Editörler : E.Kayı Han

benkatip
Şef
16 Şubat 2020 20:05

Bu altı aylık bekleme süresinin yasal hangi mevzuatta yazdığını söyler misiniz?

fastspeed, 4 yıl önce

Diyelim istifan kabul oldu kpss li kpss siz fark etmeden her halükarda 6 aylık süreci beklemen gerekecek kardeşim

16 Şubat 2020 20:45

657 nin 92 inci maddesinde yazar

benkatip, 4 yıl önce

Bu altı aylık bekleme süresinin yasal hangi mevzuatta yazdığını söyler misiniz?

benkatip
Şef
16 Şubat 2020 21:00

Madde 92 ?(Değişik: 12/5/1982 -2670/27 md.)İki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluğa dönmek isteyenler, ayrıldıkları sınıfta boş kadro bulunmak ve bu sınıfın niteliklerini taşımak şartıyla ayrıldıkları tarihte almakta oldukları aylık derecesine eşit bir derecenin aynı kademesine veya 71 inci madde hükümlerine uyulmak suretiyle diğer bir sınıfta eşit derecedeki kadrolara atanabilirler.(Mülga ikinci fıkra: 29/11/1984 ?KHK-243/56 md.)657 sayılı Kanuna tabi olmayan personelden kendi istekleri ile görevinden çekilmiş olan-lar, boş kadro bulunmak ve gireceği sınıfın niteliklerini taşımak kaydı ile bu Kanuna tabi kurum-lardaki memuriyetlere atanabilirler.Yasama görevinde veya bakan olarak geçirilen her yıl bir kademe ilerlemesi ve her iki yıl bir derece yükselmesine esas olacak şekilde değerlendirilir

6 ay nerede yazıyor arkadaşlar

Yunus Gündoğdu, 4 yıl önce

657 nin 92 inci maddesinde yazar

16 Şubat 2020 22:21

yanlış yazmışım 97. madde

16 Şubat 2020 22:22

yalnız bu işler kadrolular için geçerli diye biliyorum sözleşmeliysen farklı bir prosedür izlemen lazım bence

benkatip
Şef
16 Şubat 2020 23:01

Kurumumu bırakmak gibi bir niyetim yok. 1 ay oldu başlayalı ve herkesle gayet iyiyim şimdilik Amma haklarını bilmek istiyor insan.

Yunus Gündoğdu, 4 yıl önce

yalnız bu işler kadrolular için geçerli diye biliyorum sözleşmeliysen farklı bir prosedür izlemen lazım bence

J.o.k.e.r
Aday Memur
18 Şubat 2020 22:32

bilen bilmeyen herkes yazmış. sözleşmeliden sözlesmeliye 1 sene şartı var(aynı statüde) sözleşmelide unvan atlamak için süre şartı yoktur( zabıtliktan muhendislige gecis)

sozlesmeliden kadroluya sure sarto hicbirzaman hicbir sekilde yoktur. ( 4Bli mübaşir kadrolu cte idare memurluğuna süre şartsız geçiş yapabilir)

istifaya gelince

öyle kabul etmiyorum diye bir dünya yok. sözleşmelinin tek taraflı fesih hakkı vardır. istifa dilekçeni yazar komisyonun masasına koyar usulca çıkar gidersin. y yırtar atar, ya da işleme koymaz diye korkuyorsan noter onaylı tebliğ dilekçesi hazırlarsın ceker gidersin.

DeliEfendi
Aday Memur
20 Şubat 2020 15:25

Yorumunuza son göderide denk geldim nihayet biri bilgiyle cevap yazmıs dedım. Bilen bilmeyen saçmalamış.

J.o.k.e.r, 4 yıl önce

bilen bilmeyen herkes yazmış. sözleşmeliden sözlesmeliye 1 sene şartı var(aynı statüde) sözleşmelide unvan atlamak için süre şartı yoktur( zabıtliktan muhendislige gecis)

sozlesmeliden kadroluya sure sarto hicbirzaman hicbir sekilde yoktur. ( 4Bli mübaşir kadrolu cte idare memurluğuna süre şartsız geçiş yapabilir)

istifaya gelince

öyle kabul etmiyorum diye bir dünya yok. sözleşmelinin tek taraflı fesih hakkı vardır. istifa dilekçeni yazar komisyonun masasına koyar usulca çıkar gidersin. y yırtar atar, ya da işleme koymaz diye korkuyorsan noter onaylı tebliğ dilekçesi hazırlarsın ceker gidersin.

erdal64
Kapalı
19 Mart 2020 19:46

Hocam özelden bana yazarmısınız çok önemli bir şey soracağım
J.o.k.e.r, 4 yıl önce

istifaya gelince

Demirbüken06
Kapalı
22 Mart 2020 11:02

nasıl etmiyor ya anayasaya aykırı bu durum angaryaya girer

erdal64, 4 yıl önce
Hocam özelden bana yazarmısınız çok önemli bir şey soracağım

Saltukil
Aday Memur
31 Mart 2020 16:15

kardeş sen sözleşmeli değil misin? senin istifa gibi bir durumun yok sen sözleşmeni tek taraflı feshedeceksin

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi