Editörler : Pangaea

immune12
Şube Müdürü
24 Eylül 2020 15:29

Kesin 0.2 puan fark olur demiyorum ama 0.1 ile 0.2 puan olur. 0.6-0.4=0.2 veya 0.55-0.45= 0.1 puan oluyor.

Keremertt, 4 yıl önce
Hepimiz öngörü yapıyoruz açıklandığı zaman göreceğiz inş hayırlısı diyelim o vakit :) benm bildiğim 2014 sonrası değişti diyorsun ya benim bildiğim artık ösym bir şekilde onu ayarlıyor gy-gk çok fark olmuyor 2018de nerede ise aynı oldu tarihte hiç.0.1den fazla fark olmamış sen 0.2den bahsediyorsun bu ne demek biliyor musun bir gy sorusu getiri 0.7 bir gk getirisi 0.3 fark 0.2 derken ondan alıp diğerine eklendiğini biliyorsun umarım :) normalde 0.5-0.5

Keremertt
Kapalı
24 Eylül 2020 15:33

Anladım hocam totaldeki farkı diyorsun ben de 0.2 fark deyince 0.5-0.5 iken 0.7-0.3 diyorsun sandım. Bakalım artık açıklandığı zaman ne olacak, benim tahmin 90 üstü puanda gy iyi olana en fazla +1 puan versin gk iyi olan aynı nete göre
immune12, 4 yıl önce

Kesin 0.2 puan fark olur demiyorum ama 0.1 ile 0.2 puan olur. 0.6-0.4=0.2 veya 0.55-0.45= 0.1 puan oluyor.

uengineer
Aday Memur
24 Eylül 2020 15:41

eline sağlık hocam ben hepsini okudum ve sana katılıyorum. gk yorum değildi bilgi ağırlıklıydı ve çalışmayan zor yapardı sanki..

Keremertt, 4 yıl önce
O kadar uzun yazdım ki galiba kimse takıp okuma gereği duymadı

gtstn
Kapalı
24 Eylül 2020 16:05

sınava ilk girişiniz mi

Keremertt, 4 yıl önce
Bu sınav hobi olarak her sene girip de tecrübe kazanarak olacak bir iş değil. Çalışkan olan bir kere hazırlanır güzel puanını alır tecrübeyi de işinde çalışarak kazanır senin gibi kpss çalışarak değil. Anladığım sen kpss çalışa çalışa tecrübe kazanıyorsun :))) Allaha şükür (95-98) arası net bekleyip atanmayı düşünüyorum seni de kpss tecrübeleri ile baş başa bırakıyorum iyi bak olur mu 2022de yeni gelen bebelere yardımcı olursun :D 2002 doğumlu olanlara :))

Keremertt
Kapalı
24 Eylül 2020 16:40

2018de hem son sınıftım hem bir işte çalışıyordum maddi durum iyi olmadığı için işte arta kalan zaman ile( ki pek de olmuyordu bölüm de mühendislik olunca bitirme tezi proje dersleri falan) biraz çalıştım yaklaşık 85 puan aldım olmadı. 2020 için 3-4 ay güzel çalıştım inş +90 puan bekliyorum yani 2018deki saymazsak doğru düzgün hazırlandığım ilk satılır
gtstn, 4 yıl önce

sınava ilk girişiniz mi

Keremertt
Kapalı
24 Eylül 2020 16:41

İnş açıklandığı zaman artık göreceğiz umarım haklı çıkarız :)
uengineer, 4 yıl önce

eline sağlık hocam ben hepsini okudum ve sana katılıyorum. gk yorum değildi bilgi ağırlıklıydı ve çalışmayan zor yapardı sanki..

gtstn
Kapalı
24 Eylül 2020 17:08

"2022de yeni gelen bebelere yardımcı olursun :D" demişsin de senden sonra kpssye girecekler sana göre bebeyse 2012den beri Kpssye giren biri olarak sana aynısını desem hoşuna gider mi. ondan sınava ilk girişiniz mi diye sordum

Keremertt, 4 yıl önce
2018de hem son sınıftım hem bir işte çalışıyordum maddi durum iyi olmadığı için işte arta kalan zaman ile( ki pek de olmuyordu bölüm de mühendislik olunca bitirme tezi proje dersleri falan) biraz çalıştım yaklaşık 85 puan aldım olmadı. 2020 için 3-4 ay güzel çalıştım inş +90 puan bekliyorum yani 2018deki saymazsak doğru düzgün hazırlandığım ilk satılır

Keremertt
Kapalı
24 Eylül 2020 17:32

Bütün mesajları okudunuz mu onu dememdeki kasıt yorumu yazan arkadaş beni biraz yetersiz görüp bu sınava gire gire tecrübe kazanacaksın dedi ben de dediğimin arkasındayım. Tecrübe öyle kazanılmaz dedim. 2022 bebelerinden kasıt da yeni mezun olacak için siz üstünüze alınmayın çünkü yorumu yapan arkadaşa göre benim gibi yeniler bilmiyor ona göre siz tecrübeli oluyorsunuz çok sınava girdiğiniz için
gtstn, 4 yıl önce

"2022de yeni gelen bebelere yardımcı olursun :D" demişsin de senden sonra kpssye girecekler sana göre bebeyse 2012den beri Kpssye giren biri olarak sana aynısını desem hoşuna gider mi. ondan sınava ilk girişiniz mi diye sordum

ihdiyar
Memur
24 Eylül 2020 18:37

2018 de GK ve GY yaklaşık aynı puanı getirdi. Diğer tüm yıllarda GY daha fazla puan getirdi.

Bu bazen küçük fark oldu, küsüratlı. Bazen ise 2 puan bile farketti.

hakimavukat, 4 yıl önce

Peki hocam kpssuzmaninda puan hesaplarken hangi yili yaklaşık olarak baz alalım herkes bu site doğru hesaplıyor diyor hangi yıla göre doğru bu konuda bir ongorunuz var mi

gtstn
Kapalı
24 Eylül 2020 21:08

Üstüme alınmadım zaten. Üniversite bitirmiş devlet memuru olmaya aday birinin "2022 bebeleri" lafını kullanmasının doğru olmadığını belirttim.

Keremertt, 4 yıl önce
Bütün mesajları okudunuz mu onu dememdeki kasıt yorumu yazan arkadaş beni biraz yetersiz görüp bu sınava gire gire tecrübe kazanacaksın dedi ben de dediğimin arkasındayım. Tecrübe öyle kazanılmaz dedim. 2022 bebelerinden kasıt da yeni mezun olacak için siz üstünüze alınmayın çünkü yorumu yapan arkadaşa göre benim gibi yeniler bilmiyor ona göre siz tecrübeli oluyorsunuz çok sınava girdiğiniz için

Keremertt
Kapalı
24 Eylül 2020 21:26

Milletin onlarca küfürü hakareti yanında benim "2022 bebeleri" sözüm çok masum Diyeceksin kendinizi onlarla mı kıyaslıyorsunz yok kıyaslamıyorum da merak ediyorum siz hangi dünyada yaşıyorsunuz sizin bakış açınıza dünya görünüşünüze göre " kimler devlet memuru" olmalı? Beni eleştiren kişiye de iki lafınız olmalı aynı kelimeye takılı kaldınx tekrar evet evet 2002 doğumlu 2022 bebeleri!!
gtstn, 4 yıl önce

Üstüme alınmadım zaten. Üniversite bitirmiş devlet memuru olmaya aday birinin "2022 bebeleri" lafını kullanmasının doğru olmadığını belirttim.

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi