Editörler : supporters.
«171819202122232425262728»

Fthdoçent99
Memur
18 Ocak 2019 10:41

Böyle biraz daha devam ederse jüriler yakında bu haklarını tamamen kaybedecekler gibi görünüyor.

Akif97
Aday Memur
18 Ocak 2019 13:01

Jürilerin kararı tamamen subjektif. Hangi jürinin nasıl karar vereceği belirsiz. Derhal bu uygulamaya son verilmezse çoğumuza yazik olur. Baskanin istediği bu degildi

Umut-N2017
Şef
18 Ocak 2019 14:29

bende biri hariç diğerleri asgari şart dememişti.Am sonuçta asgari şarta takıldım. İtirazımda kabul edilmedi.

alkim_alkim, 5 yıl önce

asil jüri üyesinin 3ü asgari şart diğer ikisi olumlu dediyse ne olacak? bu mantık yanlış. işlerine geldiği gibi hareket ediyorlar.

EskiYrdDoc
Memur
18 Ocak 2019 14:35

Ben cimer e yazdım. Bence haklı gerekçeleri olan herkes yazarsa bu adaletsiz sistem daha fazla sürdürülemez. Yapılanlar bu hizla devam ederse Akademilere yarardan cok daha fazla zarar verecektir. Yakin zamanda meyveleri toplanir. Tum kurallar elden geldigince net olmalı. Oznel keyfiyete kapi aranmamali. bunlar yapilabilecek seylerdir. bence sorun ust duzey dediklerinizin niyetinde. yoksa cozumler cok basit. birden fazla makalenin ayni sayilma sartlari nedir? tezden yayin sayma sartlari nedir? alan disi sayma sartlari? hepsi oransal olarak belirlenebilir. bir juri soyle derken oburunun boyle deme serbestligi sinirlandirilmalidir. kriterler, oranlar, şartlar muallak degil belirgin hale getirilebilir. sorun adaylar icin iyi olmasi degildir. sorun adaylar hatta juriler icin adil olmasidir. 6 jurinin basarili dedigine oburu asgari diyorsa o 6 juri isini iyi yapmadi demek olur. akademide nesnellik olmak zorundadir. balik bastan kokar
Akif97, 5 yıl önce

Jürilerin kararı tamamen subjektif. Hangi jürinin nasıl karar vereceği belirsiz. Derhal bu uygulamaya son verilmezse çoğumuza yazik olur. Baskanin istediği bu degildi

18 Ocak 2019 14:40

Sayın Hocalarım, bir konuda sizlere danışmak istiyorum

2018 Nisan'da başvurumu yaptım, ön incelemeden geçtim ve dosyalarım jüri üyeleri tarafından incelendi. Tüm raporlarda yayınlarımı nitel ve nicel açıdan başarılı bulduklarını ancak eğitimimin başvurduğum alandan olmaması nedeniyle bu alanda Doçentlik unvanı vermelerinin uygun bulmadıklarını ifade etmişler. Oysa beyannameye eklediğim yayınlar, başvurduğum alanın anahtar kelimesini tam anlamıyla karşılıyordu. Benim merak ettiğim husus, ön incelemeyi gerçekleştiren Profesörler bu açıdan değerlendirme yapmıyorlar mı? En başında başvuru yaptığım alana bakarak, asgari koşulları sağlamadığımı düşünerek başvurumu iptal etmeleri gerekmez miydi? Böylece jürilere dosyam daha gitmeden iptal olmuş olurdu.

Buna benzer bir durum başına gelen var mı?

vethekyusuf
Müsteşar
18 Ocak 2019 16:20

Hocam benim sistemde tekrar Jüri Sürecinde yazısı çıkmış, itirazım kabul edilmiş demektir. Ayrıca bir kargo mesajı da gelmedi.

biochemist25, 5 yıl önce

İtirazı kabul olanlara da kargoyla bilgilendirme yapıyorlar mı? Bilgisi olan var mı acaba? ÜAK tan kargo bildirimi aldım da...

18 Ocak 2019 18:45

Hocam siz jüri kararına mı itiraz etmiştiniz?

vethekyusuf, 5 yıl önce

Hocam benim sistemde tekrar Jüri Sürecinde yazısı çıkmış, itirazım kabul edilmiş demektir. Ayrıca bir kargo mesajı da gelmedi.

Umut-N2017
Şef
19 Ocak 2019 02:15

Haklısınız hocam,. O 6 jürinin kararı itibarsızlaştırılmakta, emekleri boşa gitmektedir. Bu durum çifte standarda da çanak tutmaktadır. Bunu hepimiz görüyor ve yaşıyoruz. Umarız artık karar vericiler de görür; önlemini alır.

EskiYrdDoc, 5 yıl önce
Ben cimer e yazdım. Bence haklı gerekçeleri olan herkes yazarsa bu adaletsiz sistem daha fazla sürdürülemez. Yapılanlar bu hizla devam ederse Akademilere yarardan cok daha fazla zarar verecektir. Yakin zamanda meyveleri toplanir. Tum kurallar elden geldigince net olmalı. Oznel keyfiyete kapi aranmamali. bunlar yapilabilecek seylerdir. bence sorun ust duzey dediklerinizin niyetinde. yoksa cozumler cok basit. birden fazla makalenin ayni sayilma sartlari nedir? tezden yayin sayma sartlari nedir? alan disi sayma sartlari? hepsi oransal olarak belirlenebilir. bir juri soyle derken oburunun boyle deme serbestligi sinirlandirilmalidir. kriterler, oranlar, şartlar muallak degil belirgin hale getirilebilir. sorun adaylar icin iyi olmasi degildir. sorun adaylar hatta juriler icin adil olmasidir. 6 jurinin basarili dedigine oburu asgari diyorsa o 6 juri isini iyi yapmadi demek olur. akademide nesnellik olmak zorundadir. balik bastan kokar

hureyre2
Şef
19 Ocak 2019 10:24

Çok doğru söylemişsiniz hocam size aynen katılıyorum.

EskiYrdDoc, 5 yıl önce

Akif97
Aday Memur
19 Ocak 2019 11:03

Juriler adil karar veremezler çünkü gocunduklari pek çok konu var. Söylemekten burada çekindiğim öyle konular var ki bunlar dahi adil ve bağımsız davravmalarina engel dir . Bu jürilerin pek de adaletten anladıklarını sanmıyorum taraftar ve partizanca davrandıkları belli yazarsin alan dışı derler lisans ta ders verirsin başka konu derler yazarsin indeksleri begenmezler boyle daha ne bahaneler

19 Ocak 2019 11:13

Aynen öyle...

Akif97, 5 yıl önce

Juriler adil karar veremezler çünkü gocunduklari pek çok konu var. Söylemekten burada çekindiğim öyle konular var ki bunlar dahi adil ve bağımsız davravmalarina engel dir . Bu jürilerin pek de adaletten anladıklarını sanmıyorum taraftar ve partizanca davrandıkları belli yazarsin alan dışı derler lisans ta ders verirsin başka konu derler yazarsin indeksleri begenmezler boyle daha ne bahaneler

EskiYrdDoc
Memur
19 Ocak 2019 12:00

tesekkurler hocam. bence sadece kendimiz icin de degil eger inaniyorsak turk akademilerinin gelecek basarisi icin bu adaletsiz duzenin degismesini saglamaliyiz
Umut-N2017, 5 yıl önce

Haklısınız hocam,. O 6 jürinin kararı itibarsızlaştırılmakta, emekleri boşa gitmektedir. Bu durum çifte standarda da çanak tutmaktadır. Bunu hepimiz görüyor ve yaşıyoruz. Umarız artık karar vericiler de görür; önlemini alır.

EskiYrdDoc
Memur
19 Ocak 2019 12:02

tesekkurler hocam. sesimizi sadece burada ve kisitli cevremizde degil erisebilecegimiz her platformda duyurmaliyiz. cunku hakliyiz. aklin yolu birdir. bilimde subhektiflik o-la-bi-le-mez
hureyre2, 5 yıl önce

Çok doğru söylemişsiniz hocam size aynen katılıyorum.

Umut-N2017
Şef
19 Ocak 2019 19:02

Bugü sınav beklerken, bazı doç adayları, hocalarından eski sisteme dönüş olacağı, sınavın getirileceği gibi konuları duyduklatıı ifade ediyorlardı. Bu değişim belki ekim başvurusuna yetişebilir.

İnşallah sadece sınavın şekli ve zaman değil, burada konu edilen sıkıntıları da ortadan kaldıracak rasyonel değişimleri kapsar.

Bu durum da, burada yazan EskYrdDoç hocayı da destekler mahiyettedir. Sıkıntıları duyuralımmmm.

EskiYrdDoc, 5 yıl önce
tesekkurler hocam. sesimizi sadece burada ve kisitli cevremizde degil erisebilecegimiz her platformda duyurmaliyiz. cunku hakliyiz. aklin yolu birdir. bilimde subhektiflik o-la-bi-le-mez

Umut-N2017
Şef
19 Ocak 2019 19:29

hocam, başvuracağınız dönemin şartları geçerli olacak. O nedenle şimdiden ekim 2018 şartlarına bakınız, puan hesaplamasını yapınız. Ama ilerleyen günlerde yeni bir şart yayınlanma ihtimali de var.

nes2017, 5 yıl önce

Hocalarım ben Nisan 2017 başvurusu yapanlardanım hala sonuç bekliyorum ama umudum kalmadı o nedenle Mart 2019 da tekrar başvuru yapabilirim diye düşündüm. Acaba bizler kendi dönemimizin şartları ile mi başvuracağız yoksa yeni dönem başvuru şartlarımı oluyor? Bu konuda bilgisi olan yada yeniden Nisan 2018 de başvuru yapan hocalarımız bilgi verebilir mi? başvuru iptal edildikten sonra 1 yıl içinde kendi başvuru şartlarımız ile yeniden başvuru yapabiliriz gibi bir bilgi okumuştum doğrumu?

himen2000
Memur
19 Ocak 2019 22:34

Buradaki sıkıntı jürilerin asgari şart maddesini keşfedip adayı kafalarına göre engellemeye çalışmalarıdır. 6 kişiden olumlu alıp doçent olamayabilirsin. Bu keyfi hareketlerin ÜAK önüne geçmelidir.

EskiYrdDoc
Memur
20 Ocak 2019 11:53

hocam ne yazikki uak in oyle bir niyeti olsaydi bu serbestligi tanimazdi. Cumhurbaskanimizin yrd.doc luk kalkmalidir beyaninin hemen akabinde yok baskanimizin dediklerini hatirlayin: yrd.doc lar uzulmesin hak kaybi olmayacak =)) sanki cumhurbaskani yrd.doc larin atilmasindan bahsetmis gibi =)) ve gelinen noktaya bakin. bu nokta yok baskaninin zaferidir. uak in dogru duzgun adil duzenlemeler yapmasi ancak bizlerin cimer, sostal medya vb platformlardan hak aramamizla olabilir. yoksa emin olun her gecen basvuru doneminde isler daha da zorlastirilacaktir. zorlasmasi da mesele degil mesele keyfiyete pirim taninmasidir.
himen2000, 5 yıl önce

Buradaki sıkıntı jürilerin asgari şart maddesini keşfedip adayı kafalarına göre engellemeye çalışmalarıdır. 6 kişiden olumlu alıp doçent olamayabilirsin. Bu keyfi hareketlerin ÜAK önüne geçmelidir.

EskiYrdDoc
Memur
20 Ocak 2019 11:56

tesekkurler sayin hocam. bu mesele inanin sen ben meselesi degil.
Umut-N2017, 5 yıl önce

Bugü sınav beklerken, bazı doç adayları, hocalarından eski sisteme dönüş olacağı, sınavın getirileceği gibi konuları duyduklatıı ifade ediyorlardı. Bu değişim belki ekim başvurusuna yetişebilir.

İnşallah sadece sınavın şekli ve zaman değil, burada konu edilen sıkıntıları da ortadan kaldıracak rasyonel değişimleri kapsar.

Bu durum da, burada yazan EskYrdDoç hocayı da destekler mahiyettedir. Sıkıntıları duyuralımmmm.

bsdr
Aday Memur
20 Ocak 2019 12:39

DANISMANLIGINI YAPTIGIM BIR TEZ (TEK DANISMANLI) ULUSLARARASI MAKALE (SCI-E DE INDEKSLENEN) OLDU, MAKALEDE DE YAZARLARDAN BIRIYIM. BU YAYINI PUANLAYABILIR MIYIM? HANGI KISIMDA VE NASIL?

Akif97
Aday Memur
20 Ocak 2019 14:14

Arkadaşlar burada eskiye dönüş denildi eskisi de iyi degildi ki irnegin beni ogrencime sınav yaptiriyorladi bunu geçelim. Hali hazırda durum tamemen bozuktur çünki kriterler tam belli degil. Juri sistemi tam açıklanmamış oy birligi mi oy coklugumu gecerli5 bir sacmaliktir gidiyior haklar yeniyor beş juri uyesinden birisi tum oyları ve diger juri üyelerini bu iptal ediyor varmı boyle bişey haksızlığı yaşayanlar geçmişleri unuttular oy garabetleri yasanmamismiydi bu ülkede ne tez unutuldu

Toplam 2687 mesaj
«171819202122232425262728»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi