Editörler : swat3410

Karabük1878
Memur
06 Aralık 2021 18:30

Yenimi anladın sahip çıkılmadıgını o ilginç işte yeni memursun herhalde, Hiç mi mit tırları haberini okumadın devrem

azmah
Genel Müdür
06 Aralık 2021 19:45

Adamlar savcıyı bile aramış sorgulamayı bırak ne egosundan bahsediyorsun cahilce yaptıkları iş başlarına dert oldu, bugün yine denk geldi bana adliye girişinde güvenlik abi silah dedi emanet almak için yaklaştım sessizce istihbarat takipteyim dedi hiç konuşmadan avukat x-ray den geçirttim üst araması yapılmaz avukat girişinde, göz takipi yaptım kadın avukatı takip ediyordu yalnız değildir bu dedim dışarı çıktım dışarda adliye kapısında biri daha vardı onun da görevli olduğu gayet belliydi tahminim askerî istihbaratti o duruş vardı öyle hissettim hiç konuşamadık bile ne diye kimlik sorayım adamın tavrından duruşundan anlıyorsun zaten

dadaş 2520, 2 yıl önce

O şahsi mit yapanın.... Ergen kendi kendini deşifre etmiş artist...Ellerinde her türlü imkân var.. Şov yapmak için çıkarmış mit kimliğini artist...

Talihli51
Daire Başkanı
06 Aralık 2021 19:49

Mit tırıyla bu biraz farklı şeyler...

Karabük1878, 2 yıl önce

Yenimi anladın sahip çıkılmadıgını o ilginç işte yeni memursun herhalde, Hiç mi mit tırları haberini okumadın devrem

Schillaci
Şube Müdürü
07 Aralık 2021 02:34

Mit kanunu 27 de ne yazıyormuş? Ebleh ebleh gardaaaaş mit kanunu 27 yi okudun mu yazmışlar. Suç olan şey falanca adam ajan deyip kimlik bilgilerini ifşa etmek veya ailesini vs. Sosyal ortamlarda paylaşmak resmini koymak

Sen böyle birşey mi yaptın? Neyi ifşa ettin? Mit mensubunu ifşa mı ettin? Eee o halde mit ganunu 27 de ne yazıyor gardaş okudun mu diyenleri ciddiye alma

Ona bakarsa mit mensubunun nüfus cüzdanı hariç kurumsal kimlik beyan etmesi de suçtur çekilin ben mit ajanıyım kardeş benle uğraşma sen kimsin türü hareketler de suçtur

Hareketlerinden şüphelendin bilinen şahıslara tip olarak benziyordu ayırt etmek mümkün değildi yanına yaklaşıp kimlik sorduğunuzda direk bir kart gösterip ben mit mensubuyum burada görevliyim benden uzak durun beni meşgul etmeyin tarzında cümleler sarfetti. Sizin de bu durum şüpheniz arttırdı. Sonra size karşı lanlı lunlu konuşmaya başladı.

Ayrıca bir terörist ben mit ajanıyım bana kimlik soramazsın buraya göreve geldim dedi. Siz de ha öyle mi abi hayırlı görevler dediniz kaçtınız. Sonra orada bir patlama oldu Allah muhafaza. Bu saçmalığı kime açıklayacaksın? Herkese kimlik sorarsın. Ama eğer korkuyorsan komiserine durumu aktar. O gelip ilgilensin sorup soruştursun. Sen de kendini kurtarmak adına tutanak yazarsın. Diyelim ki boşver ordan uzaklaş diye talimat geldi. Sen de sorgulama yapmak istemiyorsun. Amirine bilgi verdiğini ve orada ayrıldığında dair yaz tutanağı kendini kurtar.

Burdan ihraç olmazsın. Egm hariç ceza da almazsın. Egm nin cezasını da mahkemede iptal edersin. Olay bundan ibaret. Böyle durumlarda sen sorgulama yapma. Hemen üstlerine bilgi ver ve onları bulunan noktaya çağır. Birlikte hareket edin. Gelmezse kimse tutanak tut sen de kalsın bol şans

Kartal027
Kapalı
07 Aralık 2021 03:08

Kardeşim birşey olmaz. Sen görevinin gerektirdiği işi yapmışsın. Emniyet normal şeylerdede açığa alma olayını çok yapıyor. Belinde silah varmış , sende emniyet personeli olarak kimliğini istedin ve sahte olma ihtimaline karşı merkezle irtibatlaştın. Eğer sen tamam inandım lafına deyip karışmasaydın ve o kişide sahte memur çıksaydı birini vursaydı daha kötüydü. Karşı taraf öncelikle kendi açığa çıkaracak hal ve hareketlerden kaçınmalıdır. Kafanı Yorma kardeşim. Asıl o şahıs düşünsün. O nasıl bir yaptırım ile karşılaşacak. Burada herkes birşey demiş , tamam saygım var her yoruma fakat , kimse yönetmelik üstü değil . Görevinin gerekçelerini sen nasıl o deşifre olan silahından dolayı onu durdurup sorgulayarak yerine getirdi isen, o da kendi görevinin gereçlerini yerine getirecek ve gizliliğe önem verecekti. Biraz izine ayrıldın farz et kardeşim. Allah korusun

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
07 Aralık 2021 04:54

Ülkenin içinde bulunduğu içler acısı durumun bi örneğidir bu olay.

azmah
Genel Müdür
07 Aralık 2021 17:20

Bir paranoyak daha

Kartal027, 2 yıl önce
Kardeşim birşey olmaz. Sen görevinin gerektirdiği işi yapmışsın. Emniyet normal şeylerdede açığa alma olayını çok yapıyor. Belinde silah varmış , sende emniyet personeli olarak kimliğini istedin ve sahte olma ihtimaline karşı merkezle irtibatlaştın. Eğer sen tamam inandım lafına deyip karışmasaydın ve o kişide sahte memur çıksaydı birini vursaydı daha kötüydü. Karşı taraf öncelikle kendi açığa çıkaracak hal ve hareketlerden kaçınmalıdır. Kafanı Yorma kardeşim. Asıl o şahıs düşünsün. O nasıl bir yaptırım ile karşılaşacak. Burada herkes birşey demiş , tamam saygım var her yoruma fakat , kimse yönetmelik üstü değil . Görevinin gerekçelerini sen nasıl o deşifre olan silahından dolayı onu durdurup sorgulayarak yerine getirdi isen, o da kendi görevinin gereçlerini yerine getirecek ve gizliliğe önem verecekti. Biraz izine ayrıldın farz et kardeşim. Allah korusun

Kaiser06
Aday Memur
07 Aralık 2021 18:35

Memurlarhukuknet e bak instegram dan uyusuturucu içerken yakalanan askeri geri iade ettirmişler mesleğe
olmazbuisler, 2 yıl önce

İyi bir avukat arıyorum, Yarın biri ile görüşeceğim. Ben burdan şunu söyleyeyim meslektaşlarıma biri çıkarıp istihbarat kimliği gösteriyorsa sahte olduğundan şüphelenseniz bile kolay gelsin diyin çekin gidin. Eğer sahteyse de mit bulsun mit uğraşsın benim ağzım yandı hemde iyi yandı. Bir kere daha anladım bu teşkilatın personeline sahip çıkmadığını.

Oz4n
Aday Memur
14 Aralık 2021 02:56

konu bana çok tutarsız geldi. şöyle ki;

mit'çi sokakta paspal kıyafetlerle geziyor. (bu esnada görevde olduğunu söylüyor, yaya olduğu için muhtemelen şahıs takip ediyor, bunu en az 4 farklı ekip arkadaşıyla birlikte yapıyor) polis arkadaşımız şüphelenip gbt yapıyor ve şahıs mit kimliğini gösteriyor. bu durumda arkadaşımız şahsı kimliğine bakıp direk saldığında (sözde görevde olan) bu mitçi arkadaşın kimliği asıl o zaman ifşa olmayacak mıydı? onu izleyen veya onun izlediği şahıs bu durumu fark edecek ve asıl ifşa o zaman yaşanacaktı. bugün gbt yaparken bile bir önceki şahsa (polis asker vs) gbt yapmadan gönderdiğimizde arkasından gelen vatandaş ona niye yapmadınız, neciydi, niye bıraktınız diye sitem etmekte?

kaldı ki belindeki silahın kabarıklığı belli bir şekilde gezen bu şahsın kimliği zaten yarı ifşa durumda değil mi? (ya devlet görevlisi asker, polis, mit vs. ya da bir suçlu, çok düşük ihtimalle taşıma ruhsat sahibi ama bahsedilen giyiniş görünüm vs. profili ondan çok uzak)

KontMont
Memur
15 Aralık 2021 11:50

Şimdi dostum yazdıklarımı iyi oku. Bir mit personeli kimliğini gizli tutmak zorundadır silah taşıdığını belli ediyorsa o onun suçudur senin değil. Olaki bir takip yapıyorsa hem silahonı gizleyemediği için hemde acemice kurum kimliğini gösterdiği için takip ettiği şahıs veya şahıslarca deşifre olması tamamen kendi suçudur. Burada yapması gereken sivil kimlik göstermesidir. Sen buna rağmen hal ve hareketlerinden şüphelenip kaba üst yoklaması yaptığında sana sessizce ben mit personeliyim takipteyim çaktırmadan silahımı al ve beni tutukluyormuş gibi yap ekip otosuna bindir buradan uzaklaşalım demeliydi. Burada kendini acemice deşifre eden o mit personelidir. İyi bir avukat tut bu dediklerimide unutma.

azmah
Genel Müdür
15 Aralık 2021 14:44

Bir paranoyak daha

Oz4n, 2 yıl önce

konu bana çok tutarsız geldi. şöyle ki;

mit'çi sokakta paspal kıyafetlerle geziyor. (bu esnada görevde olduğunu söylüyor, yaya olduğu için muhtemelen şahıs takip ediyor, bunu en az 4 farklı ekip arkadaşıyla birlikte yapıyor) polis arkadaşımız şüphelenip gbt yapıyor ve şahıs mit kimliğini gösteriyor. bu durumda arkadaşımız şahsı kimliğine bakıp direk saldığında (sözde görevde olan) bu mitçi arkadaşın kimliği asıl o zaman ifşa olmayacak mıydı? onu izleyen veya onun izlediği şahıs bu durumu fark edecek ve asıl ifşa o zaman yaşanacaktı. bugün gbt yaparken bile bir önceki şahsa (polis asker vs) gbt yapmadan gönderdiğimizde arkasından gelen vatandaş ona niye yapmadınız, neciydi, niye bıraktınız diye sitem etmekte?

kaldı ki belindeki silahın kabarıklığı belli bir şekilde gezen bu şahsın kimliği zaten yarı ifşa durumda değil mi? (ya devlet görevlisi asker, polis, mit vs. ya da bir suçlu, çok düşük ihtimalle taşıma ruhsat sahibi ama bahsedilen giyiniş görünüm vs. profili ondan çok uzak)

azmah
Genel Müdür
15 Aralık 2021 14:45

Buda başka paranoyak

KontMont, 2 yıl önce

Şimdi dostum yazdıklarımı iyi oku. Bir mit personeli kimliğini gizli tutmak zorundadır silah taşıdığını belli ediyorsa o onun suçudur senin değil. Olaki bir takip yapıyorsa hem silahonı gizleyemediği için hemde acemice kurum kimliğini gösterdiği için takip ettiği şahıs veya şahıslarca deşifre olması tamamen kendi suçudur. Burada yapması gereken sivil kimlik göstermesidir. Sen buna rağmen hal ve hareketlerinden şüphelenip kaba üst yoklaması yaptığında sana sessizce ben mit personeliyim takipteyim çaktırmadan silahımı al ve beni tutukluyormuş gibi yap ekip otosuna bindir buradan uzaklaşalım demeliydi. Burada kendini acemice deşifre eden o mit personelidir. İyi bir avukat tut bu dediklerimide unutma.

babapolis
Yasaklı
15 Aralık 2021 14:58

Ama güzel.kurgulamis ben film tadında hayal ederek okudum:))))
azmah, 2 yıl önce

Buda başka paranoyak

babapolis
Yasaklı
15 Aralık 2021 15:01

Abicim sen hangi filmde gördün bunu yani al beni albeni tutukla beni diyecek al beni götür diyecek hayır birde bu olayın başka başka şekillerini yaşayan deneyimli bir abimizsin galiba adam daha ne yapsın kimliğini göstermiş adama nasıl gösterdi acaba sence cami minaresinden anons mu etti sanıyorsun sen bir uygulamada kimliğini nasıl gösteriyorsa oda gösterir ya nasıl bir hayal dünyan varmış senin:))) al beni al beni götür beni al götür muhteşemsin dur dur arkaya oturmayın kafesi aç dov beni de deseymis değil mi:)
KontMont, 2 yıl önce

salomon42
Genel Müdür
15 Aralık 2021 17:45

beni kafese koyun, hiç çıkarmayın, ölünceye kadar deşifre olmayayım, hatta ölünce de deşifre olmayım, hatta öbür dünyada da sorgudan mit kimliğimi gösterip geçeyim silahımı da belli etmem,

beynim yandı yav.

valla bazı yorumları okuyunca nasıl bir dünyada yaşıyorlar, ne içiyorlar da böyle kafaya ulaşıyorlar...... hebelehübele hüp,

beynim yanıyooor, durdurun dünyayı imüsait bir yerde inecek var.

azmah
Genel Müdür
24 Ocak 2022 09:22

Güncel

mstfkyra
Memur
24 Ocak 2022 10:15

pvsk madde 4 e göre işlem yapmışsın sana sıkıntı olmaz mitçilerin aranmaz sorgulanmaz olduğunu bilmek zorunda değilsin pvsk da da mit kanununu bilmeniz gerekir de demez bilmiyodum dersın en fazla bişey olmaz diye düşünüyorum... ammaa mitçi arkadaş kendini yakmış diyebiliriz kendini deşifre etmiş bence onun düşünmesi gerek konu buralara kadar gelmişse hele .:)

(anlamıyorum kimliğini göster geç neden mitçiyim diyosun basit bir otele gittiğinizde kimliğini veriyosun ama polis sorunca mitçiyim bak helee :)

police4949
Aday Memur
26 Ocak 2022 20:37

Gözden kaçan bir detay daha var.Mit personeli olduğunu söyledikten sonra adamdan bide görev kağıdı istemişsin abi sen iyi misin ya bu adamlar direkt Cumhurbaşkanına bağlı onun izni olmadan savcı bile alamıyor o kağıdı.Bak sana yakın tarihten 2 örnek vericem.Manisadaki bir şehit cenazesinde Mit personellerinin fotoğraflarını çekip ifşa ettiler diye gazetecileri tutuklandı.Adanadaki olayda o illerin terör savcısı bile mitçilerden görev kağıdı istemesine rağmen o bile alamadı hapse girdi.Aman abi aman bu adamlara dokunan yanıyor.

azmah
Genel Müdür
26 Ocak 2022 23:10

Bu arkadaş ile otobüste 2000 li mitçiyi indiren kişinin üslubu olaya yaklaşım tarzı aynı bence birçok kişi yani yeni memurlarda bu bakış açısı var saçı saklı uzun yaşı küçüktü boyu kısaydı çok çirkindi çarpık bacaktı ciddi anlamda incelenmeli farkındalık eğitimi verilmeli

police4949, 2 yıl önce

Gözden kaçan bir detay daha var.Mit personeli olduğunu söyledikten sonra adamdan bide görev kağıdı istemişsin abi sen iyi misin ya bu adamlar direkt Cumhurbaşkanına bağlı onun izni olmadan savcı bile alamıyor o kağıdı.Bak sana yakın tarihten 2 örnek vericem.Manisadaki bir şehit cenazesinde Mit personellerinin fotoğraflarını çekip ifşa ettiler diye gazetecileri tutuklandı.Adanadaki olayda o illerin terör savcısı bile mitçilerden görev kağıdı istemesine rağmen o bile alamadı hapse girdi.Aman abi aman bu adamlara dokunan yanıyor.

Siyutgarmis
Yasaklı
29 Ocak 2022 16:17

Mitçinin tavrını yorumlamak size kalmış ama vakti zamanında bi örgüt soruşturması kapsamında bi mitçinin kendini polislere dövdürdüğünü duymuştum. Adam polislere abi nolursunuz beni dövün diyormuş :):)
Toplam 101 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi