Editörler : oto-danisman-expert

dgngvn12
Aday Memur
30 Aralık 2020 21:39

Benim de ilahiyat. Puanım 77 idi başvurdum 3 ünde de kontenjandayim. Birincisi şu; fyt için hazırlıksız yakalandım desem yeridir. Koşuda kalır mıyız? 2.si de şu toplam 3 alanda ilahiyat branşı öğretmen alınıyor. Bu alandaki kontenjan sayısı belli mi?
Simsek0703, 3 yıl önce

İlahiyat öğretmen sınıfından başvurdum. Hava ve kara kuvvetleri öğretmen sınıfından tercih yapmıştım 1. Tercihte hava kuvvetleri vardı 76 ile kapatmış benim puanım 78 hava kuvvetlerine girebilme şansım nedir ? Bir de öğretmen sınıfından kazanıp girersek görev yeri ve görevimiz tam olarak ne olur bilgi verir misiniz ?

esih2478
Aday Memur
30 Aralık 2020 22:51

Sporda herhangi bir kulvarda taban puani gecemezseniz elenirsiniz. Bir kere itiraz hakkiniz bulunmakta. İtiraz ettiginiz komisyon(sinav-mekik-kosu) sizi yaklaşık 15dk dinlendirip farkli bir komisyonda ayni teste tabi tutuyorlar. İkinci seferde de gecemezseniz elenirsiniz

dgngvn12, 3 yıl önce
Benim de ilahiyat. Puanım 77 idi başvurdum 3 ünde de kontenjandayim. Birincisi şu; fyt için hazırlıksız yakalandım desem yeridir. Koşuda kalır mıyız? 2.si de şu toplam 3 alanda ilahiyat branşı öğretmen alınıyor. Bu alandaki kontenjan sayısı belli mi?

esih2478
Aday Memur
30 Aralık 2020 22:54

Arkadaşım ogretmen oluyorsunuz, basit bir is zaten. Sizin ders vereceginiz belirli yerler var bu yerlere ataniyorsunuz ve size hangi dersi verirlerse o derse girio SLAYTI OKUYUP dersten cikiyorsunuz. Emir komutaya cok girmiyorsunuz. Disiplin cok fazla yok. Askeri kamuflaj veya harici elbise ile mesai saatleri icerisinde ogretmenler odasindan dersliklere gidip geliyorsunuz. Meb teki gibi dersim ne zamansa ben o zaman gideyim muhabbeti yok, sabah 8 aksam 5 kisladasin. Ders zamani derslere girip diger zamanlarda da idari islerini hallediyorsunuz

Agabirazsakin, 3 yıl önce
Gercekten bende sabahtan beri bunu dusunuyorum. Bu ogretmenler ne yapacak acaba? Bir tane bilgi yok bu konu hakkinda..

dgngvn12
Aday Memur
30 Aralık 2020 23:02

Peki uzun zamandır yaklaşık 3 aydır antrenman yapmadığım için kalır mıyım sizce? Çok seri değilim. Hantal da değilim. Daha önce POMEMe girdim geçen sene 44 sn yaptım. Ama uzun soluklu koşuda kesilir miyim bilmiyorum
esih2478, 3 yıl önce

Sporda herhangi bir kulvarda taban puani gecemezseniz elenirsiniz. Bir kere itiraz hakkiniz bulunmakta. İtiraz ettiginiz komisyon(sinav-mekik-kosu) sizi yaklaşık 15dk dinlendirip farkli bir komisyonda ayni teste tabi tutuyorlar. İkinci seferde de gecemezseniz elenirsiniz

Hawkerx
Aday Memur
31 Aralık 2020 09:04

Keşke bu kadar kolay olsa . Benim bildiğim hiçte öyle değil. Dersine düzenli olarak okul komutanı girdiğinde slayttan oku bakalım. Sivil alanda Türkiyenin en iyi hocalarının ders verdiği bir yerde slayt oku geçmiş oda güzel.

esih2478, 3 yıl önce

Arkadaşım ogretmen oluyorsunuz, basit bir is zaten. Sizin ders vereceginiz belirli yerler var bu yerlere ataniyorsunuz ve size hangi dersi verirlerse o derse girio SLAYTI OKUYUP dersten cikiyorsunuz. Emir komutaya cok girmiyorsunuz. Disiplin cok fazla yok. Askeri kamuflaj veya harici elbise ile mesai saatleri icerisinde ogretmenler odasindan dersliklere gidip geliyorsunuz. Meb teki gibi dersim ne zamansa ben o zaman gideyim muhabbeti yok, sabah 8 aksam 5 kisladasin. Ders zamani derslere girip diger zamanlarda da idari islerini hallediyorsunuz

31 Aralık 2020 09:18

ARKADAŞLAR VETERİNER HEKİM OLARAK 4 OCAKTA ÇAĞRILDIM AMA FYT VE SÖZLÜ MULAKAT NE ZAMAN OLACAK

31 Aralık 2020 09:34

ARKADAŞLAR VETERİNER HEKİM OLARAK 4 OCAKTA ÇAĞRILDIM AMA FYT VE SÖZLÜ MULAKAT NE ZAMAN OLACAK

tomatoboss
Aday Memur
31 Aralık 2020 18:51

sevgili veteriner hekim bey, bura yazmadan önce başvuru kılavuzunu okumanızı isterdim. Halen başvuru kılavuzuna bakmanız halinde, bilgi sahibi olacağınızı düşünüyor, mutlu yıllar diliyorum.

vethek353535, 3 yıl önce

Mka1907
Memur
31 Aralık 2020 19:14

Öğretmen sınıfının görev yaptığı 5-6 il var. Sınıf okulu olmaz intibak bitince direkt kıtaya gidersin. Tayin olayı diğer yerlere göre daha seyrek.

Kontenjanı bilmeden bir şey diyemem ama iyi bir fyt ile gelir tabii neden olmasın.

Simsek0703, 3 yıl önce

İlahiyat öğretmen sınıfından başvurdum. Hava ve kara kuvvetleri öğretmen sınıfından tercih yapmıştım 1. Tercihte hava kuvvetleri vardı 76 ile kapatmış benim puanım 78 hava kuvvetlerine girebilme şansım nedir ? Bir de öğretmen sınıfından kazanıp girersek görev yeri ve görevimiz tam olarak ne olur bilgi verir misiniz ?

emühendis1
Aday Memur
01 Ocak 2021 23:16

uzun koşu zor pomemle kıyaslama

dgngvn12, 3 yıl önce
Peki uzun zamandır yaklaşık 3 aydır antrenman yapmadığım için kalır mıyım sizce? Çok seri değilim. Hantal da değilim. Daha önce POMEMe girdim geçen sene 44 sn yaptım. Ama uzun soluklu koşuda kesilir miyim bilmiyorum

yzrsf
Aday Memur
02 Ocak 2021 09:38

Abicim diplomanın aslına gerek var mı

yasin0003
Aday Memur
05 Ocak 2021 19:31

Kardeşim bu yorumuna katılmıyorum. Son 1 senesi veya 2 senesi kaldı diye birşey yok. Diskaynaktan alım her zaman olur. 10 yıl 20 yıl. Her neyse. Tamamen hiç bir zaman bitmez. Sadece kontenjan azalabilir. Ayrıca harp okulu varken bile diskaynaktan alım vardı. Yeni birşey değil bu alımlar. Hiç bir zamanda bitmez. MSÜ nün mezun vermeside birşeyi değiştirmez.

Mka1907, 3 yıl önce

2 sene önce 1000 küsürdü galiba. Geçen sene 600 lere düştü. Aldığım duyuma göre bu sene de aynı oranda azalacak muhtemelen 300 400 olur piyade kontenjanı. Dış kaynağın da son 1 veya 2 senesi kaldı zaten.

esih2478
Aday Memur
07 Ocak 2021 21:14

Okul komutanının işi yok derslere girecek. Temel derslere girmeyecekseniz slayttan yürüyorsunuz. Slayt oluyor, çünkü öğrencilerin ders notu olarak o slaytlara erişim sağlaması icin kendi sistemlerine o slaytları yukluyorlar.biraz karisik oldu ama olsun

Hawkerx, 3 yıl önce

Keşke bu kadar kolay olsa . Benim bildiğim hiçte öyle değil. Dersine düzenli olarak okul komutanı girdiğinde slayttan oku bakalım. Sivil alanda Türkiyenin en iyi hocalarının ders verdiği bir yerde slayt oku geçmiş oda güzel.

Mka1907
Memur
01 Nisan 2021 23:39

Biraz yoğunduk. Evet arkadaşlarım nasıl gidiyor süreç? Ne var ne yok? Var mı merak ettiğiniz şeyler?

Sparcox
Aday Memur
01 Nisan 2021 23:49

Sonuçlar ne zaman açıklanır bi duyum aldın mı hocam

Mka1907, 3 yıl önce

Biraz yoğunduk. Evet arkadaşlarım nasıl gidiyor süreç? Ne var ne yok? Var mı merak ettiğiniz şeyler?

roygraffiti
Aday Memur
01 Nisan 2021 23:58

Sonuçlar ne zaman açıklanacak ve kontenjan kaç olacak bilginiz var mı? :)

Mka1907, 3 yıl önce

muh.aero
Aday Memur
02 Nisan 2021 10:23

Sonuçlar ne zaman açıklanır öğrenebilirmisiniz ? Yorulduk artık hepimiz.

Mka1907, 3 yıl önce

Mka1907
Memur
02 Nisan 2021 14:03

1-2 ay önce 5 Nisan diye duymuştum. Kontenjanı ben bilemem tabii ki. Sonuçlar açıklanınca belli olur.

Sparcox
Aday Memur
02 Nisan 2021 14:10

Kimden duydunuz sağlam kaynak mı

Mka1907, 3 yıl önce

1-2 ay önce 5 Nisan diye duymuştum. Kontenjanı ben bilemem tabii ki. Sonuçlar açıklanınca belli olur.

adaypolis
Aday Memur
02 Nisan 2021 23:41

Merhaba, öğretmen sınıfından sonuç bekliyorum. Bu bekleme sürecinde düşünmekten farklı farklı şeyler kuruyorum kafamda. Bilginiz varsa cevaplarsanız sevinirim. Dil edebiyatı mezunuyum. Öğretmenlik hakkında hiçbir bilgim ve tecrübem yok. Mezun olalı 3 sene oldu bilgilerimi de yavaş yavaş unutmaya başlıyorum işte çalışıp yüksek lisans yaptığım için. Olurda kazanırsam öğretmenliği iyi yapamazsam vs. meslekten ihraç durumu olur mu yoksa başka görevlere mi verirler? Cevaplarsanız sevinirim.

Toplam 210 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi