zaman kronik rahatsızlığı olanlar işe başlasın derse o zaman başlarsın sonuçta hiçbir şey sağlıktan önemli değil, işin bile, farazi konuşuyorum üzerine alınma, göreve başladıktan sonra hastalık nedeniyle bir şey olsa amirin bu sorumluluğu üstlenecek mi? hiç sanmıyorum.

aslindagece
Aday Memur
28 Temmuz 2020 20:37

Adli tatildeyiz zaten başlayışın yapıldıktan sonra yıllık izninden kullan hocam sen de alternatif çözüm olarak veya rapor vs anlayış göstermeleri lazım aslında ama kalem tıkandı herhalde

aslindagece
Aday Memur
28 Temmuz 2020 20:41

Biz de dönenler oldu çağrıldıkları için de izne ayrıldılar restleşmek istemiyor pek kimse

CBS
Kapalı
28 Temmuz 2020 21:50

İdari izin ile ilgili gelen komisyon yazısında "amirin çağırması durumunda derhal göreve başlaması" ibaresi vardı. Doğal olarak bizim mantığımıza uyanı değil genelgede yazanı yapmak durumundayız.
KatipTR, 4 yıl önce

28 Temmuz 2020 22:33

her zaman derim adliyede memuriyet yok geçen TSE ye gittim kimse yok sadece telefonla ulaşabiliyorsun adamlara

Gokhan5656
Aday Memur
29 Temmuz 2020 00:15

konuştum komisyondakilerle yetkili hakimden rica et uzatmak isterlerse yardımcı olur dedi. Ama zaten beni çağıran sanırım yetkili hakim çok birsey değişeceğini sanmıyorum. Hayırlısı olsun bakalım

benkatip
Şef
30 Temmuz 2020 16:20

İyide hocam rahatlık olan kurumların da alımları ya açıktan atama usulü ile oluyor ya da çok yüksek merkezi ile kapatıyor.

Adliyede memuriyet olan yerler var aslında, komisyonlar, muhabere büroları v.s

buralar oldukça rahat ama buralara da adaletli bir şekilde dağıtım olmuyor.

Cenilmen Delikanlı, 4 yıl önce

her zaman derim adliyede memuriyet yok geçen TSE ye gittim kimse yok sadece telefonla ulaşabiliyorsun adamlara

30 Temmuz 2020 20:16

adliyede yaptığı işten memnun olanı görmedim komisyonlar falan belki olabilir

benkatip, 4 yıl önce

İyide hocam rahatlık olan kurumların da alımları ya açıktan atama usulü ile oluyor ya da çok yüksek merkezi ile kapatıyor.

Adliyede memuriyet olan yerler var aslında, komisyonlar, muhabere büroları v.s

buralar oldukça rahat ama buralara da adaletli bir şekilde dağıtım olmuyor.

benkatip
Şef
30 Temmuz 2020 22:05

o da 100 kişiden 1

Cenilmen Delikanlı, 4 yıl önce

adliyede yaptığı işten memnun olanı görmedim komisyonlar falan belki olabilir

30 Temmuz 2020 22:22

işte o da torpili sağlam olup orda burda yatandır

benkatip, 4 yıl önce

o da 100 kişiden 1

yolyorgunu70
Şube Müdürü
07 Ağustos 2020 23:24

Ceza infaz kurumunda calisiyorum. Evde istirahatli iken gece atiesim cikti 38 ve uzerine acile gittim tetkik ve tahliller yapildi test alindi ve dr 14 gun ev ozolesi verdi resmi evrak. Dr test sonucun negatif ciksa dahi sempton gosterdigin icin 14 gun kimseyle temas halinde olmayacaksin dedi.Kurum ise test negatif ciktiginda hemen isbasi yapacaksin dedi. Kurum dr yazdigi resmi evragi 14 gun izoleyi kabul etmiyor hice sayiyor. Sizce bu durumda ne yapilmalidir sahsen benim cok garibime giti..

CBS
Kapalı
07 Ağustos 2020 23:41

Komisyona bağlı isen derhal komisyon ile görüş, yaptıkları şeyin ne denli tehlikeli olduğunun farkında değiller işe çağıranlar.
yolyorgunu70, 4 yıl önce

Ceza infaz kurumunda calisiyorum. Evde istirahatli iken gece atiesim cikti 38 ve uzerine acile gittim tetkik ve tahliller yapildi test alindi ve dr 14 gun ev ozolesi verdi resmi evrak. Dr test sonucun negatif ciksa dahi sempton gosterdigin icin 14 gun kimseyle temas halinde olmayacaksin dedi.Kurum ise test negatif ciktiginda hemen isbasi yapacaksin dedi. Kurum dr yazdigi resmi evragi 14 gun izoleyi kabul etmiyor hice sayiyor. Sizce bu durumda ne yapilmalidir sahsen benim cok garibime giti..

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi